Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 15

  • 17 287
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 579
Относно яслата-Рано му е на детето за социализация.Най-добре на 3 г. направо на градина.

# 46
  • Мнения: 283
 Hug Запис  Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 618
За яслата - и според мен е рано. Освен болестите, които съвсем не са моловажни - на всеки 2 дни, 5 вкъщи ooooh! се добавя и стресът, който изпитват децата. То не са ревове, писъци всеки ден в продължение на седмица-две. Е, има и деца, които бързо свикват, но те са единици. Съдя по дъщеря си, когато я оставям на баба й, пищи и ме вика и не може да разбере, че мама отива до магазина примерно и ще се върне. А там всичко е ново и непознато. Мисля си, че за детската ще може по-добре да се разберем и да има по-малко драми и за двете ни, има време за социализация  Peace

# 48
  • Мнения: 283
Момичета, имам въпрос Embarassed
  "Дали и следващото ми дете пак ще мога да го кърмя толкова време, колкото сега кърмя сина ми или си е индивидуално за всяко бебе?"

Не съм бременна и за сега не планирам бременност преди Косьо да е станал на поне 2 години Wink

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
Bulechka ами що да не можеш..., а че всяко дете си е индивидуално - така е.  Grinning
Не съм сигурна, че разбрах какво точно имаш предвид. newsm78

За яслата съм съгласна с Пепеляшка.
И двамата големи са тръгвали на ДГ на 3 и бебка също ще пропусне ДЯ.

# 50
  • Мнения: 4 242
Шамане, не я смесвам душо, изброих ги само нещата с които промивам и лекувам. Редувам през деня кърма, сребърна вода и витамин С, през около 2 часа слагам нещо. Сребърната вода я слагам както я купувам, не я разреждам или друго, направо взимам с капкомера и църкам, много облекчава, отпушва носа и успокоява лигавицата. До сега децата не са имали хрема за повече от ден (освен малката миналия месец като вадеше първите зъби, появяваха се всеки ден сополи за малко).

За яслата и аз съм резервирана, освен ако не се налага много. Сина си пуснах на 3г на градина, почти не боледува. Каката не е ходила още (няма места Rolling Eyes) не и липсва социализация, даже е прекалено общителна. Където и да отидем се запознава, играе и разговаря с малки и големи. Изучили сме у дома що се учи в градините, да не кажа и повече. Сега, на почти 4г сама изявява желание да ходи и я записах преди месец, чакаме да се отвори място.

Булечка разбира се че ще можеш, почти всичко опира до желанието. Щом нямаш здравословни проблеми, дай Боже и с детето всичко да е наред, останалите евентуални трудности ги познаваш и ще ги избегнеш или пребориш.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 672
Според психолозите няма нищо полезно за едно дете до 3 г. от детско заведение, дотогава то има нужда от майка си, или в краен случай от баба/бавачка, въобще само от един човек, който да се грижи за него. В началото и аз смятах, че е хубаво да се социализира, но се разрових малко и установих, че такова чудо до 3 г. няма. Което не пречи да има и изключения - познавам дете на 1 г. и 6 м., което с удоволствие отива на ясла, не реве сутрин, а бърза да влезе при децата.
Затова и избрах варианта бавачка, и заради болестите, естествено.

А по темата за кърменето - детето ми вече е увредено (според баща й Mr. Green) - тази вечер гушна куклата-бебе към гърдите си, викайки "ам-ам", а докато я къпех, си посочи гърдите и каза "бебе". На въпроса ми - "Ще кърмиш бебето ли?" отговори твърдо "Да". Laughing

# 52
  • Мнения: 28
Хайде и от мен 2 думи.днес моята щерка навьрши 3 год.кьрмих я до август тази година т.е. 2год и 8 мес.странно,че не сьм разбрала ,че има и тема за дьлгокьрмещите майки /да обменяме опит.но тя през цялото време сучеше на 2до 3 ч ,даже нощем.сега не знам как сьм издьржала и 3 год да не спя.пожелавам ви успех в кьрменето и после в отбиването!радвайте бебетата колкото можете.лека от мен.

# 53
  • Мнения: 250
Въпреки,че детето ми ходи на ясла,също мисля,че е хубаво поне до 3г. да си е при мама.Слава богу той свиква сравнително добре-поне така изглежда външно,но какво ли му е на малката душичка.За болестите не ми се коментира,но дори да си беше в къщи не бих го държала под похлувак за да не се разболее.
Затова пък продължавам тъпо и упорито да кърмя,пък дано помогне за по-малко и по-леко боледуване. Crossing Arms

# 54
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Зов за помощ към ВАРНЕНКИ!
Ще се намери ли една мама с повече свободно време да удари едно рамо на една съгражданка Flutter
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=344010.0 Мисля, че трябва да се види на място от опитна кърмачка.

# 55
  • Мнения: 668
По темата за яслите да си кажа и аз - с голямата ми дъщеричка си бяхме у дома до навършване на 1г7м, и тогава ми изпадна изгодно предложение за работа. В нашия малък град са рядко фирмите в които една жена може да взима прилична заплата и да не ходи по смени, затова веднага се съгласих. Подготвихме документите за яслата (около 1седмица), аз тръгнах на работа и няколко дни я гледаха баба и дядо защото съвпадаше с Великденските празници, след това тръгна на ясла. Много бързо се адаптира, не е плакала, само не помръщи ден-два, след това вече с желание ходеше там. Аз бях доволна че така бързо се приспособи, на мен ми беше по-трудно да го преглтна. След това когато се премести от яслата в ДГ нямахме абсолютно никакви промени, все едно цял живот е била там. Стана любимка и на госпожите и на лелите и т.н. Сега обаче незнам как ще е. Мъничката бонбона е на почти 9м. Сутрин когато водя каката на ДГ и я оставям с баща й се съдира от рев по мене. Вчера е лазила няколко пъти до вратата, отваря я и тръгва да ме търси в коридора. Основно сме на кърмица и нямам на идея какво ще стане ако се наложи да се върна на работа по-рано от планираното (поради финансови причини  Sad  ) Много ми е гадно. Исках да съм си у дома поне до година и половина, но може и да не ме оставят, мъжо все припомня за финансовата страна и е прав донякъде, защото разходи много, приходи малко... Ох, съжалявам ако ви натоварвам, но сега когато се пристрастих към малката бебка направо нямам на идея какво да правя.  Hug Радвам се че ви има и има с кой да споделям сходните си виждания.

# 56
  • Мнения: 3 718
Мери, мерси, то май и аз така правя, само дето до сега не бях пробвала сребърната вода. Сега си я взех и аз си я капя в носа, правя си гаргари и какво ли не. Дано свърши работа  Peace

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 316
Отново за яслата - с това, което са споделили майките преди мен за пореден път доказваме, че всяко дете е индивидуалност. Аз бях принудена да дам детето на ясли на 2,2 г. и след това при навършване на 3 г. я прехвърлихме в градинта. Отначало много плачеше, може би около месец, сега вече е по спокойна, но ако питате мен по-скоро примирена. Определено предпочита да си е в къщи, отколкото на градина. Всеки понеделник за нас е ново начало, защото сме били в къщи заедно два дни. Мисля, че това е от характера или от зодията на детето, всеки го тълкува както иска.
Що се отнася до боледуването - то също е индивидуално. Направило ми е впечатление, че има няколко деца, които редовно са на ясла, респ. сега на градина, т.е. не се разболяват толкова често, и други, които редовно отсъстват.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Според психолозите няма нищо полезно за едно дете до 3 г. от детско заведение, дотогава то има нужда от майка си, или в краен случай от баба/бавачка, въобще само от един човек, който да се грижи за него. В началото и аз смятах, че е хубаво да се социализира, но се разрових малко и установих, че такова чудо до 3 г. няма.

Би ли дала малко инфо  Peace Къде мога да ги погледна тези данни  Wink

# 59
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Пуснах баткото на 2 год,8 месеца на ясла-така и  не свикна. ooooh!Ревеше си докато стана в предучилищна.Явно зависи и от детето,той е прекалено чувствителен и при най-малката забележка се разплакваше.За малкия от сега ми се свива сърцето.
Аз да се похваля-малко рано,но ни избиха всички зъбки вече и забелязвам,че малкия спинка много по-спокойно и дълбоко.Напоследък вечер заспива без да суче,след като се търкаля около 20 минути.
А снощи,като заспа в 22.30 , се събуди чак в 4,30 за да се изпиша и после за приспиване сука.Не ми се е събирал толкова много сън,откакто забременях-цели 6 часа, Party

Общи условия

Активация на акаунт