Кърмене след навършване на 2 годинки?

  • 1 528
  • 44
  •   1
Отговори
Имам приятелка,чието дете е на 2 годинки, а още не се е отбило съвсем. И т.к. и ние ще станем на 2/чак след 1г. и 7м. Simple Smile/,реших да се допитам до вас,незаменими момичета-експертки Simple Smile,трябвя ли ние да отбием детето или да проявим търпение и да чакаме само да го направи? И още - нормално ли е да иска да сучи на тази възраст, при положение,че се храни с твърда вече храна? newsm12
Благодаря предварително на отговорилите Simple Smile ! smile3525

П.П. Нещо като статистика - колко от вас имат 2 год. деца и още ги кърмят?  smile3501 newsm10

Последна редакция: ср, 13 юли 2005, 00:42 от Nic`s mom

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Аз лично бих изчакала бебето да се отбие само, освен ако не се появят някакви форсмажорни обстоятелства. Не страдам от предразсъдъци за възрастта на детето и кърменто, както беше ясно от предишния ми аватар
Кърмих баткото повече от 4 месеца след раждането на Тони и в един момент той сам каза "край". А аз не настоях, така мисля да постъпя и с нея.
Какво по хубаво от кърмен ученик Mr. Green

А на въпроса ти дали е нормално да иска да суче, при условие, че се храни и с твърда храна - ами, да, разбира се, и аз ям пилешки дробчета, но ако има и бира към тях ми вървят по-добре Wink beer

# 2
Цитат
А на въпроса ти дали е нормално да иска да суче, при условие, че се храни и с твърда храна - ами, да, разбира се, и аз ям пилешки дробчета, но ако има и бира към тях ми вървят по-добре 

Аз също,но въпроса ми е по-скоро дали детето не е гладно и затова иска да си дояде на гърдата?

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
На тази възраст вече едва ли го правят от глад. По скоро за удоволствие или за успокоение, което също е много важно.

# 4
И все пак може би има някаква възраст,на която детето вече трябва да не е кърмаче. Може би желанието му да сучи само за успокоение говори за някакъв психологичен проблем при детето? Оххх, много взех да разсъждавам май-май newsm53

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Аз какво да кажа като моя син си смуче палеца от бебе и още продължава, а вече е на почти 2г. и 5м.
Не смятам, че има психологически проблем, просто му е останало като навик с който се успокоява. Рано или късно ще спре, а от кърменето децата се отказват много по-лесно отколкото от палеца.
Предпочитам да кърмя Тони до 3 годишна, отколкото да си смуче палеца до 7 и да и се изкриви челюстта Confused

# 6
  • САЩ
  • Мнения: 323
Малко стаии от Библиотеката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21657
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=569
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=570
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8146

Нуждата на детето от майчината гърда не изчезва с навършването на годинка. За мен отбиването защото обществото/роднините/майката смятат, че детето вече няма нужда от това, защото е навършило годинка или две, без да се взема предвид мнението на детето, е неоправдано, да не кажа по-силна дума.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
П.П. Нещо като статистика - колко от вас имат 2 год. деца и още ги кърмят? 
Дъщеря ми вчера навърши 2 годинки и все още суче добре Simple Smile
За храна, т.е. само кърма суче нощем и рано сутрин. През деня си яде твърда храна и суче след това, ако иска, или между храненията. Задължително суче за приспиване. Суче, когато е неразположена (минава почти или изцяло на кърма). Суче, когато се е ударила или я боли нещо, както и се утешава така, ако е много разстроена от нещо.
Отскоро ходи на ясла и кърменето й помага да го преодолее по-добре, наваксва времето, което не сме заедно с по-често сукане нощем.
Смятам да я кърмя, докато сама не е готова за отбиване.

# 8
  • Мнения: 7 106
Извинявам се за офф-а, но имам въпрос към Бу. Как заспива Мая на следобедния сън в яслата, като е свикнала да се приспива на гърда? Имате ли проблем в това отношение или непознатата обстановка променя навиците?

# 9
  • Мнения: 6 243
Извинявам се за офф-а, но имам въпрос към Бу. Как заспива Мая на следобедния сън в яслата, като е свикнала да се приспива на гърда? Имате ли проблем в това отношение или непознатата обстановка променя навиците?
  Не съм Бу, но да кажа пр инас как е. Досега се е случвало 2 -3 пъти вечер да я приспива друг човек (бабата и бавачката). Заспивала си нормално, казват. Може и да правят малко "посмали манго", че да не ме шашкат, но я намирам спокойна и заспала. През деня също заспива без цица, но през почивните дни това никога не е ставало. щом аз съм там - суче преди заспиване. Щом ме няма - не суче.

А за кърменето след 2 години - преди да родя, не се бях замисляла, че може да ми се случи. Сег ами изглежда напълно реално. Ако тя иска, така ще е. Нямам намерение да я отбивам насила. Много по-лесно ми е на мен с цицата да я успокоявам, а и на нея и е толкова приятно.  Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 2 162
Щастливки!
Аз нямах достатъчно кърма и спрях на четвъртия месец. Но ако бях на вашето място и аз щях да продължавам с кърменето, докато може.

Това, което съм чела е, че ако детето не те хапе или пък няма някакви други обстоятелства, които да ви пречат няма установена горна граница, в която отбиването да стане.

Имам въпрос: всички знаем, че кърмата е добра за имунитета; смятате ли, че колкото по- дълго се кърми, толкова по- здраво ще е детето или качествата на млякото вече не са същите?

# 11
  • Мнения: 7 106

Имам въпрос: всички знаем, че кърмата е добра за имунитета; смятате ли, че колкото по- дълго се кърми, толкова по- здраво ще е детето или качествата на млякото вече не са същите?

Аз лично силно вярнам във имунологичните свойства на кърмата. След по-малко от седмица Ева ще навърши 15 месеца и до сега не е била болна нито час даже от нищо!!! Нито червено гърло, нито температура е имала, нито разтройство, нито хрема, за кашлица да не говорим! (пу-пу-пу) Дано все така да ми е здравичка. Praynig От прочетеното в статиите из нета и тези които превеждахме за Библиотеката ми стана ясто, че насилственото отбиване, т.е. преди детето да е готово да се отбие само е причина за по-честите боледувания след спиране на кърменето. Затова при нас дъщеря ми дирижира парада Grinning.
Естествено в семейства с две и повече дечица, където по-големите ходят на ясла или градина и носят вирусчета положението е друго. Но дори и да се разболеят карат болеста по-леко. Смея да твърдя, че ние също сме имали контакти с болни дечица и ни се е разминавало, даже преди няколко дни цял следобед си играхме с детенце болно от варицела и чак на тръгване майката сподели за положението на датато и Thinking, та сега след двайсетина дни ще проличи дали не сме си лепнали вирусче. Надявам се да не сме!

# 12
  • Мнения: 1 586
Имам въпрос: всички знаем, че кърмата е добра за имунитета; смятате ли, че колкото по- дълго се кърми, толкова по- здраво ще е детето или качествата на млякото вече не са същите?

Summer по-горе е пуснала 4 много подхоящи линка по темата. Първият от тях (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21657) отговаря директно на въпроса ти за имунната защита от кърмата след годинката. Кърмата е най-добрият естествен имуностимулатор за детето.


Иначе във форума има майки, кърмещи (и кърмили) над 2 години. Има даже поне 2 такива, кърмещи над 3 години Simple Smile Последният линк от самър е точно за едно изследване относно естествената възраст на отбиване на детето - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8146 Simple Smile

Аз също съм от феновете на естественото отбиване. За дъщеря ми (година и седем месеца) това изглежда е още доста далеч Simple Smile

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Естествено в семейства с две и повече дечица, където по-големите ходят на ясла или градина и носят вирусчета положението е друго. Но дори и да се разболеят карат болеста по-леко.

Да, ние сме от тези семейства и въпреки, че баткото цяла зима боледуваше, малката се зарази единствено, когато той беше с пневмония и дори тогава при нея се стигна само до бронхит и нещата не се усложниха повече. Това за мен е достатъчно доказателство за имунологичните свойства на кърмата.

Зори, стискам палци нищо да и няма на Евката. А тази майка - просто нямам думи, това си е направо престъпление  #2gunfire

# 14
Въпреки че съм мама и кърмя само от 5 мес., аз също съм убедена,че кърмата е незаменима за по-големия имунитет.Родих през февруари,а тогава в Пловдив и страната имаше грипна епидемия.Това естествено не попречи на всички баби,лели,чичовци и т.н. да гушкат малката и да я целуват.Цялото ми семейство се разболяхме,само беба го подмина.Според мен имено заради изключителното й кърмене.
А като чета за останалите момичета - охххх,ми и аз искам да кърмя поне 2 годинки Laughing Laughing Laughing така че си го пожелавам пък!!!!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт