Нов вирус...

  • 4 759
  • 43
  •   1
Отговори
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Здравейте момичета.
Днес преди да тръгна на работа, докато си пиех кафето,обявиха по тв.Европа, че има пак нов вирус.
Хрема и сълзене на очите.Може да премине без температура.Това бил нов есенен вирус.
Та тези вируси край нямат.Нови, стари, изобщо страшна работа.
Преди години сякаш нямаше такова чудо с тези вируси. newsm78
Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 46 492
Имаше си ги, просто по телевизията бяха друг тип новини.
Аз като дете бях нон стоп на лекарства Crazy

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Наистина се навъдиха много нови и непознати вируси. Аз например не помня като малка да съм боледувала от тоя летен вирус с температура, повръщане и разстройство, дето сега всяко лято тръшка наред. И тоя вирус, дето причиняваше по-сериозен конюнктивит това лято - дъщеря ми го влачи месец и половина. И лекарите не знаеха, че е конюнктивит и че се причинява от вирус, защото нямаше симптомите на конюнктивит.

# 3
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Може би и ти си права Никол.
Аз като чили не помня.Или, можеби сега като имам дете се притеснявам повече.

# 4
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз също не помня такова чудо, повръщане разстройство, ние дори преди месеци стигнахме до болница с малката.
Имаше по едно време някакъв с афти, пак го изкарахме.Изобщо ужас.
Може би пък си е до дете.Моето ,почти всичко което се зададе го изкарва.
На сестра ми децата пък почти нищо.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз не си спомням като малка да съм боледувала толкова. Да отложим гостуване, защото детето е болно и т.н. А може и да не ми е правило впечатление. Знам ли. Сега съм сигурна, че следя всичко и се притеснявам само заради детето.

# 6
  • Мнения: 46 492
Тоя с повръщането го познавам много добре, за първи път ме хвана 4 годишна на морето Tired това е било 1982 г.

# 7
  • Мнения: 17 546
От около десетина дни имам сълзене и болки в очите + подути клепачи. Вчера бях на очен лекар и въобще не спомена подобен вирус. Но Личният ми лекар, при когото отидох за направление, ме попита дали съм имала хрема или настинка напоследък.  Rolling Eyes В понеделник пак съм на очен и ще попитам дали няма вариант да е това нещо.

# 8
  • Мнения: 16
Не съм гледала сутринта какво са казали, но от това което описва авторката...явно аз съм захапала точно този вирус. Вече трети ден ме мъчи. Все едно постоянно рева, а за хремата да не говорим. Outta Joint

# 9
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Най вероятно Уоли е този гаден вирус.
По новините казаха че вече доста хора са го пипнали.

# 10
  • Мнения: 9
и аз чух за такова нещо но и с температура

# 11
  • Мнения: 530
Според мен вирусите си ги е имало и едно врем (аз и брат ми постоянно бяхме болни). Просто сега когато ние сме майки е съвсем нормално да се притесняваме за децата си и да им обръщаме такова внимание. А това, че непрекъснато тръбят за нови вируси по телевизията и то в началото на зимата, според мен отново тук става въпрос за агитиране слагането на противогрипни ваксини.

# 12
  • Мнения: 16
Не, температура не съм вдигала, нито ме е боляло нещо. Само адска хрема и сълзене на очите. Даже вече мога да кажа, че съм мааааааалко по-добре. И то защото започнах вместо хилядите дражета за смучене, да ползвам чесън. Не знам дали го знаете това, но ви го препоръчвам, когато сте болни. Поради гадната миризма на чесъна го прилагам само в краен случай, но е много ефикасно. Ако се прежалите да понамирисвате на чесън...сложете си в устата една скилидка и си я смукайте вместо бонбон. Помага много и при зачервено гърло. Чесънът убива микробите в устната кухина.

# 13
  • Мнения: 382
Според мен наистина с всяка изминала година нещата стаат по-страшни и неконтролируеми.Онзи ден точно това казах на мъжа ми "ще родя още пет,но с тези болести нещо се стряскам."Детето е непрекъснато болно.Тази година два път бяхме в болница от пневмония и остър бронхиолит.Косата ми побеля.Вирусчетата пък не ги и броя. Sad

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 22:09 от ladybg

# 14
  • Мнения: 382
Чесънът убива микробите в устната кухина.
Той и мерака убива LaughingМайтап няма ,много умен съвет.Аз поне през вечер питам мъжа ми 'Ще ме целуваш ли или да почвам чесъна-?" LaughingМного го обичам.

Общи условия

Активация на акаунт