За цвета на сополите

  • 36 460
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 929
Синът ми преди два дни имаше бистри, воднисти сополи, които се стичаха към гърлото и го караха да кашля. Педиатърката му изписа капки Тобрекс - 3 пъти по 2 капки дневно и сироп Аериус. Слуша му гърдите и беше категорична, че са чисти. Иначе Тони няма Т.  Вдигна само в събота и спря. Понеже липсваха всякакви други симптоми, педиатърката му пусна стерилна урина, от вчера взехме резултатите и беше чиста. Снощи пак го водих на преглед, слуша го и каза, че е добре. Препоръча ми да продължа сиропа поне 1 месец, а капките да капя 5 дни.
Това, което ме притеснява, е, че сополите му се сгъстиха вчера и имат жълто-зелен цвят. Питането ми е, какво означава този цвят? Дали не е наличие на бактериална инфекция? Стерилната урина показател ли е за наличие на бактерия в организма или важи само за наличие на бактерия в самата урина? Педиатърката беше спокойна, като видя снощи резултата, и беше категорична, че е само с остра вирусна инфекция. Обаче аз съм притеснена, защото етърва ми се обади днес и ми каза, че племенникът ми бил с увеличени лимфни възли без всякакви други симптоми. Детето беше заедно с моето онзи ден и след като го взеха вечерта, се разболял.
Много съм объркана. Какво бих могла да направя?

# 1
  • Мнения: 730
Да, жълто-зеленият секрет обикновено е признак на бактериална инфекция. Бактерии в урината може да се открият, ако инфекцията е на отделителната система. Иначе, ако е другаде, може да няма бактерии в урината. Обикновено се повишават левкоцити, ускорява се утайката и т.н. Направете консултация и с друг специалист. Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 27 524
Това, което ме притеснява, е, че сополите му се сгъстиха вчера и имат жълто-зелен цвят. Питането ми е, какво означава този цвят?

Ти хрема досега не си ли имала?  Laughing Когато хремата отшумява и минава, сополите се сгъстяват и стават зелени.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 821
Това, което ме притеснява, е, че сополите му се сгъстиха вчера и имат жълто-зелен цвят. Питането ми е, какво означава този цвят?

Ти хрема досега не си ли имала?  Laughing Когато хремата отшумява и минава, сополите се сгъстяват и стават зелени.  Peace
Точно така. Обикновена хрема минава за около седмица.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Това, което ме притеснява, е, че сополите му се сгъстиха вчера и имат жълто-зелен цвят. Питането ми е, какво означава този цвят?

Ти хрема досега не си ли имала?  Laughing Когато хремата отшумява и минава, сополите се сгъстяват и стават зелени.  Peace

Е, чак пък зелени...Аз досега зелен сопол не съм виждала.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 826

Е, чак пък зелени...Аз досега зелен сопол не съм виждала.
Ми да ти покажа на моите деца,че да видиш. Wink
И двете ми деца,аз също,когато имаме хрема тя преминава така-воднисти сополи,следва сгъстяване Mr. Green,пожълтяване и позеленяване Crazy и край с хремата.Общо взето за една седмица преминават през тези цветове.Извинете за натурализма. Laughing
Разбира се,зелените сополи може и да са признак за бактерия.Но аз лично на моите си деца бих направила микробиологично изследване само ако зеления цвят се задържи повече от седмица.

# 6
  • Мнения: 4 433
Това, което ме притеснява, е, че сополите му се сгъстиха вчера и имат жълто-зелен цвят. Питането ми е, какво означава този цвят?

Ти хрема досега не си ли имала?  Laughing Когато хремата отшумява и минава, сополите се сгъстяват и стават зелени.  Peace

Е, чак пък зелени...Аз досега зелен сопол не съм виждала.
Laughing има и още как

# 7
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Не е задължително зелените сополи да са бактериална инфекция. При нас например започнат ли редките течащи сополи да се сгъстяват и да собиват жълто-зелен цвят и яка гъстота - това е признак на преминаване. Дано и при вас да е същото, май се притесняваш излишно. Все пак хремата минава за около седем дни.

# 8
  • Мнения: 3 929
Притеснявам се, защото етърва ми започна да ме "ръчка" да съм водела детето на частен педиатър, тъй като племенникът ми е болен и тя дава зор и сина ми да го прегледат. Не е зле по принцип, нито изглежда болен, ама като ти пуснат муха в главата...Започва да ме гони параноята. Разбира се, че съм имала и аз самата такива сополи, и детето вече е имало, но нещо ме гложди. Така или иначе, то ще си покаже какво е. Ако се задържи този цвят по-дълго време, то е ясно.

# 9
  • Мнения: 3 146
Изчакай, ако до 7-10 дни не минат сополите, просто ще ви предпише по-силни капки за нос. Ако се разкашля повече, тогава има причина за притеснение.

За мен най-фрапиращото е, че за подобно състояние ви е изписала да пие 1 месец сироп... Той ако не подейства за 7 дни, няма да подейства и за 20. Сиропите за кашлиза не са от типа медикаменти, които започват да действат с натрупването си... newsm78

# 10
  • Мнения: 2 821
Сиропът, който е споменала авторката е противоалергичен. И наистина се приема по-дълго...

# 11
  • Мнения: 3 146
Сиропът, който е споменала авторката е противоалергичен. И наистина се приема по-дълго...

А, ясно, този не го знаех. Извинявам се, значи  Blush

# 12
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
да няма съмнение за алергия та е изписала този сироп newsm78моя син го пие,но е алергичен към кучета,почват да му текат сополи и киха.с този цвят който си описала май ви минават сополките вече.

# 13
  • Мнения: 382
И на мен ми стана интересно защо е изписан сиропа.Иначе хремаа ви минава,не тормози излишно детето.

# 14
  • Мнения: 3 929
да няма съмнение за алергия та е изписала този сироп newsm78моя син го пие,но е алергичен към кучета,почват да му текат сополи и киха.с този цвят който си описала май ви минават сополките вече.
Ами, няма установена алергия. Изписа му го като неща имунокрепящо, ако мога така да се изразя. Преди му беше изписала Зиртек, но кашлицата му се усили и аз го спрях на своя глава. Сега му изписа Аериус и ми каза да му давам всяка сутрин по 5 мл преди да тръгне за градина в продължение на 20 дни, а после да намаля дозата на 2,5 мл дневно поддържаща доза newsm78. Попита ме за кашлицата му. Обясних й, че не кашля постоянно, а когато се затича или когато стане от сън. Тя ми каза, че предполага, че още доста време ще си "влачи" тази кашлица и назначи Аериус-а. А иначе той продължава да си има сополи, които наистина се сгъстяват, ама като че ли станаха по-светли, нямат този зелен отенък. За втори път е с такива сополи, т.е. да се задържат толкова време. Това лято пак беше така, но сополите му изчезнаха от само себе си, без лечение.

# 15
  • Мнения: 1 922
Често лекарите изписват противпалергични сиропи за да свият лигавицата при хрема и да не се запушва носа,което обаче според мен не е правилно-така се блокира естествената промяна на лигавицата и се пречи на развитието  на хремата .Но аз не съм лекар Laughing

Общи условия

Активация на акаунт