Светът гласува за президент на САЩ - гласувайте и вие!

  • 4 026
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте! Simple Smile

Попадна ми този сайт за гласуване по интернет - If you could vote - ако можехте да гласувате на изборите за президент на САЩ, кой отдвамата кандидати бихте подкрепили. След гласуването може да видите резултатите по държави! Simple Smile

Извинявам се, ако има вече такава тема, търсих, търсих, ама не видях Blush Mr. Green

# 1
  • Мнения: 101
Така като гледам Маккейн диша прахта на Обама.

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И аз мисля, че Обама ще спечели.
Но като цяло малко ме засяга.
Предвид обаче, че се връткаме по тях не е без значение кой ще спечели.

# 3
  • Мнения: 3 423
Извинявам се, ако има вече такава тема, търсих, търсих, ама не видях Blush Mr. Green

Има си хас българският майчунгел да
ляга и да става с мисълта за Обама.
Нас ни вълнуват българските избори!!!

# 4
  • Мнения: 4 753
"Светът гласува за президент на САЩ"...  А аз си мислех, че САЩ гласува за президент на САЩ...  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 8 111
сигурно когато в България има избори и там има гласуване по интернет: "Кой ще стане президент на България"? newsm12

# 6
  • Мнения: 494
 Да де!Aма тук се говори за "Ако можехте да гласувате"!

Обама няма стигане Peace
П.С.Забелязвам едно много силно българско участие. На какво ли се дължи newsm78

# 7
  • Мнения: 27 524
Обама  Peace
Не бих гласувала, не живея там, оставаше и от други държави да им определяме кой да им е глава  Laughing

# 8
  • Мнения: 5 710
Мисля, че за света е добре да има президент на Щатите демократ. Влиянието им е глобално и не мисля, че е нормално да има хора, на които да не им пука. Сто процента гласувам за Обама. 
Репъбликанците така или иначе не щат властта в момента, мисля, че изхода е ясен.

# 9
  • Мнения: 6 713
Има си хас българският майчунгел да
ляга и да става с мисълта за Обама.
Нас ни вълнуват българските избори!!!

Еййй, ай сега! Не си лягаме с тая мисъл, нито ставаме. Naughty
Просто Mr. Green :
1. Сайтът ми се стори интересен и реших да го споделя, просто за сверка дет' се вика Simple Smile
2. Поне за мен е интересно какво става в САЩ, защото много неща тръгват именно оттам - сегашната финансова криза тръгна оттам, няма нужда да споменавам войната в Ирак, подкрепата на режима в Грузия, който се оказа далеч НЕдемократичен и т.н. Rolling Eyes
3. Чисто любопитство Laughing

Сега, ако ще се караме и ще се НАДприказваме кой колко НЕ го интересуват Щатите, това просто спами темата.  Peace
Но пък не съм във форума от вчера и защо ли не се изненадвам! Laughing Laughing

10cent's , споделям мнението ти на 100% Peace

# 10
  • Мнения: 2 401
Така като гледам Маккейн диша прахта на Обама.

Аз пък хич не съм сигурна..

# 11
  • Мнения: 677
Маккейн печели в Албания и Македония. В Лесото е на кантар. Евала!

# 12
  • Мнения: 3 405
Не, благодаря, имам си достатъчно поводи за гласуване в България!

# 13
  • Мнения: 2 755
П.С.Забелязвам едно много силно българско участие. На какво ли се дължи newsm78
На това, че има много кандидат- емигранти. Wink
Явно доста българи се интересуват повече от това, което става навън, отколкото от това, което се върши в собствената ни държава. Sick

# 14
  • Мнения: 27 524
Явно доста българи се интересуват повече от това, което става навън, отколкото от това, което се върши в собствената ни държава. Sick

Нормално. Къде има свестни политици и възможности за нормално управляване, като всичко е така навързано, че дори тези, които са честни и имат желание, нямат никаква възможност да действат. Веднага си аут, мъртъв или опандизен. Други закони са при нас, за съжаление. Българите са/сме уморени  Tired

# 15
  • Мнения: 22 430
Аз пък гласувах. )

# 16
  • Мнения: 2 755
Явно доста българи се интересуват повече от това, което става навън, отколкото от това, което се върши в собствената ни държава. Sick

Нормално. Къде има свестни политици и възможности за нормално управляване, като всичко е така навързано, че дори тези, които са честни и имат желание, нямат никаква възможност да действат. Веднага си аут, мъртъв или опандизен. Други закони са при нас, за съжаление. Българите са/сме уморени  Tired
Много ми се иска да кажа, че не си права, но не мога да нарека черното - бяло. Tired

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А мен какво ме вълнуват изборите в САЩ???

# 18
  • Мнения: 2 401
А мен какво ме вълнуват изборите в САЩ???

Ами би трябвало доста да те вълнуват в настоящия момент, освен ако ти е все тая откъде идват и накъде отиват париците ти (демек не се занимаваш с таквиз тривиални работи).

# 19
  • Мнения: 5 370
Блонди е абсолютно права в едно-уморени сме. Аз на реално гласуване не бих отишла, та камо ли да ИЗРАЗЯВАМ мнението си кой да стане Президент на Световния Полицай. Все ми е тая.....да живее Бай Брадър!!!  bouquet

# 20
  • Мнения: 822
Интересни са ми резултатите от Македония и Ирак...
А това, кой в действителност избира президента на САЩ, е сложно уравнение с много неизвестни.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Няма да гласувам, честно казано изобщо не ми дреме , кой от двамата ще спечели изборите. Омръзна ми вече тази Америка . Каквито и световни  каши да се забъркат  все  Америка е в кюпа. На американците дали им е интересно какво става в БГ?!

п.п. Ай, сектир  Wink

# 22
  • Мнения: 5 710
На американците дали им е интересно какво става в БГ?!


Не, изобщо не им е интересно, както и на 99% от планетата. Няма никакво значение за тях/ и света какво става в БГ.
С малки изключения предимно по време на военни конфликти. Не знаят къде се намира България, не са виждали кукери, и мислят, че пишем на руски.  За разлика от изборите в Щатите, изборите в България няма шанс да повлияят върху цената на бензина ( например) и респективно върху живота на Джо дъ плъмър от Сакременто.

# 23
  • Мнения: 101
Между другото, не знам защо, но имам подозрение, че все пак Маккейн има вероятност да спечели. Просто расизма ще надделее, когато се озоват пред урните.

# 24
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Между другото, не знам защо, но имам подозрение, че все пак Маккейн има вероятност да спечели. Просто расизма ще надделее, когато се озоват пред урните.
-може би точно затова бих гласувала за Обама.

# 25
  • Мнения: 606
Дреме ми на ....

# 26
  • Мнения: 101
Между другото, не знам защо, но имам подозрение, че все пак Маккейн има вероятност да спечели. Просто расизма ще надделее, когато се озоват пред урните.
-може би точно затова бих гласувала за Обама.
Ние да, но американците вероятно са с по-различно мислене.
Пък и да го нищим този въпрос и да не го нищим, то ще си покаже.

# 27
  • Мнения: 107
Няма да гласувам, честно казано изобщо не ми дреме , кой от двамата ще спечели изборите. Омръзна ми вече тази Америка . Каквито и световни  каши да се забъркат  все  Америка е в кюпа. На американците дали им е интересно какво става в БГ?!

п.п. Ай, сектир  Wink

Естествено, че не ги интересува. Те даже не знаят къде е БГ. Но БГ не е световна сила.
А Америка е и затова мен ме интересува кой ще е новият прзидент. Надявам се да е Обама.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Едно е да те интересува кой ще стане президент и накъде ще задуха вятъра, друго е да гласуваш. Е, верно ми писна цял свят да им ходи по свирката #Cussing out  на дебелотрътлестите американци, 60 на 100 от тях сигурно не подозират, че има избори. Confused а и президента е марионетка в общи линии Confused

# 29
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
Интересни са ми резултатите от Македония и Ирак...

Наистина странни  Rolling Eyes
А и гласувалите македонци хич не са малко, та съвсем чудно ми става  newsm78

Бих била доволна ако Обама спечели, и то дори само заради това,
че мисленето на белите американци ще се разчупи в това отношение.
evil, прекалено генерализираш.
Поставени в средата на американците, ние бихме станали още по-дебелотрътлести и манипулируеми,
в това съм сигурна.

# 30
  • Мнения: 822
Мен не ме учудват, Деси. Интересни са ми, в смисъл показателни...
За това, че за възникването на днешните (и не само) войни най-слаб фактор се оказват емоциите. За това, че преди да достигне до идеологическия си връх, всяка една война преминава през точно осчетоводяване и преговори на доста високо ниво, с отчитане на всички плюсове и минуси... И плюсовете са и за двете страни, така че на никого не му отива да играе жертва. Човешките животи са просто разплащателна монета и винаги е било така... Така и ще бъде. И вина за това няма само Великият брат или Световният полицай, защото той е доста късно явление от човешката ни история.
Лично аз предпочитам, тази роля да играят американците или европейците, защото когато кашите започнат да ги забъркват арабите или китайците, лепкавата и гореща консистенция ще опръска всички ни...
Но и гласувалите от Ирак са все още твърде малко за да се правят изводи...

# 31
  • Мнения: 335
Американците не се интересували от България. Какъв смях.
Не били знаели къде е. Каква трагедия.

Най-кофти е американец да научи къде е собствената ти страна.
Като се знае, че учат география по СиЕнЕн, в новините за поредната си война.
Затова и толкова я научават - не може за по един срок да препускаш по целия материал за света.

ПП Не е зле да се уточни на кого викате "американци". Останалият свят разбира под това американските правителства.

# 32
  • Мнения: 3 034
Мисля, че за света е добре да има президент на Щатите демократ. Влиянието им е глобално и не мисля, че е нормално да има хора, на които да не им пука. Сто процента гласувам за Обама. 
Репъбликанците така или иначе не щат властта в момента, мисля, че изхода е ясен.

това е и моето мнение. за добро или лошо, нещата, които се случват в държава като САЩ, се отразяват на голяма част от останалия свят. мисля, че в момента това е очевидно. и в чисто личен план, за мен Обама е по-стойностният човек. аз се впечатлих как едно момче от супер бедно семейство, което се е хранило, благодарение на купоните за храна и е влязло в добри училища, благодарение на амбицията и труда си, е стигнало до кандидатура за президент. не ми пука за американската мечта, в случая свалям шапка на човека.
само че не мисля, че републиканците не искат властта, имаше доста грешки там в порцеса на издигане на кандидати и сега циркът е пълен.

# 33
  • Мнения: 822
Като се знае, че учат география по СиЕнЕн...
Е, то и у нас сигурно има вече не малък брой индивиди, които знаят, коя е столицата на Италия, щото брат'чедката е гастролирала там, танцувайки 'Лебедово езеро' и добре, че са я екстрадирали, за да ги просвети... Или пък всеки средностатистически българин е информиран, какво се случва в Западна Сахара или къде точно се намират Гвинея, Екваториална, Френска и Папуа Нова Гвинея... Но това не е причина да се считаме за тъпи, нали? Добре, че е чичко Гугъл. Да не издребняваме...
Не е зле около себе си да имаме повече огледала и да се оглеждаме по-често, особено преди да посочваме някого с пръст...

П.П. Само да вмъкна, че не съм агент на BBC и съм последният червенокож, който би защитавал американци (каквото и да се разбира под това).

# 34
  • Мнения: 139
Цитат
Re: Светът гласува за президент на САЩ - гласувайте и вие!

България не е Светът.

# 35
  • Мнения: 2 401
.. и в чисто личен план, за мен Обама е по-стойностният човек. аз се впечатлих как едно момче от супер бедно семейство, което се е хранило, благодарение на купоните за храна и е влязло в добри училища, благодарение на амбицията и труда си, е стигнало до кандидатура за президент. не ми пука за американската мечта, в случая свалям шапка на човека.

Какво би казала за факта, че братчето на Човека живее в крйна мизерия в  колиба от 3 кв.м. в Найроби? Понеже говориш за стойностен човек де...

# 36
  • Мнения: 335
Като се знае, че учат география по СиЕнЕн...
...Да не издребняваме...
Не е зле около себе си да имаме повече огледала и да се оглеждаме по-често, особено преди да посочваме някого с пръст...

Има такава мания, верно -  да оглеждаш единствено себе си. Казва се Синдром на Нарциса.
Сякаш си единствен на света или поне - единственият, с когото всички останали трябва да се съобразяват. Да не отваряме приказка за това.


Твоето уточнение на моето мнение има смисъл само, ако наистина не си го прочела докрай.
Смисълът му е именно в това, което ти си изтрила:

Най-кофти е американец да научи къде е собствената ти страна. Като се знае, че учат география по СиЕнЕн, в новините за поредната си война.

# 37
  • Мнения: 4 555
Македонците просто искат да са на терсене на целия свят. По друг начин не мога да си го обясня. За Ирак гласовете не са показателни, прекалено са малко.

# 38
  • Мнения: 2 401
Холо, все се каня да те питам, няма ли да сменяш подписите вече? Не ги разбирам, ама не ми ааресват ..   newsm12

# 39
  • Мнения: 335
Минзухар, нямаш ли си бутон за ЛС, нещо...?
Подписът ми касае евентуално вътрешните избори в БГ-то, риформата, грамотността на българите по отношение на българските класици и факта, че невежественото отношение и към тях, и към собствената история водят до това да си я изживеят отново.

Настоящата тема е друга, не е лоша, особено, ако устиска без "спам" Simple Smile.

Лично аз щях да симпатизирам на Обама, ако това ме касаеше и ако изключим някои чисто формални  (да се надяваме) външни отпратки към личността на една друга некасаеща ме персона (в пола), торпилираща в Белия дом, Пентагона, по света и у нас...

# 40
  • Мнения: 304
 Thinkingне ме вълнува,защото едва ли нещо ще се промени- newsm78

# 41
  • Мнения: 3 034

Какво би казала за факта, че братчето на Човека живее в крйна мизерия в  колиба от 3 кв.м. в Найроби? Понеже говориш за стойностен човек де...

говоря за това, което самият Обама е постигнал. защо брат му живее в колиба в Найроби нито е моя работа да коментирам, нито пък има как аз или ти да знаем истината - знаем изнесеното в медиите, което рядко е 100%-вата истина. не се кандидатира брат му, а Обама. не обичам ровичкането в живота на заобикалящите ги хора, тъй като извън семейството никой не знае нищо реално.

# 42
  • Мнения: 523
Минзухар, и аз нещо не те разбрах. Кой не е стойностен в случая - Обама, брат му или баща им или и тримата? И изобщо дали това наистина му е брат? Да не вземат сега много хора да му се изкарат братя, сестри или братовчеди. Особено като ги знам кенийците какви фамилии са. А може и Обама да се опитва да го доведе тук в САЩ, само че по легалния начин процедурата за братя и сестри отнема 8-10 год. Изобщо не знаем как стоят нещата.

# 43
  • Мнения: 3 034
Обама е роден американец. роден е в Хавай. а съгласно това родословно дърво, има полусестра от втория брак на майка си, но не и брат  Laughing

http://genealogy.about.com/od/aframertrees/p/barack_obama.htm

и още: http://en.wikipedia.org/wiki/Barack_Obama

брат няма, Минзухар. баща му се е върнал в Кения, където е починал при автомобилна злополука още през 1982 г.

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 22:30 от simplyaven

# 44
  • Мнения: 822
Предполагам, че напъните и натегачеството на Македония и Грузия са заради кандидатстването им за членство в НАТО. Един Обама може да повлияе на разширяването на Пакта... Въпреки, че той подкрепя членството на Грузия, по отношение на Македония е доста предпазлив. (Видно е, че Гърция стои зад Обама с 96.4%).

Твоето уточнение на моето мнение има смисъл само, ако наистина не си го прочела докрай.Смисълът му е именно в това, което ти си изтрила...

Разбрах написаното, но реагирах на иронията, която влагаш, така че за мен целият цитат не беше необходим... Предполагам, че и ти си ме разбрала.

Колкото до синдромите... Нарцисизмът може да бъде вреден най-вече за носителя си. Иначе казват, че по нашите земи най-разпространен е синдромът, при който сме напълнили яко гащи и вони, но се смеем на другите, че краката им миришат. Наричат го Синдром на пОсрания Потурко (за благозвучие - СОП) и в съчетание особено с Наполеоновия комплекс за величие (по-характерен за ниските нации) бил много опасен, дори заразен... Но аз категорично отказвам да взимам хляба на психолозите и ще оставя анализите на тях...

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 08:49 от niara

# 45
  • Мнения: 2 401
Обама има полубрат в Найроби, четох някъде интервюто с него, но не ми се търси сега, не беше в българска медия.

# 46
  • Мнения: 274
Тройна коалиция посрана
Еба нашта мама.
Чакаме сега Обама
да ни храни със салама.

Извинете ме за спама.

# 47
  • Мнения: 2 401
При всички положения ще го ядеме салама,  само  рекох да вметна некои подробности относно прахта и човечността.   Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 3 064
Гласувах, и то не за Обама!

А прочетеното дотук е чудесна и тъжна извадка за народопсихологията на българите...

Лошото е, че както не ги интересува кой ще стане президент на Щатите, не ги интересува и на нашите избори - пълно безхаберие, само оплакване, без никакви действия нещата да се променят. Затова и други ще решават вместо вас.

# 49
  • Мнения: 335
... А най са ми интересни тия, дето все са им "интересни" българите.

Особено са ми интересни "българските чужденци", независимо от коя дупка на света, или родна дупка, споделят колко са им "интересни българите". Ама именно като чужденци го споделят - и от родните, и от чуждите дупки.

Един поп навремето също е мислил по въпроса, но не защото му е било интересно.
Друго му е било като е питал "поради что"това, "поради что" онова.
С наполеонов комплекс ще да е бил галиба.

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 12:36 от Холограма

# 50
  • Мнения: 11
"Светът гласува за президент на САЩ"...  А аз си мислех, че САЩ гласува за президент на САЩ...  newsm78
и аз така... явно не сме разбрали  Grinning

# 51
  • Мнения: 4 555
"Светът гласува за президент на САЩ"...  А аз си мислех, че САЩ гласува за президент на САЩ...  newsm78
и аз така... явно не сме разбрали  Grinning

Да, определено не сте разбрали за какво е темата. Понякога се налага да прочетеш  не само заглавието, за да ти светне.

# 52
  • Мнения: 4 753

Да, определено не сте разбрали за какво е темата. Понякога се налага да прочетеш  не само заглавието, за да ти светне.

 ooooh! Мале, мале... добре че ме светна...   Tired

# 53
  • Мнения: 2 401


И ето нещо изненадващо:

“Дах”: Ку Клус Клан и другите неонацисти в САЩ подкрепиха Барак Обама
04 ноември 2008 | 13:21 | Агенция "Фокус"
Вашингтон. Американската неонацистка формация Ку Клус Клан ще подкрепи чернокожия кандидат президент от Демократическата партия Барак Обама, стана ясно след проведено от тях шествие, мотото на което беше “Предпочитаме да ни управлява негър, отколкото идиот”, съобщава холандският вестник “Дах”.
Иронията е, че Обама освен че е на път да стане първият чернокож президент в историята на САЩ, получава подкрепа и от там, откъдето най-малко очаква. Парадокс е, че трите големи нацистки партии в САЩ очакват Барак Обама да бъде избран. Роки Сухайда от “Американската националистическа партия”, заяви че предпочита “негър” пред “бял идиот” и подчерта, че Маккейн е “почти мъртъв”, но с намерение да води войни из целия свят. Той каза също, че не намира нищо страшно, ако САЩ бъдат управлявани от чернокож мъж, женен за чернокожа жена, който води една нормална политика, а не от тази която се очаква от Маккейн, “подкрепяща израело-капитализма”.
Един от лидерите на Ку Клус Клан Том Мецгър заяви, че Маккейн е “човек, на когото му се воюва”, той е политик, по-опасен дори от Джордж Буш.
Лидерът на Националния алианс “Арийски варвари” Ерих Глайбе открито предпочете Обама заради позицията му относно американските войски в Ирак и Афганистан. Осен това, Глайбе подчерта, че Обама е интелигентен човек, харизматичен и добър оратор, поради което ще е по-добрият президент.

# 54
  • Мнения: 6 992
“Предпочитаме да ни управлява негър, отколкото идиот”[/b
Да си внесем образовани и харизматични негри в България  Sunglasses

# 55
  • Мнения: 3 423
Който танцува по-добре, той ще спечели.

# 56
  • Мнения: 335
Някой от шоуто на бТВ?

Дансинг старс - непреводимо.
По-старият ли се има предвид?

# 57
  • Мнения: 3 034
Обама има полубрат в Найроби, четох някъде интервюто с него, но не ми се търси сега, не беше в българска медия.

вчера почина баба му. човекът изреди всички членове на семейството си, споменавайки и полусестра си. хайде стига. майка му не е стъпвала в Найроби. и да имаше брат там, той би се намирал в Найроби по собствено желание. а ако имаше, то със сигурност някъде щеше да пише за него. можеш да провериш щатските регистри за раждания, ако не ти се вярва на горните посочени сайтове, но предлагам да не му натрисаме несъществуващи роднини.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 105
На мен пък са ми интересно дали на Обама му дреме, че в Баня и Карлово българите вече!!! гласуваха за президент на САЩ. http://tv2.bg/shows/50#video-607. Явно е модерно, де да знам...

# 59
  • Мнения: 2 381
Интересни са ми резултатите от Македония и Ирак...

Наистина странни  Rolling Eyes
А и гласувалите македонци хич не са малко, та съвсем чудно ми става  newsm78


Според македончето, което познаваме Обама "е обещал на гърците, да не признава Македония, заради името и ще им отреже пътя към обединена Европа".

# 60
  • Мнения: 2 386
Трябва и ние да станем патки, та да излезем – рече замислено Андрешко. Инак..

Вместо запис.

# 61
  • Мнения: 335
Ева се записала със стария ми подпис  Laughing .
Не може без спам и туй то.

 

# 62
  • Мнения: 101
Честито на позналите - Обама печели. Дано това по някакъв начин доведе до по-добри процеси в световен мащаб.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Честито на печелившите  Wink

# 64
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
ОБАМА печели!!!! Супер!  bouquet

# 65
  • София
  • Мнения: 221
честито, негър ще  управлява света близките години. Cry

# 66
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
честито, негър ще  управлява света близките години. Cry
Но политиката му, поне в предизборните речи, е правилната...

# 67
  • Мнения: 4 585
Честито на бедните!
Ще се моля се да не го гръмнат.

# 68
  • Мнения: 3 034
честито, негър ще  управлява света близките години. Cry

не бях осъзнала трагизма на момента... толкова ли е лошо, че е негър? защо? ако това ще те успокои поне малко, той е наполовина негър, майка му е смугличка, но бяла  Grinning

честито на Обама, прекрасна победа за определено по-добрия кандидат!

# 69
  • Мнения: 6 992
Ъ, и какво като е негър? newsm78
Когато им четох предизборните платформи, въобще не ми е правило впечетление кой с какъв цвят на кожата е. Tired Как може в 21 век някой да мисли така  Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 4 753
Ще се моля се да не го гръмнат.

Мда... и мъж ми каза същото...  Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 212
Честито на всички които повярваха на младостта и енергията на Обама
Най-сетне се изпълни мечтата на човека от подписа ми - д-р Мартин Лутър Кинг.
Ето линка от подписа ми - http://www.vbox7.com/play:08ae573f  в най-великата му реч - "Имам една мечта" - той е велик човек и можеше да стане президент на САЩ ако "предвидливо" не бяха го убили.
Дано Барак Обама го опазят докато стъпи в длъжност.
Дано съм жив да видя в България президент - циганин или турчин. Тогава наистина ще докажем че сме толерантна нация и сме надскочили балканския си манталитет.
Честито на всички.

# 72
  • Мнения: 2 386
Негър не е най-подходящата дума, нали знаете?

Честито, да видим какво следва сега.

# 73
  • Мнения: 4 585
Негър и ли не, няма значение.
Не е възможно коефициента му на интелигентност да е по-нисък от този на Буш.
Интересно, какво им е на КуКлусКлан-овците.

# 74
  • Мнения: 6 992
Е точно тука бяха сложили една статия, че баш куклусклановците били казали "Предпочитаме да ни управлява негър, от колкото идиот"  Wink

# 75
  • Мнения: 3 271
Е точно тука бяха сложили една статия, че баш куклусклановците били казали "Предпочитаме да ни управлява негър, от колкото идиот"  Wink

Евала  Peace

# 76
  • Мнения: 502
  Избирателната активност е била 73 процента. На нашите избори колко беше? И какво означава това?

# 77
  • Мнения: 6 992
По новините чух, че е най-високата за последните няколко избирания на президент.

# 78
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Минавам да ви честитя.  Joy Видях, че се вълнувате. Grinning
(То и аз му стисках палци на новия президент, де. Grinning)
П.П. Ще оставя онзи реплика по-горе, за "негъра", без коментар. Трудно ми е, но ще замълча.  ooooh!

# 79
  • Мнения: 5 710
Много съм щастлива от избора на американците за Барак Обама. Това е първия момент, от който си възвръщам идеята за това, че са велика нация от много години насам. Доказаха, че могат да направят правилен избор, най-после.
Стисках палци, четох, вълнувах се ( и продължавам) страшно много. Радвам се, че съм свидетел на този избор, надявам се светът да го чака промяна за добро и дано имам какво хубаво да разказвам един ден на внуците си за годините, които предстоят за всички. И аз като Вълка се моля да не го гръмнат, защото вярвам, че той сега е мишена на всички бели, комплексирани откачалки на този свят.

# 80
  • Мнения: 3 164
Сега остава  папата да стане чернокож и всичко ще е на 6 Mr. Green

# 81
  • Мнения: 2 161
Американците с този свой избор показаха,че имат мозъци,а не бургери.Вълнувам се и се радвам за правилния избор.

# 82
  • Мнения: 275
И аз се радвам за правилният ( според мен) избор!

п.п. Като чуя за консерватори, републиканци, крайно десни и т.н., ме обхваща едно гадно чувство... Дано никога повече не печелят властта в която и да е страна.

# 83
  • Мнения: 11
Ще го видим Обама как ще изпълни тази амбициозна програма...

# 84
  • Мнения: 6 713
Честито на Обама! Simple Smile
Дано това да е правилният избор.  Peace

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 4 012
за мен е лош избор, причините оставям за себе си.

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 4 012
Сега остава  папата да стане чернокож и всичко ще е на 6 Mr. Green
това за черен папа съм го чела в предсказания и мисля, че рано или късно ще се случи.

# 87
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
честито, негър ще  управлява света близките години. Cry
Кво, ще ревеш ли  newsm78
Е такива плиткоумни изказвания не мога да ги разбера...
Заболяло я нашата Пенка, какъв е цвета на президента, и то на американския  Rolling Eyes
Една шепа народ сме, слава Богу, иначе щяхме да разкатаем играта на тоя свят.
Честито на Обама, и на хората, които знаят какво иска да промени той.
Дано се справи.

# 88
  • Мнения: 2 849
По новините чух, че е най-високата за последните няколко избирания на президент.
Повярвай ми ,учудих се колко народ гласува и какви опашки се виеха от тъмни зори .Чернокожите ми колежки сияят и цял ден са в еуфория  Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 3 034
а колко чернокожи хора плачеха! пишат история американците, дано не забравят за какво са гласували!  Peace

# 90
  • Мнения: 256
Честито за заслужената победа на Обама. И ние вкъщи се радваме за него.
Типично в мой стил сутринта се избъзиках дали няма да му е гадно сега 4 години да обитава The White House, а мъжа ми добави, че може и да стане The Black House до края на мандата.
Каквото и да е, пожелавам му успехи!!!

# 91
  • Мнения: 6 992
а колко чернокожи хора плачеха! пишат история американците, дано не забравят за какво са гласували!  Peace
http://www.talkingpointsmemo.com/talk/blogs/eastside93/2008/11/i … r-obama-today.php
Ей това мен за малко да ме разплаче, а не съм чернокожа, нито в Щатите  Sunglasses Но аз много плача по принцип, не знам на вас дали ще ви е толкова сантиментално Wink

А, мернах и една статия, на която заглавието беше нещо от рода на "пак дадоха най-гадната работа в държавата на чернокожия"  Laughing Ама не мога да я открия пак тая сутрин Thinking
A във връзка с горния пост за Дъ Уайт хаус, ето една снимка:
- не съм сигурна дали побада в категорията расизъм или шегички, така че ако е първата - моля модовете да я трийнат по тяхна преценка. Blush

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 07:53 от Еовин

# 92
  • Мнения: 822
Много емоционален ден, изпълнен с изключителна символика...
Не зная, дали Обама ще изпълни обещанията си. Надали ще успее да довърши всичко, което планува да започне. Но зная, че изборът му донесе нови надежди. Не само на чернокожите и не само на американците. Днес плакаха и се радваха всички цветнокожи... Дори и само с извървяният от него път досега, той им доказа, че могат... И че и най-смелите им мечти не са непостижими... Той им изигра наживо роля като от Холивудски филм, където героят тръгва от низините на Бруклин и достига най-високите върхове...
Може и да е малко пресилено, но благодарение на многоцветните ми познати, днес имах усещането, че изборът на Обама е и едно своеобразно извинение от името на расата ни за злините, които сме причинили... Днес плакаха и червенокожите... Не зная, дали от щастие или от скрита болка... А аз бях със смесени чувства на радост и трудно обяснима вина. Тези, на които поне веднъж им се е случвало да се срамуват от белия цвят на кожата ни, ще ме разберат... Да, след еуфорията всичко ще бъде вече история...

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 10:18 от niara

# 93
  • Мнения: 4 585
Рокерът е чернокож, следователно е шегичка.
Ео, от една седмица те чета, линковете, които си дала всичките са на инглиш.
За теб е естествено всеки българин да владее английски, но не е така.
Някой ден ще се науча да пиша на комп интеграли и диференциални
уравнения и така ще си пиша постингите, пък. Ей тъй, на!
Президентът много младее, снощи изненадан разбрах, че е на 47. Давах му 35.
Той вече си остави вратичка, казвайки, че за някои от обещанията може да не стигне един мандат.

# 94
  • Мнения: 2 386
По-добре той да не изпълни някое обещание, отколкото другият да беше изпълнил своите до едно.
Радвам се, дано е за добро. Малко данъчната му реформа ме обърква, но.. да видим.

Вълк, за формулите - скрийншотваш в уърд и кропваш във фотошоп - ще те чета с интерес.  Laughing

# 95
  • Мнения: 6 992
Ео, от една седмица те чета, линковете, които си дала всичките са на инглиш.
Съжалявам. Напоследък ми е като втори роден Rolling Eyes

# 96
  • Мнения: 4 555
По-добре той да не изпълни някое обещание, отколкото другият да беше изпълнил своите до едно.
Peace Joy

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 4 012
Сега остава  папата да стане чернокож и всичко ще е на 6 Mr. Green
това за черен папа съм го чела в предсказания и мисля, че рано или късно ще се случи.

а  днес , няколко часа само след поста ми вече усилено се говори за това..... newsm78

# 98
  • Мнения: 4 892
Поздравявам американците с избора им на нов президент, както и всички живеещи в САЩ, а се надявам скоро да поздравя и всички извън САЩ. За сега съм оптимист, понеже по-лошо от досегашния "мистър президент" едва ли можеше да има. Опитимист съм и по други причини разбира се.

vaflichka, сега като дойдат да Ви поканят за съветник в Белия дом и Ватикана едновременно, да не се чудите. После може и от Мосад, а и талибаните. Прозорливост или тежки и дълги анализи? Аз се сещам...

# 99
  • Мнения: 6 992
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1250324
Oбзор на чуждите вестници.

# 100
  • Мнения: 3 034
http://www.talkingpointsmemo.com/talk/blogs/eastside93/2008/11/i … r-obama-today.php
Ей това мен за малко да ме разплаче, а не съм чернокожа, нито в Щатите  Sunglasses Но аз много плача по принцип, не знам на вас дали ще ви е толкова сантиментално Wink



Еовин, прекрасно написано! и на мен ми застана една буца в гърлото... но си признавам, че и онази нощ, и вчера се разчувствах като ги гледах тези чернокожи хора по улиците. даваха интервюта с хора, отиващи или връщащи се от работа, посред бял ден с просълзени очи, прегръщаха се... неописуемо беше! истински ревнах обаче, когато видях моя любим Виго Мортенсен (Арагорн) да обикаля и да агитира хората да гласуват за Обама  Grinning

# 101
  • Мнения: 494
Честито на Обама!
Много обаятелен човек.
И аз много го харесвам и му стисках палци и честно казано доста се разчуствах от победата му. Тя верно е историческа, ама ми се струва,че май го обърнаха на истерия. Аз предпочитам да изчакам,да видим,какви промени ще донесе. За да не стане малко като нашата работа с царя. Рева народа че го иска. То не бяха молби,страсти,еуфория, бабички реват,знамена се веят,портрети се показват. А после с такава майчина си го изпроводиха... 

# 102
  • София
  • Мнения: 1 074
Много се радвам, всъщност.
Има нещо свежо в цялото им семейство, дано донесат позитиви на целия свят  Peace

# 103
  • Мнения: 4 585
Авторът не може да смени заглавието вече, нали? Само мод.
Нека го смени, да измисли нещо.

# 104
  • Мнения: 6 713
Авторът не може да смени заглавието вече, нали? Само мод.
Нека го смени, да измисли нещо.

 newsm78 Thinking
Цц, не може вече! Само мод! Ама за какво да се сменя?? Thinking

# 105
  • Мнения: 3 886
Честито на ОБАМА  ДА е жив и здрав.


Вчера чух как 2 жени го обсъждаха  разговора беше такъв
-Знаеш ли защо  Обама стана президент
-Не
-Зада опере пешкира  в тази финансова криза нали е  нЕГРО



 Shocked Shocked

# 106
  • Мнения: 6 713
Вчера чух как 2 жени го обсъждаха  разговора беше такъв
-Знаеш ли защо  Обама стана президент
-Не
-Зада опере пешкира  в тази финансова криза нали е  нЕГРО
 Shocked Shocked

 #Crazy #Crazy

# 107
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И според мен Обама беше по-добрият избор. Истерията около това, че е цветнокож ми се струва голямо преиграване  Crazy А пък на мен въобще не ми се вижда толкова черен  Thinking newsm78 По-скоро мургав, латино, арабин... В същност каква раса е?!

Пое управлението в много труден момент и вероятността за провал не е малка, но той съзнателно е направил този избор. Те и британците сложиха начело доста непопулярен политик, май точно поради тази причина  Twisted Evil

ПП Ей, сега погледнах в нета. Смеска между черен мюсюлманин и бяла европейка  Mr. Green
Цитат
Barack Obama was born at the Kapi'olani Medical Center for Women & Children in Honolulu, Hawaii, to Barack Hussein Obama, Sr., a Luo from Nyang’oma Kogelo, Nyanza Province, Kenya, and Ann Dunham, a white American from Wichita, Kansas of mainly English, Irish and smaller amounts of German descent

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 13:33 от Merry

Общи условия

Активация на акаунт