защо ни лишават от детски добавки?

  • 3 150
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 710
Е, това не знам къде не е така  Rolling Eyes
Навсякъде теслата е в тези, които работят, плащат данъци, а накрая
децата им не е ясно дали ще са на ясла/градина, и да има плащат повече,  детски няма и т.н.
В тва време разни.... хм, популации се размножават спокойно , системата ги отглежда, жените нямат идея да ходят на работа, напротив - колкото повече, толкова повече.  Ако спре да ражда и си намери работа означава като начало да почне да плаща градски транспорт, таксата в градината да се увеличи, да почне да плаща по лекари, да не може да взима купони от разни организации т.е да купува храна, да си купи апартамент с 30 г заем, а не да чака, като социално слаб за общинско жилище с почти никакъв наем.. И така. Кой как се уреди.
Не се ядосвай, излишно е.

# 16
  • Мнения: 3
Така е измислено,за да могат само ромите и тук -там  някои български семейства да получават детските,защото доколкото знам дори и само регистрирана фирма да имаш,пак не получаваш детските, независимо
на каква сума се самоосигуряваш.. Thinking

# 17
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Това с фирмата изобщо не е така, получаването на "детски" е обусловено най-вече и изключително от средномесечния доход, независимо посредством каква работа е получен.

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тези "детски" са помощи, а помощи получават само хората с ниски доходи.
Това е отговорът на въпросите ти, Helen-mama.
Останалото е гледане в чуждата паничка.

# 19
  • Мнения: 25 597
И оттук следва логичния въпрос на авторката - защо в България сме лишени от детски добавки?
При цялото разхищение във всички сфери, точно от това ли трябва да се пести?

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И оттук следва логичния въпрос на авторката - защо в България сме лишени от детски добавки?
При цялото разхищение във всички сфери, точно от това ли трябва да се пести?
Това вече е друга тема и различен въпрос. Не е от рода на другия колко коли има, каква заплата получава, пък аз защо не получавам помощи. Дори се чудя как все още не са намесени пенсиите и техните добавки.

# 21
  • Мнения: 6 618
Хора с фирми и магазини ,също получават,а ние честните данъкопланци-НЕ.
Не честно също така хората собствениците на фирми да минават в графа нечестен данъкоплетец.
Не ми се вярва такъв собственик да има право на помощи .
Тези "детски" са помощи, а помощи получават само хората с ниски доходи.
Това е отговорът на въпросите ти, Helen-mama.
Останалото е гледане в чуждата паничка.
Peace
Това с неплащането на данъци, оигуряване на минималната заплтаа, криене на печалби и т.н,трябва да спре. Тогава ще има пари и за повече детски добавки, пенсии, по-хубави пътища и др., не ми се изброява.

Наясно си ,че една част от тези пари ще излязат от работника нали ?И за пътищата нали от Еврофондовете имаше пари ама какво стана -едно голямо НИЩО!

# 22
  • Мнения: 25 597
Не си права, Лиляна. Наистина е дразнещо, когато всичко живо около теб тарикатее на дребно.
Да не говорим за дискриминацията на децата в училищна възраст - някои получават безплатни закуски и учебници, други - не. Не става въпрос за парите или придобивките, обидно е някои да са повече деца от твоето, когато не става въпрос за нужда, а е въпрос на ЕГН например.

# 23
  • Мнения: 6 618
Не си права, Лиляна. Наистина е дразнещо, когато всичко живо около теб тарикатее на дребно.
Да не говорим за дискриминацията на децата в училищна възраст - някои получават безплатни закуски и учебници, други - не. Не става въпрос за парите или придобивките, обидно е някои да са повече деца от твоето, когато не става въпрос за нужда, а е въпрос на ЕГН например.
Аз не го възприемам като делене на децата ,а делене на доходите на родителите им .Друг е въпроса ,че може да се вдигне прага.

# 24
  • Мнения: 25 597
Безплатните закуски и учебници не зависят от доходите, а от ЕГН-то. Стигна се до куриоза деца в предучилищната, но по-малки на възраст да бъдат лишавани от тази екстра именно заради ЕГН-то си.

# 25
  • Мнения: 6 618
Безплатните закуски и учебници не зависят от доходите, а от ЕГН-то. Стигна се до куриоза деца в предучилищната, но по-малки на възраст да бъдат лишавани от тази екстра именно заради ЕГН-то си.
Това да ,но аз говоря /пиша/ за детските добавки.
Сещам се и за ябълките ,които дали само на част от децата заради възраста беше май newsm78

# 26
  • Мнения: 25 597
Да, и това.
Мерси викам на такива мероприятия, които вместо да изпишат вежди, вадят очи. Да си ги държат "екстрите" за тях си, няма нужда да се опитват да хвърлят прах в очите на хората и да отчитат дейност. За да не реват после пак след изборите...  Whistling

# 27
  • Мнения: 69
и аз мисля че детските са за децата,независимо колко пари получават родителите.Всяко дете трябва да има право на тях и да са поне в двоен размер

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не си права, Лиляна. Наистина е дразнещо, когато всичко живо около теб тарикатее на дребно.
Да не говорим за дискриминацията на децата в училищна възраст - някои получават безплатни закуски и учебници, други - не. Не става въпрос за парите или придобивките, обидно е някои да са повече деца от твоето, когато не става въпрос за нужда, а е въпрос на ЕГН например.
Че е дразнещо, така е. Защото аз все пак поне малко съм се потрудила за да си осигуря отопление през зимата и храна за семейството, докато на други, на които не им се работи им дават помощ за отопление и храна. Визирам само онези, които са здрави и трудоспособни. Но така е решила държавата и им помага. Аз гледам себе си и моето семейство, чуждите доходи, коли и помощи много слабо ме вълнуват. Освен това се и интересувам дали мога да получа нещо от това решение на държавата - да, мога да получа детски и ги получавам. Но не съм решила, че аз съм повече майка или че само аз имам деца, не завиждам и на онези, които с лъжа си докарват и други социални придобивки. Имали са "дупе" да лъжат и крият, взели са.

# 29
  • Мнения: 5 622
и аз мисля че детските са за децата,независимо колко пари получават родителите.Всяко дете трябва да има право на тях и да са поне в двоен размер

Така е. Абсурдно е сегашното положение. С какво моето дете не заслужава да получава детски се чудя. Tired  Като дава държавата, да дава. Като не дава, да ги спира и толкоз. Не да се пънат да ни навират в очите проекто социалните закони, а от тях в последствие да се възползват мангалите, пардон, ромите...  Tired

Общи условия

Активация на акаунт