защо ни лишават от детски добавки?

  • 3 146
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 428
Хора с фирми и магазини ,също получават,а ние честните данъкопланци-НЕ.
Не честно също така хората собствениците на фирми да минават в графа нечестен данъкоплетец.
Не ми се вярва такъв собственик да има право на помощи .
Тези "детски" са помощи, а помощи получават само хората с ниски доходи.
Това е отговорът на въпросите ти, Helen-mama.
Останалото е гледане в чуждата паничка.
Peace
Това с неплащането на данъци, оигуряване на минималната заплтаа, криене на печалби и т.н,трябва да спре. Тогава ще има пари и за повече детски добавки, пенсии, по-хубави пътища и др., не ми се изброява.

Наясно си ,че една част от тези пари ще излязат от работника нали ?И за пътищата нали от Еврофондовете имаше пари ама какво стана -едно голямо НИЩО!




Фактът си е факт-мои познати с фирма и солидни доходи взимат детски добавки и за двете си деца.Не им завиждам,напротив радвам се и така трябва да бъде.Въпроса ми е принципен-всички деца са равни на тази земя,независимо от пол,раса и принадлежност,само че за едни държавата отпуска детски,за други не.Съгласни ли сте?

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Helen-mama, ти разбираш ли какво значи думата "помощ"? Колкото децата ни са равни, толкова и аз съм равна с циганите. Но аз не получавам помощи, а те получават. По някакви критерии, които държавата ни е определила, аз имам достатъчно доходи, за да не получавам примерно енергийни помощи, но по други критерии мога да получа помощ за децата ми.
Сега разбра ли каква е разликата? Какво сте се хванали с това равенство. Свърши вече всички да сме равни. Някои получават по-малко доходи и държавата ги подпомага по различни пера: за деца, за отопление, за безработица и т.н.
Друг е въпросът, че някои крият и лъжат държавата. След като държавата не може да ги хване, ти като съвестна гражданка и с мисълта да няма сив сектор, би следвало да отидеш и да кажеш на съответните органи, че твоите познати имат повече доходи, отколкото са декларирали. Съмнявам се обаче да го направиш, тогава и нямаш право да негодуваш, защото знаейки, ти си им съучастник.

# 32
  • Мнения: 523
Аз доколкото разбирам тук става на въпрос не кой има право на помощи по принцип, а за това, че има хора които ги взимат неправомерно. Примерно аз взимам 600 лева брутно и на тази сума плащам данъци и осигуровки и накрая получавам чисто 450 лв. без детски. Пенка - бизнесменка взима 900 лева, но я осигуряват на 180 лв. Така се получава, че от моите 150 лв, които ми ги взимат дават на Пенка допълнително и детски. Реално тя получава парите неправомерно и лъжат с работодателя си.

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 21:15 от eagle

# 33
  • Мнения: 6 617
Lilqna е права  Peace Ако наистина си сигурна ,че имат доходи ,които не са декларирали подай сигнал .
Helen-mama аз не желая помощи от държавата за да си отглеждам детето !И всеки с по-високи доходи ,който хленчи за тези 25лв. ми си струва жалък. Самия факт ,че родителите са с различни доходи поставя децата в различно положение .Не мога да сравнявам обезпеченоста на моето дете с тази на едно дете на самотна майка.Не е честно просто.
eagle ,не авторката иска детски да вземат всички.

# 34
  • Мнения: 523
Може и да не съм разбрала проблема на авторката. За мен обаче масовата практиката едни да се осигуряват на истинската заплата, а други на минимална води до "болен здрав носи". За да може да се вдигне прагът на детските трябва повече хора да си обявяват реалните доходи. Е, ако има там 3-4% лъжци, не е толкова страшно, но май са доста повече. Накрая се получава, че хора със заплати по 1000 лева, взимат и детски и енергийни помощи, а тези които в действителност им ги плащат стоят с децата си на студено през зимата. Не съм сигурна, че ако подадеш сигнал в данъчното ще се оправят нещата. Нали затова  хората плащат (от данъците) заплатите на данъчните и социалните - за да събират пари в хазната и да санкционират нарушителите.

# 35
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
...
И всеки с по-високи доходи ,който хленчи за тези 25лв. ми си струва жалък. Самия факт ,че родителите са с различни доходи поставя децата в различно положение .Не мога да сравнявам обезпеченоста на моето дете с тази на едно дете на самотна майка.Не е честно просто...

аз също имам по-висок доход, но не смятам, че не трябва да получавам въпросните 25 лв. щом ги получават хора, по-богати от мен. според мен въпросът е принципен, и е крайно време тези, на които плащаме да прекратят дребните шмекерски практики на пенка-бизнесменка. тук нали не сравняваме стандарта на дечицата...

# 36
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Helen-mama, ти разбираш ли какво значи думата "помощ"? Колкото децата ни са равни, толкова и аз съм равна с циганите. Но аз не получавам помощи, а те получават. По някакви критерии, които държавата ни е определила, аз имам достатъчно доходи, за да не получавам примерно енергийни помощи, но по други критерии мога да получа помощ за децата ми.
Сега разбра ли каква е разликата? Какво сте се хванали с това равенство. Свърши вече всички да сме равни. Някои получават по-малко доходи и държавата ги подпомага по различни пера: за деца, за отопление, за безработица и т.н.
Друг е въпросът, че някои крият и лъжат държавата. След като държавата не може да ги хване, ти като съвестна гражданка и с мисълта да няма сив сектор, би следвало да отидеш и да кажеш на съответните органи, че твоите познати имат повече доходи, отколкото са декларирали. Съмнявам се обаче да го направиш, тогава и нямаш право да негодуваш, защото знаейки, ти си им съучастник.
Joy горката... получаваш детски помощи за да платиш таксата за интернета, хахахахаха.

# 37
  • Мнения: 6 617
...
И всеки с по-високи доходи ,който хленчи за тези 25лв. ми си струва жалък. Самия факт ,че родителите са с различни доходи поставя децата в различно положение .Не мога да сравнявам обезпеченоста на моето дете с тази на едно дете на самотна майка.Не е честно просто...

аз също имам по-висок доход, но не смятам, че не трябва да получавам въпросните 25 лв. щом ги получават хора, по-богати от мен. според мен въпросът е принципен, и е крайно време тези, на които плащаме да прекратят дребните шмекерски практики на пенка-бизнесменка. тук нали не сравняваме стандарта на дечицата...

След като са детски тези помощи значи става въпрос точно за стандарта на дечицата!
Пенка -бизнесменка е хипотетична колко е богата и дали получава детски също!
И да въпроса е принципен ама що като може да не вземем нали  newsm78 и дотук с принципите.Предпочитам "моите" 25лв. да отидат или в някой по-нуждаещ се или за направа на детска площадка примерно.


Следващият ти пост май не е много адекватен нали?

# 38
  • Мнения: 2 018
Ами мисля, че въпросните детски трябва да бъдат премахнати напълно и да бъдат трансформирани в данъчни облекчения за семействата с деца.

Това е и моят отговор.
Жалко е че губят тези, които са изрядни към държавата. Децата са си деца. С тези 25 лв /толкова ли са детските? И аз не получавам./ и без тях, пак ще си ги гледаме, но държавата трябва да поощрява честните данъкоплатци. Иначе говорят за сива икономика и как не можели да се справят с нея...  Tired

# 39
  • Мнения: 1 897
Мисля, че този проблем не би стоял на дневен ред, ако бъдат премахнати изобщо детските надбавки и се върне семейното подоходно облагане.

# 40
  • София
  • Мнения: 38 431
100 пъти съм казвала - и да имах право /нисък доход/ не ги ща тия стотинки!
Нека да ги премахнат!
Искам безплатни лекарства за децата.

# 41
  • Мнения: 1 428
Май повечето от вас не схванаха мисълта ми-идеята ми е или всички с детски добавки или нищо.Защо се подиграват с хората не мога да разбера.По-добре да ги махнат напълно и да си въведат отново данъчните облекчения.Чудя се  как така изведнъж им скимна да ги махнат?

# 42
  • Мнения: 6 617
Много пъти съм си мислила ,защо нямам право на детски добавки-по-малко майка ли съм,много богата ли,не съм ли дала на тази държава нищо?
Двамата с мъжа ми сме на държавна служба и брутния ни доход,който няма как да скрием надвишава  лимита от 600 лв.за тричленно семейство.В същото време мои познати,които взимат по 3 хил.лв заплата и мъжа и жената,но се осигуряват на мин.раб.заплата получават детски надбавки.Хора с фирми и магазини ,също получават,а ние честните данъкопланци-НЕ.Не че са много тия 25-30 лв,но защо пък ще ни лишават от тях.Какво мислите по въпроса?
Това е първия ти пост как да схванем мисълта ти ,като не пишеш нищо за данъчните облекчения ?

# 43
  • Мнения: 126
Докато си мълчим Масларова и нейната клика ще си правят каквото искат. Децата на всички са равни по конституция. Всички имат право на детски надбавки. Само от социалното министерство не признават това. НЕКА СЕ ОБЕДИНИМ И ОТСТОЯВАМЕ ПРАВАТА НА ДЕЦАТА НИ! Peace Peace Peace Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт