Дали това е диабет?

  • 2 357
  • 8
  •   1
Отговори
Да представя и моя проблем .Имам голям племенник ,който има проблем(а докторите казват,че няма).Пие по около 10 литра вода на ден.Това е още от детска възраст(в момента е в пубертет)Ходил е по доктори,правени са му изследвания -няма му нищо,всичко е в норма.Иначе тези признаци показват безвкусен диабет.Татко му го е пошляпвал доста и си мисля да не е от стрес.Знаете сега какви са времената-притеснения на родителите за наркотици,алкохол, и т.н.Може ли някой да ми даде съвет дали това е диабет или причините са скрити(емоционални)?Ако някой има такива проблеми или има познати с такава жажда моля да сподели опита си.МНОГО БЛАГОДАРЯ.

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
Диабетът може да се диагностицира само след съответните изследвания. А родителите решават дали и кога да ги направят. Ти не можеш да направиш друго, освен да говориш с родителите.

# 2
  • Мнения: 2 197
Жаждата сама по себе си не може да бъде признак за диабет. Диабет има когато жаждата върви заедно с : дъх на ацетон в устата и в урината, пресъхване на устата и доста често гъбични инфекции вследствие на повишената захар. Какви изследвания са правили: КЗП колко пъти, по кое време, с какви стойности?
Според мен ако от детска възраст е въпросното засилено приемане на течности едва ли е диабет, по-скоро организма му има нужда от вода. Може би трябва да си направи по-задълбочени кръвни изследвания и да се съветва със специалист ендокринолог. За съжаление все още не съм попаднала на такъв, но има доста изписано по въпроса.

# 3
  • Мнения: 654
и аз имах същия проблем, трябва да отиде на ендокринолог да му изследват един хормон (в наща болница се прави изследване в Германия и беше към 10-15 лв).

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Според мен ако от детска възраст е въпросното засилено приемане на течности едва ли е диабет, по-скоро организма му има нужда от вода.
Да ама чак 10 литра на ден не ми се вижда нормално. Не зная какво може да е. Поговори с родителите да направят всички необходими изследвания за да се отхвърли вероятността за диабет.

# 5
  • малко градче
  • Мнения: 188
Правени са всички възможни изследвания,но всичко е в норма.Като се замисля от малък е много често с афти в устата.Мина и през две годишна диета за алергия.Сестра ми е убедена,че това е диабет,но лекарите отричат.Благодаря ви за отговорите.Ще предам всички мнения по въпроса може да помогнат.

# 6
  • Мнения: 7 821
Правени са всички възможни изследвания,но всичко е в норма.Като се замисля от малък е много често с афти в устата.Мина и през две годишна диета за алергия.Сестра ми е убедена,че това е диабет,но лекарите отричат.Благодаря ви за отговорите.Ще предам всички мнения по въпроса може да помогнат.
Баща ми има диабет. Това заболяване няма как да се пропусне от лекарите щом са правени изследвания. Пусната му е кръвна захар (сама казвате, че са му правени изследвания всякакви) и ако тя е в нормата, какъв диабет?!? Ако не е пускана и дете в лаборатория и пуснете.

Местя темата.

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Малката ми дъщеря на 6 м. пишеш по около 2 литра вода на ден.
Лекарката ни се съмняваше за диабет.Направиха и всички възможни тестове и нищо в тях не водеше към диабет.И до ден днешен пие много и всякакви течности,но детето  си е жизнено и здраво. Peace

# 8
  • Мнения: 478
Antonovi1974
въпроса е много сериозен.

Отново търсете лекари - ЕНДОКРИНОЛОЗИ, обаче този път си водете пълни копия какво как е изследвано, тоест помолете вие с очите си да се убедите че хормони и образна диагностика е ок.
И аз имам висока диуреза(количеството урина за 24 часа, при мен варира м/у 3-12 литра), от лаборатория в МА София по тел. ми казаха че над 3 литра диуреза в денонощие е много голямо натоварване на бъбреци, че такива хора се хоспитализират за изследване.
Правилно са ви насочили първо за "Безвкусен Диабет", докато съвсем различно заболяване е "захарен диабет" - който според мен по-лесно се открива(защото вече много хора ползват глюкомери + 5 теста в лаборатория се потвърждава недвусмислено).
 
От различни източници останах с впечатление че част от следните изследвания биха имали стойност за търсене на диагноза:
0) Урина Общо Химическо - и най-вече относително тегло
1) диуреза 24ч
2) адиуретичен хормон
3) Хормони: кортизол, ACTH, 17oh progesteron
4) паратхормон?!?! - незнам или щитовидни хормони - незнам, аз лично като се тествам вече стрелям на посоки
5) ОБРАЗНА ДИАГНОСТИКА - ЯМР хипофиза и надбъбречна жлеза

Ако научите нещо повече и на мен ми кажете, въобще като отидете пак по ендокринолози се сещайте пак да пишете в темата та да послужи и на други колебаещи се.

Иначе други форуми още: http://www.puls.bg/forum/viewforum.php?f=30       няма точно ендокринолог във форума, но може да опитате да споделите нещо, повечето лекари са психолози или хирурзи...малко комерсиално предлагане

Общи условия

Активация на акаунт