"ЗАСТРАХОВКА ЖИВОТ"???Бихте ли си направили??

  • 13 438
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Не намерих такава тема,за това я пускам.
От известно време с мъж ми се чудим newsm78,дали да си направим.Аз  имам една,но тя е заради ипотеката на жилището.Та се чудим и се маем ,какво да правим.Ако (не дай си Боже) утре се случи нещо с нас,поне децата да са подсигурени.Или пари хвърлени на вятъра? Thinking
Какво ще кажете по въпроса??Някой правил ли си е ??

# 1
  • Мнения: 1 312
Да,бих.
И то в най-скоро време.
Тази,която е обвързана с банката няма общо с личната.
Тя гарантира парите по кредита,не твоята сигурност и обезпечаване на семейството ти.

Нагласите на хората са доста странни по тази тема като цяло.
Поне на тези,с които съм коментирала.

# 2
  • Мнения: 581
 Аз имам спестовно-осигурителна програма в евро с допълнителни здравни покрития.
 Не ми пука за мнението на хората по този въпрос, важното е че аз намирам този вид застраховане за полезно.

# 3
  • Мнения: 2 175
Аз имам спестовно-осигурителна програма в евро с допълнителни здравни покрития.
 Не ми пука за мнението на хората по този въпрос, важното е че аз намирам този вид застраховане за полезно.

bi li dala malko powe`e info za towa? Ubedih se, che v Bg e bezsmisleno i pylna zaguba na pari..(

# 4
  • Мнения: X
 zori13 , я ни  светни малко повече по този въпрос...
Приемам мнения и препоръки от всички..

# 5
  • Мнения: 1 312
Аз имам спестовно-осигурителна програма в евро с допълнителни здравни покрития.
 Не ми пука за мнението на хората по този въпрос, важното е че аз намирам този вид застраховане за полезно.

bi li dala malko powe`e info za towa? Ubedih se, che v Bg e bezsmisleno i pylna zaguba na pari..(
И на мен ми е интересно това.
Вид застраховка ли е или има само медицински покрития?
И защо е безсмислено?
Покрития плюс доходност на края на периода ми се виждат добра идея.

# 6
  • Мнения: 44
Аз от скоро се занимавам точно с това-застраховки.
По принцип нашата застрахователна компания предлага застраховка живот с продължителност от 5 до 30г.Няма да изпадам в подробности,но по принцип условията са изплащане на застраховката са следните:при доживяване на застрахователния период се изплаща сумата натрупана през годините и в зависимост от тарифата,която използвате и натрупалите се лихви.При  трайна или временна нетрудоспособност застрахователя изплаща % от застрахователната сума,равен на % загуба на работоспособност.При по-тежки увреждания........ще стане много дълго Crazy
Ако някой има интерес и въпроси може и на лични

# 7
  • Мнения: 44
Покрития плюс доходност на края на периода

 PeaceТочно това е

# 8
  • София
  • Мнения: 337
Аз имах. След третата година си я откупих, защото прецених, че не ми е изгодно.
След въвеждането на плоския данък, за мен се обезмисли, тъй като сами по себе си лихвите са много ниски. Бях го направила със цел спестяване и инвестиция, а не защото смятам наследниците ми да са много охолни като вземат премията ми - 12 000 евро.

Всеки си знае за себе си. За мен е ясно, че след толкова години при тази инфлация, парите ми ще са се обезценили. Предпочитам да ги вложа в нещо, от което наследниците ми да имат полза и доходи, когато им потрябва.

# 9
  • Мнения: 581
 Застраховка "Живот" си е, просто има допълнителни здравни покрития.От една страна е застрахован живота ми, от друга- ако се разболея ми се поема лечението.Само, че сумите, които внасям за допълнителните здр. покрития се губят, т.е. не се натрупват и нямат спестовния характер на сумите, които внасям по основната застраховка.Те обаче не са никак големи, имайки предвид покритията, за които се внасят.Има и застраховки без такива екстри, само със спестовен характер.
 По принцип колкото по-млад е човек, толкова повече има сметка да си направи застраховка "Живот", защото парите, които се взимат в края на периода са повече.За мен смисъла е в това, че чрез такава застраховка се спестяват пари и се подсигурява живота и здравето на застрахования.Аз лично предпочитам застраховка "Живот" пред спестовна сметка в някоя банка, защото лихвите са по-големи и защото при евентуално заболяване и загуба на работоспособност застрахователя изплаща доста големи суми, което няма как да стане ако имам само банкова спестовна сметка.

# 10
  • Мнения: 44
Аз имах. След третата година си я откупих, защото прецених, че не ми е изгодно.
След въвеждането на плоския данък, за мен се обезмисли, тъй като сами по себе си лихвите са много ниски. Бях го направила със цел спестяване и инвестиция, а не защото смятам наследниците ми да са много охолни като вземат премията ми - 12 000 евро.

Всеки си знае за себе си. За мен е ясно, че след толкова години при тази инфлация, парите ми ще са се обезценили. Предпочитам да ги вложа в нещо, от което наследниците ми да имат полза и доходи, когато им потрябва.

По въпроса за плоския данък,не знам точно какво имаш в предвид-всичко зависи от застрахователя,който си избрала и условията,които ти предлага.Има тарифа,при която парите за застраховката не се облагат с данък-ако заплатата ти е примерно 400евро,а месечната вноска 50евро,то с данък се облагат 350евро.

# 11
  • Мнения: 1 312
Застраховка "Живот" си е, просто има допълнителни здравни покрития.От една страна е застрахован живота ми, от друга- ако се разболея ми се поема лечението.Само, че сумите, които внасям за допълнителните здр. покрития се губят, т.е. не се натрупват и нямат спестовния характер на сумите, които внасям по основната застраховка.Те обаче не са никак големи, имайки предвид покритията, за които се внасят.Има и застраховки без такива екстри, само със спестовен характер.
 По принцип колкото по-млад е човек, толкова повече има сметка да си направи застраховка "Живот", защото парите, които се взимат в края на периода са повече.За мен смисъла е в това, че чрез такава застраховка се спестяват пари и се подсигурява живота и здравето на застрахования.Аз лично предпочитам застраховка "Живот" пред спестовна сметка в някоя банка, защото лихвите са по-големи и защото при евентуално заболяване и загуба на работоспособност застрахователя изплаща доста големи суми, което няма как да стане ако имам само банкова спестовна сметка.
PeaceЕстествено.
Защото ако нещо се случи с теб банката няма да ти плати злополуката или ПТН,само дето близките ти ще изтеглят парите и ще ги хвърлят за лечения,че и заем може да им се наложи да вземат за да покриват нуждите.

# 12
ДА!ДА!ДА!
АЗ СИ НАПРАВИХ ЗАСТРАХОВКА ЖИВОТ,КОЯТО ВАЖИ САМО В СЛУЧАЙ НА СМЪРТ,Т.Е ЧИСТО КАСКО!!!ПРИ ТАЗИ ЗАСТРАХОВКА,НЯМА СПЕСТОВЕН ЕЛЕМЕНТ.ПЛАТИХ ЕДНОКРАТНО ОПРЕДЕЛЕНА СУМА И ТОВА Е!!!

# 13
  • Мнения: 592
Вече имам 2 вида- много е полезно точно като застраховка. Един познат така си замина най-неочаквано, добре че с жена му имаха добър бизнес който и остави. А и сега с тази допълнителна доходност /ако я има де/ си е супер. Няма значение на 20, 30 или 40 г. си. Даже колкото по-млад си толкова условията са по-добри за сключване.  Има ли човек достатъчен доход - трябва да го направи.
Зизи, човек се и разболява - трябва всичко да се предвиждА!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Направи ли сме и на нас и на децата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт