родих със секцио-проблеми

  • 1 766
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 542
эдравейте!преди 1год и 4 месеца родих със секцио по спешност!още първите дни когато се прибрахме имах много силни болки в кръста или по-точно в областа на таэа!след месец отшумяха ,после ме болеше от време на време!но когато детето стана на 8 месеца болките се върнаха и до сега не ме е отпускало!много е неприятно,всяко движение е свърэано с болка,а с две малки деца ...предписаха ми лекарктва но нищо не помага!
има ли някой като моя проблем и ако можете ми помогнете!Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 100
А каква е диагнозата на лекарите? И какво общо има раждането секцио...? newsm78

# 2
  • Мнения: 4 451
Раждала съм два пъти със секцио, но такива болки нямам. Консултирай се и с друг лекар.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 720
И аз точно това щях да питам - сигурна ли си, че е от секциото? Аз нямах такива проблеми. С каква упойка беше? Освен да са ти засегнали някой нерв при поставянето й (говоря наизиуст, нямам идея дали е възможно реално newsm78)

# 4
  • Мнения: 542
бях с пълна упойка!а си мисля че е от него,эащото преди това не съм имала проблеми с кръста!

# 5
  • Мнения: 10 983
Аз също не съм имала подобни проблеми след операцията. Възможно е да е от упойката. Консултирай се с лекар, колкото по-скоро, толкова по-добре.

P.S. Раждах с епидурална упойка, ако това има значение.

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 22:02 от Linofrina

# 6
  • Мнения: 4 335
Болеше ме крьста около месец след секциото.Отдавах го на леглото в болницата.Беше ми доста неудобно,а останахме там 10 дена.

# 7
  • Мнения: 349
Да, консултирай се с лекар. Може да е от преумора.. newsm78. Мен също ме боли кръста, но не съм раждала секцио.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Знам, че след спинална упойка може да стане такова нещо, но след пълна не. Може би е от нещо друго и просто е съвпадение със секциото.

# 9
  • Мнения: 1 554
раждах секцио,не ме е болял кръста Peace

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681




                            Аз имам проблеми с кръста от доста години.Поради тази причина секциото ми беше с пълна упойка.Но след това болките бяха нечовешки.Обясниха ми го като нещо от типа на  свличане на органите.Сега пак си имам болки, но не като тези след раждането.По-добре отиди на невролог.След като н е помагат лекарствата и болките са ти от толкова дълъг период, би трябвало да ти назначат снимка.Може да е под формата на скенер, важното е да те видят както трябва.Успех!

# 11
  • Мнения: 2 100
А каква е диагнозата на лекарите?

Повтарям въпроса си, тъй като не виждам отговор.  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 542
правиха ми скенер,но не откриха нищо!диагноэата беше преумора,но аэ не мисля че е нормално толкова дълго да ме боли!

# 13
  • Мнения: 2 100
Щом чак със скенер са те гледали и не са открили нищо...предполагам е така. И аз съм склонна да смятам, че е от преумора. Болки в кръста в следствие от секцио съм чувала да имат само ако упойката е епидурална, тъй като се бие в гръбначния стълб. Но при секцио с пълна...няма начин това да е причина за болките  newsm78 И мен ме боли кръст, както и много мами, но причината е натоварване  Peace

# 14
  • Мнения: 5 790
Много ме болеше след секциото, ама зверски. Чак краката ми се схащаха от болки. Ходих на невролог, прегледа ме и каза, че гръбначният стълб е претоварен от многото качени по време на бременността килограми. Посъветва ме да отслабна бързо. Свалих 30 кг и наистина болката изчезна. Дано и при теб е нещо толкова безобидно!  Peace

# 15
  • Мнения: 3 034
мисля, че лекарите ти са прави - бременността, качените килограми, после вдигането и носенето на бебето почти постоянно - това са най-често причините. аз съм раждала със спинална упойка и проблеми никакви не съм имала. имам си стара травма в кръста и от бременността и най-вече от разнасянето на бебето се влоши, но е абсурдно да обвинявам упойката. туй то, старост - нерадост  Grinning

# 16
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Аз родих със спинална упойка, но не съм имала никакви проблеми. Може би трябва да почиваш повече.  Peace

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз родис със спинална упойка и не съм имала никакво оплакване досега

# 18
  • Мнения: 9 814
Не знам дали е от секциото или не /аз родих вагинално/, но моят проблем с кръста се нарича радикулит.
И се появи точно от преумора по времето, когато прохождаше дъщеря ми.

# 19
  • Мнения: 174
Раждах секцио и кръста ме болеше,но отмина.Сега ме наболява отвреме на време,но мисля че е от преумора

# 20
  • Мнения: 4 965
Аз имах проблеми с кръстта, но не беше от секциото - болеше ме още от 6-7 месец от бременността и продължи чак докато свалих някое и друго кило (дежа болката слизаше към левия крак и ми се схващаше напълно). От години имам проблеми с кръстта и причина за болките бяха качените килограми, тежестта в корема, после рязкото олекване - със самото раждане свалих 21 кг. от качени 39. И сега ме наболва, когато се преуморя или нося тежко...
По-добре иди да ти видят кръстта - може да имаш ошипяване или притиснат нерв. Peace

# 21
  • Мнения: 542
благодаря на всички эапомоща Wink

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 953
За протокола, някой лекар ли ти каза, че болката в кръста е следствие от секциото?

# 23
  • Мнения: 1 428
Не мисля,че болката е от операцията.Аз също родих секцио,но нямам болки.

# 24
  • Мнения: 2 960
след секциото не съм имала болки.По скоро може да е от претоварване покрай грижите с бебо.

Общи условия

Активация на акаунт