въпрос за отстлабването на кърмачка

  • 11 870
  • 155
  •   1
Отговори
  • Мнения: 376
въпросът ми е как това да стане без да ми намалее кърмата. Правех поне 10 опита, първите 5-6 с намаляване количеството тестени и сладки изделия, последните 3 с Дюкан. Всичите ми опити са супер - за 2-3 дни свалям килограм дори и два, явно мога бързо да отслабна, но кърмата ми намалява веднага, и на 3-4 ден почвам да ям пак за да има мляко за бебе! Тејат ми 20кг в повече от преди. Под 92кг нямам кърма. Кајете какво да правя, не издърјам, сърцето ме боли дори понякога с това наднормено тегло.  Пи6а отделна тема, за да не следя другите, нямам време, а и с надејдата че повече мами ще ми дадат съвети. Благодаря на всички отзовали се!   bouquet

# 1
  • Мнения: 737
Мила,по-добре да мислиш за килограмите след като спреш да кърмиш.Дюкан за кърмачки е отличен,но ти явно бързаш да отслабваш.Така че или се хващаш с Дюкан и караш бавно,но славно към целта или спираш да мислиш за диети,докато кърмиш. Peace

# 2
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Martani и аз съм в твоето положение.Имам едни 10 кг. в повече които ми тежат.

# 3
  • Мнения: 376
tumnokoska, как бавно? Та аз дори карам само на смесен рејим и свалям...да се опитам да огранича до два килограма на месец ли? Дюкан за следобед и вечер, а сутрин всичко....не знам как, не мисля за диети само, нямам намерение да прекасна кърменето заради това.

# 4
  • Мнения: 737
Ами явно самият ти организъм не ти иска излишните килца Peace
И аз съм така-свалям бързо Laughing
Писах за бавното сваляне заради токсините,които се отделят в кърмата,но ти това и сама си го знаеш.Като ти гледам линийката бебчо ти е голям,така че скоро ще спреш да кърмиш и тогава ще се избавиш от излишните кила. Peace

# 5
  • Мнения: 148
Ами явно самият ти организъм не ти иска излишните килца Peace
И аз съм така-свалям бързо Laughing
Писах за бавното сваляне заради токсините,които се отделят в кърмата,но ти това и сама си го знаеш.Като ти гледам линийката бебчо ти е голям,така че скоро ще спреш да кърмиш и тогава ще се избавиш от излишните кила. Peace

 Peace Peace Peace

# 6
  • Мнения: 376
e, да, така е...значи няма решение...кърменето надявам се няма да свърши скоро!

# 7
  • Мнения: 2 959
...нямам намерение да прекасна кърменето заради това...
Martani, поздравления за тез думи. Пожелавам Ти още дълго да се радвате с Мирко на взаимните и незаменими с нищо кърмачески моменти. А по темата Ти, аз диета не бих Ти препоръчала, а просто да Ти кажа моят опит, ако приемаш? Аз съм на РХ от дълго време, с него съм бременяла 2пъти, кърмех голямата Си дъщеря до 2г и10мес, а сега с бебката сме все още само на кърма и нямам проблем с кг. Така че ако искаш и имаш повечко време влез при разделните Момичета и виж основните принципи на тоз начин на хранене, и ако Ти допаднат идейте му, успех Ти желая. Но само с храненето ще е трудничко да сваляш кг, малко спорт можеш ли да вмъкнеш в дом. обстановка, докато се заминаваш с малчугана?
Тъмнокоске, поздравления за бързият Ти метаболизъм, бързото сваляне е мечта за много Момичета.

# 8
  • Мнения: 376
Kalida, мила, страхотна си, благодаря ти за отговора! Hug Tъкмо мислех да преместя темата в кърмаческия, и ето те теб Hug!Специални поздравления и на теб за дългото кърмене, би било страхотно ако и аз мога да съчетая и двете, както тебе – кърмене при нормални килограми. Непременно ще разгледам РХ. И ще се опитам да направя спорта с малкия еједневен. Благодаря ти!  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 458
Здравей мила
Аз също бях много кила като родих цели 95кг,но бях тврдо мотивирана да кърмя малката ми принцеса. И аз опитвах разни хранителни режими,но след като виждах,че кърмата ми намаля зарязах всичко и отложих свалянето на килограми за след спиране на кърменето.Една година по късно вече бях 70кг и то при не много строг хранителен и двигателен режим,остават ми още 5 максимум 6кг.Моят съвет е да се радваш на кърменето и сладкото си детенце остави всичко в ръцете на природата.Нещата сами ще си дойдат на мястото.,огато му дойде времето.
Пожелавам ти дълго кърмене и наслада от тези незабравими мигове.

# 10
  • Мнения: 376
Елиа, благодаря ти миличка!  bouquet  bouquet  bouquet много ме успокои отговора ти! ще опитам и РХ, и ако и с него не става, и аз ще зарежа всичко. От поста ти не разбирам само дали година след като си спряла да кърмиш или година след като си зарязала всички хранителни режими си отслабнала? Ако е докато си кърмила, дали това става като намалява кърмата естествено, според нуждите на детето - суче по-малко, съответно и ти имаш нужда от по-малко калории за млекопроизводството?  Simple Smile Аз сега също съм 95....тук мога да задържа, на 92 не мога, дотам само съм експериментирала, или на долу или на горе вървя... Sad

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 458
Здравей отново
Килата почнаха да изчезват след като малката се отби по собствено желание и беше почти на годинка.Аз наблягах изключително на кърменето и чак осмия месец заменихме едно хранен,а от края на 6м започнах мн бавно захранване.
Не се притеснявай за килограмите ще имаш време да се бориш с тях сега имаш мн по-важна задача.
Успех  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 959
...ще опитам и РХ, и ако и с него не става, и аз ще зарежа всичко...
Мартани, защо усещам примирение в тона Ти?! Нали греша?! Това не е привично за Теб. Разбира се че ще се справиш и със кърменето на Мирко и с преминаването към балансирано и здравословно хранене съчетано със повече движение и спорт, много са го постигнали и Ти ще го постигнеш. Най- малкото защото когато мама е доволна от себе си, тогава и малкият мъж подсъзнателно ще го усети. А детенцето е вече голямо, не е изцяло зависимо от Теб както беше преди няколко месеца и сега повече от преди има нужда от мама, която да е пример за него както в храненето така и в високата самооценка. Горе главата амбициозна кърмеща Мамо и ще видиш че ще намериш правилният път, не позволявай кг- те да развалят самочуствието Ти, бори се за постигането на баланса както вътрешно така и външно, а това е постижимо не след време като се отбие малчугана а сега и на момента. Съчетай полезното с приятното- дълго и успешно кърмене добрият вид и усещане.
...наблягах изключително на кърменето и чак осмия месец заменихме едно хранен,а от края на 6м започнах мн бавно захранване...
Елиа, поздравления за дългото, изключително кърмене на малката пораснала вече хулиганка. Как сте с Йоанка, някакъв спорт помогна ли за връщането във форма?

# 13
  • Мнения: 376
Kalida, благодаря ти за подкрепата!!!  bouquet  bouquet  bouquet Страхотна си!  HugГоляма мотивация ми даваш да продължа. Не, все още няма да се примирявам, но честно казано имам нужда от успокоение. Иначе ако ми е фикс-идея отслабването, при това недоспиване което карам единадесети месец, може би пак ще бъде неуспешен опита ми. Или избързвам много, или се бавя, не знам вече.  ooooh!

Засега два дни карам леко, не много разделно сутрин и повече разделно по обед и до края на деня, и съм свалила 500 г, а имам много кърма. Но не смея да кажа нищо, прекалено рано е! Все още съм 94.5! Ако мина 90 и имам кърма след месец, ще ти пиша специални благодарности тук! Praynig

# 14
  • Мнения: 1 404
Martani ,Калида го е обяснила много добре,няма да я повтарям,само искам да ти кажа,че по тоя начин-[балансирано и здравословно хранене съчетано със повече движение и спорт, [/quote]-отслабнах след първото дете 26 кг,неусетно при това,за около 5 месеца.Този път малко по-бавно ми вървят нещаа,защото времето ми за спорт е ограничено,че вече на две деца обръщам внимание,но съм сигурна,че ще се получи пак да си вляза в старите полички Simple Smile
Към съветите на момичетата ще прибавя само да включиш и мисълта в процеса-всеки ден си повтаряй,че днес си по-слаба от вчера,а утре ще си още по-слаба(това е по Джон Кехоу) Wink
Не искам да влизам в спорове с никой,но според мен Дюкан никак не е добра идея за кърмачка,а и не само.

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 458
Здравейте
Спорта ми беше 8 часов работен ден изкаран в разходки с дребуса.След като приключихме с кърменето започнах степ айробика и се чувствах мн добре,но сега ми откриха ДХ и се моткам още с откриването на подходящия спорт (колебая се между айробика,пилатес и плуване ама ще го измислим).
А що се отнася до диетата и аз не съм привърженичка на диети изключващи цяла група храни.Лично аз се водя по организма си,лятото наблягам на плодове и зеленчуци,че тогава им е сезона,а зимата хапвам повече месце,ограничавам сладкото,но не го изключквом особенно в дните преди цикъл.
Успешен ден на всички

# 16
  • Мнения: 10
Здравейте,
Включвам се и аз в темата като кърмеща майка на двумесечно бебче. Искам да продължа да кърмя, колкото е възможно по-дълго (за сега се справяме добре Praynig), но смятам и да предприемам вече нещо за сваляне на излишните килограми (около 10 кг). Затова темата ме заинтригува.
За сега не смятам да започвам конкретна диета, ще огранича само сладкото и тестените и мазните храни. Но смятам да започна със спорт, и по-точно с упражненията от книгата на Майкъл Хътчън - моля някой, ако има опит да сподели. Интересува ме най- вече, дали няма от спортуването да се отделят токсини, които да попадат в кърмата, и дали спорта няма да окаже намаляване на кърмата?
Иначе упражненията от тази книга са леки плюс 45 мин - 1 час кардио на ден (аз смятам да карам велоелгометър).
Martani, пожелавам ти успех със свалянето на килограмите и ще се радвам да споделяш опита си!
Лек ден на всички!

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
..да се опитам да огранича до два килограма на месец ли?
Всъщност да Simple Smile
Вероятно си чела темите за диета на кърмачка в Библиотеката в Кърмаческия и знаеш, че свалянето на повече от 0,5 кг на седмица може да доведе до прекомерно бъзро освобождаване на токсини в организма на майката и съответно - в кърмата.
Затова е по-добре по-бавното, но по-безопасно и съответно по-дълго задържащото се сваляне на килограми (при по-бавно сваляне е по-малко вероятен йо-йо ефектът).
Така че, ако можеш да ограничиш свалянето до 2-3 кг на месец, избираш подходяща диета, която да не товари организма ти, а още по-добре, вместо диета - хранителен режим, защото добрата култура на хранене е много важна както за теб, така и за цялото ти семейство, и се придържаш към него.
И Калида е права - без спорт няма да стане работата Grinning Ако ще да е качване на стълби (20 минути интензивно+10 неинтензивно или друг подобен режим) - на истински или степер - или спортно тикане на количка Laughing трябва да има движение Simple Smile
Успех Simple Smile

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 08:02 от Бу

# 18
  • Мнения: 2 959
...все още няма да се примирявам,...
Мартани, Ти никога няма да се примириш, сама го знаеш. Така че продължавай напред. И не аз Ти давам мотивация, мотивация Ти е Мирко, мотивация е силната Ти воля, мотивация ще Ти бъде и огледалото/ с което скоро ще се сприятелиш/. Успех утре и дано всичко се разреши по- най- бързият и безболезнен начин и не стигнете до АБ с малкият Ти мъж и имай предвид че когато Си под стрес най- лесно се поддаваш на изкушенията.
Елия, успех със спортният избор, Бургазлийке. А колкото до питането Ти, има неща които е трудно да се обяснят. Поздрави за палавата Ти Йо.
...дали няма от спортуването да се отделят токсини, които да попадат в кърмата, и дали спорта няма да окаже намаляване на кърмата?...
Байби2, не мога точно да Ти отговоря, но аз спортувам ежедневно и с първата си дъщеря, сега с втората и не съм забелязала някаква връзка. Повечето съветват де не се кърми непосредствено след спортни натоварвания. Поздравления за успешното кърмене с Алекс и дълги кърмачески сподеделени мигове и занапред Ви желая с малкият Ти мъж. Ако Ти остане време скокни в Кърмаческият Форум, там Бу е оформила страхотна библиотека и има много полезни статии и споделен опит.

# 19
  • Мнения: 376
Бу. благодаря ти за отговора!  bouquet Май сам пропуснала статията  Embarassed...не съм чела всичко, все не смогвам  Sad! А какъв е този йо-йо ефект? 0.5кг на седмица ми се струва много малко и трудно! Ако е 1кг, пак - горе-долу....Не се ли гледа какво е общото тегло, и да е процент примерно...0.5кг на една 70кг-ова девойка и на едно почти 100кг девоичище... :

Калида, всичко е наред, благодаря ти!   bouquet

Имам от днес 3-годишна карта за един супер фитнес до нас с басейн и с часове по йога, пилатес, степ аеробика, аеробика, едни специални колела за много бързо каране под ритъма на дива музика, разни там танци странни...някаква ЗУМБА???? Shocked така че вече почвам ежедневен спорт докато не почна работа. Досега два дни само на уредите до 40-45  мин, да не прекалявам, но вече ми става много приятно.

 Bili, споделям за Дюкан. Горките бозайничета дето ще си идат в повечко с нашумялата диета...освен всичко останало

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Йо-йо ефектът е много често срещан при резки диети - бързо се свалят много килограми, а след края на диетата още по-бързо се качват те и някой път - малко отгоре. Има си и обяснение, с което няма да те затормозявам, само ще кажа, че 100% има йо-йо ефект на почти всички резки диети.

Не, 0,5-0,7 кг седмично не е толкова малко Simple Smile
Да, ако имаш да сваляш много килограми, 2-3 месечно могат да ти се видят нищо, но мисли в дългосрочен план - по-бавно свалените килограми имат много по-голям шанс да останат липсващи, а не да се качат обратно при първа възможност.
Все пак говорим (или поне аз) по-скоро за цялостен хранителен режим, а не за кратка диета. Кратките диети рядко дават желания ефект. Дългосрочен хранителен режим от друга страна, означава просто: реогранизиране на цялостното хранене така, че да е балансирано, здравословно и полезно. А едно такова хранене няма как да не се отрази не само на излишните килограми, но и цялото физическо състояние Simple Smile
С един добър хранителен режим 2 - 2,5 кг на месец значат 4-5 кг за 2 месеца, 8-10 за 4 месеца и т.н. Бавно сваляне, което далеч по-гарантирано ще остане наистина свалено, при това - без лишения, без особени драми и най-вече, без стрес за организма.

# 21
  • Мнения: 305
Ето това е моята тема  Hug!
Килограмите винаги са ми били проблем, но след като родих и с толкова много в повече, започнах да вдигам кръвно  Close
И, естествено, се притесних.
Само да отбележа, че преди да забременея с първото бях сваляла 23-4 кг (за дълго време, постепенно), с помощта на лекар. Писала съм за това преди.
И се зачудих, дали кърмене и старият ми режим са съвместими, звъннах на любимата си лекарка - и тя каза - да. И, хоп - нов режим (този път със завишени хранителни стойности, за да не ми спре кърмата).
Едва от три дни го спазвам, надявам се да има този ефект, който и преди, само дисциплина трябва.
Стискайте ми палци, моля ви - отслабва се бавно, но сигурно, като в менюто не липсва нито един елемент - има си и протеини, и въглехидрати, и мазнини.
При ефект, ще споделя тук, и ще дам телефона на лекарката (след като й искам разрешението, де  Wink )

# 22
  • Мнения: 10
Калида, благодаря за отговора! Hug
Аз също правих упражнения с първата ми дъщеря (кърмена 9 месеца), докато кърмих, но бяха по-леки и мои измислени си. А сега смятам велоелгометъра да го включа към 1 час + другите упражнения, затова исках да чуя и други мнения. А влизам и в Кърмаческия - наистина има много полезни статии.
Да се похваля, че от вчера започнах с тренировките, тази вечер продължавам, поставила съм си за цел по 2 кг на месец, и аз смятам, че бавно свалените килограми са трайно свалени!
Успех на всички със свалянето на излишните килца - ще се борим заедно thumbsup!

# 23
  • Мнения: 2 959
...Имам от днес 3-годишна карта за един супер фитнес ...
Мартани, поздравления. Ей, как се усеща когато майката в Теб е спокойна и щастлива. Много се радвам за Вас с Мирко и за страхотните изследвания, явно ще ставаш привърженик на ЕБХ пролетта. Сега с каратата си направила първата решителна стъпка, сега остава да вмъкнеш фитнеса в ежедневието си и скоро ще жънеш резултати и не забравяй балансираното здравословно хранене, защото вече си имаш не бебе а пораснало малко момченце за което ще бъдеш пример в храненето. С кърменето Си му дала и даваш най- добрият жизнен и имунен старт, а сега с другите храни градиш основата за добрите хран. навици на сина си! Успех!
Голямо Майче, ще се справиш след като вече веднъж си го правила. А какво включва храненето Ти, колко пъти на ден е, за спорта вероятно девойчетата не Ти оставят време или греша?
Байби2, а Ти спирала ли си упражненията след раждането на дъщеричката Си, или просто сега добавяш велото?
Бу, честит Ти ваканционен аватар, Кърмачески Командосе!

# 24
  • Мнения: 305
Голямо Майче, ще се справиш след като вече веднъж си го правила. А какво включва храненето Ти, колко пъти на ден е, за

Благодаря за подкрепата  Hug
Тъййй - ами яде се по 5 пъти на ден, два от пътите са малки закуски, в едно вдене си хапвам и хлебец, и протеинки (било то медо или други белтъчини в определен грамаж), и салатка и плод накрая.
Например днес закусих с филийка с масло и сладко, сирене, кисело мляко и киви за плод.
На обяд ще хапна пилешка пържолка със салата, хляб и плод.
И т.н.
Достатъчно е, не умирам от глад (а аз съм си гладник по принцип). Предполагам, сами се досещате, че става дума за регулиране на нивата инсулин в организма.
По отношение на движението - ами заложени са ми поне 30 мин разходка на ден.
Това за сега...

# 25
  • Мнения: 376
Бу, благодаря ти,   bouquet, всичко звучи мнооого логично. Разбирам го напълно.

Сега да се консултирам пак с вас - за 4-5 дни имам един килограм свален, не сам гладувала изобщо, сутрин закусвам не разделно, имам поне 4-5 храненета на ден, стабилни, не мога по-бавно! Сега какво до края на седмицата - не разделно за да не свалям? Сигурно звуча абсурдно.

babytwo, Голямо Майче, успех и на вас! Споделяйте и вие дали са успешни опитите ви.

Калида, благодаря ти,   bouquet, страшна си, да знаеш!  Wink




# 26
  • Мнения: 10
Калида, ами тя голямата ми дъщеря е на 9 г. И относно спорта съм на приливи и отливи - когато си достигна килата се отпускам и спирам да тренирам, но последните 2 години бях редовна във фитнеса. Сега тренирам в къщи, а от една година имам велоелгометър, та затова го включих към упражненията.
Мартани, разбира се, че ще споделяме. Смятам да се измеря след около две седмици и ще дам отчет!

# 27
  • Мнения: 2 959
...Сега какво до края на седмицата...
Мартани, според мен ако вече си започнала и се чустваш добре не спирай и не променяй нищо в хран. режим. Загубеният кг е от допълнителният стрес на който беше подложена напоследък и умората. Така че продължавай напред и дай време на тялото Си да се адаптира към новият начин на хранене. 1/2 как реагира?
Голямо Майче, а как регулира кръвното, или с намаляне на теглото дойде и нармализирането му? / Ама си избрала доста противоречив ник, а имаш такова звучно и стилно име/.
...относно спорта съм на приливи и отливи...
Байби2, това е проблема на много Момичета. А каката конкурирали Те за велото, защото когато Дана е покрай мен сутрин, обикновено и тя взема дейно участие. Как върви с сладките изкушения, успяваш ли да удържиш?

# 28
  • Мнения: 305
Голямо Майче, а как регулира кръвното, или с намаляне на теглото дойде и нармализирането му? / Ама си избрала доста противоречив ник, а имаш такова звучно и стилно име/.

Ама аз още го регулирам  Blush.
В смисъл, на диета съм от само 4 дни.
А иначе, с намаляването на килограмите, идва и спадане на кръвното - това е първата стъпка и профилактика на хипертонията.
Така, че трябваше да реагирам спешно, а лекарства на мога да вземам - кърмя (не, че не е ясно де  Laughing)

# 29
  • Мнения: 835
Да, и аз имах проблеми когато почнах диетата кърмата намаляваше.Сега бебка е на кърмене само сутрин и вечер, цедя се,за да не намалее повече кърмата и така отслабвам.

За сега на бебо и стига, а аз отслабвам Joy

# 30
  • Мнения: 10


Байби2, това е проблема на много Момичета. А каката конкурирали Те за велото, защото когато Дана е покрай мен сутрин, обикновено и тя взема дейно участие. Как върви с сладките изкушения, успяваш ли да удържиш?
[/quote]
На каката само в началото й беше мерак за велото, сега рядко се сеща за него. А и аз го карам вечер (четох, че по това време се изгарят най-добре калориите, а и тогава ми е най-свободното време), след като тя вече си е легнала, така че ни й предизвиквам допълнително интереса.
Сладкото никога не ми е било страст, така че за сега удържам положението Laughing! За сметка на това ям много плодове, а и те имат доста въглехидрати, но се успокоявам, че е по-добре, отколкото шоколади.

# 31
  • Мнения: 376
1/2-та -- аз не го занимавам с моите хранителни дерзания. А колкото за кг-те - пренебрегнал ме е тотално физически, нула подкрепа морално, кара ме да отбивам, и само ми дава финансова подкрепа като тази за картата за фитнеса. В момента в които почна да работя след 2-3 месеца и тя ще приклиучи. Вие (и Мирко разбира се) сте ми единствената подрепа. Много и приятели и роднини и познати взеха да ме тормозят да отбивам, че да си влезна и във форма освен всичо друго!

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Martani,
дали не е добре най-напред да седнете и да говорите с половинката ти за отношенията ви?
Физическата форма си е физическа форма, но тя рядко има общо с отношенията в една двойка.
Важно е за всеки човек да има подкрепата и съгласието на този до себе си и ако партньорът ти не ти я осигурява, може би нещо по-сериозно го тревожи, а той го прикрива зад карти за фитнес?
В смисъл, да те "кара" да отбиваш - може би има нещо в кърменето, което го притеснява, смущава, кара го да се чувства неловко, но не знае как да го формулира?

За познатите и роднините... вероятно и да беше във форма, щяха да има други доводи защо толкова големи деца вече не сучат...

# 33
  • Мнения: 2 959
...а лекарства на мога да вземам - кърмя ...
Голямото, духовито Майче, права си, но можеш да използваш храната като лек- во, така хем ще регулираш кръвното, намалиш кг, но ще продължиш взаимното Ви удоволствие с Петята. Не случайно китайците казват че всички болести минават през устата с храната, сприятели се с храната и скоро и тялото ще Ти отвърне, инсулина ще се нормализира, кръвното ще се регулира на фона на по- доброто самочуствие. А как се оправяш с грамажите- всичко под определени кол- ва ли слагаш или на око? Още ли кърмиш и Яна?
...За сметка на това ям много плодове,...
Бейби2, това е страхотен заместител на сладките изкушения, бавните плодови захари са много добрият алтернатив на бързите шоколадови/ тестени нещица. А каката как Ти се казва не ревнува ли от Алекс за вниманието Ти? Забелязала ли Си някой храни да влият на бебо?
...пренебрегнал ме е тотално физически, нула подкрепа морално, кара ме да отбивам,...
Мартани- амбициозно и постигащо Майче, а ти какво очакваш?! Мъжете изживяват появата на ново същество много по- дълго от жените, от една страна е горд със сина Си, от друга страна Те ревнува от него, защото сега цялото Ти внимание/ включително и леглото/ е заето от Мирко. Той е света около който се въртиш, той е най- важното нещо засега в живота Ти, ангажиращо вниманието Ти, а 1/2 и другите удоволствия са на заден план. А за отбиването, също нормално мъжко искане, така си мисли че ще върне поне малко от предишният Ви живот, повечето споделено общо време...Дай му време и всичко ще се намести. А Ти стисни зъби и удръж на натиска за отбиване, и работещите жени могат да кърмят успешно, а по- дългото кърмене е от голяма полза за имунната система на детенцето. Но Ти Си убедена в това, Ти се бориш за това, Ти ще победиш, ще видиш. Не само ще кърмиш дълго сина Ви, не само ще работиш, но ще сложиш в ред както храненето Си, така скоро ще станеш жената, която го е привлякла преди време- както морално така и физически. А за околните и добронамислените съвети за отбиване, както Ти е писала Бу, не им обръщай внимание. Упорито продължавай по пътя.
...сега на бебо и стига, а аз отслабвам...
Мармашотке, какво по- добро от това решение. Явно и бебката Дюкянка ще я правиш, нали сега си на тоз режим, или греша? Баткото колко време го кърми?

# 34
  • Мнения: 305
...а лекарства на мога да вземам - кърмя ...
Голямото, духовито Майче, права си, но можеш да използваш храната като лек- во, така хем ще регулираш кръвното, намалиш кг, но ще продължиш взаимното Ви удоволствие с Петята. Не случайно китайците казват че всички болести минават през устата с храната, сприятели се с храната и скоро и тялото ще Ти отвърне, инсулина ще се нормализира, кръвното ще се регулира на фона на по- доброто самочуствие. А как се оправяш с грамажите- всичко под определени кол- ва ли слагаш или на око? Още ли кърмиш и Яна?

Ей тука ми е добре  Laughing, щото, знаете понякога из форумите щъкат змийки  Mr. Green
Яна, за съжаление не я кърмя вече, но се моля с Петя да е от дълго, по-дълго.
А грамажите си ги тегля чинно, но в един момент вече почти нямаш нужда от кантар, за сега обаче, чета в менюто и дялкам кашкавал с аптекарска прецизност  Laughing.
Това май е единствения недостатък на моя режим - тегленето и спазването на определения час на хранене.
Както и да е, аз се надявам, скоро да се отчетем задружно с положително-отрицателни резултати  Peace

# 35
  • Мнения: 376
Бу, Калида, благодаря ви за подкрепата! Hug при нас маи е повече загуба на мъжкото достоинство и един вид себелиубие че има хубава жена...иначе самият тои е бил кърмен до година и 3 мес. и досега подкрепяше, но вече смята че му стига на малкия толкова...Но така или иначе този въпрос в нашето семеиство не подлежи на обсъждане. Тои по-скоро си я подхвърля от време на време идеята ако се вържа. Аз все пак смятам че ако се справя с килограмите, няма да му пречи кърменето.


Не само ще кърмиш дълго сина Ви, не само ще работиш, но ще сложиш в ред както храненето Си
Калида, даи Боже така да стане, даи Боже всекиму които иска! А само да те питам, Данна също ли се храни разделно? Ако да, ти така си я захрани, или тя по свое желание следва твоя пример?

Мармашотке, колко сте големи вие? Аз питам заради цеденето, че след известно време маи писва и отпада като вариант за поддържане на латацията вместо храна...иначе идеята е супер.  Peace

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 16:18 от Martani

# 36
  • Мнения: 10
Калида, разбира се, че ревнува каката - казва се Теди - все пак до сега цялото внимание беше за нея. Иначе, много си обеча братчето! Аз гледам да балансирам с внимание между двамата (до колко успявам...), иначе баща й, като че ли й обръща повече внимание на нея, нали дъщерите са слабост на бащите Grinning.
За храните, които да влияят върху бебо не съм забелязала нещо по-специално, но аз още в началото избягвам всички бобови, зелеви и др., за които съм чела, че могат да предизвикат колики. И това сякаш дава резултат, до сега не е страдал от колики, но аз за всеки случай си му давам по веднъж в на ден еспумизам.
Калида, а ти как се бориш с килограмите? Правиш ли нещо по-специално?

# 37
  • Мнения: 376
Бу, ползвам темата да те питам нещо офф - в коя тема или сайт мога да намеря доводи за разговора за дългото кърмене. Май става неизбежен. Изведнъж се появиха нотки и на ревност, и виждам че ти и Калида сте били прави за сериозността на проблема. Май не е само до килограми. Материали/линкове на англииски би било супер също. Благодаря ти.  Hug

Да се отчета - РХ и спорт ми действат много добре, чувствам се супер, кърма имам засега, бавно слабея, не усещам глад, хапвам си от всичко. Успех на всички! Peace

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
В Библиотеката на кърмаческия надникни за начало Simple Smile

# 39
  • Мнения: 376
супер Hug подфорума с наи-пълна и ценна библиотека.  Peace

# 40
  • Мнения: 237
Хайде и едно включване от мен. И първото, и второ си дете родих със секцио. С първото нямах стрии, но сега съм доста нацепена. Та искам да ви попитам, дали има опасност от използването на масажното масло проти стрии на Икаров и продуктите на AVON за целулит, при положение, че кърмя, или да изчакам възстановяващите процедури.

# 41
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Можеш да ги ползваш, ако не мажеш в близост до ареолите, за да няма опасност да попаднат в устата на бебето.
Иначе всякакви такива за мазане действат само на първите 1-2-3 слоя на епидермиса (и може да не дадат мечтания резултат), много рядко навлизат повече, че чак и през кръвта до кърмата - почти невероятно.

# 42
  • Мнения: 237
Мерси, Бу! Толкова се притеснявам да не навредя на Бебо! Така му се радвам, че суче, че имам кърма, въобще страхотни мигове. С каката нещата не се получиха по здравословни причини от нейна страна и ми беше много терсене. Та, да папа Бебо, пък ще се мисли и за отслабване по-нататък.

# 43
  • Мнения: 2 959
...също ли се храни разделно?...
Мартани, ами общо взето опитва се да копира, когато е с мен, но в по- голямата си част от деня е в дей кеър, но поне съм сигурна че им дават плодове и зеленчуци на всяко ядене. Как върви с 1/2, убеди ли го или все още обмисляш? Поздравления за напредъка с ЕБХ, Ти си невероятно амбициозна, явно мъжът Ти има доста добра и красива съпруга. Кой ще гледа малкият Ти мъж след като навърши годинка, някоя баба или ясла?
Голямата Кърмелинка, има ли  напредък с диетата и кръвното, започна ли да дава отражение?
Бейби2, питаш за кг, аз се стремя да запазя 2 отгоре за да имам достатъчно кърма загубя ли ги, кърмата ми намалява. А защо му даваш превантивно нещо на Алекс, след като не плачка явно диетата на Мама е добра и не влияе на стомахчето на малчугана? Теди чака ли вече Коледата и НГ?
Елиа, Ти направи ли спортният избор вече, Йо няма ли да иска да Те придружава?
Прекраснице, много се радвам че намираш време да хвърлиш едно оче и насам. Успех с гласовете, красавица беше на миналогодишният маскарад.
...да папа Бебо, пък ще се мисли и за отслабване по-нататък...
Стасита, поздравления за тез думи. Много не могат да приемат търпеливо фактора "време". А каката радва ли се на бебо?

# 44
  • Мнения: 237
  Бу, дъщеря ми учудващо добре прие ролята си на кака - и го гали, и му прави смешки, и леко ревнува, но засега търпеливо чака моментите на кърмене, които са си доста продължителни. За нея, май това е най-хубавото време, т.к. нямам възможност да я контролирам какви ги върши.  Много ми се искаше да й цедя в чашка и да наваксва това, дето го е пропуснала, но тя не прояви никакъв интерес и желание.
  Всъщност днес бях на обиколка из магазините и установих, че нещата не са чак толкова трагични. Стига да попаднеш в подходящите магазини. А Бебо като истински мъж, все мръкаше, и все бе гладен. Това доведе до забележката на баща му, че едно-две хранения на АМ нищо няма да му стане. Е , без коментар...  Sad

# 45
  • Мнения: 2 959
 ...установих, че нещата не са чак толкова трагични...
Стаситко, ето виждаш ли?! Важното е да се приемем такива каквито сме в момента, и започваме да виждаме нещата от по- друг ъгъл. А 1/2 като всички мъже се е проявил малко егоистично- търси си си старото свободно време и по- голяма независимост. На него му трябва явно по- дълго време да приеме новото бебешко попълнение във всичките му аспекти на ежедневието. А бебо как реагира на храна Ти, има ли колики?

# 46
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз съм от късметлийките, които ако ще напълно да спрят да ядат, щом пият вода - кърма има Laughing Проблемът е, че трудно спирам да ям Joy

# 47
  • Мнения: 305
Момичета, здравейте и от мен!
Стискам палци на Стасита - не се предавай  Peace
Аз да дам малко отчет  Embarassed - ами спазвам си си диетката, ИМАМ СИ КЪРМА, тъй като това ми е приоритет, кръвното още си е там, ама не е толкова зле, защото вече съм -3кг.
Обадих се на лекарката, да я попитам, не е ли малко бързо, тя ме успокои, че в началото загубата на килограми може да е по-рязка, заради отделянето на задържаната вода, не толкова на спад в мазнините.
Та, с две думи, успокои ме жената.
Айде - хвалете се и вие, да си се следим и подкрепяме, че 40-килограмовите в тоя форум, не могат разбра нашата мъка голяма  Laughing Mr. Green

# 48
  • Мнения: 237
   Kalida, Бебо няма колики (да чукна на дърво!). Досега само два пъти съм му давала Еспумизан, но в началото, като почнаха. Много е спокоен. Ама и аз уж, все внимавам какво ям. Чета от библиотеката в кърмаческия и т.н.
   Ама и аз съм като Belinda - "Аз съм от късметлийките, които ако ще напълно да спрят да ядат, щом пият вода - кърма има Laughing Проблемът е, че трудно спирам да ям 35"
   Big Bad Mamma направо ти се възхищавам. Продължавай, та да даваш опора и на нас!!!

# 49
  • Мнения: 376
Калида, радвам се че имаш време и за тук, като се появиш и темата се оживява! 1/2 през седмицата изчезва с набезите, от много работа, и като доиде уикенда почва явно да ревнува и да пита дали няма да почвам с отбиването, че е дълъг процес. Засега успях да го впечатля само с това че Миро ще стане по-умен и по-социален, приказките за имунитета не го впечатляват вече никак.

Белинда, Стасита, наи-благородно ви завиждам!  Peace

Big Bad Mamma, поздравления!!!  bouquet Даваш ни много кураж! Аз засега мога да се похваля само с 1кг, за 2 седмици, след като кърмата ми намаля като изгубих и втори килограм, и увеличих с едно неразделно хранене през деня за да млекопроизводствам. и оттам и килограмче, буквално за един ден, а го свалях цели 5-6! Но пък се вписвам в нормите на Бу bowuu!  

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 11:02 от Martani

# 50
  • София
  • Мнения: 285
Аз съм от късметлийките, които ако ще напълно да спрят да ядат, щом пият вода - кърма има Laughing Проблемът е, че трудно спирам да ям Joy

Ха ха ха, взе ми думите от устата... Joy

# 51
  • Мнения: 2 959
Я, кой се е появил сред нас, Карамелената Мама с дълъг и богат кърмачески опит!
Аз съм от късметлийките, които ако ще напълно да спрят да ядат, щом пият вода - кърма има Laughing Проблемът е, че трудно спирам да ям Joy
Щастливка Си Ти, мамо Ци, от феноменалните кърмачки където кърмата не спира! Да са Ти живи и здрави двамата младежи- Ники и Борис и се радвам че се появяваш, отдавна не съм Те засичала. И защо да спираш да ядеш, като нищо не Ти се отразява на талията, и двете бременности минаха почти незабелязано?!
...взе ми думите от устата...
Елика, рано е още да казваш това, Маги е още малка, дано и след 1- 2 да можеш да се похвалиш.
Кърмелинко, поздравления за 3- те кг. По дрехите усещаш ли вече или само кантара ги отчита? Дано скоро и с кръвното да се разберете, тогава симбиозата- нова диета, кърмене на Петята, здравето и високото мамино самочуствие ще е налице!
Стаситко, а как понасяте кризите на растежа с бебо, нервничи ли или Си улучила спокойно детенце? А след като можеш да изцеждаш кърма, опитай се да я даваш на каката, за Теб ще е успокоение че и даваш натурален имунностимулант!
...увеличих с едно неразделно хранене през деня за да млекопроизводствам...
Мартани, явно стреса Ти е дошъл в повече, и когато си опитала старото хапване успокоението се е появило и с него и кърмата. Едва ли начина на приготвяне на храната/ разделно или не/ е оказало влияние, просто сега малко в повече Ти идват мислите- наред с отн- ята с 1/2, с храненето и възпитанието на Мирко, фитнеса, сега се подрежда и нов начин на хранене, който предполагам изцяло е обратен на всичко досега което си харесвала и готвела. Дай си време имай впредвид че и Тялото Ти както и вкусовите Ти предпочитания ще трябва малко да се променят. ако имаш време скокни в разделната темичка, там всички Момичета готвят и ще Ти дадат страхотни съвети/ аз съм скарана с това действие/ за приспособяване на старите неразделни манджи в разделни! А за имунитета, изчакай още малко и ще видиш как ще започне да се впечатлява съпружеството Ти, с растежа на сина Му и с лесното му преборване на зимните болежки скоро ще започне да Те подкрепя в идеята.
А колкото до оживяването на темата, абсолютно грешиш, не аз съм тази, ами всички Вие който намирате време да пишете тук, първо Ти- че се реши да повдигнеш тоз толкова наболял въпрос/ диета и кърмене/, също Голямата Мама с нейните завидни резултати/ стимул за другите/, също и Стасита, Елиа, Бейби2, да не говорим за Бу и Белинда с техният кърмачески опит и натрупани знания.

# 52
  • Мнения: 305
Я, кой се е появил сред нас, Карамелената Мама с дълъг и богат кърмачески опит!
Кърмелинко, поздравления за 3- те кг. По дрехите усещаш ли вече или само кантара ги отчита? Дано скоро и с кръвното да се разберете, тогава симбиозата- нова диета, кърмене на Петята, здравето и високото мамино самочуствие ще е налице!

Аааа - тука съм бе  Laughing, как.  Heart Eyes
За килцата - ами предимно на кантара личат, но и по дрешките полееекичка  Wink. Надявам се, наистина вече да съм в ритъм и нещата да вървят. Не мога да скрия, че и вас "използвам" тук,  като един вид съвест - нося отговорност за обещани резултати все пак!
Защото си имам черни моменти, в които ми се прияжда нещо забранено - и почва една битка със себе си, за сега удържам в повечето случаи.
Но, млъкни сърце... (За да не ти се дояде...  Mr. Green)

# 53
  • Мнения: 237
Kalida, спокойно е детенцето. Правих опити кака да я подмамя с чашка с кърма, но не ще. А иначе мляко пие. По-нататък пак ще пробвам.

# 54
  • Мнения: 376
Kalida, благодаря ти!  bouquet Непременно ще намеря време да провериа начините на готвене, идеята е страхотна, не знаех че може. Иначе си права за всичко - като се успокоя и нещата си идват на място. Тука само едни шоколади ми пречат на дисциплината от един два дни, но вече им видях сметката и сега не ме застрашават.

Само да споделя,че спорта е супер. Вие спортувате ли? Ако не, горещо ви го препоръчвам. Моят бременен корем изчезна на половина за 2 седмици-+1-2 дена, въпреки че с килограмите нещата вървят бавно.

# 55
  • Мнения: 10
Как сте днес?
Аз да се отчета - за 2 седмици със спорт успях да сваля един кг. и по1/2 см от ханша и бедрата! Доволна съм, защото и целта ми е не повече от 1 кило на месец, така че за сега я постигам. От вчера се чудя, далии аз да не премина към разделното хранене, виждам, че при вас има резултати newsm78. Днес ще разгледам темата за разделното в подфорума и да видим, дали ще се наканя.
Пишете как върви при вас процеса със свалянето на килограмите.

# 56
  • Мнения: 305
Ами и аз не се отказвам.
И продължавам да свалям, но за съжаление нямам как да спортувам, само някоя друга разходка, и то ако позволи времето (но се случва и в дъжда да се щуркам по магазините на бърз ход като терапия  Mr. Green)

Много ще се радвам да успеем всички - всяка от нас да достигне килограмите, за които си мечтае...
А аз не искам много...
Само пак да съм 68кг  Praynig

Няма обаче да споделям колко ме делят от тях, защото...  Mr. Green  Embarassed  Joy

Успех, момичета   bouquet

# 57
  • Мнения: 376
babytwo, браво за постиженията! това хич не е малко! На мен разделното хранене ми идва мнооооого добре, чувствам се наистина страхотно, не се притеснявам изобщо за килограмите - сигурна съм че свалям бавно, и то точно колкото трябва - около 0.5-0,7 на седмица! А си хапвам всичко, дори шоколадите в изобилие не се отразиха както биха ако не беше разделно. Като ми намалее кармата почвам здраво бобови (тоуфу,боб, те наи ми помагат за кърма при мен, а и сме големи, и на малкия не му пука, и тои яде боб  Laughing) и супи, и задържам и двете! (кърма и кг.)

Big Bad Mamma, аз това което правя във фитнеса е всъщност половин час коремни преси - пет различни упражнения (ако се интересуваш ще се опитам да ги опиша), 10-15-20 минути степер - един вид стълби, което можеш да прави6 и с бебе....уредите само за 5-10 минутки когато нямам сили за друго. Така че ти трябва само воля! И инат! Аз тези коремни преси с голям инат ги правя, иначе не се справям! имам си таргет - цел - 3 серии по 30/25/20, и дерзая. След 10 дена почнах да ги правя пълни сериите, преди все по по-малко. Така че ти трябва само амбиция!


pavletutka, ти как се справяш?

Успехна всички момичета!  Hug

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 11:51 от Martani

# 58
  • Мнения: 376
babytwo, ти само със спорт ли сваляш сега? какво спортуваш?

# 59
  • Мнения: 10
babytwo, ти само със спорт ли сваляш сега? какво спортуваш?
Със спорт и съм спряла тестените и сладките храни. А иначе упражненията са от книгата на Майкъл Търмънд "Преобразете тялото си за 12 дни" - което включва леки упражнения с тежести+1 час велоелгометър. В книгата упражненията се съчетават с диета, но за сега не я правя, и затова с замислям за разделното хранене.

# 60
  • Мнения: 305
Big Bad Mamma, аз това което правя във фитнеса е всъщност половин час коремни преси - пет различни упражнения (ако се интересуваш ще се опитам да ги опиша), 10-15-20 минути степер - един вид стълби, което можеш да прави6 и с бебе....уредите само за 5-10 минутки когато нямам сили за друго. Така че ти трябва само воля! И инат! Аз тези коремни преси с голям инат ги правя, иначе не се справям! имам си таргет - цел - 3 серии по 30/25/20, и дерзая. След 10 дена почнах да ги правя пълни сериите, преди все по по-малко. Така че ти трябва само амбиция!

Аз преди време играех каланетика, и то с много добър резултат - наистина извайва тялото.
Но след първото раждане получих дискова херния на две нива (доста ми е зле положението, особено на едното ниво), така че ме е страх да не влоша нещата със зле избрани упржнения  Thinking
Най-щадящото, в моя случй, е плуването, но няма къде...  Sad

Така, че продължавам с разходките и може би олекотен вариант на каланетиката като се прибера.

# 61
  • Мнения: 35
Здравейте, мамета кърмачки!
Имам дъщеря, която е на 1 г и 3 месеца - все още се кърмим, и не смятам да се "отбиваме", а някой ден сама да реши, че няма нужда от кърмене  Grinning
Странно, но си мислех, че този момент ще настъпи, около годинката, нооо дъщеря ми е смятала друго. Затова и до преди 3 месеца не предприемах никакви сериозни постъпления по въпроса с отслабването,, хранех се балансирано, движех се повече и успях да смъкна някое килце. Обаче килцата са доста (поне 20) !
След като навърши годинка и видях, че няма намерение да се отбива, реших да се  свържа с диетолог, т.к. не мога да ходя постоянно дебеланка  Embarassed.
Невероятно доволна съм, за два месеца съм свалила само 4 кг, но всеки, който ме види твърди, че съм смъкнала поне 15  Wink - сантиметрите се топят ежедневно, дрехи, които носех в началото на режима, в момента е абсурдно да нося. Диетолога ми обеща увеличаване на кърмата, което определено е факт при мен, за което нямам думи да му благодаря   bouquet.
Режима е индивидуален, включва поне 5-кратно хранене, включващо всички групи храни.
Давам линк към темата - надявам се да съм била полезна - успех на всички !
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=344833.0

# 62
  • Мнения: 2 660
Здравейте на всички отслабващи! Радвам се, че намерих тази тема!

И аз съм мама слонка, имам 20 кг за сваляне, но не спазвам никакви хранителни ограничения, борим се за всеки мл кърма.

Единствено се надявам с упражнения да понамаля килограмите постепенно.

Вие правите ли / какви упражнения правите за корем, крака и дупе?

# 63
  • Мнения: 376
Big Bad Mamma, съжалявам за това, разбира се че няма да правиш упражнения така.

babytwo, това звучи супер, много примамливо  Peace електронен вариант има ли?

Elat, благодаря ти за вклиучването, аз от интерес погледнах темата, но не разбрах как правят индивидуални програми, при консултация в кабинет, или просто он-лаин? сигурно не съм се поровила достатачно както винаги.

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 05:34 от Martani

# 64
  • Мнения: 376
Mademoiselle Chocolat, добре дошла  Hug, и успех! вчера както писах и малкия ревна да го приспивам, а аз самата така заспивам, затова не довърших,че и спелинга не си оправих. Това което правя аз като коремни е

1. класически коремни преси - 3 серии, 30/25/20 броики на серия
2. класически преси без да изправям цялото тяло, само горната част над кръстта, като ръцете ми са до тялото, и се старая да не ползвам врата - 3 серии, 30/25/20
3. каране на колело в легнало положение, краката държа перпендикулярно на тялото, гледам да има напрежение в корема - 3 серии, 30/25/20
4. легнала по гръб вдигам изпънати краката перпендикулярно на тялото и свалям - 3 серии, 30/25/20
5. сядам на топка от тези големите, срещу стена, и опирам коленете на стената. ръцете на раменете пред гърдите ми, и назад правя седнали коремни преси 300 броики. Наи-лесната коремна, почти не се усеща (в началото).

всички тези упражнения си ги правехме и на каланетики и на аеробики, би трябвало да са познати на всички. Ако имате нещо по-добро и ефектно, пишете. Надявам се babytwo и другите мами да се вклиучат с повече идеики, и за другите части. Аз още не съм стигнала дотам...

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 05:45 от Martani

# 65
  • Мнения: 835
И аз съм кърмачка.Бебо е на 8 мес почти .Пробвах да отслабвам лятото, но къмата намаля.Сега вече се кърмиме само сутрин и вечер и почнах диета.В началото кърмата намаля, но взех Рицинус комунис и тя се увеличи.
Така, чи вече смъкнах 5кг., а къмата ми е както си беше.
Успех на отслабващите.
Аз просто не мога да чакам повече, защото нищо не ми става, а да купувам зимни дрехи......, грейка за ски и т.н. нещо не ми е мн. изгодно.

# 66
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Момичета, погледнете за подходящи упражнения в домашни условия тук: www.letsgym.com
Поли, която поддържа този сайт, е инструктор по спорт и самата тя е майка, т.е. знае с какво се боррят повечето от нас Grinning

# 67
  • Мнения: 305
Момичета, погледнете за подходящи упражнения в домашни условия тук: www.letsgym.com
Поли, която поддържа този сайт, е инструктор по спорт и самата тя е майка, т.е. знае с какво се боррят повечето от нас Grinning

Благодаря, Бу!

Там има специфични упражнения, които се надявам да ми помогнат и на мен!

# 68
  • Мнения: 376
Бу, благодаря!   bouquet Има и много добра информация за спорта по време на кърмене.

# 69
  • Мнения: 10
Martani, ето линк на тема тази книга - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103906 - ако прочетеш можеш да намериш и откъси от книгата.
Дано съм била полезна.
Бу,   bouquet интересни статии, ще ги прегледам по-подробно!

# 70
  • Мнения: 2 959
...за 2 седмици със спорт успях да сваля един кг. и по1/2 см от ханша и бедрата!...
Поздравления, Бейби2! За мен са по- важни не кг, а усещането по дрехите. Явно започва при Теб промяната. Докъде стигна с мисленето за РХ, ще му гласуваш ли доверие?
...получих дискова херния на две нива...
Кърмелинке, това ми звучи доста болезнено, но дори и така да е винаги може да се намерят компромисни упражнения от областта на стречинга, каланетика за да Ти помогнат. Успех с Поли, Тя преди доста пишеше тук, но детенце и работата й отнемат доста време. Тя може да Ти дава доста ценни хранителни съвети! Стискам Ти палци да намериш Твоя спортен вариант, въпреки че ходенето доста помага и скулптурира тялото, ако имаш и възможност и повече стълби да качваш. Как са Яна и Петята?
Елат, а изготвената Ти диета временна ли е, или може да караш постоянно на нея?
Привет, Шоколадово Майче и от тук. Имаш доста добро чуство за хумор и самоирония, но не би трябвало да стигаш до тез сравнения. Ти доста трудности преодоля с кърменето на малката Ти принцеска, но успя! Като се замислиш има ли нещо което да си нарочила за цел и да не си го постигнала?! Няма, нали?! Така и кг ще им дойде реда. Питаш за упражнения- да, всекидневно и докато бременеех и след като родих. Успех Ти желая.
Мартани, звучиш много добре. Самочуствие, вдигната брадичка, усмивка- страхотно е настроението което усещам от постингите Ти. А за питането Ти, пробвай тук .
Мармашотке, знаем. Ти се включи еднократно, и след това ни забрави. Успех със свалянето, но все пак кърменето е по важно от това да излезеш с перфектно тяло по снежните писти.

# 71
  • Мнения: 2 111
Здравейте момичета Hug Страхотна тема   bouquet
И аз съм кърмачка и имам едни излишни 20 кг,които качих за 1 година кърмене.
Точно 2 седмици след раждането си бях върнала старите килограми,но започнах да си похапвам подобаващо,върна ми се апетита,който по време на бременността беше изчезнал.
Всяко намаляване на храната води до намаляване на кърмата  Confused Пробвах с Дюкан 10 дни етапа за кърмачки и свалих 5 кг,но ми омръзна да ям едно и също.Нямам възможност да готвя от детето и ядях едно и също всеки ден-сутрин овесени трици с кисело мляко,на обед-пилешка пържола и домат,за вечеря-пилешко бутче и салата.След 10 дни вече само като видех пилешко и  Crazy
Реших да си направя хормонални изследвания другата седмица да не би там нещо да не е наред и тогава в зависимост от резултатите ще реша какво да правя.
Продължавам да ви чета  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 376
Erota, добре дошла и на теб!  Hug Дано изследванията са нормални, и да можеш спокоино да се вклиучиш! Praynig

Калида, писах им, ама те празнуват нещо там и само се черпят с кафета и торти. Едно девоиче само се отзова. Нещо маи забелязвам че това взаиморазбиране и желание за взаимопомощ което го има между кърмачките, другаде трудно може да се намери.  В кърмаческия като пишеш и веднага поне 2-3 мами ще се притечат да отговорят. Да не говорим пък за присъствието на Бу и Хедра!   bouquet...Тя Биг Мамма си го каза по-горе де, и аз така - при кърмачките си се чувствам наи-добре. Това е за всички вас--  bouquet  bouquet  bouquet!

Беиби2, благодаря ти за линка!   bouquetЧета малко по малко, има доста интересни нещица!

# 73
  • Мнения: 35

Елат, а изготвената Ти диета временна ли е, или може да караш постоянно на нея?


Kalida , всъщност това не е диета, а по-скоро начин на хранене, който се надявам да стане и начин на живот след време  Praynig -  е, то си зависи само от мен естествено.
 Режимът е съставен на базата на Зоната, но е съобразен с българските храни. Но, ако има майчета с повечко свободно време, препоръчвам да се ровнат из нета - там има доста инфо за Зоната - на мен, обаче ми се стори доста трудно сама да си изчислявам количествата храна, необходими за всяко хранене, и предпочетох да се обърна към Огнян Симеонов ( за което и никога няма да съжалявам -вече съм сигурна в това  Simple Smile ).

# 74
  • Мнения: 305

Елат, а изготвената Ти диета временна ли е, или може да караш постоянно на нея?


Kalida , всъщност това не е диета, а по-скоро начин на хранене, който се надявам да стане и начин на живот след време  Praynig -  е, то си зависи само от мен естествено.
 Режимът е съставен на базата на Зоната, но е съобразен с българските храни. Но, ако има майчета с повечко свободно време, препоръчвам да се ровнат из нета - там има доста инфо за Зоната - на мен, обаче ми се стори доста трудно сама да си изчислявам количествата храна, необходими за всяко хранене, и предпочетох да се обърна към Огнян Симеонов ( за което и никога няма да съжалявам -вече съм сигурна в това  Simple Smile ).

Е, за това става дума  Peace
И аз съм в Зоната  Crazy

Не е сложно да се спазва, само трябва мотивация  Peace

Но, наистина мисля, че си трябва помощ отвън при изготвянето на менюто.

Преди със Зоната бях смъкнала 24 кг, простете, че се повтарям.

И за разлика от другите подобни методи са смъкване на килограми всичко е балансирано между основните хранителни групи - просто няма нещо, което да липсва (псвен вредните храни, разбира се  Grinning)

За мами от Пловдив и региона, мога да давам и телефона на моята диетоложка (да не се разкарвате до София)!

И си кърмяяяя, много съм щастлива, беба е само на кърма и изобщо не се чувства, че съм на диета (ако знаете, каква дебеланка е (пу, пу на мама прилича Mr. Green).

А, за протокола, при мене нещата се успокоиха, и отслабването влезе в нормален ритъм - смъквам с не повече от 0.5кг на седмица.

Плюс разходки, времето тук, в планината е чудесно - всеки ден сме навън.

Айде, момичета, нека си покажем, че сме най-Убавите - още веднъж - успех на всяка една от вас  Hug

# 75
  • Мнения: 35

За мами от Пловдив и региона, мога да давам и телефона на моята диетоложка (да не се разкарвате до София)!



Big Bad Mamma , аз също съм от Пловдив, търсих отзиви за добър диетолог в района, и т.к. не открих се свързах със Симеонов, но съм доволна-консултациите са по скайп, и в София така и не съм ходила.
Би ли дала все пак координати на добър диетолог в района, т.к. мои познати имат също проблем с теглото, но моят режим им се струвал "много сложен"  Rolling Eyes - Благодаря ти предварително!!!

# 76
  • Мнения: 305

За мами от Пловдив и региона, мога да давам и телефона на моята диетоложка (да не се разкарвате до София)!



Big Bad Mamma , аз също съм от Пловдив, търсих отзиви за добър диетолог в района, и т.к. не открих се свързах със Симеонов, но съм доволна-консултациите са по скайп, и в София така и не съм ходила.
Би ли дала все пак координати на добър диетолог в района, т.к. мои познати имат също проблем с теглото, но моят режим им се струвал "много сложен"  Rolling Eyes - Благодаря ти предварително!!!

И аз постоянно срещам учудени люде, които намират режима ми труден. В случая мога само да кажа - няма "не мога", всичко опира до "не искам"!

Името на моята лекарка е д-р Татяна Шабанова, работи в Медицинска Академия, невероятен човек!

И при нея консултациите могат да стават от разстояние - по телефона, няма проблем за това.

Телефонът й е 0885/852188.

Надявам се да помогне и на вас, както помогна и на мен!

# 77
  • Мнения: 35
Big Bad Mamma, благодаря ти   bouquet
Относно искането и моженето - споделям напълно мнението ти !!

# 78
  • Мнения: 2 660
Мартани, много ме впечатли с броката на упражненията! Аз не правя серии. От времето, когато ходех на фитнес съм запомнила, че сериите са за мускули, бройката за релеф. И сега работим за релеф, така да се каже  Mr. Green

Ти редовна ли си с упражненията? Имаш ли ефект? Колко кг за колко време?

Антуражът ми е следния:

1. Коремни преси - докато ме заболи корема, обикновено спирам към 30-35  Blush
2. Легнала вдигам краката до перпендикулярно - като теб
3. Пак легнала настрани, но горния крак е стъпил, а долния го вдигаш към горния - добро е за вътрешната страна на бедрата.
4. Легнала настрани, долен крак изпънат, горен свива последователно водоравно към гърдите и изпъва

В момента си свалям тае бо. Не помня в тази тема ли се вдъхнових или в някоя от съседните, но съм решила, че някакъв по-подскачащ, по-интересен "спорт" по ще го изтрайвам  Grinning

Калида, мерси за оценката   bouquet Права си, ако твърдо реша, ще отслабна... Но за мен е толкова ново да отслабвам със спорт, не с глад  Tired Гладът е лесен, ама спорта ...

# 79
  • Мнения: 376
Eи, привет и на маиничките, и аз съм расла под тепетата! Там закърмих и малкия ми мишок.

Mademoiselle Chocolat, броиката е супер, нали? Сериите помагат за почивка от 1 минута между тях, за да насъбера сили за следващите 25 или 20...Аз бях редовна - ежедневна първите две седмици, но напоследък нощите ми са кошмарни, съчетанието кърмене + ЕБХ ме смазва, малкия не иска да спи с памперс, и имам дни в които ходя като замаяна и въобще не мога да направя нищо. Но минимума от 3 пъти на седмица го правя, задължително. Наи-много два дена почивка, и то само ако малкия или аз сме имали температура през ноща (бяхме понастинали на всичкото отгоре). 

Ефекта е 2.5кг за месец (които дължа много и на РХ), самочувствие от по-малък и стегнат корем, по-добра форма, и страхотно усещане. Колкото и да съм недоспала, като спортувам после съм много свежа. Онзи ден хванах 15 минути от час по боди комбат-знаете ли го? Нещо между бокс и аеробика. Голяма дивотия, инструкторката беше намерила едни диви музики на Алис Купър и други хард рок парчета, и излезнах наелектрезирана от часа.

Упражненията които пишеш са супер, спокоино в домашна обстановка могат да се правят! Какво е тае бо?

Аз си измислих едно упражнение за дупе + кръст с малкия - качва се на гърба ми, аз го придържам за дупето да не падне, и ходя леко приклекнала, с изправен гръб, макар и леко наведена заради малкия. Правя две крачки, и на третата прикляквам максимално, с леко разкрачени крака, за да има напрежение.  Като го правя с лек подскок малкия умира от смях, много се кефи от внезапното "падане".  Ако на едно миасто само се навеждам и изправиам леко пък тренирам кръстта.

Беиби2, не успях да стигна до упражненята- нещо се изгубих из страниците....

Как сте вие момичета?

# 80
  • Мнения: 2 660
Хаха , майките трябва да са изобретателни като си крадат време за упражненията.

Аз съм мъртво недоспала - вече няколко седмици детето се буди на всеки (!) час и главата си не усещам вече, камо ли дупето и краката...

Тае бо е нещо като това което описваш ти - имитираш движения на боен спорт, но на музика. Ето картинки http://images.google.bg/images?hl=bg&q=tae+bo&btnG=%D0%A … 8%D1%8F&gbv=2

А има една смеска с 2 лъжици ябълков оцет, 1 лъжица мед и гореща вода - получава се с вкус на чай - която помагала да се изгорят мазнините, заради пектина. Смятам, че е приложима с кърменето.

# 81
  • Мнения: 10
Здравейте,
Аз продължавам със спорта.
Моята схема е следната:
1 ден - упражнения за крака и корем (долна част на тялото)+ 1 час велоелгометър
2 ден - упражнения за ръце (горна част на тялото) + 1 час велоелгометър
3 ден - само 1 час велоелгометър
4 ден - упражнения за крака и корем (долна част на тялото)+ 1 час велоелгометър
5 ден - упражнения за ръце (горна част на тялото) + 1 час велоелгометър
6 ден - почивка и т.н.
Важно е, когато караш колелото пулсът ти да е в зоната за изгаряне на мазнини - при мен е към 130.
За сега вижда, че има ефект и съм доволна. В същото време гледам да се храня нормално - без да преяждам, не ям сладко и тестени, наблягам на плодове, мюсли и естествено нещо готвено. Кърма имам достатъчно за бебо.
Калида, още не съм се решила за РХ, не че нямам желание, просто ми трябва повече време да се настроя и да се наканя да започна. Иначе, до сега, каквото прочетох за РХ ми допада, лошото е че трябва да приготвям за себе си отделно храна, а нямам много време за това.
Мартани, упражненията в книгата са според типа тяло (в началото има един тест), общо взето са леки упражнения и се правят с гирички и тежести за краката, задължително се набляга  на кардиото - по схемата която описах по-горе, това спомага за топене на мазнините. Хубавото на тези упражнения е, че топят мазнини, а не правят мускули.
Приятен ден на всички!

# 82
  • София
  • Мнения: 4 129
Здравейте.

Включвам се в темата поради спешната необходимост да отслабна. Тъкмо си бях възстановила килограмите от преди раждането и хоп - пак забременях. И качих 30 кг. Чувствам се ужасно. Като слон. Не мога да се погледна в огледалото. Малката е вече на 3 месеца и се чудя каква диета да почна. При мен проблема е да спра с яденето. Почна ли - ще се справя. Но ми е ужасно трудно да си харесам режим.
Смятам да кърмя докато малката навърши поне 2 год.
Мъжът ми е супер щастлив, че кърмя - каза, че иска да спра да кърмя чак след 10-на години. Но не вярвам да изкарам до толкова много.
Какъв режим да почна, за да не навредя на бебето?
Обичам диетата с три дена само на ориз, 3 дена само на пиле и 3 дена само на ябълки. Но предполагам, че не става при кърмене.
Харесва ми и диетата със зелевата супа - но нали от зелето се получавали колики? А при нея поне пиеш супа винаги, когато си гладна.
За Дюкян четох, че може да предизвика проблеми с бъбреците. Също така една приятелка ми каза, че е трудно да се спазва, тъй като са необходими много финанси.

# 83
  • Мнения: 8 242
Ауууу, каква тема Simple Smile И как съм я пропуснала  Mr. Green
Давам съвет като дърта кърмачка, свалила 22 кг (с Дюкан) Blush

Ето малко какво правих и какво е по принцип за кърмачки:
Не се препоръчва кърмачка да спазва режим, докато бебето не стане поне на 6м. .. Не се препоръчва свалянето на повече от 2 кг. месечно..

1. Моето кърмаче беше на 21м. като започнах режима..
2. Направих 4-5 дни ударна фаза, макар че понякога си позволявах някоя маруля или краставица..
3. После направих 1-2 месеца 2ра фаза или по-скоро в този вариант:
 - понеделник, вторник и сряда само месо, риба, яйца и млечни + 1 салата за вечеря..
 - четв., петък, събота и неделя ям всичко изброено, като на всяко ядене имам салата + 1 плод сутрин на закуска..
 - Закуската ми задължително е е1 кофичка Пършевица 0,5% + 3 с.л. овесени трици.
 - по 3-4 л. вода на ден Simple Smile
 - + 3-4 пъти седмично трениам на степера по 30-40 минути..
3. След това минах на 3та фаза за кърмачки, но правех повечко протеинови (П) дни (така 2 месеца)
4. Като стигнах 70 кг минах на 4та фаза и продължих да свалям.. Защото не се тъпча де Simple Smile Макар че вече ме подгони глад за сладко  Twisted Evil

Ето и фазата за кърмачки:
1. 1 порция нишестени храни на седмица - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща, фасул (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 2 порции на ден, без банани, грозде, череши. (порция около 200-250 гр.)
3. Хляб - 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. Млечни - 40 гр. кашкавал дневно, кисело мляко 2-3% масленост до 800-1000 гр. млечни на ден . Извара обезмаслена.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря) - гала вечерята може да бъде дори торта, сладолед, пица.. каквото искаш Simple Smile Но е добре да бъде наистина 1 порция - около 250 гр.
6. Зеленчуци - всякакви - без картофи, те са само в нишестяния ден.
7. Меса - всякакви и в каквото количество искаш - пиле, телешко, свинско ФИЛЕ, риба всякаква.. Постни меса Simple Smile
8. Яйца - колкото искаш, но не е добре да се прекалява с жълтъците (4-5 седмично), белтъци колкото искаш.

Кърмата ми не е намалявала, даже имаше моменти на увеличаване доста, особено покрай многото месоядене..
Ако спазваш 3та фаза и сваляш по около 2-3 кг. на месец нямаш никакви проблеми с токсините в кърмата.
И наистина приемай много течности, защото всичко се чисти.. да няма проблеми и с бъбреците..

Успех на всички  Hug

# 84
  • Мнения: 2 959
...Реших да си направя хормонални изследвания...
Ерота, добре дошла и късмет на предстоящите изследвания. Но според мен нищо Ти няма на хормоналният баланс, всичко е наред само трябва да Си направиш едно балансирано меню за седмицата съчетано със спорт, а допълнителните изразходвани калории ще идват от кърменето на Симонката! Успех и по често тук, нали?!
Страйпер, поздравления за смелостта, тройна Мамо! Как се оправяш с три деца е просто за възхищение, че намираш време и за диета да мислиш. Имаш страхотна 1/2, подкрепя Те в кърменето, много Момичета биха ти завидели! А колкото до избор на диета, всичко опира до Теб самата, за себе Си мога да кажа че съм отдавна на РХ, което не съм спирала нито по време на бременностите, нито след ражданията и се чуствам добре! Но както и да го гледаш без спорт ще е малко трудничко в началото да се бориш с кг, пък било то и най- обикновено продължително ходене! Успех в избора, и скоро да се похвалиш с решение!
...И как съм я пропуснала...
Я остави миналото време, важното е че вече Си тук! Духи Пухи, много се радвам да видя Тони да краси таз тема! И моля не споменавай за години "дърта" кърмачке, при Теб младостта е отличително качество. И да намираш време и за тук, изкусна Кулинарке, чули, наред от споделеният Ти кърмачески опит, имаш  и доста диетичен и хранителен такъв, ще е хубаво да го споделяш!
Хей, зонираните Кърмачки- Кърмелита, Елат как върви при Вас диетуването и спорта?
Голямо Майче, поздравления за 5мес. изключително кърмене на Петята!
...Гладът е лесен, ама спорта ...
Шоколадово Майче, съвсем не е така. Спорта става песен като свикнеш с него, като го направиш неразделна част от ежедневието Си. След като умееш да гладуваш, явно волята Ти е доста силна, следователно и спортните навици няма да закъснеят! Какво стана, доволна ли Си от Тае- Бото? А колкото до изгарянето на мазнините, всяка храна която изисква по дълго време на преработка в човешкото тяло води до изгаряне на мазнинките като основен енергиен източник в телата ни. Затова е за предпочитане суровият плод пред бързо разграждащият се шоколад, или пък овесените ядки пред сладкишите. А също и някой подправки също стимулират/ забързват метаболизма ни! Докъде го докара с кърменето на малката Госпожичка, реши ли кога и с какво ще захранваш?
Мартани, къде Си, как го карате с Мирко? Чудесно съвместно упражнение Си намерила- хем тренираш тялото Си, хем създаваш удоволствие за малкият човек. Успя ли да намериш синхрона в ежедневието Си- кърмене, фитнес, ЕБХ, РХ, и съпружески задължения?! Дано да Си, защото ми липсват Твоят ентусиазъм!
Бейби2, намерила Си Ти правилният път- упражнения и балансирано хранене. А колкото до РХ, защо трябва да Си готвиш за себе Си отделно, ако съчетаеш и карбс и протейнова храна в едно ястие яж едното на обяд другото на вечеря, така и Ти ще си доволна, а и домашните!

# 85
  • Мнения: 2 111
Kalida,благодаря за топлото посрещане   bouquet Ех,като те чета всичко ми се струва много лесно,толкова положителни неща пишеш  Hug
Започнах да се запознавам с разделното хранене и от 3 дни го прилагам като през деня ям разделно,а вечер не.Закусвам 2 препечени филийки пълнозърнест хляб с масло,на обяд-домати,краставици и сирене или сварено пилешко месо със салата,следобед-плод или кисело мляко.
Трябва да се замисля и за някакви упражнения.

# 86
  • Мнения: 376
Straiper, добре дошла! Калида вече ти е писала, а и в темата вече имаше дискусия и за Симеоновската диета, Духи Пухи е писала за Диукан, дано намериш начина които ти пасва наи-добре. Успех!

Духче, "дърта" кърмачке, привет  Hug, благодаря ти за вклиучването и хубавите съвети! Сподели с нас трудно ли ти беше, сега как се чувстваш, след като си свалила килограмите, и как поддържаш новото, по-скоро всъщност твоето си старо тегло - с 4та фаза ли си още?

Калида, привет, аз се изгубих в 4 дневно стомашно разстроиство което ми взе и здравето и 1.5кг, и не малко кърма!   Sick от вчера карам само на филиики със сиренце и разварен ориз, и не знам къде съм...първите дни на всичкото отгоре бях на планина, и 1/2 ме заряза да се оправям сама с малкия  #2gunfire -- та и това ме довѕрши...сега се боря за кърма -- с повечко вода, нямам апетит за нищо!

Беиби2, много полезно е това което казваш, и аз трябва да почна разнообразие с упражненията като заздравея.

# 87
  • Мнения: 35

Хей, зонираните Кърмачки- Кърмелита, Елат как върви при Вас диетуването и спорта?



Ами при мен върви добре мисля - миналата седмица смъкнах още 1.5 кг  Laughing и съм много щастлива, т.к. втория месец по отношение на килограмите имах застой, но пък сантиметрите се топяха ( само за месец бях паднала по 5 см от всяко бедро, 8см подгръдна и така). Карам кростренажор 2-3 пъти седмично по 30 мин, но мисля да зачестя. Хубавото на Зоната също е, че дори и да прегрешиш я с шоколадче, я с нещо друго, процесът не спира, просто при следващото правилно хранене и хоп - пак си там и смъкваш!!
По отношение на кърменето, при мен единствено  1/2 ме подкрепя, но това ми е напълно достатъчно  Wink

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 08:56 от Elat

# 88
  • Мнения: 2 660
Срам, несрам... не съм започнала тае бо-то още. Просто нямам кога! Откакто ще се озъбваме сме много кисели и през деня едва свършвам горе долу нещо от домакинската работа, вечер съм труп. Разхождаме се всеки ден поне два часа - все пак е движение. Намалила съм сладкото и правя коремните преси

Това е голата истина. Даже и упражненията за крака не съм правила, че а съм започнала, а малката се е разврякала.

Дайте вие поне обнадеждаващи новини. Някой да е свалил килограми, сантиметри? На мен ми се струва, че коремът ми се е посвил малко, забелязвам по едни копчета, които сега мога да закопчея.

# 89
  • Мнения: 8 242
Ами пазя си ги килограмите засега Simple Smile Има малко зимно покачване от 1-2 кг, но ги слагам в рамките на нормалното засега  Mr. Green
Иначе съм си на кг-те от преди да забременея, та предполагам няма да ми е много трудно да ги поддържам Simple Smile
Трудното на Дюкан е първите 2-3 седмици .. после като свикнеш можеш доста да изкараш така  Wink

# 90
  • Мнения: 305
Само да отбележа, че още съм в клуба на готините сочни мами.
И да се похваля, де - за един месец - -5кг. със Зоната  bowuu  Laughing

# 91
  • Мнения: 2 959
...всичко ми се струва много лесно...
Ерота, ами то като се замислиш, може да стане лесно ако Си го поставиш като цел! Човешката воля е безгранична, само трябва да й покажем посоката, а Ти умееш здраво да държиш юздите на своята, така че скоро всичко ще приеме желаната от Теб посока! Какво стана с изследванията, направи ли ги?
Мартани, Ти за повече кърма с вода ли се бориш? Аз в подобни ситуации връщам овесените ядки на обяд. И бързо възстановяване Ти желая та скоро да се върне оптимистичният дух в темата. До фитнеса успя ли да стигнеш или стомаха Те държа настрани? И не забравяй че кърмата се влияе на душ. спокойствие на мама, а оттук и Мирко ще го почуства и ще се възползва.
... мен единствено  1/2 ме подкрепя, но това ми е напълно достатъчно...
Елат, това е наистина достатъчно! Поздравления за това как успя да го привлечеш към идеята! Така кърменето, хранене и семейният живот вървят в синхрон. А Ти колко време мислиш да Си в Зоната?
...Разхождаме се всеки ден поне два часа...
Шоколадово Майче, това Си е страхотно упражнение, съчетано с кърменето и коремните преси! До колко ги докарваш надхвърли ли 30 или правиш колкото издържиш? Нали не Ти се отразяват на кърмата на малката кукла?
Духи Пухи, като знам какви сладкарски специалитети излизат изпод творческите Ти ръце, незнам как издържаш?! Особено сега с тез наближаващи празници да устискаш само на 1 галавечеря седмично?
...Само да отбележа, че още съм в клуба на готините сочни мами...
Кърмелинко, само да вметна, че ние Те чакахме и никога не сме се съмнявали в Твоите възможности! Поздравления за загубените кг, а на дрехи усещаш ли ги? Нали Петето няма претенции към млякото на отслабналата Й Мама?

# 92
  • Мнения: 305
Кърмелинко, само да вметна, че ние Те чакахме и никога не сме се съмнявали в Твоите възможности! Поздравления за загубените кг, а на дрехи усещаш ли ги? Нали Петето няма претенции към млякото на отслабналата Й Мама?


Аааа - хапва и то как!  Laughing
И дебелее усърдно, за сметка на майка си  Mr. Green!

Сериозно - много се притеснявах за кърмата в комбинация с отслабване, вече съм спокойна  Peace

# 93
  • Мнения: 8 242
Ау, как само 1 гала вечер седмично?
Моля Simple Smile Това беше лятото докато килограмослвалях Simple Smile Почти 1/2 година вече си ям  Blush Ама направо си ям  Mr. Green

# 94
  • Мнения: 376
момичета, кърмата ми СПИРА!!!!!! не съм виждала гърдите си толкова меки от преди да забременея! ПОМОщ! Калида, не мога овесени ядки, връщам ги. маи няма да изкарам и година кърмене УЖАС! Cry Sad явно аз съм случая че под 92 нямам кърма! това е! малкият снощи цяла нощ е висял на циците ми, а изпишка една негова шепа на сутринта. Не знам дали да пускам тема нова ...

# 95
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Martani, защо смяташ, че има пряка връзка?
Какво се е променило драстично?

# 96
  • Мнения: 376
Бу, за пореден път е така, просто мина ли 92 и краи - променя се количеството кърма, циците ми стават на мекици, и не пускат нищо, а Мирко почва да търси други храни, да нервничи, да суче по 40-50 минути и накрая да реве. А и аз усещам че гълта веднъж на 15-20 пѕти - и ми е мъчно че го тормозя.Почвам да се тъпча с храни, качвам 93, и ето - кърмата почва да идва. ще направя още един опит, и ако пак не стане - до там съм. за отслабване няма и да помисля.  Naughty дано не ме хванат пак болести на прага следващия път. знам че и това попречи този път.  ooooh!

# 97
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мартани, това е странно. Пробвала ли си какво става, ако замениш храната - да приемаш обилно количество както си свикнала, но то да е основно плодове, зеленчуци, нетлъсти меса, без бял хляб и т.н.?

# 98
  • Мнения: 2 959
...няма да изкарам и година кърмене УЖАС!...
О, ще издържиш и още как! Стегни Се, на Пловдивчанките не е типично да се дават на отчаянието- виж и Кърмелината, и Елат, и Бу и Духчето ще го подвърдят! Така че горе главата, Мартани, ще издържиш и таз криза. Според мен кърмата Ти намалява не толкоз от боледуването или храната, а от голямият стрес на който се подлагаш. Успокой се и се вземи в ръце, искам отново да си възвърнеш оптимистичният Си тон и не го губи вече, моля! Болести ще има по кърмаческият Ви път с Мирко, но това не значи че трябва винаги да се сриваш до началната точка. И новото хранене, не е диета, не го приемай като такава, защото това допълнително Те изнервя, а по скоро като правилен начин на съчетание на храните. Има ли нещо от което се ограничаваш или си спряла, ако е сладкото- това би трябвало да го приемаш като плюс, хляба и пълнозърнестите храни би трябвало да Ти стимулират кърмата, а не да я отслабват. Опита ли мандарините които Те изкушаваха, въведе ли повече плодове и зеленчуци, в тях наред с полезните витамини има и доста фибри? И не се отказвай ами редуцирай ежедневното Си напрежение и Се харесвай и усмихвай повече, красиво волево Момиче! Честито Ти подписно обновление, вече се запознах с чаровника- Мирко! Да ти е здраво и палаво детенцето!
...Почти 1/2 година вече си ям  Blush Ама направо си ям ...
Духчо, това е перфектният вариант, явно младият метаболизъм си оказва значение. Спортуваш ли нещо?
...И дебелее усърдно, за сметка на майка си...
Добър вариант сте открили с Петя, голямо Майче! Реши ли вече кога ще започваш захранването й, с Яна как беше?

Разкошнице, ще съжаляваш ако изпуснеш маскарада все пак кръглата годишнина оставя спомени, да знаеш, меча Ти отиваше не му изневерявай! И не бъди толкоз рязка понякога, когато Си започнала нещо не обръщай гръб на начинаещите!

# 99
  • Мнения: 376
Бу, пробвала съм, лошото при мене че като изклиуча хляб и отслабвам страшно бързо. Но мисля че си права, надявам се че си права, искрено, за6тото явно е от скоростта, в момента в които почна да слабея бързо,минавам границата и кърмата пада. явно по-скоро от бързото сваляне което по случаиност всеки път съвпада с границата. Надявам се че е така. Вече не знам какво да мисля. Но това отслабване за което пишат Биг Мамма, и Беиби2, и Елат, ми е просто завидно. При мен не е нито толкова безпроблемно от страна на кърма, нито толкова видимо, както Елат и Беиби2 казват. Имам  чувството че тъпча на едно място на моменти. Ама си е и така.  ooooh!

Калида, вдигам главата,в момента в които кърменето се връ6та като вариант и съм пеи сърце. Не съм изклиучила нищо абсолиутно. Просто онези дни вкоито боледувах не можех,бях зле. Но на РХ това ми харесва че си позволявам всичко, и като видове и като количества. Само ограничавам комбинацията,и се опитвам да оставям по 2 часа между храненетата. Малко грубо я карам, но и така се усеща. ще видим при сегашния ми опит какво ще стане. ще пиша само ако е успешен. Иначе не! Няма да развалям атмосферата тук на темата.

# 100
  • Мнения: 10
Мартани, не се предавай! Имаш ли желание ще продължиш да кърмиш, ти най-добре си знаеш, как да си стимулираш кърмата, да споделя само, че при мен много помага чая на ХИП за кърмачки, а също така и тъмната бира - можеш да пробваш.
Колкото до това, дали е видимо отслабването при мен - не мога да кажа. За един месец кантара показва - 2 кг., но аз не мога да кажа, че ги усещам съществено, дори и по дрехите не мога да открия голяма разлика. Но не се отчайвам и продължавам, защото знам че отслабването е дълъг процес и трябва постоянство. Със всеки ден упражнения знам, че се доближавам до нормлното си тегло, но не предвиждам това да стане по-рано от м.Април, така че съм се примирила и продължавам.
Успех и на теб!  bouquet

# 101
  • Мнения: 376
Беиби2, благодаря за подкрепата ти! Харесва ми нагласата и настроението ти! Наистина е така, аз също не бързам, но ме убива тази измислена граница под която все не слизам с кърма. няма да се предавам, благодаря ти!  bouquet

Успех и на теб! Peace

# 102
  • Мнения: 2 111
Мартани,как е количеството на кърмата?Аз ти предлагам да си спазваш режима,който си избрала,но да не се теглиш на кантара.Просто го прибери за известно време   Wink
Аз свалих 3 кг за 4-5 дни с РХ и сега си ям нормално,защото това е много бързо сваляне.
Направих си хормоналните изследвания и като гледам все са извън референтните стойности,но чак вторник ще ги погледне ендокринолог.
Бу,знаеш ли колко е нормалното ниво на пролактина при кърмачка?
Моят е 50,53 ng/ml при референтни стойности 4.8-23.3 ng/ml.

# 103
  • Мнения: 353
Здравейте на всички тук  Simple Smile
Чудесна тема, радвам се че ви открих, всички сме със сходни проблеми. Аз съм привърженик на РХ, но да си призная не го спазвам на 100 %. След раждането на втората ми дъщеря останаха 6 кг и нещо ми е много трудно да се справя с тях. За цялата бременност качих само 10 кг и си мислех че после ще ми бъде лесно, но уви не е така.
Тук при вас много ми харесва и така като чета за вашите постижения и се обнадеждавам.
Поздрави за всички

# 104
  • Мнения: 44
Здравейте мили дами !

Как се радвам ,че ви открих! HugЛутах се  между различните теми за диети и винаги имаше пред мен едно голямо НО-имам бебе на 2 месеца ,което  кърмя и искам  да продължавам ,но в същото време искам да  изглеждам като преди - с 10 кг . по-слаба .Влязох да се  запознаем , а сега ще прочета всичко от начало и  статията  в кърмаческия. Чакайте ме  скоро  ще се включвам ,но вече по- подготвена

# 105
  • Мнения: 376
Gerganche, Nikozi, добре дошли!  Hug Съвсем сърдечно ви посре6там и се надявам да не останете тук дълго  Wink(предвид повече от 4-5 месеца според килограмите които има да сваляме заедно  Mr. Green)  Надявам се да не сте ме разбрали погрешно, успех!  Peace Hug Гери, ти с РХ ли продължаваш? Личи ти че го практикуваш  Peace спортуваш ли?

Ерота, кърмата е малко, разстроиството продължава повече от седмица, и ми пречи. Тъкмо се оправя, и хапна ли месо пак почва. В тази връзка се чудя дали да не почна пости без месо само символично до Коледа - и без друго преди да забременея си постех често...но не знам дали не е хубаво сега като кърмя. Имате ли представа?

Ерота, като влезнах при разделните, една мацка ме посрещна с това че РХ се почва с постепенно заместване на храненетата, за да свикне организма и се нагласи.  Може би тази идея да ти помогне да регулираш скоростта на сваляне на килограми, като пробваш с едно разделно на ден или два, после с две? Аз досега все още закусвам неразделно, а два дни след като ми беше много намаляла кърмата се хранех само неразделно, за да наваксам с млекопроизводството. Не съм пример за нищо, просто споделям какви експерименти си правя сега с тялото ми, за да намеря баланс.   Дано във вторник всичко мине нормално при теб, пиши като се върнеш.

Шоколадче, къде си? Как вървят нещата? Биг Мамма вече писа за страхотните постижения, пишете и вие как се чувствате, че празници ни чакат.   chef

# 106
  • Мнения: 44
 Мартани, благодаря за посрещането !

Цитат
Само да споделя,че спорта е супер. Вие спортувате ли? Ако не, горещо ви го препоръчвам. Моят бременен корем изчезна на половина за 2 седмици-+1-2 дена, въпреки че с килограмите нещата вървят бавно.
Аз ходя на фитнес 3 пъти седмично , но за сега се ограничавам с пътеката и тренажора за около 1 час
За  диетата- все още не мога да си подбера хр.режим.От дълго време  избягвам газ.напитки , сладко и тестени ,но резултатът е нулев. Четох  за РХ, НВ, за Дюкан ,но ми е трудно да се спра на конкретна диета .Дайте ми съвет ,моля!

# 107
  • Мнения: 8 242
Много ти е мъничко бебенцето за диета Simple Smile
А и тези кг. си ги трупала 9 месеца.. нали не очакваш за месец-два да се изпарят Simple Smile
Ако искаш да кърмиш по-дълго, по-полека с диетите с малко бебе  Peace

# 108
  • Мнения: 2 111
Момичета,ендокринолога каза,че най-вероятно имам хипофункция на щитовидната жлеза  като ми видя изследванията Confused
В понеделник ще правя още изследвания.Гадно ми е,защото като чета това не се лекува,а се пият хапчета до края на живота и никой не може да кажа защо го имам.Може да се получи след бременност или най-често е автоимунно.

# 109
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Много полезна тема. Чак се чудя как я виждам едва сега.
Не успях да прочета цялата тема.
Но искам да се включа при вас.
Имам си едни 18-20 кг наследство от бременността, които не мърдат въобще от пролетта. С храна, без храна, с движение, без движение. Такъв застой не съм очаквала. 

# 110
# 111
  • Мнения: 376
Erota, много неприятно, съжалявам.  Това надявам се няма да ти пречи на кърменето, тези хапчета? Аз не съм запозната, но дали не може да потърсиш някакви по-леки решения? Китаиска медицина, нещо там работи ли?

de3demonka, добре дошла!  Hug  и успех! Надявам се си прочела дискусията по-горе и имаш представа как всяка от нас се бори.

Nikozi, сега четох пак в келимом едни хубави статиики, и попаднах на диети и кърмене, наистина пише че до 2 месеца не е хубаво да се почват диети. Пращам ти/ви този линк, долу в страницата има много други линкове по темата, и за хранене, и спорт, нямах време да ги гледам, но ми се сториха много полезни.

http://www.kellymom.com/nutrition/mom/mom-weightloss.html

Като цяло маи наи-важното е това което Бу каза по-горе - да се отстлабва бавно и да се ограничава скоростта до 0.5-0.7кг на седмица. По какъв начин - всеки организъм е индивидуален и реагира различно на различни видове храненета, просто пробваи когато му доиде времето, и сподели какво си намерила като решение за теб.


Момичета, весели празници на всички!   bouquet Аз временно няма да мога да се вклучвам, но така или иначе през празниците не очаквам прогрес по темата   chef.....

Хубаво настроение на всички!

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 15:27 от Martani

# 112
  • Мнения: 2 111
Martani,за кърменето няма проблем,съвместими са,но не сме обсъждали още никаква терапия докато не станат и другите изследвания.
Весели празници и от мен   bouquet

# 113
  • Мнения: 305
ЧЕСТИТА ВИ НОВА ГОДИНА!

ДА Е ЗДРАВА И УСПЕШНА ВЪВ ВСЯКО ОТНОШЕНИЕ, ЗА ВСИЧКИ!

Я сега кажете, успяхте ли да устискате на изкушенията по празниците?  Mr. Green
Аз - не   Embarassed, но поне не качих, та сега съм си пак на стария режим и се надявам това прекъсване да не ми изиграе лоша шега  Praynig

# 114
  • Мнения: 376
Честита Нова година на всички момичета!

Биг Мамма, сега успявам да се вклиуча за малко, и аз така - не устисках, но не мръднах. Сега съм на 3000 километра от кантара си, и не знам как вървят нещата, но дрехите ми не правят голяма разлика. Нямам търпение да се връна при кантара и фитнеса, след две седмици. Почва да ми липсва по-осъзнатата грижа за себе си.

Ерота, как са нещата при теб, започна ли някакво лечение? Отслабването ще пречи ли?

Хеи, момичета, къде сте, да не се отказахте? Хаиде че за лятото трябва да се постегнем. На мен април като срок ми се струва рано....но за морето не може да не се подготвим.


Поздрави на всички!   bouquet  Hug

# 115
  • Мнения: 2 111
Здравейте   bouquet
Martani,двама лекари потвърдиха диагнозата-автоимунен тиреоидит на Хашимото или най общо казано щитовидната ми жлеза е атакувана от собствените ми антитела,които я приемат за чужда и постепенно я унищожават.Резултатите показват,че го имам  от 1,5-3 години и сега се е отключило.Задължително трябва да спазвам диета,защото имам и висока кръвна захар и може да развия и диабет.Просто заболяванията са свързани и нищо в организма ми не работи както трябва,целият метаболизъм е объркан.Не мога да ям доста неща.От 20 дни пия една част от лекарствата и в момента отбивам по-бързо от предвиденото,защото трябва да започна лекарството за диабет,което ми е най-важно.Мислех да отбивам към април месец,но ще бъде сега февруари.Остана ми само вечерното кърмене да махна.А и не искам детето да ми пие токсините като започна диетата.Назначена ми е диета от лекар,която е подходяща за тези,които напълняват отпред на корема,на бедрата и т.н.,а не отстрани по тялото.Ако някой се итересува мога да дам подробности.
Успех с диетите момичета  Hug

# 116
  • Мнения: 63
Здравейте мами, цяла нощ ви четох. Искрено ви съчувствам и се радвам на резултатите ви.
Моите килца са  +23. С раждане свалих 10-тина, но малко, по малко ми се върнаха и тежат ли, тежат.......
Не бързам да почна да свалям, но мисля, че ще ми е от полза да знам повече за самия процес на отслабване при кърмачки.
Не успявам да прочета, всичко, което ме интересува и имам една молба към вас:
Бихте ли ми пуснали линк към статии или дискусии за Дюкан, РХ, Зоната

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 723
Здравейте  55
И аз се мъча с 20-те кг. които си придобих през бременността.
Като ви четох ми давате кураж,че ще се справя с тях,
ако не за лятото то поне за есента Peace

# 118
  • Мнения: 2 111
Това са темите във форума.
Дюкан
разделно хранене

# 119
  • София
  • Мнения: 4 129
Трябва да се ходи на море...

# 120
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Май покрай многото януарски празници на никого не му се диетува.
Аз започнах с Дюкан миналия понеделник, но устисках два дни.
Дойде ми и до там ... с диетата.
Сега мисля от понеделник да съм по-стриктна.
Други желаещи да се присъединят към мен...? По-добре с някого, отколко сам.

# 121
  • Мнения: 63

Много благодаря, Erota!
Тук намирам всичко, което ме интересува  newsm64

# 122
  • Мнения: 1 427
Ще следя Crazy

# 123
  • Мнения: 376
Ерота, съжалявам много за болестта, много неприятно звучи,и като че ли лечението 6те отнеме дълго време. Важното е че си го открила навреме, и взимаш мерки. А за отбиването- ти си кърмила вече доста време, и си дала на детето си наи-нужното. Сега е много важно да обърнеш внимание на себе си, за да може детенце да се радва на здрава и спокоина мама. Поздравления за дългото кърмене, дано отбиването минава безпроблемно, и много силни пожелания за възстановяване на здравето ти и нормалните функции на организма ти. Ако имаш време и смяташ че диетата е приложима за кърмачки, даи повече инфо, тук вече момичетата са доста, така че може и да се окаже от полза!

Gardenia, Nedialka_81, привет и успех!  Hug

И сега да се похваля - вече съм си в нас. 90кг. Или - 5 по-малко от преди три месеца. Нека кажем два,.защото декември имахме и болести и празници...несериозна работа. КАЛИДА - да си жива и здрава! И всички момичета тук! На Калида обещах специални благодарности по-горе за това че ме насочи към РХ и ме подкрепяше в трудното начало.  Не бях уверена че ще мога да стигна до тук, но вече и това е реалност. Кърма си имам колкото му трябва на дечко. Вече и хора ми казват че съм отслабнала...Благодаря ви на всички момичета тук които поддържаха духа на темата. Успех, и да знаете че всичко е възможно!

# 124
  • Мнения: 2 111
Мартани  Hug Чудесни резултати  Simple Smile
Преди седмица отбих детето,всичко мина много добре,детето бързо свикна,а аз си започнах лекарствата и сега се чудя каква диета да почвам.Нещо не ми харесва моята-няма да я пиша,защото е лечебна за хормони и висока кръвна захар.
Успех на всички в борбата с килограмите.

# 125
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Момичета,

защо вместо "диета" не ползвате "хранителен режим"?
Диетата по дефиниция е нещо краткотрайно, спорадично - и често с недотам добри резултати.
Хранителният режим определено е по-дългосрочен, но пък и дава време на организма плавно да реагира.
Сега почват тепърва да излизат и всякакви зеленчуци на пазара - баласт за стомаха, но и витамини-минерали...

# 126
  • Мнения: 305
Момичета,

защо вместо "диета" не ползвате "хранителен режим"?
Диетата по дефиниция е нещо краткотрайно, спорадично - и често с недотам добри резултати.
Хранителният режим определено е по-дългосрочен, но пък и дава време на организма плавно да реагира.
Сега почват тепърва да излизат и всякакви зеленчуци на пазара - баласт за стомаха, но и витамини-минерали...

Смея да не се съглася - диетата си е чист хранителен режим, но но с изопачено вече значение (все пак на отслбващите им е трябвал термин "по-така"  Laughing).

Има диети за хора болни от разни болести и те си се спазват до живот, да речем...

Но не това е важното, искам да помоля всички тук да споделите, какви храни купувате по време на слабеене.

Знам, че не това е темата, ама вече съвсем се обърках - трябва, например, да ям нискомаслено мляко, ама кое, аджаба?

Питам, щото хем отслабвам, хем кърмя, и като си помисля какво тече към Петя ми се реве.

# 127
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Знам, че не това е темата, ама вече съвсем се обърках - трябва, например, да ям нискомаслено мляко, ама кое, аджаба?

Диетите по медицински причини са друга бира Simple Smile Тях не ги обсъждаме, надявам се, тук. А и, по същество, те са пак вид хранителен режим, внимателно съставен така, че да е балансиран за специфичните нужди на пациента...

За нискомасленото - чети етикети. Вчера посочих на свекърва ми, която с плам яде Cultura 0,1% вече месеци наред, че млже млечните мазнини да са посочени 0,1%, но на капака със съвсем ситни букви пише, че растителните мазнини са 3,6%, т.е. крайният прием на мазнини с това мляко е 3,7%...

# 128
  • Мнения: 305
Знам, че не това е темата, ама вече съвсем се обърках - трябва, например, да ям нискомаслено мляко, ама кое, аджаба?

Диетите по медицински причини са друга бира Simple Smile Тях не ги обсъждаме, надявам се, тук. А и, по същество, те са пак вид хранителен режим, внимателно съставен така, че да е балансиран за специфичните нужди на пациента...

За нискомасленото - чети етикети. Вчера посочих на свекърва ми, която с плам яде Cultura 0,1% вече месеци наред, че млже млечните мазнини да са посочени 0,1%, но на капака със съвсем ситни букви пише, че растителните мазнини са 3,6%, т.е. крайният прием на мазнини с това мляко е 3,7%...

Въх!

А аз точно на култура се метнах напоследък, ама като не чета...

Иде ми да стрелям со чифте (но няма да сложа съответния емотикон  Mr. Green)

Купувам Маноле, Бор Чвор и едно местно, 2%, ще трябва май да сложа очилата и да погледна по-сериозно.

Лошото е, че трябва да ям определено количестви протеини, а никой не ми гарантира наличиети им в съответния продукт, ама ще се оправим някак.

Благодаря, Бу!

P.S. Позрдави на Пловдив (липсва ми безумно)

# 129
  • Мнения: 2
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ КЪРМАЧКИ,БОРЕЩИ СЕ ЗА ХУБАВА ФИГУРА.АЗ ЗАПОЧНАХ С ДЮКАН,НО НЕЩО НЕ СЕ ПОЛУЧАВА ,КЪРМАТА МИ НАМАЛЯВА И СЕ НАЛАГА ДА ИЗПОЛЗВАМ АДАПТИРАНО МЛЯКО,А ТАКА МИ Е МНОГО ГАДНО ЗАРАДИ ДЕТЕТО.НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ НАПИШЕ С КАКВО СЕ ХРАНИ НАПРИМЕР ЗА ЕДИН ДЕН И СВАЛЯ ЛИ КИЛОГРАМИ.МНОГО ЩЕ СЕ РАДВАМ НА ОТГОВОРИ  chef

# 130
  • Мнения: 8 242
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ КЪРМАЧКИ,БОРЕЩИ СЕ ЗА ХУБАВА ФИГУРА.АЗ ЗАПОЧНАХ С ДЮКАН,НО НЕЩО НЕ СЕ ПОЛУЧАВА ,КЪРМАТА МИ НАМАЛЯВА И СЕ НАЛАГА ДА ИЗПОЛЗВАМ АДАПТИРАНО МЛЯКО,А ТАКА МИ Е МНОГО ГАДНО ЗАРАДИ ДЕТЕТО.НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ НАПИШЕ С КАКВО СЕ ХРАНИ НАПРИМЕР ЗА ЕДИН ДЕН И СВАЛЯ ЛИ КИЛОГРАМИ.МНОГО ЩЕ СЕ РАДВАМ НА ОТГОВОРИ  chef
Мога да помогна с Дюкан, че ми е минал през главата  Mr. Green
Но..
Кажи ми първо колко е голямо бебчето?
И какво ядеш ти, че да ти намалее кърмата? Нали знаеш, че при Дюкан няма ограничение да количеството? Ако сама си го налагаш - най-възможно е да ти намалее кърмата..

Дай малко повече информация .. и пиши с малки букви Simple Smile

# 131
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Духи, айде помогни, ако не ти е проблем, разбира се.  Hug
От миналия месец започвам режима на Дюкан 3 пъти вече, но изтрайвам по няколко дни само. Аз нямам проблем с количеството на кърмата,
и все пак .....

# 132
  • Мнения: 8 242
Духи, айде помогни, ако не ти е проблем, разбира се.  Hug
От миналия месец започвам режима на Дюкан 3 пъти вече, но изтрайвам по няколко дни само. Аз нямам проблем с количеството на кърмата,
и все пак .....

Ами Дюкан ако си чела хубаво..
Се прави най-добре само веднъж в живота Simple Smile
След това няма да енито толкова ефективен, още повече, че е наистина доста белтъчен и не е хубаво да се прави ЧЕСТО..
Как да помогна ако нямаш мотивация  Laughing .. затова само ти можеш да си помогнеш..

# 133
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Книгата съм я чела, имам я.
Изкарах няколко дни на нещо между първи и трети олекотен етап. После рожденния ден на детенце и до там.
Аз обичам месо, но като знам, че трябва да ям предимно него и сякаш ми се отяжда. Не знам защо така.

# 134
  • Мнения: 8 242
Книгата съм я чела, имам я.
Изкарах няколко дни на нещо между първи и трети олекотен етап. После рожденния ден на детенце и до там.
Аз обичам месо, но като знам, че трябва да ям предимно него и сякаш ми се отяжда. Не знам защо така.

Ами няма кой да помогне тук Simple Smile
Ако не ти понася диетата - смени я.. Насила хубост не става  Crazy
Миналата година по време на диетата минаха и моя РД, и на малкия.. и на баща му имен ден и Великден.. и куп други празници. Не съм се изкушила и за един бонбон..

# 135
  • Мнения: 1 404
Аз минавам да повдигна духа на разделно хранещите се кърмачки WinkЗа половин месец съм вече 2 кг минус и то от последните пет за сваляне,на мен са ми най-трудни винаги.Кърма имам,чувствам се супер,много съм щастлива...остават още само две кила до финала Grinning
На всички желая успех Hug

# 136
  • Мнения: 37
Здравейте.... Hug
  И аз в купът, че имам и аз 15-20 кг. за сваляне, но ме е страх и мен....по важно ми е кърменето... Laughing
   Та, аз знам за Дюкан всичко, но какъв е този за кърмачки. Ако можете да ми дадете линк с него.  Praynig
  Изчетох duhi_puhi твоя режим и те поздравявам, не само за отслабването, а и за волята и в кърменето....да знаеш възхищавам ти се...  bouquet Hug
   ще следя темата и се надявам и аз скоро да се похваля с успехи....

# 137
  • Мнения: 8 242
Аз съм писала Simple Smile
Ето фазата за кърмачки:

1. 1 порция нишестени храни на седмица - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща, фасул (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 2 порции на ден, без банани, грозде, череши. (порция около 200-250 гр.)
3. Хляб - 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. Млечни - 40 гр. кашкавал дневно, кисело мляко 2-3% масленост до 800-1000 гр. млечни на ден . Извара обезмаслена.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря) - гала вечерята може да бъде дори торта, сладолед, пица.. каквото искаш Simple Smile Но е добре да бъде наистина 1 порция - около 250 гр.
6. Зеленчуци - всякакви - без картофи, те са само в нишестяния ден.
7. Меса - всякакви и в каквото количество искаш - пиле, телешко, свинско ФИЛЕ, риба всякаква.. Постни меса Simple Smile
8. Яйца - колкото искаш, но не е добре да се прекалява с жълтъците (4-5 седмично), белтъци колкото искаш.

Само да добавя: готви се без мазнина, не се пържи.. И сол се избягва максимално иначе се задържа вода Simple Smile .. Захар и всичко сладко също е забранено, освен в гала денят Simple Smile

Забелязала съм, че с по-малко млечни се отслабва, с повече - се задържа.. Рибата също много минусчета дава  Peace

Така че яжте пържоли, риба и салата и отслабвайте с кеф  Mr. Green

# 138
  • Мнения: 37
ok  аз това си го запазих на компа, но в тази олекотена версия няма ли фази,ударни и т.н.
  Тези неща си ги комбинираш и си правиш меню за през седмицата... newsm78
  А тези рецепти на Дюкан позволени ли са?
  Аз доколкото разбирам: има един ден в който можеш да ядеш нишестени храни; има 2 гала вечери; и през останалото време ядеш от всички други неща по определените порции...
   Нещо такова ли е .... newsm78

# 139
  • Мнения: 8 242
Нямя ударни фази за кърмачките Simple Smile
И да - горе-долу е така Simple Smile Само за зеленчуците (без картофи) и месото и рибата няма ограничения Simple Smile И нямаш чист Протеинов ден..
А филиите честно казано почти не съм се възползвала от тях.. Правех си дюкански кексчета с трици и извара  Wink
Да, могат да се ползват всички подходящи рецепти  Hug

И все пак.. Се препоръчва каквито и да са режими да не се започват поне преди 6м. възраст на бебето  Peace

# 140
  • Мнения: 2 959
Привет, отслабващи Кърмещи Мами!
/Дюканска Лидерке, прощавай отварянето на таз толкоз стара тема, но само да проверя дали има интерес към нея и ще се направи нова, става ли, усмихната Джедайке?!/

Използвам темата и да честитя на очакващата Мама, второто детенце което ще доосмисли живота Й.
Бу, поздравления и успешно реализиране на плановете Ти за възможно най- естествено раждане в болнична среда. Да гушнеш бъдещата кака Мая и когато дойде времето да се съберем в тема за честитки!
Мартани, докъде стигна с кърмене/ гледене на Мирко и кърменето, надявам се вече баланса е намерен?
Голямо и усмихнато Майче, как върви борбата или вече режима е намерен?
Духи Пухи, честит Ти нов сладко боровинков ник. Тони изглежда невероятно лъчезарно на аватара.
Били, още ли Си разделна суровоядка, търсеща или вече намерила хармоничният баланс?

# 141
  • Мнения: 1 404
Kalida ,добре дошла отново Hug...домъчня ми за теб и в другата тема WinkОще се храня разделно,не винаги е сурова храната,но промяната е за цялото семейство,което ме радва много.Килограмите от преди забременяването си ги върнах,но ми куца физическото натоварване,та силуетът още не е като преди Embarassed
Хармонията я гоня...няма стигане Mr. Green
Ти как си?Още ли си стриктна спортистка Simple Smile

# 142
  • Мнения: 376
Kalida, radvam se da te vidia, (izvinete me za latinetsa, no byrzam da pisha), i da ne propusna pak da ti blagodaria ot syrce za RH -- ei, zhivota mi se promeni otkak sym s nego....
  bouquet  bouquet  bouquet specialni blagodarnosti ot men!

balansa e truden pak pri men, no ot vreme na vreme syshtestvuva, kyrmeneto izglezhda bezkraino v tozi moment, da se naspia vednyzh choveshki mi se struva prikazka veche... neshto nerealno i nevyzmozhno. dori po vreme na pochivka.

Ti kak si, otdavna te niamashe tuk, kak e tvoiata malka kukla, oshte li se kyrmite, tichash li veche sled neia, palava li e? Kakata pomaga li?

Big bad mamma, Beibi2, kak ste, kak vyrviat pri vas neshtata?

# 143
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 297
Кърмих до 6месец само на кърма! После до 9 месец по три пъти на ден и до 11месец по два пъти! Още на 6-тия месец започнах с подобна на дюканската диета! При мене помогна! Но и моите кг-ми бяха малко за сваляне - само 5.
Ето моя режим
Закуска - овесени ядки или мюсли с половин кофичка кисело мляко или корнфлейкс с прясно мляко.
Преди обяд - орехи 50-60гр или 1 банан
Обяд - пиле с ориз, пиле с картофи, скара, риба, зеленчуци и почти всичко което не е пържено, без сол с 2 филийки пълнозърнест или черен хляб
Следобедна закуска - плодове, кисело мляко, сирене кашкавал, каквото си изберете
Вечеря - месо със зеленчуци.

Пиех по 2литра вода, от които 1 литър е чай за кърмачки от билоковата аптека!

# 144
  • Мнения: 10
Здравейте,
много се радвам, че отново се раздвижи тази тема. Мартани, при нас нещата са същите както и при вас - кърмим се още, и то не само сутрин и вечер, а винаги преди сън - така заспива, на цица, по друг начин НЕ!  Mr. Green Не знам, как ще се отучваме, но за момената ми се вижда мисията невъзможна. И при мен наспиването е нещо далечно и нереално.
Иначе, свалих с упражненията и ограниченията на някои храни около 10 кг. - но това беше преди Великден още. Сега стоят още 3-4 кила, които незнам, кога ще сваля, упражненията ги спрях тогава, защото малкия се буди много често и единственото ми свободно време вечер, всъщност вече не е свободно Laughing

# 145
  • Мнения: 2 660
Здрасти на всички дебеланки и фиданки! Аз писах в началото, сега да се отчета - отслабнах 14 кг до сега по не особено деликатен начин - с глад. Като стана детето на 11 месеца започнах да се храня минимално. Кърмата ми въобще не се повлия. За протокола - още си кърмя.
Остават ми още около пет килограма, докато заприличам що годе на себе си.

Поздрави на всички!

# 146
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Здрасти на всички дебеланки и фиданки! Аз писах в началото, сега да се отчета - отслабнах 14 кг до сега по не особено деликатен начин - с глад. Като стана детето на 11 месеца започнах да се храня минимално. Кърмата ми въобще не се повлия. За протокола - още си кърмя.
Остават ми още около пет килограма, докато заприличам що годе на себе си.

Поздрави на всички!

Искаш да кажеш, че с глад си свалила 14 кг за 2-3 месеца ...?

При мен положението е същото, като преди. Кърмя си на поразия и кг. не свалям. Стоя си на едни килограми от много време вече.

# 147
  • Мнения: 2 660
Да, но не бих казала, че това е пример за подражание. Просто такъв беше момента при мен. Въпреки това резултата ми хареса и реших да се похваля.

# 148
  • Мнения: 2 959
...Въпреки това резултата ми хареса и реших да се похваля...
Нанане, за резултата много кърмещи момичета биха Ти завидели, макар че само Ти Си знаеш наред с хранителните ограничения психическото натоварване което Си понесла и може би още носиш на плещите Си. Не Ти е лесно, младо и амбициозно Майче, пред сериозна дилема Си, успех в намиране на изхода и дано да е най- добрият с оглед на малката Ви принцеска.
Дездемонка, а някакви упражнения правиш ли, или засега само кърменето и правилното хранене са в полезрението?
...кърмим се още, и то не само сутрин и вечер, а винаги преди сън...
Двойно Майче, поздравления за честото кърмене на Алекс. За отучването не Се притеснявай ще стане когато бебока и Ти Сте готови за таз стъпка. Успех с наспиването, трудна мисия, но не и невъзможна. Как вървят тренировките, преди беше доста стриктна с упражненията? Кака Теди готова ли е за новата учебна година?
Мартани, ходи ли Си по родните пловдивски земи, видяхте ли Се с Бу? За РХ, много се радвам че Си с добри впечатления, аз от доста години се храня така и съм доволна.
Ани, а Ти кърмиш ли още Калата?
...промяната е за цялото семейство...
Били, това е страхотен успех, направо Си за завиждане. А да, със спорта още се уважаваме, но няма и друг начин, особено когато възрастта напредва. Кърменето на Виан как е, нали не Си спряла вече?
Голямо Майче, как сте с Яна и Петя, кърмите се още с Петята? Намери ли изхода от мъглата, усмихнато Момиче?

# 149
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Nanane, такива килограми за колкова кратко време наистина са много. И все пак, честито. Наистина много мами бихме ти завидели.  Hug
Kalida, нищо не правя, но не се и решавам да започна режим, а трябва. Имам 15 кг до стартовите от забременяването, а може и още някое кило надолу.
Кърменето вече не ми е приоритет /дано не прозвучи лошо за някой/, дори на моменти ми тежи. Не знам обаче как ще отбивам. Емч е пристрастено кърмаче, суче на поразия. В същото време няма никакви признаци за скорошно отбиване, не искам да го отбивам насила. Май поизместих темата, сори.

# 150
  • София
  • Мнения: 4 129
Хайде и аз да се похваля с началото. Дано изкарам до края. Преди 2 дена почнах сериозно диета. Но ям според това какво има в къщи.
Ям месо, риба, омлет с много плодове и зеленчуци.
Имам да свалям 20 кг. А засега съм свалила 2 само от честото ходене до тоалетната.
Ема е почти на годинка и суче много, но според мен по-скоро си чеше венците, отколкото да пие мляко.

# 151
  • Мнения: 1 404
И Виан е много далеко от отбиването,суче постоянно на практика Mr. GreenПрави пауза само за 4 часа,през които съм на работа и на мен не ми тежи още,съжалявам единсвено,че не мога да направя едно прочистване само с плодове,както ми се искаше,но това да е проблемът Wink
Обещала съм си от септември задължително да впиша йогата в дневната си програма,защото имам много за стягане,оформяне и прочие удоволствия Simple Smile

# 152
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Привет от още една кърмачка в заслабване.... bowuu
И при нас кърменето е целодневно и -нощно, и това ме спира от по-строг режим-не на гладуване де, но на орязване на въглехидратите поне..

За сега съм посредата на много режими-ту нисковъглехидратен, ту последно хранене до 18ч, ту разделно, ту...някоя вафла.. Laughing
Започнах от средата на май, и до тук-минус 4кг, като много пъти ги "катерих" обратно...
Но,на фона на оставащите ми хич не си личи смалението. Надявам се до октомври да имам малко по-приличен от сегашния вид

Хайде успех с диеттуването  Sunglasses

# 153
  • Мнения: 305
Здравейте, красавици!

Пиша набързо, за да покажа, че още съм тук, ама нямам много време - чудесии цял куп ми пречат...
Както и да е...
Моето отслабване е в стадий на замръзналата точка, ама се опитвам да се измъкна от нея - купих си кростренажор - да видим, дали ще помогне  Wink

Поздрави на всички вас и успех - всеки да свали толкова, колкото му сърце сака!  Hug

Калида   bouquet - добре сме, благодаря!

# 154
  • Мнения: 376
Baby2, разбирам те много, маи и аз така се чувствам точно. Малко почнаха да се балансират позитивните и негативните не6та свързани с кърменето. И на мен ми остават 3 килограма, свалих 17 с РХ, много лесно и сигурно, бано но славно. минимум по един колграм и максимум по два на месец, за6тото спрях да спортувам, когато тренирам веднъж седмично свалям по два, когато не спортувам, само един. Лошото е че силуета както на Били не е съ6тя, и маи трябва да сваля о6те пет килограма след предишната цел   за да се харесам.

Вие какво мислите по въпроса? Възможно ли е да сваля килограми след стартната позиця от забременяването и да си кърмя? Аз мисля че няма проблеми, но ако сте чували за не6то вредно, кажете ми моля.

Калида, Пловдив беше прекрасно място, Бу съ6то беше прекрасна, морето черно обаче не беше////зарази страшни,и от там свалих 1-2 кила...отрови ни

Биг Бад Мама, несеотказваи. За6то не пробваш РХ, много е лесно, аз и досега хапвам огромни количества, и винаги в мениуто ми има не6то което много ми се яде. ... не се лишавам от НИ6ТО:.....много го препоръчвам за трудности при сваляне на килограми...

Последна редакция: ср, 26 авг 2009, 18:38 от Martani

# 155
  • Враца
  • Мнения: 2 142
аз тъкмо мислех да пусна тема, и случайно попаднах на тази Grinning
на мен проблемът ми е, че съм много лакома, ама ще се запиша тук за вдъхновение от вас.

за протокола, качих 19 кг през бременността, за 4 месеца без усилие свалих 16 от тях, но последния месец пак съм качила 3 кг ooooh!

а иначе имам за сваляне и от преди бременността, така че общата сметка е, че имам излишни 12-13 кг Tired

засега нямам намерение да спирам това приятно занимание- кърменето Grinning

Общи условия

Активация на акаунт