А чували ли сте хубави реплики свързани с кърменето???!!!

  • 4 106
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 376
Гледам как номинациите за абсурдни реплики стоят все отпред на първа страница, слушам ги около мен непрекъснато, и вече започвам да се чудя освен момичетата от този форум кой друг мисли кърменето за нещо добро. Някоя от вас да е чувала похвала че кърми или че детето/децата са кърмени? Прекалено много станаха абсурдните реплики наоколо, и ще бъде хубаво ако може да прочетем и нещо добро. Не мислите ли? Не очаквам да наберем страници като на абсурдните реплики, но поне 2-3 да ни топлят душите дали ще направим?

Аз единствено се сещам че като бях бременна в 8ми месец във влака една жена ми отстъпи място и каза че на света няма нищо по-хубаво от бременна жена и кърмеща майка.

Оттогава....почти година....нищо по-хубаво, не, всъщност нищо друго хубаво не съм чувала... Cry

# 1
  • Мнения: 249
Ами аз чувам всеки път, когато ме попитат как храня малката. Всеки ми казва "Кърми си, от това по-хубаво няма".

# 2
  • Мнения: 2 567
Непрекъснато чувам хубави неща. Hug За последен път кожната ми лекарка ме пита колко е голямо бебето и посъветва да кърмя колкото дълго аз и бебето искаме и в никакъв случай да не се съобразявам с мнението на други  Wink

# 3
  • Мнения: 488
Всички баби от нашия блок като ме видят и се почва:"Кърмиш ли?"-"Кърмя"-"Да кърмиш,докато то не се откаже,няма да го спираш детето,от това по-хубаво няма-и за теб и за него!!!!"
И така почти всеки ден ме "проверяват"  Hug
Странно ми е само,защо тия прости обикновени женици са прозрели най-голямата истина за бебетата,а педиатрите ни...

# 4
  • Мнения: 925
Ей, много хубава тема! Аз отрицателни реплики не съм чувала (освен косвено от една позната, коята каза, че с кърменето съм щяла да си направя сина мамино синче, но аз я пуснах по надолнището и не реагирах). А положителна чух веднъж от един дядо в парка (пак беше косвено, не конкретно към мен, а към бабата му). Та след като ме подминаха и видяха, че кърмя, дядото каза на бабата: Виж, тази майка си кърми бебенцето, браво!
Явно са свикнали с гледките на майки с шишета  Mr. Green

# 5
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Все ме хвалят колко хранителна кърма имам   Mr. Green

# 6
  • Мнения: 247
И мен често ме питат: "Кърмиш ли?".
И аз казвам:"Да"
 "Браво. От това по-хубаво няма. Кърми колкото можеш по-дълго. До 6 месеца." Mr. Green

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Чувала съм много - и от майки, и от баби, че и от лекари понякога Mr. Green
Обичайните неща - кое е това щастливо бебе, дето майка му го кърми цели 9 месеца (от същия гинеколог, който 3 години по-късно скочи от стола, като казах, че съм кърмила 3г9м и ме попита ужасно възмутено майтапи ли си правя с него Mr. Green), от бабите на село - а така, не като тези модерните майки, кърми си го Mr. Green, отделно много усмивки  и одобрителни кимания от всякакви хора.
За мен особено ценни са откровенията на другите майки, човек може да чуе наистина невероятни неща за това как жените преживяват и усещат кърменето за себе си - няма да цитирам обаче, това са си лични преживявяния, но има писма, които пазя точно по тази причина Hug

# 8
  • Мнения: 2 467
Първите 6-7 месеца всички ми се радваха, че кърмя.
Около годинката започнах да получавам "Браво! Майка героиня..."
Около втората година "Кърмиш ли?" "Да"  "Ааааа" + учуден поглед с лек коментар по темата.
Третата година "До кога кърми?" "Още кърмя" "Ооощщеее кърмиииишшшш???" + невярващ поглед,  без повече коментари  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 579
Фризьорката ми постоянно ме хвали,че кърмя.Веднъж даже ми каза "майка героиня"
За съжаление,обаче,е само тя.На другите им е странно и то още от преди да навърши годинка детето...

# 10
  • Мнения: 5 401
Каби беше на около месец когато в градинката на Народния театър една много, много стара и приведена баба ме видя да го кърмя. Тамън бях задобряла в дискретното кърмене и считах за излишно да се потя в тензух или друго прикриващо средство. Бабата се доближи се до мен и ме попита:

Тя: Новородено ли е?
Аз: Не, на месец.
Тя: Чудесно е че го кърмите. Това е най-хубавата гледка!
Тук сърцето ми много се разтуптя!  Simple Smile
Аз: И за двама ни е много специален момент (или нещо подобно, моите отговори не ги помня и не са от значение)
Тя: Знаете ли колко рядко може да се види вече кърмеща жена?!
Аз: Не, грешите, все по-често ще виждате кърмещи жени, защото не сме малко. Ние сме едно специално общество.  Simple Smile
Последваха общи лафове и жената си тръгна с такава доволна усмивка.. Може би вече не е сред нас, беше наистина много възрастна.

Само след няколко дена на абсолютно същата пейка се случи една весела случка, която стана повод да напиша една щура басня това лято.  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 718
Аз редовно чувах и все още чувам прекрасни коментари по повод кърменето на сина ми. И от възрастни хора, а и от лекари, доста добре се чувствам от това. Хубаво е когато хората са наясно кое е добро за едно дете.
Но най забавна ми беше реакцията на едно бивше гадже, което видях на скоро. Той не е виждал Алекс и естествено не е особено в час с това как го гледам. Та виждаме се случайно и му показвам снимки на Алекс във фотоапарата ми. Естествено веднага се натъква на блаженно сучещия дзвер на плажа. Аз си мислех, че ще се учуди що го кърмя това голямо дете, а той само придоби меланхоличен вид и изръси: "Еееех, щастливец"  Joy

# 12
  • Мнения: 2 401
И аз съм чувала доста окуражаващи реплики и за момента определено те са повече отколкото са негативните! Забелязала съм, че възрастните баби най-вече се радват особенно като кажа, че смятам да кърмя две-три години ми казват, че и по тяхно време се е кърмило така дълго, обаче  като го кажа на някоя по-млада жена обикновенно реакцията не е същата!
п.с. поздравления за авторката за хубавата тема! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 961
Страхотна тема!  Hands Clap

Свекърва ми: "Вие сте най-прекрасната гледка! Пълните ми сърцето!"

Свекър ми: "Цица ли още? Много хубаво! Всяка глътка след годинката е здраве!"

От моите близки подкрепата е нещо, което си е даденост! Пожелавам го на всекиго!

# 14
  • Мнения: 1 216
Да, чувала съм обичайните реплики как от кърмата по-хубаво няма, но наскоро в болницата при новородено бебче, което сладко сучеше, чух : Щом суче, ще стане човек  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 454
И аз мога да се похваля, че съм от тези, които срещат подкрепа и одобрение. Понеже се оказа, че имам здравословен проблем, много се впечатлих от доктора, който си направи труда, да измисли лекарство, което е подходящо за кърмачки, та да не се налага да спирам, поради тази причина. Сега остава и аз да се оправя и ще съм още по-щастлива.

# 16
  • Мнения: 376
момичета, страхотни сте!  Hug Hug Hug

Бръмбазела, каква е тази басня, или случка? Усещам че е нещо интересно!

# 17
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да и аз съм чувала хубави неща и реплики, че по-хубаво от кърмата няма. Но това е в началото. Особено минели година започват абсурдите.  Crazy

# 18
  • Мнения: 8 242
Да и аз съм чувала хубави неща и реплики, че по-хубаво от кърмата няма. Но това е в началото. Особено минели година започват абсурдите.  Crazy

Мда.. А мине ли 2  Crazy Те гледат като извънземно  Mr. Green

Иначе всички ахкат и охкат колко е хубаво да се кърми.. ама стига вече деееееее.. той е голяяяяяяяям  Laughing

# 19
  • Мнения: 11 003
Да и аз съм чувала хубави неща и реплики, че по-хубаво от кърмата няма. Но това е в началото. Особено минели година започват абсурдите.  Crazy

Мда.. А мине ли 2  Crazy Те гледат като извънземно  Mr. Green

Иначе всички ахкат и охкат колко е хубаво да се кърми.. ама стига вече деееееее.. той е голяяяяяяяям  Laughing

Грешите и двете. Mr. Green Абсурдите започват доста преди годинката, да речем след 2-3-4 месец. Wink А като извънземно те гледат между 6 и 12 месец. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 8 242
Да и аз съм чувала хубави неща и реплики, че по-хубаво от кърмата няма. Но това е в началото. Особено минели година започват абсурдите.  Crazy

Мда.. А мине ли 2  Crazy Те гледат като извънземно  Mr. Green

Иначе всички ахкат и охкат колко е хубаво да се кърми.. ама стига вече деееееее.. той е голяяяяяяяям  Laughing

Грешите и двете. Mr. Green Абсурдите започват доста преди годинката, да речем след 2-3-4 месец. Wink А като извънземно те гледат между 6 и 12 месец. Mr. Green

 Joy мдаааа... има нещо такова ама съм позабравила  Blush
Но наистина с времето погледите стават все по-извънземни  Shocked

# 21
  • Мнения: 1 674
Да и аз съм чувала хубави неща и реплики, че по-хубаво от кърмата няма. Но това е в началото. Особено минели година започват абсурдите.  Crazy

Мда.. А мине ли 2  Crazy Те гледат като извънземно  Mr. Green

Иначе всички ахкат и охкат колко е хубаво да се кърми.. ама стига вече деееееее.. той е голяяяяяяяям  Laughing

Грешите и двете. Mr. Green Абсурдите започват доста преди годинката, да речем след 2-3-4 месец. Wink А като извънземно те гледат между 6 и 12 месец. Mr. Green

 Joy мдаааа... има нещо такова ама съм позабравила  Blush
Но наистина с времето погледите стават все по-извънземни  Shocked
Много си права.Аз още кърмя и се учудвам на хора които,като им кажа че кърмя още ме гледат  Shocked/ние сме на 1.4 г./.Ама не ми пука.

# 22
  • Мнения: 425
Бяхме влезли с бебо в един магазин за бельо и продавачката -млада мацка една веднага започна да му се радва а той съответно да раздавашироки усмивки.Естествено последва репликата"Я какви бузи-сигурно добре си хапваш!"Аз съответно-А,той е на кърма-основно.А тя-Браво,товае най-доброто за бебетата,много хубаво че кърмите.Честно,неочаквах от едно момиче,което очевидно няма деца и е далече от тези неща да каже това!

# 23
  • София
  • Мнения: 3 064
От педиатърката ни и от мъжа ми. Стига ми.
А, и съвсем в началото, докато беше малък, един комшия ни срещна в парка. И ме пита дали го кърмя. После ми рече, че това е най-хубавото и че той е сукал до 3 години! Човекът е към 60 някъде.

# 24
  • Мнения: 1 328
Чувала съм и аз одобрително БРАВО, да. За щастие доста пъти Simple Smile
Но не ми е приятно като чуя.. АМИИИ БРАВО, ама ей така, колкото да се каже браво-то, а не е истинско...

# 25
  • Мнения: 8 242
Имам чувството, че някои просто така си говорят, защото така са чували и това е общоприетото мнение - да се кърми е хубаво. И до там. Не че е лошо ама ми звучи все едно да казваш марсианците са зелени  Mr. Green

# 26
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Гинеколожката ми каза да кърмя докато мога, че от това по - хубаво няма. Иначе веднъж педиатърката ни ме нарече майка - героиня, защото още не съм се отказала да кърмя(бебо беше на 10 мес.)

# 27
  • Мнения: 3 718
Мен пък тая реплика майка-героиня малко ме озадачава. Що за героиня съм като съм избрала най лесния начин. Най мързеливия начин на хранене,най ефикасното приспивателно, най бързия метод на успокоение, най лесното "лекарство" при падания и удари, та даже и най удобния начин да му запуша устата на Дзверолинчо  Mr. Green От друга страна майката, която най мило ме нарече героиня преди време, мие, стерилизира и преварява шишета, купува купища кутии и буркани, следва стриктен режим, от около втория месец на детето си се мори да стиска сокове, да бърка пюрета, приспива със люшкания, подскоци и припяване...тя май е по достойна за определението героиня от мен. От друга страна, спестила съм сума ти пари, нерви, мускулни напрежения и безсъние на цялото семейство, може пък това да ме прави героиня  Wink

# 28
  • Мнения: 5 539
Беше към края на лятото, а мойто цокалче наближаваше годинката. Обикаляхме с количката из централните улици на Бургас, а той се мъчеше да заспи, въртеше се, плачеше... В един момент ревът стигна до небивали височини и разбрах, че тази работа със спането без цица няма да стане. А наблизо ни пейка, ни дявол. Волю-неволю, седнах на бордюра пред един затворен офис и започнахме да се приспиваме. В същия момент, от съседния магазин за перилни препарати излезе собственикът и ми подаде пластмасовото столче, накоето седеше в магазина. "Ето, седнете на него, да не настинете". Не очаквах такова внимание от един непознат, не подозирах дори, че ме е видял. Стана ми толкова мило! Като свършихме, сложих бебо в количката и отидох да му върна столчето. "Заспа ли?" попита ме той шепнешком. "Да, и много ви благодаря", отвърнах аз. Не можах да измисля нищо по-оригинално, за да му покажа колко по-ведър е станал денят ми след този наглед малък жест.
"Ама, моля ви се, няма за какво, кърменето е нещо прекрасно, нещо свещенно" усмихна се той.

Наскоро пак ми се случи да кърмя на улицата, Човекът вече е голям и напъва да се самообслужва Laughing Та пак така, пред един гараж... и отсреща излезе жена и ме покани да го накърмя на спокойствие при нея. Там имало занималня, а учениците още не били дошли..
Ей такива неща ми топлят сърцето.

# 29
  • Мнения: 2 376
Моята майка непрекъснато ми повтаря, че давам сила, елексир и т.н. на детето си, когато го кърмя. Тя ме е кърмила до 11 месеца, щяла е да продължи, но свекърва и я е почерпила с развалена супа  #Cussing out . Та майка ми твърди, че по нейно време никой не я е обиждал, не се е чудел че кърми и т.н. било си е нормално. Явно това с некърменето е в резултат на навлизането на АМ-а и некоректни опити да се пласира на пазара. Сорри май стана леко офф-топик.

# 30
  • Мнения: 1 328
Наскоро пак ми се случи да кърмя на улицата, Човекът вече е голям и напъва да се самообслужва Laughing Та пак така, пред един гараж... и отсреща излезе жена и ме покани да го накърмя на спокойствие при нея.

Подобно нещо ми се случи и на мен скоро. Ходих да си взимам от митница някаква поръчка. И като гракна моето маймунче, съответно нямаше никакъв друг вариант да спре да плаче, сложих го на етажерката за багажа и почнахме. По едно време една от служителките вика - ама моля ви се, кърмите ли го? Влезте тук, елате.. как така в блъсканицата..ама как може, и се развика - МОЛЯ Моля, направете място на жената с детето да мине, без много много да я гледате  Crazy.. На мен не че ми пука вече, но ако ми пукаше щях сигурно да се притесня, защото всички погледи се спряха на точното място.
Иначе ми стана приятно Simple Smile

# 31
  • Мнения: 8 242
 Joy Joy Joy

Само си представям погледите  hahaha

# 32
  • Мнения: 3 869
Мен ме стоплиха думите на една баба в парка - мощна жена, тип "за знам всичко", буташе количка напред-назад от една пейка и си клюкарстваше с друга жена. Аз бях на съседната пейка, не съм кърмила просто седнах със слинга, малкият се събуди, поиска да излезе и малко си поиграхме. После пак го сложих в слинга и си тръгнахме, но минавайки покрай двете жени бабата въздъхна "Сигурно го кърмите", потвърдих, а бабата "Щастливо бебе - близо до мама и кърмено; а моята внучка е само на 19 дни и има ужасни колики".
Вече и не сядам, ако се наложи да кърмя навън. Намесвам си слинга и си продължавам по пътя.

# 33
  • Мнения: 481
 Една баба, съседка на село, скоро ме попита дали още кърмя и след като потвърдих, тя много се зарадва. Каза ми, че това е най-хубавото нещо и за нея това е прекрасен спомен, тъй като тя самата е сукала до 6 год. възраст. С умиление си спомняше и разказваше как като била гладна, тичала при майка и тя и отчупвала току що опечен домашен хляб и върху комата хляб изцърквала кърма. Това и се струвало най-вкусното ядене. Аз едва ли ще кърмя дъщеря си до 6 год. възраст, но се надявам и моето момиченце някой ден да си спомня за ранните си детски години с такова умиление и нежност (дори и да не помни самия акт на кърмене).

# 34
  • Мнения: 48
Чудесна тема Hug
Бременна в БГ, шофьор на маршрутка в Сф Mr. Green ми казва: Няма по хубава от бременна и кърмеща жена. Да му се ненадяваш.
В Германия, малкия беше около 1 год., една детска лекарка, с която случайно се заговорих, не помня по какъв повод казвам, че кърмя и тя казва: О, да, личи си, разбира се. Цветът на кожата им е друг Peace
На обществени места срещам колкото одобрителни, толкова и възмутени погледи  Stop

# 35
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Аз в момента не мога да се сетя конкретни думи ,но имам пресен спомен за нещо.Позната решава,че кърмата и е рядка и иска да спре да кърми.Приятелката и,която знае че аз кърмя и многократно съм повтаряла за рядката кърма,решава да напише "рядка кърма" в Гугъл.Естествено излизат много теми,които го опровергават.
Скоро се видяхме и тя ми каза:"Знаеш ли,че прочетох,че вече много майки си кърмят децата по две години и повече.
Това ми прозвуча като извинение за неказаните упреци,че все още кърмя.Стана ми приятно,че още една млада жена застава в защита на дългото кърмене. Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 3 638
Една баба, съседка на село, скоро ме попита дали още кърмя и след като потвърдих, тя много се зарадва. Каза ми, че това е най-хубавото нещо и за нея това е прекрасен спомен, тъй като тя самата е сукала до 6 год. възраст. С умиление си спомняше и разказваше как като била гладна, тичала при майка и тя и отчупвала току що опечен домашен хляб и върху комата хляб изцърквала кърма.

Много вълнуващо звучи и аз не знам дали ще изкарам чак толкова дълго, но ми се иска девойчиците да имат спомен от кърменето  Heart Eyes Дадо ми също има спомени как е ходил да суче от майка си  Simple Smile
А по темата, винаги съм чувала хубави реплики, може би защото са и двечки и всички много се възхищават, че ги кърмя. Може би най-милите думи ги чух тази година като си бяхме в БГ от една баба на село, която ми каза, че си личи, че са кърмени защото са кротички  Simple Smile По принцип кърмените деца били много по-спокойни, твърдеше тя, и си спомняше как кърмила дълго и двамата си синове...

# 37
  • Мнения: 3 869
Сега до похваля педиатъра  Grinning На посещението на три месеца детето се оказва качило има-няма 400 гр, а преди качваше по толкова на седмица. На сантиметри обаче доста пораснало. Пита какво яде, отговарям кърма. Казвам, че мога да предложа и много повече на младежа (той рядко изпразва и едната гърда, за двете да не говорим), но той предпочита да си хапва по малко. Педиатърът: "А, нека яде колкото му се яде, то ние възрастните често сме загубили тези интуитивна преценка колко наистина ни е нужно и кога" Simple Smile

# 38
  • Мнения: 350
За щастие и на мен напоследък ми си случва често. Преди няколко дни една възрастна жена 15 минути се чудеше и се маеше как е възможно да имам все още кърмаче.  #Crazy Тази нейна радост ми подобри настроението за целия ден.

# 39
  • Мнения: 925
Бреййй, Меги, браво на педиатъра Simple Smile И на мен сега ми се струва, че Млечко е порастнал доста на дължина, но много малко на тежина и не очаквам много добри думи от педиатъра Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 065
Чак ми се доплака от преживяванията на Лилита, много мило ми стана  Simple Smile.
Това лято на плажа (на 8 м. и 1/2) постоянно ме нападаше бебочева и две майки с дечицата си все ме наобикаляха да им покажат как се хранят бебетата  Laughing. Иначе съм звездата на улицата, ако и да нямам кой знае какъв кърмачески стаж- всички баби ми се радват и също съм чувала от тях, че затова е кротка малката маймуна.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 932
Много хубава тема! Много мило ми стана , чак ми се прииска пак да кърмя , но ще трябва да почакам до януари , докато се появи кърмак номер 2 , живот и здраве . Аз не се сещам нещо за хубава реплика , може би защото не разправях много много , че се кърмим( докъм година и 9 - 10 мес) , но се сещам за това , когато мъжът ми отиде на работа с неговата тениска " Аз подкрепям кърменето " от последната ССК , горд татко на порастнало кърмаче , и за един ден беше събрал 5 поръчки от негови колеги мъже за такива тениски . Явно даже и мъжете ги оценят тези неща Simple Smile

# 42
  • Мнения: 5 539
Чак ми се доплака от преживяванията на Лилита, много мило ми стана  Simple Smile.

Ох, а мен питаш ли ме Laughing Два часа после се разхождах глупаво ухилена и със сълзи на очи Mr. Green

chiges, като каза за плажните ви приключения, се сетих и аз да ви разкажа как си намерих кърмаче на плажа в Черноморец това лято Laughing
Бяхме една компания от няколко семейства с малки деца и бебета. Едно от семействата беше довело малкото си момченце на 1,4 години, току-що отбито кърмаче.
Аз по принцип се пека по монокини, пък и като кърмачка ми е по-лесно така. Обаче не съобразих, че гледката може да повлияе на детенцето.  И както си размахвам цици насам-натам и се обяснявам нещо, изведнъж момченцето се доближи до мен, погледна ме много тъжно и без да каже нищо, се гушна между гърдите ми.
Сигурно си спомни как доскоро е сукало от мама, но не посегна да суче от мен. Само се гушкаше в мен с нескрита тъга. После ме пусна и се върна при майка си.
Стана ми толкова мило и същевременно неудобно. Изнамерих някакво горнище на бански и докрая на плажа не го свалих Embarassed

# 43
  • Мнения: 376
Чак ми се доплака от преживяванията на Лилита, много мило ми стана  Simple Smile.

И както си размахвам цици насам-натам и се обяснявам нещо, изведнъж момченцето се доближи до мен, погледна ме много тъжно и без да каже нищо, се гушна между гърдите ми.

Само се гушкаше в мен с нескрита тъга.
Лилита, мноооого мило беше това, и на мен ми се доплака!

Страхотно е че споделяте и казано и направено, и случки - нали идеята е че кърменето е хубаво, не всички които го подкрепят имат думи и могат да го изкажат добре, но случките говорят много.

# 44
  • Мнения: 1 219
Непрекъснато получавам  похвали от хората като видят че кърмя.И най-вече като бях на село всички баби ми казваха "Кърми колкото можеш повече-това е най-хубаво за детето!!!"

# 45
  • Мнения: 925
Аз нали малко по-горе в темата бях изразила опасения, че кърмачето ми не наддава май добре (по преценка на око, нямам кантари вкъщи), но вече мога да се похваля, че Млечко е качил 900 г за един месец от кърма и педиатърът ни похвали. Е, говори и за захранване, но мисля да поизчакам още месец и половина-два, цял живот все ще яде, а сега му е паднало да суче Laughing

# 46
  • Мнения: 496
За кърменето на баткото получавах подкрепа и одобрение до годинката  Simple Smile Не е близвал АМ, а 2-те кутии, които една позната ми подари незнайно защо, останаха за кафенцето на тати  Grinning Май не му хареса много.

Малкото слънце се оказа още по-голяма лакомница. Само на месец е, а вече сме се хранили де що има пейка не само в квартала, но и по центъра в час пик, дори в една сладкарница! Срещам усмивки, погледи с умиление и подкрепа.

Най ме впечатли едно момче около 14-15 годишно - от онези с размъкнатите дънки, странни прически, вървят по улицата и шумно слушат музика. Та то се приближи да се порадва на бебето, каза ми 'ше го спра т'ва да не я събудя', не беше разбрал че се кърмим (явно съм се специализирала), сконфузи се и притеснено добави 'много хубава картинка сте'!

Имам и друга случка, в която един дядо ни каза, че сме само за снимка - аз седнала на една пейка в парка, 6-годишния батко в скута ми и ме прегръща, а принцесата суче.  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 873
продавачката в детския магазин,от който най-често пазарувам веднъж ми каза,че кърмата е дар от природата
съпругът ми веднъж наскоро ми каза,че Лили никога през живота си няма да изглежда толкова щастлива,както в моментите,в които я кърмя Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 2 376
Висим пред един лекарски кабинет и гледаме реклама на АМ с бебе с червени бузки. Мъжът ми заявява "А, това бебе със сигурност не е на АМ. Прекалено здрав вид има." Много мило ми стана имайки предвид, че той самият е хранен само с АМ и в началото твърдеше, че нямало разлика.

# 49
  • Мнения: 630
Всъщност до сега  никой не ме е упрекнал, че кърмя / а да се опита де!/. Педиатърката даже се гордее с мен.

# 50
  • Мнения: 376
Еи това е, да има такива хора повече!

# 51
  • Мнения: 636
Получавала съм стандартните похвали от съседки и роднини и за двете си деца, ама някои от тези, които вие разказвате, са много по-интересни.
Всъщност пиша, за да поздравя авторката за наистина хубавата тема  bouquet

# 52
  • Мнения: 961
Колко назад отишла хебавата темичка, явно рядко чуваме хубави думи!
Днес бях много приятно изненадана, когато доц Матеев от кожна клиника ме поздрави, че кърмя вече 1г и 8м! А аз бях подготвена за поредната реплика, как кърмата ми вече не е полезна за детето ми!  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 433
Хубава тема!  Аз, честно казано, не съм имала никакви абсурдни случки като в другата тема за бисерите, никой не ме е смъцафръцвал с реплики, макар да кърмя навсякъде, а най-често - в собствения си магазин пред клиентите (основно комшии)  Mr. Green. А и смее ли някой, с тази голяма 21-годишна щерка, да ми дава акъл за гледане на бебета  Wink Joy 
Понеже тези дни пак съм по цял ден в магазина с разбойника малък (отново правя кастинг за продавачка, уфф) и съответно се кърмим, тийновете от съседния техникум, идващи за ксерокс, коментираха колко е сладък сина ми, като ги гледа изпод цица. И че щял да стане мъж-цицоман, което всъщност не е зле за един мъж  hahaha
Аз пък използвам всеки повод да вкарам малко знание на младежта, че кърменето е най-доброто, което могат да осигурят на детето си, като му дойде времето.
Интересно ми е как ще реагира гинеколожката ми, при която не съм се вясвала доста отдавна  Embarassed 

# 54
  • Мнения: 668
Вчера ми стана много приятно да чуя реплики относно това, че още кърмя:
Отидох с децата на гости у баба ми (жената направи 85 тази година) и се оказа че тя си има гости, две нейни приятелки. От дума на дума, стана на въпрос (по-точно баба ми го изтъкна), че все още кърмя малката. Двете жени радостно-учудени казаха: "Но това е чудесно. Колко е хубаво да видиш жена да кърми дълго. Кърми си ги колкото искат, от това по-хубаво няма!"
Е стана ми наистина много приятно, че все още има хора които подкрепят кърменето.  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 494
Хубава тема, аз на който кажа, че кърмя и взимам и хапчета за да си увелича млякото всички са много учудени и ме хвалят, че кърмя и още повече ме укъражават да продължа  Peace

# 56
  • Мнения: 189
Хубави реплики чувам от бебка-като почне да мляска сладко,и от половинката.Борим се в момента за по-дълго кърмене като пия хапчета за стимулиране на лактацията,дай Боже се преборим и аз да се хваля с дългокърмено бебе.
Страхотна темичка,браво на авторката Peace

# 57
  • Мнения: 579
Нушка си има една любима плюшена крава и навсякъде я мъкне и ме кара да я кърмя.И мъжът ми редовно ме бъзика:"Виждал съм деца да ги хранят с краве мляко,ама крава с човешко за пръв път виждам"  Laughing

# 58
  • Мнения: 83
Бях на профилактичен мамологичен преглед в онкологията в София. Лекарката, д-р Гаранина, каза, че по-хубаво нещо за мен и детето ми от дългото кърмене няма. Много приятно ми стана да чуя такива думи от лекар.

# 59
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Родих в Токуда и имам много добри впечатления от д-р. Масларска, тя искрено ми се радваше, че за престоя ми там от 3 дни, нито веднъж не склоних да дам добавка, която редовно ми носеха. Нарече ме "Образцова мама" и аз направо се разтопих от щастие Grinning А след това на контролните прегледи на 1 мес. и на 5 мес. дори ме попита какво ям, та имам толкова кърма и беболинка наддава добре, няма колики и изобщо е едно щастливо, здраво и безпроблемно бебе Grinning

# 60
  • Мнения: 1 760
Цитат
Аз си мислех, че ще се учуди що го кърмя това голямо дете, а той само придоби меланхоличен вид и изръси: "Еееех, щастливец"
Joy

и аз съм чувала хубави и окуражителни реплики, особено до годинка. То може би, защото след годинка кърменето ни е само вкъщи и не се знае много за него. Дори имаше момент, в който нашите си мислеха, че вече не кърмя и се учудиха като им споменах нещо по въпроса. Има една баба-съседка, която ме подпитва редовно дали кърмя още и много се гордее от факта  Laughing

# 61
Аз също не съм чувала отрицателни реплики относно кърменето.Вярно е че повечето майки хранят децата си със адаптирани млека и може би затова толкова много се радват хората като чуят че детето се кърми.Моята дъщеря е вече на 6 месеца,аз се изцеждам,за да и давам кърма,такива са показанията.Ще продължавам докато имам кърма,отказване няма.

# 62
  • Мнения: 857
Аз не съм чувала лоши реплики за кърменето. Точно обратното - всички много се радват и ме насърчават да го правя, даже и приятелки, които храниха с АМ. В началото, когато кърмата ми още не беше тръгнала както трябва, всички ме окуражаваха.

# 63
  • Мнения: 668
Ето една от днес - стана ми много, много мило.
Днес в службата дойде един възрастен господин - инспектор оценител. Запознахме се, още когато бях бременна с бебето, и сега се оказа че не ме е забравил. От дума на дума ме попита колко голямо е бебето, какво е и т.н. Като му казах че е на 1г 2м следващият му въпрос беше: а колко го кърми? Споделих че още е кърмаче и нямаме намерение да се отбиваме и човека направо разцъфтя: "Е браво, целувам те! Чудесно е да го чуеш от млад човек" Толкова беше въодушевен милия, сподели че и той има внучета и че е много хубаво да види млади кърмещи майки. Евала на такива хора - и най-странното, струва ми се, че по-често чувам положителни отзиви от мъже, отколкото от жени. Портиерът на офисите ни който също е възрастен сподели, че подкрепя дългото кърмене и ме поздрави горещо.  Sunglasses

# 64
  • Мнения: 3 718
Бяхме на УНГ преглед при докторка от ИСУЛ и третия и въпрос след името и възрастта на детето беше колко е кърмен. Аз почти срамежливо казах, че още го кърмя. А тя много се зарадва, каза, че сме единици такива (което аз отрекох и и обясних колко сме много вече) Изтъкна всичко хубаво на кърменето, абе похвали ме  Wink

# 65
  • Мнения: 248
Чакаме за консултация пред кабинета и едно майче храни бебока си с шишето.
В започнат от нея разговор става дума, че бебенцата ни са връстници и тя бурно възкликва:
"Такааааааааа ли?! Аз си мислех, че е по-малка. Няма бузи!!! Къде са ви бузите?"
Мъжът ми ме поглежда с окуражителен поглед и казва:
"Нашите бузи са БИО"
Стана ми мило, щото той е най-потърпевш от неувереността ми и постоянните ми кахъри, че кърмата ми не й стига, а тя явно си стига.
Иначе, вече си кърмя по пейките в Морската градина, кърмила съм и в кафето на Делфинариума, но аз все още толкова се притеснявам, че явно се крия успешно и май никой не ме е виждал, за да реагира.

# 66
  • Мнения: 2 011
Определено до годинката ме хвалеха за кърменето,след това взе да става неудобна тема.

... и най-странното, струва ми се, че по-често чувам положителни отзиви от мъже, отколкото от жени...

Моят личен опит ме води към същия извод.

# 67
  • Мнения: 108
Определено до годинката ме хвалеха за кърменето,след това взе да става неудобна тема.

А след втората годинка спряха да ме питат, защо ли.  Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт