бихте ли кръстили детето си.....

  • 11 306
  • 222
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 784
 Naughty Не бих.
Детето ми се казва Калоян. Кръстихме го така, защото името много ни харесва, а и по случайност името на майка ми започва с буквата К. Тя се казва Кинка, но в никакъв случай не бих си кръстила детето Кинчо.

# 31
  • Мнения: 1 820
  Такова кръщаване само с първата буква си е чисто замазване на очите, освен ако е някое производно на него.

Айде сега,ами ако дядото е Ламбьо  напр.Laughing
Ако не ми харесва какво да направя?Или ползвам първата буква или съвсем друго име.Което е най-добре според мен...на никой.Мое мнение  Hug

# 32
  • Мнения: 5 710
Бих го кръстила на дядо му Стойко, Стойко. А не Стойчо.
Умалителното Стойчо ще си дойде само.
Ако пък името на теб не ти харесва и се чудиш кое е по-съвременното на Стойко според мен е по-скоро Стоян.
Но на мен Стойко ми харесва. Хубаво, старо българско име. Във всеки случай ми харесва повече от имена завъщващи на --- -лав, -тиян, -мир и т.н.

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 15:09 от 10cent's

# 33
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Не бих си кръстила детето така. Името не ми допада.

# 34
  • Мнения: 2 448
  Такова кръщаване само с първата буква си е чисто замазване на очите, освен ако е някое производно на него.

Айде сега,ами ако дядото е Ламбьо  напр.Laughing


Ако дядото е Ламби, детето директно Светльо става.  Joy

Майтапа на страна, но мъжа ми има братовчед Светлин, на дядо му Фоти кръстен. Защото било с гръцки корен означаващ светлина, та така.

# 35

Бих кръстила Станил, Станислав - защото повече ми харесват.
Стойко и Стойчо са обикновени български имена , не мисля, че са грозни.


 
 

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Не , не бих.Някои имена вече не са подходящи  в днешно време.Избери си име, което ти харесва и от ,което някога твойто дете няма да се срамува Peace

# 37
  • Мнения: 317
Aз лично не бих. Въобще не виждам защо децата трябва да се кръщават на някого. Това е отживелица. Моето дете не е кръстено на никого.

# 38
  • Мнения: 54
  Такова кръщаване само с първата буква си е чисто замазване на очите, освен ако е някое производно на него.

Айде сега,ами ако дядото е Ламбьо  напр.Laughing
Ако не ми харесва какво да направя?Или ползвам първата буква или съвсем друго име.Което е най-добре според мен...на никой.Мое мнение  Hug

Кръсти го на бабата. Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 7 988
Не, не ми харесва. А и за мен е абсурдно настояването от някого да кръстиш детето си на него.

# 40
  • вкъщи
  • Мнения: 704
да открай време това е традиция при нас да се кръщават като бебета в православното християнство

# 41
  • Мнения: 6 674
Ще го кръстя Стойко, ако искам да го кръстя точно на този дядо.
Ако ще го кръщавам на него, да е както си трябва.
Друг въпрос е защо ще искам да го направя.

# 42
  • Мнения: 2 229
Определено не!
Името е било хубаво за преди 20-30 години...
Добре че родителите ми не са ме кръстили на бабите, а както някой се изрази, са ги задоволили със "замазване на очите"!

# 43
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Името е било хубаво за преди 20-30 години...

глупости

# 44
  • Мнения: 2 448
Името е било хубаво за преди 20-30 години...

глупости

Така е, и преди 20 - 30 години не е било от най хубавите. Може би преди 100.  Wink

Лабрадор, дано не ми се падне някой спечен сват като теб един ден ...... добре, че аз ще съм от мъжката страна.  Mr. Green

п.п. сериозно по темата, ако е от уважение, по скоро ми харесва да се кръсти на баба или дядо, отколкото това изразяващо самолюбие на бащата и после младши.

Общи условия

Активация на акаунт