използване на залъгалка

  • 2 014
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 805
Давала сам залъгалка и не съм се притеснявала.
Около годинка я махнахме отведнъж и мина без криза.
Много ме дразнеха разни лелки и баби с вечното: Да я махате тая акана биба!
Естествено не харесвам и четиригодишни деца с биберони. Всичко с мярка. Peace

# 16
  • Мнения: 165
Само когато заспива давам залагалката. Не мисля, че е толкова голям проблем използването й. Дъщеря ми я смучеше до 3 годишна и  си има много хубави зъбки. smile3504

# 17
  • Мнения: 349
Давам биба когато е неспокоен или когато си засмуче пръстите. По-добре залъгалка отколкото пръста  Peace , а и пръстите после не можеме да ги махнеме  Mr. Green,

# 18
  • Мнения: 544
Ползвала съм с баткото до 11 мес., като мога да кажа че накрая беше доста привързан към нея. Аз се притесних за зъбките и я изхвърлих. Поплака 3-4 дена и я забрави. Сега също ползвам. Рано ни е да се отказваме, може би пак около годинката.

# 19
  • Мнения: 4 433
Давах само преди заспиване

# 20
  • Мнения: 27 524
И да й стане навик, няма проблем. Много по-добре е този вариант, отколкото да започне да си смуче палеца например. Ползваше синът ми много, допреди два месеца  Embarassed Laughing
Отказах го като ги срязах и той сам ги остави  Peace

# 21
  • Мнения: 9 973
все още давам биберон,защото всички говна са наши ooooh!

# 22
  • Мнения: 1 981
Давам му я от раждането и до сега, само когато заспива! Надявам се скоро да се отучи, но няма много да го насилвам, поне докато го мъчат зъбите!

# 23
  • Мнения: 8 999
Положителни страни на ползването на залъгалка.
- бебето задоволява смукателния си инстинкт
- успокоява се
- не посяга към палчето

Отрицателни:
- като си изпусне биберона посред нощ, те буди, за да му го напъхаш в устата
- може да се пристрасти и трудно да се откаже

# 24
  • Мнения: 1 554
все още давам,вечер спим с нея,а до преди един месец 24 часа беше в устата му Crazy

# 25
  • Мнения: 4 784
Давам от новороден най-вече когато му се приспи. Много го успокоява. В момента в който се унесе, я изплюва. Все още не се е отказал от бибата.
Никога не ме е будил да му давам бибата посред нощ. Сега вече, ако се пробуди и я пожелае, сам си я намира.

# 26
  • Мнения: 4 017
Залъгалка е по-добре от палец.

Бебка е на 10 м. и още не съм започнала да я отучвам. Ползва я за заспиване. Но понякога и я давам и  нощем като ревне и после не стоя до нея, за да я махна, защото много ми се спи и така не знам колко време спи с нея newsm78

# 27
  • Мнения: 317
 Сина ми имаше силен сукателен рефлекс от самото раждане. Като бебе сучеше по 40-50 минути и после дърпаше бибата яростно. Допреди няколко месеца я ползвах за негово и собствено успокоение на нервите почти през целия ден. Сега я давам само за приспиване и слагам 2 броя в леглото в случай на среднощно пробуждане. Намира си ги сам и в резултат всички спим без прекъсвания цялата нощ. През деня много рядко се сеща и ако не успея да го залъжа с нещо друго и изпадне в рев му я давам. След малко я изплюва, за да ми говори и я забравя сам. Скривам я пак и готово.
За отказването - дано сам някак го реши, че не ми се слушат ревове. Не издържам много и се пречупвам Embarassed

# 28
  • Мнения: 31 167
По добре залъгалка, отколкото смукане на палец. Peace

# 29
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми е със залъгалка от самото и раждане.Аз даже мислих ако можеше въобще да не ползваме,но тя е на друго мнение.От първия и ден засмукваше всичко което се опре до устата и(дрехи,одеяло и т.н)Сега в момента не издържа повече от половин час да е без залъгалка и просто незнам как ще я отуча един ден Tired

Общи условия

Активация на акаунт