използване на залъгалка

  • 2 016
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 586
Синът ми беше влюбен в залагълката.. Crazyот както се е родил си я обича ,на моменти я търсеше по-малко ,а на моменти беше често с нея,но скоро насилствено ги разделих.... Mr. GreenСмятам,че на 2г. вече биберона става вреден,зъбките може да се изкривят ,така,че аз я цепнах леко с ножицата и той повече не я искаше.

# 31
  • Мнения: 922
Давам от време на време залъгалга.
Криси е много неспокойно и ревливо бебе та понякога се налага да я давам. Дано нямаме проблем после с отказването.
Ники не можа да я приема. Въпреки че купих няколко различки така и не я искаше.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 524
Давах по всяко време. Отучихме се без драми. Вече десет дни сме без.  Party
Просто я махнах, без да обяснявам дълго. Само казах - Кучето я изяде слънце.
Първата седмица мина - Малката беше по-нерввна, опитваше се да краде на другите деца бибите. Казвах нее мамо, ти си голяма вече, остави на бебето. Е, малко тъпо, че понякога "бебето" е с глава по-високо.  Joy Joy Сега вече само следобедното заспиване ни е по-трудно, но предпочитам така.
Нямаше да я махам сега, но се наложи, защото имаше две пъпчици под устатат и 10 дни не завехваха - дразнеха се от пластмасата. Та всъщност дерматологът каза - край с бибата.

# 33
  • Мнения: 3 034
откакто е роден е с нея. отрицателни страни не съм забелязала. вечер задължително му я давам като профилактика на СВДС. но може да заспива и без нея - тоест, не е пристрастен. за мен лично е много полезна вещ и за бебето, успокоява го. само че, ортодонтска, обикновена не е ползвал.

# 34
  • Мнения: 961
От раждането досега е все с биба. Най-полезната вещ, която имам за бебето. Без нея не заспива. Мисля да го отуча след 1 г.

# 35
  • София
  • Мнения: 17 592
 doh
Ще ме прощаваш, ама такива терзания се предизвикват от остра липса на реални проблеми.
А бебето ми си е с биба още от болницата. За сметка на това си спя спокойно цяла нощ в съседната стая.

# 36
  • Мнения: 227
Синът ми беше "нервно" и ревливо бебе, само бибероната го успокояваше. Отказахме я на една годинка, след като я оставих да се скъса и не му беше комфортно.

и ние така Peace

# 37
  • Мнения: 1 447
И при двете ми деца залъгалката я ползвахме единствено вечер когато заспиваха.При дъщеря ми я махнах на 1,5 месеца,а при синът ми на годинката.
Синът ми изобщо не я искаше накрая.

# 38
  • Мнения: 2 587
Давах залъгалка от както се е родила.За недостатъци не знам(освен че може да изкриви захапката и други подобни ако продължи да се използва по-до късно),предимство е това че бебето е спокоино,мама също.А и при хранене с АМ не задоволява нуждата си от сукане само с храненето.
Махнах я на една годинка без драми и рев.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Залъгалка му дадоха още в родилния дом. От самото начало не я хареса и постоянно я плюеше. Давах му я само вечер за приспиване и при разходките навън с количката, за да не плаче. Спрях да му я давам от момента, в който започна сам да си я вади от устата и да я хвърля където му видят очите  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 493
Смуче като заспива,но гадното е,че вечер няколко пъти се буди защото и е паднала от устата и я търся в леглото и е много неприятно.Хубавото е обаче,че много се успокоява с нея,което е достатъчна причина да е я лишавам от залъгалката засега.

# 41
  • Мнения: 3 092
Аз пък така и не успях да я науча да смуче биберон Confused Купих и смених незнам колко си модела, ама Вики все не щеше Rolling Eyes
и аз бях по същия начин , но ми беше трудно , защото ползваше за залъгалка мен!  Tired
Все си мисля че ако не се прекалява с нея не е опасна .
За отучването - пожелавам да стане без драми . Simple Smile

# 42
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Давам залъгалка, откакто се прибрахме от родилния дом. Когато беше съвсем малък, беше постоянно със залъгалка, сега, когато си играе  на пода, не му я давам, за да не я скрие под спалнята, когато си е в леглото, сам си я взема. На разходка обийновено не я търси, ако я поиска- му я давам. Не виждам нищо лошо в залъгалките, не ме притеснява, че е пристрастен към нея. Смятам да го оставя сам да се откаже, ако не го направи ои 3 години, ще се намеся.

От всички непоискани съвети от познати и непознати по градинките, най-много ме дразнят тези във връзка със залъгалката. Имам чувството, че залъгалката на детето ми пречи на целия свят, някои дори посягат да му я махнат от устата ooooh!
Напълно съм съгласна. А и братовчед на мъжа ми учи последна год стоматология и ми каза, че е добре да е със залъгалка но да е по - твърда, за да може да и се оформи добре небцето. Ставаше въпрос за изкуствено хранените бебета, защото като не сукали от гърда, а от биберон имали по - голяма нужда от залъгала уф, ама и аз го обясних ooooh!

# 43
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Давам залагалка , когато заспива , а пък и тя е много нервна и ревлива , така че малко или много се успокоява с нея . Давам и я още от 8мия ден на раждането и съм твърдо ЗА Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 1 524
Момичета забравих да споделя. Откакто я махнах вече спи по-спокойно и не се буди. Преди и тя  -буди се търси я, намира, лапа и заспива.
Аз се будих с нея всеки път, а сега спи като пънче през цялата нощ, буди се само ако е гладна.

Общи условия

Активация на акаунт