Как бихте постъпили на мое място?

  • 3 832
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 980
Милинка, точно това смятам да направя аз. Колкото до разговорите с мъжа ми - ние постоянно коментираме проблемите си спокойно и той възприема изцяло моите възгледи за нещата. Но просто, за да спрат да му задават всеки път един и същи въпрос: "Вие до кога смятате да я карате така?" иска по някакъв начин да се споразумеем с тях. Но за да мога да ги гледам в очите първо ще им кажа всичко, което мисля за думите, които наприказваха зад гърба ми и ще ги помоля най-учтиво да бъдат малко по-искрени и честни. Защото точно лицемерието, двуличието и фалша развалиха отношенията ни.
Според мен няма да постигнеш много с това да им кажеш какво мислиш за тях... Ти ще се почувстваш ли по-добре, ако някой ти каже каколко негативен персонаж си? Не, нали? Хората нямат склонността да гледат с добро око на тези, които им посочват недостатъците... То е ясно, че никога няма да ги възприемеш като положителни герои, но в името на мирните отношения със съпруга ми, бих "забравила" изприказваното и бих се държала културно по празници. И с това ми приключва ангажимента към тях. В противен случай ще стигнете до изяснявания от сорта "Как й позволяваш да ни говори така? Аз съм ти майка, имам право и аз на мнение..." и още хиляди такива трактовки... С лицемерни хора, човек трябва да се държи подобаващо... поне така си мисля аз...

# 46
  • Мнения: 473
Да, май наистина си много права. А и как точно уцели това, което биха му казали. Аз не ги смятам за негативни хора, просто не одобрявам начина по който се отнасят към мен и изобщо към цялото ни семейство. Но е излишно да се говори, да, ти ми даде най-точния съвет. Страшно съм ти благодарна.  Hug Hug Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 7 980
Да, май наистина си много права. А и как точно уцели това, което биха му казали. Аз не ги смятам за негативни хора, просто не одобрявам начина по който се отнасят към мен и изобщо към цялото ни семейство. Но е излишно да се говори, да, ти ми даде най-точния съвет. Страшно съм ти благодарна.  Hug Hug Hug
Няма за какво  Wink. Надявам се нещата да се успокоят при вас.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт