Днес много се изложих

  • 2 725
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 352
Купила съм някакъв вид сладък картоф, вместо пащърнак, за прочутата супа на Бордовски. Каква беше изненадата ми, когато опитах дали е сварен "пащърнака" няма да ви казвам..... Дори си нарязах за друг път и сложих в камерата.
И друг път съм взимала (спецално за тази супа), пак не бях сигурна какво е, но поне вкусът ми харесваше, а сега с тези картофи супата ми стана сладка. Майната й, но обяснете ми, моля, как да го позная този пащърнак, има толкова много корени, наподобяващи на него. Гледах в Уикипедията снимка и обяснение, но явно не е достатъчно.
Знам също, че има и холандски момичета, които пишат тук, кажете ми как му е наименованието на холандски, така поне ще съм сигурна какво взимам друг път.

# 1
  • Мнения: 1 777
Пащърнака прилича на морков ,само че е бяло-жълтеникъв. Simple Smile
http://nl.wikipedia.org/wiki/Pastinaak

# 2
  • Мнения: 1 313
Здравей! Hug
Съжалявам за днешният ти ако може да се нарече "провал" Rolling Eyes
Пащърнака прилича на голям морков, но е бял на цвят Wink
Ще потърся снимка и ще ти покажа Peace


п.п. Докато пиша Пети, ти е показала Peace

# 3
  • Мнения: 1 352
Знаете ли колко корени приличат на голям бял морков Confused, като днешните картофи Tired.
Супата не е лоша, но намразих сладките картофи. Добре, че  имах от прясната универсална подправка на Пепчо, за да се пооправи вкуса.

# 4
  • Мнения: 5 001
Знаете ли колко корени приличат на голям бял морков
Права е Мариета.....И снимка можеш да видиш в Уикипедията http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%89%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BA ....но трябва някой,който живее в Холандия да каже с точност как се казва пащърнака там,защото иначе няма как да ти обясним.....Аз например никога не мога да го сбъркам,защото хем съм го виждала как расте,хем не мога да му сбъркам вкуса....
Сигурна съм,че щом веднъж го разбереш какъв корен е,вече няма да имаш проблеми  Hug

# 5
  • Мнения: 1 777
Пащърнака прилича на морков ,само че е бяло-жълтеникъв. Simple Smile
http://nl.wikipedia.org/wiki/Pastinaak
Тук е името на холандски. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 707
И аз не мисля, че си се изложила - просто супата, която си приготвила не е имала вкуса, който си очаквала  Mr. Green.
При подобни "грешки" човек готви най-хубавите си ястия  Laughing.

# 7
  • Мнения: 1 352
Пети, мерси, помогна ми много Simple Smile.

# 8
  • Мнения: 9 106
Здравей! Hug
Съжалявам за днешният ти ако може да се нарече "провал" Rolling Eyes
Пащърнака прилича на голям морков, но е бял на цвят Wink
Ще потърся снимка и ще ти покажа Peace


п.п. Докато пиша Пети, ти е показала Peace


Пащърнака прилича на морков ,само че е бяло-жълтеникъв. Simple Smile
http://nl.wikipedia.org/wiki/Pastinaak

прилича, ама друг път  Laughing Laughing Тази година  тук са страшно безформени, приличат на топка с опашка  newsm78 Ако утре Ralfieta не мине да си вземе оня, дето и го пазя, ще снимам вечерта и покажа.

Но пък наистина супите са страхотни с него. В универсалната подправка съм слагала, но явно е малко и смесено с другите подправки не се усеща толкова. Тази седмица правих две спаначени - и постна, и с месо, и дори мъж ми усети, че са по-вкусни от обикновено  Grinning

# 9
  • Мнения: 1 352
Наистина супите са много вкусни с него Peace.

# 10
  • Мнения: 1 313
Пепи, аз лично само такъв съм виждала WinkИ то само при бабите по пазарите, големите супери не съм виждала Peace

# 11
  • Мнения: 774
Marieta, срещала съм го само в турските магазини в Холандия Peace. Пък може и да не ми е правил впечатление, преди да науча за супата на Бордовски! Thinking

# 12
  • Мнения: 9 106
Пепи, аз лично само такъв съм виждала WinkИ то само при бабите по пазарите, големите супери не съм виждала Peace

 Hug аз също до сега. Затова и търсих по масите /работя близо до пазара ни/ повече от месец,  докато видях, че на тези странните до главите целина  пише "пащърнак". А дори не им обръщах внимание.  И като се спрях при един чичко да купя, ми обясни, че тази година са с много неправилна форма, дори трудно ги вадят.  Но пък и семе ми обеща  Blush

Важно е да има, пък  като се нареже формата не си личи  Peace

# 13
  • космополитно
  • Мнения: 941
... пащърнак, за прочутата супа на Бордовски.

...прясната универсална подправка на Пепчо, за да се пооправи вкуса.
Ха, сега-зарибена съм за пъщърнака(не съм го ползвала досега) Embarassed; за супата и за подправката на Пепчо!
Има ли някой линковете към тях под ръка, та да не се лутам във форума за тях?

# 14
  • Мнения: 9 106
Универсалната ми зеленчукова подправка  Grinning

Супа топчета с домати и пащърнак на Бордовски.

Всъщност, в която и супа да сложиш пащърнака е страхотна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт