тест за овулация

  • 266 266
  • 1 529
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 675
В тази връзка бих желала да попитам дали по-късата фаза влияе върху имплантирането на зародиша, вярно ли, че ако е прекалено къса, това може да е проблем. Thinking

# 31
  • Мнения: 3 372
В тази връзка бих желала да попитам дали по-късата фаза влияе върху имплантирането на зародиша, вярно ли, че ако е прекалено къса, това може да е проблем. Thinking
Аз така съм чувала Peace

# 32
Здравейте и от мен....вярно е че на опаковката пише от кога да ги почнеш тестовете според продължителността на цикъла ти, но аз винаги ги започвам от деня в който ми свърши...на някой овулацията е в самото начало и примерно ако ги почнеш както казват от 10 ден ще я изпуснеш...всеки месец може да е на различен ден не е задължително на 14-я ден.Има месеци в които жената не овулира..аз с първото си дете точно така забременях в самото начало.А сега искам второ а то не става и използвам тестове Клиър Ову и съм много доволна.Успех на всички.

# 33
  • Мнения: 18
Здравейте .И аз да отбележа че ползвам клеар ову тест и този месец ми отчете 2 пъти овулация с много добре еднакво изразени чертички и ми е много странно че това се се получава и се чудя дали е възможно да съм била 2 пъти в овулация или тестовете грешат

# 34
# 35
  • Мнения: 975
Светла ,как така два пъти ти е отчел теста ?
Имаш в предвид два поредни дни ли,което е нормално?

# 36
  • Мнения: 22 771
Аз ползвам Клиър Овю,правя го привечер,като не пишкам поне 2 часа преди тестването.Обикновено тестовата черта е една идея по-светла от контролната,но е овулация,засичам и с Базалната Температура.Само последния път,контролната стана по-наситена от тестовата.Сутрин правя друг вид тестове ,които ги няма в БГ.

# 37
  • Мнения: 18
Ами аз си правих целия месец тестове на 20 и 21.12 ми излязоха  2 еднакво изразени чертички после на 22,23,24, имаше само по 1 чертичка втора липсваше напълно тоест не съм била тези три дни в овулация и на 25 само на този ден ми се появиха отново две чертички едната малко по бледа от другата но се вижда много добре и това ме учуди. newsm78                                                                                                                                                             

# 38
  • Мнения: 975
Явно теста на 25, не правен по правилата или не е бил редовен Wink.За + се смята тест с две еднакво наситени черти.Не си мерила БТ ,хубаво е да я съчетаваш с тестовете.

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 00:21 от Пантерка

# 39
  • Мнения: 22 771
Ами аз си правих целия месец тестове на 20 и 21.12 ми излязоха  2 еднакво изразени чертички после на 22,23,24, имаше само по 1 чертичка втора липсваше напълно тоест не съм била тези три дни в овулация и на 25 само на този ден ми се появиха отново две чертички едната малко по бледа от другата но се вижда много добре и това ме учуди. newsm78                                                                                                                                               
Akо тестовата е била по-бледа от контролната,то това не е положителен тест.Прочети добре упътването.

# 40
  • Мнения: 15
Аз си правих шест теста, като започнах според указанията на опаковката от 11-тия ден, но всичките са отрицателни  Sad . На какво се дължи това? Може би в този месец съм нямала овулация или ЛФ ми е по-къса  Rolling Eyes ? Следващият месец ще опитам пак и то още от 7-мия ден.

# 41
  • Мнения: 1 775
Аз си правих шест теста, като започнах според указанията на опаковката от 11-тия ден, но всичките са отрицателни  Sad . На какво се дължи това? Може би в този месец съм нямала овулация или ЛФ ми е по-къса  Rolling Eyes ? Следващият месец ще опитам пак и то още от 7-мия ден.

При мен овулацията е м/у 16ти и 21ви ден, ЛФ ми е 10 дни, така че всичко е възможно. А може би просто си попаднала на кофти партида тестове или не си спазила условието да не пиеш течности и да не ходиш до тоалетна няколко часа преди тестване.

# 42
  • Мнения: 15
Благодаря за отговора, спазих указанията, но пак нищо. Но опитите продължават, следващия месец ще си купя друга марка тестове. Успех на всички!

# 43
  • Мнения: 18
може и аз да не съм го направила както трябва.Ако този месец също не се е получило мисля от следващия и аз да запоцна с меренето на БТ

# 44
  • Мнения: 54
Здравейте момичета  Wink

Може да ви прозвучи неуместно, но ми е за пръв път да си правя тест за овулация.
Доклокото четох, а и според моите изчисления при един нормален цикъл с продължителност 27-28 дни е нормално да имаш овулация на 14тия ден.
Та аз започнах с тестовете на 11тия ден от цикъла, защото на 10тия, както си му е реда според таблицата на теста ми беше малко невъзможно. И за изненада се получи две абсолютно еднакви черти още от раз, което трябва да значи че е положителен.
Ние с моят любим се възползвахме от случая веднага  Wink
Но все пак ме гложди съмнение дали е възможно да имам по ранна овулация и дали това е нормално?
На следващите два дни тестовата линийка ставаше все по бледа, което би означавало, че овулацията е отминала.
Възможно ли е първият тест да е дал фира??? Незнам  newsm78
Надявам се да има щастие и скоро да усещам така приятните симптоми на една бъдеща мама  Praynig Peace
Целувам ви всички и БЛАГОДАРСКО за съветите предварително  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт