Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 юни 2004, 12:18 ч.

bremena na more

• 2 274
  • 21
  •   1
Отговори
  • UK
Zdraveite vsi4ki. Kazvam se Adriana. Sas sapruga mi planirame po4ivka na bulgarskoto 4ernomorie prez July Grinning Bremena sam v 6-tia mesetc i ako mojete bihte li me posavetvali kakvo triabva da izbiagvam (silno slantce-po kolko 4asa da se peka, zashtitni kremove i t.n.) Sashto taka mnogo obi4am morskite darove, no kakvo shte e po-dobre da ne iam (midi. skaridi i drugi) :drool:  Sas sapruga mi ziveem v London, no i dvamata o4akvame s netarpenie tazi otpuska u doma. Za nas BG vinagi shte si e roden dom nezavisimo ot vsi4ko Flowers Rose Tova shte ni e parvoto bebe i sme mnogo shtastlivi Flowers Four Leaf Clover
Shte 4akam vashite saveti  Hug Blagodaria vi predvaritelno

# 1
  • Веган-аболиционист
Здрасти, Адриана!
Ние с мъжа ми и бебче в корема ми също ходихме на море. Тогава бях в 7ми месец и за мен не е имало по-блажена почивка.
Стараех се да избягвам слънцето и жегите между 10 и 16 часа. И все бях със слънчева шапка. Иначе почти не излизах от водата.
Вземи си плажно масло с висок фактор на защита (30+), защото от хормоните кожата ти е станала по-чувствителна и може да ти се появят петна.
За съжаление не мога да ти кажа нищо за морските дарове. На мен ми ставаше лошо от тях...

Иначе напълно те разбирам за ентусиазма, с който ще се връщате. Била съм в GB три месеца и едва устисках да се прибера. Всичко ми липсваше. При вас е толкова различно! Дори природата е някак... подредена: тревата е "сресана", дърветата изобщо като че ли не никнат където и както им се иска.
Виж, тук си е дивотия. Всяко нещо си има собствено мнение  Simple Smile

Желая ви от сърце да си пракарате чудесно!

# 2
  • UK
Super zna4i lekoto pluvane i plitcikane v moreto niama da mi navredi  grinning039 Na nas tova ni e parvata po4ivka zaedno sled svatbata ( e kato se izkliu4i svatbenoto pateshestvie  car003 na koeto obikolihme tciala BG za 1 sedmitca) i posle vednaga doidohme tuk. Ima4e za prirodata si prava. Da si gradinar tuk e uvajavana profesia Sick No ne moje da se otre4e 4e parkovete im sa velikolepni s vsi4ki jivotni koito moje da pipnete. Minalia weekend biahme v nashia park, koito izliza na 2-ria po golemina zamak v England - Hampton Court Palace i snimahme malkite "grozni" lebet4eta  love001 Beshe prekrasno hug No vapreki tova strashno mnogo ni lipsvat semeistvata ni koito sa v BG-tova 4uvstvo nikoga niama da iz4ezne - v tova sam sigurna  Sob

# 3
  • София
Ще ти кажа аз какво направих, когато бях бременна в 6-тия месец, но не го приемай като съвет в никакъв случай! Grinning

Отидохме на море със съпруга ми. Бяхме на плаж от сутрин до вечер - без чадъри и без сенки /само на обяд се мушвахме в някое капанче да обядваме/. Но не бяха адски жеги, търпеше се /ама аз умирам за слънце, та може и да си е било горещо, аз поне не забелязах Embarassed /. С плацикането и къпането - когато и колкото поискам. Слънцезащитно мляко - фактор 20 първите два дни и после фактор 6 до края на почивката /ние обаче не изгаряме, направо чернеем, въпреки сравнително светлите ни кожи/. От морските дарове хапвах рибка честичко /много я обичам/ и веднъж салата с миди. Повече не рискувах, въпреки че нямах проблеми. Вечер - дълги, мноооооого дълги разходки и ведро настроение! Това е!

ПП: Обаче имах много нормална бременност, без никакви проблеми, та затова бях и толкова смела. Според мъжа ми визията ми била като на попрепила с бира и попреяла със скара жена Embarassed .

# 4
  • UK
Moiat problem e 4e mnogo izgariam i e strashno bolezneno. #Cussing out Kupih si Nivea 30 faktor-dano da mi pomogne kakto i losion za sled slantce pak na Nivea. No poslednia pat na more predi 2 god ne moga da se opla4a i ot bg produktite (az sam privarjenik na vsi4ko balgarsko), no tuk sashto sa golemi goreshtini naposledak 28 do 32 gradusa-rekordi za klimata v England  Nature Sunny

# 5
Здравей, Ади!
Нямам опит с бременността и морето, за съжаление сега вече съм в 8 месец, а и морето ми е на 500 км., та по всичко личи, че ще го пропуснем тази година Cry
За теб, обаче мисля, че всичко ще е наред, само се пази от обедните жеги и мажи кожата с мнго кремче ( особено на коремчето ) Grinning
Също специално искам да те посъветвам да бъдеш изключително внимателна с всички морски деликатеси, наистина са опасни - не се знае колко са пресни, а и не се знае какви боклуци има в тях, като замърсяване от водата и т.н. Мога да си представя как не искаш да прочетеш точно това, но бъди много, ама много внимателна не само с морските деликатеси, но и с всички храни, които ще хапваш по нашето Черноморие Neutral Face
Чао и ти желая много страхотно изкарване и незабравими дни на морето Laughing

# 6
  • UK
Mai naistina shte triabva da se otkaja ot vsi4ki mekoteli Cry i da mina na dobre izpe4ena riba, parjeno po printcip izbiagvam. Ima4e dori i preglejdashtata me akusherka tuk me predupredi za tezi neshta. Ima samo 4e razlika - v BG imame akusher-genekolog, rodnina na maja mi, koito me savetva da iam 4eren drob za niskia hemoglobin, a tuk mi go izkliu4iha ot meniuto. Na vsi4koto otgore ne mojesh da namerish kopriva nikade-angli4anite ia s4itat za frenska glupost

# 7
  • Видин
Здравей,
за слънцето са ти казали вече,така че аз няма да преповтарям.
Относно морските дарове - рибка можеш да си хапваш колкото искаш с изключение на акула - в месото и се отлага много олово.
Гледай рибката да е прясна и няма да имаш проблем Simple Smile .На бременни СЕ ЗАБРАНЯВА консумирането на миди и скариди,за мидите е известно че са "чистачите"на морето.То дори и небременни трябва да ти избягват,а аз толкова обичам мидена салатка с бяло винце......  Drunk А за скаридите не помня вече каква беше причината,но и те трябва да се избягват.

Весело изкарване,много  Nature Sunny  и приятно  grinning039 плажуване!

# 8
  • София
skaridite mislj che bjha zabraneni zashtoto sa surovi:)za bremennite e zadyljitelno vsichko da mine prez termichna obrabotka za da njma nejelani posledstvij;zatova i frenskite sirenza sa persona non grata v nashteo menu:(((
da si iskarash strahotno na morenzeto i posle da pratish njkoe foto nasam na edno zdravo i krasivo morsko bebenze:)

# 9
  • UK
Tova za akulata vaobshte ne mi beshe minavalo prez akula-takmo se biah nastarvila za filenca  Imp . Eh, nishto-nali e za beb4o. Planiram da si kupia 2 tceli banski za da ne si izlagam direktno bebenceto na slantce, a i oshte si imam predrasadatci ot BG, nali znaete nie bg jenite sme nai-krasivi i se pritesniavame po-vsiako vreme kak izglejdame.  Embarassed Ne kato tukashnite ohraneni i tlasti jenskopodobni sashtestva Twisted Evil Sajaliavam no si e samata istina
Tova za banskite dali sam prava Confused:

# 10
  • София
Цитат на: Adriana
Planiram da si kupia 2 tceli banski za da ne si izlagam direktno bebenceto na slantce, a i oshte si imam predrasadatci ot BG, nali znaete nie bg jenite sme nai-krasivi i se pritesniavame po-vsiako vreme kak izglejdame.  Embarassed Ne kato tukashnite ohraneni i tlasti jenskopodobni sashtestva Twisted Evil Sajaliavam no si e samata istina
Tova za banskite dali sam prava Confused:

Не знам дали си права, но аз изобщо не ползвам бански и това, че бях бременна не промени нещата. Чувствах се дори още по-страхотно! Искам само да те уверя, че на бебето нищо няма да му стане ако си печеш корема. Последици може да има за теб, но не бих ги нарекла фатални /като слънчеви петънца например/ Grinning . Това е мое мнение.

# 11
  • UK
Ami niama li da mi se smeiat na plaja Embarassed Ne 4e sam sramejliva, dori izglejdam dosta dobre pak i v kraia na kraishtata samo mnenieto na sapruga mi ima zna4enie, no nali gi znaete kakvi sa horata  Angry

# 12
  • София
Цитат на: Adriana
Ami niama li da mi se smeiat na plaja Embarassed Ne 4e sam sramejliva, dori izglejdam dosta dobre pak i v kraia na kraishtata samo mnenieto na sapruga mi ima zna4enie, no nali gi znaete kakvi sa horata  Angry

Не миличка, може само да ти завиждат! Повярвай! Ако видиш ехидна усмивка /аз не видях, виждах само татковци, които внезапно решаваха да събират мидички точно под носа ми/, знай, че е завоалирана завист Wink ! Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses

ПП: Бих ти пратила и снимков и видео материал, но ги нямам в компютъра за жалост... Confused  Wink

# 13
  • UK
Togava shte si kupia samo edin tcial banski, zashtoto si imam polovinki Sunglasses Dano samo da e hubavo vremeto, 4e i dvamata s maja mi ne sme bili tam ot 2 godini Cry I shte pratia snimki 100 %

# 14
  • София
Добро решение! Ако все пак не издържиш на зяпането, на морето продават страхотни бански! Винаги можеш да си купиш един! Grinning  Sunglasses  Grinning

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт