Имате ли къмпер?

  • 9 307
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 911
 Къмпер или кемпер, едно и също е и ни е мечта. Искаме безпроблемно и уютно да пътуваме в България и в чужбина. Отначало искахме каравана, но премислихме и се спряхме на къмпера.
Ако имате такъв може ли да поразкажете кога и защо го купихте, често ли пътувате, освен на къмпинги ходите ли на диви къмпингувания, какви проблеми сте имали , само лятото ли пътувате или целогодишно...? Ще ми бъде много интересна и полезна всяка информация  Grinning

# 1
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Какво е това?
От въпроса ми е ясно, че нямаме такова нещо, но ми стана любопитно.

Погледнах в гуглето - не знаех, че този вид автомобили се казват така - кемпер.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 911
Да, така се казват, но тук явно никой няма  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 655
Нашето семейство е голям фен на кемперите, но това е за хора с много свободно време. Ние обаче не сме от тях. По принцип е хубаво човек да се качи в кемпера и да обиколи 2-3 месеца примерно Европа. По 4-5 дни на едно място и продължаваш на следващата спирка от маршрута си. Peace. Знае ли човек може и някога да се осъществи тази ни идея.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
и ние сме си мислели за кемпер, но като че ли наистина трябва най-вече свободно време за пътуване. Не случайно в САЩ много пенсионери си купуват кемпери  Wink

би било чудесно в България да има повече услуги например да се отдават под наем кемпери. Дали имате престава има ли такова предлагане !?

# 5
  • Мнения: 8 769
A, какво е туй чудо? Някой снимка може ли да извади и да покаже?
До днес нямах никаква идея, че има алтернатива на караваната (доколкото разбирам това е такова) и много исках да си купим-просто ми беше мечта.
Дайте малко още инфо, по-евтино или по-скъпо е от каравана? Какви още удобства и предимства има?

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мисля, че дори за 2 минути няма да заспя в такова чудо макар, че е по-сигурно от палатка.
Но не съм фен на подобен род возила, включително и караваните.

кемпер

# 7
  • Мнения: 8 769
А, ми че то не е ли каравана?  Rolling Eyes Каква му е разликата?

# 8
  • София
  • Мнения: 6 911
А, ми че то не е ли каравана?  Rolling Eyes Каква му е разликата?

Разликата освен в цената / къмпера е по-скъп /, е и  че можеш да пътуваш навсякъде все едно си охлюв  Laughing Докато караваната можеш да си я оставиш на морето примерно за 1-2 месеца и да се прибереш с колата. За каравана ти трябва теглич, по-мощна кола или джип, Е- категория и т.н.

Определено бих си живяла с месеци в подобно средство   естествено ако може да е ново. Плашеща е цената им, новите почват от 35 хил. евро /по-малките/ и към 40-45 хил. са по-големите. Вътре са с всевъзможни за модела удобства , плазмен тв, душ кабина, вградени ел.уреди и т.н.
Наистина човек трябва да има много свободно време за да си го ползва , а не само да си вложи парите и да му стои.

По тв даваха някакво филмче за американските къмпинги, е просто ми останаха очите  Crazy Имат много къмпинги, уредени до най-малките подробности, с басейни, джакузита, детски площадки...Ходят не само пенсионери, а и семейства с деца  и компании младежи.  Хората знаят как да си живеят, обикалят различни места , защото естествено стандарта им е по-висок от нашия  Tired

Но пък на нас не ни пречи да си мечтаем и все някога може да ги настигнем  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 6 911

би било чудесно в България да има повече услуги например да се отдават под наем кемпери. Дали имате престава има ли такова предлагане !?

На Горубляне, след бензиностанция ОМВ имаше автокъща , там даваха каравани по наем преди няколко години, може и къмпери да имат вече. А на кръстовището срещу караулката / по диагонал/ също има автокъща само за каравани и къмпери, там също дават, но май само каравани  Peace

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 2 464

би било чудесно в България да има повече услуги например да се отдават под наем кемпери. Дали имате престава има ли такова предлагане !?

На Горубляне, след бензиностанция ОМВ имаше автокъща , там даваха каравани по наем преди няколко години, може и къмпери да имат вече. А на кръстовището срещу караулката / по диагонал/ също има автокъща само за каравани и къмпери, там също дават, но май само каравани  Peace
;

това е нещо ново за мен - не знаех че има такова предлагане.

ПРеди време се опитвах да намеря в интернет кемпер под наем, но се указа че няма нищо  Confused

Това което съм чувала е за кемперите е че наистина са доста скъпи, аз съм чувала, че цените им започват от 50 000 евро и затова наистина би било чудесно да се отдават под наем.

С най-голямо удоволствие бих обиколила Европа с кемпер  Wink

# 11
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Ами нямаме, обаче по щастливо стечение на обстоятелствата преди две години имахме честта да обикаляме почти месец из Норвегия с такова чудо, и то мноого древно и почти самоделно, на име Матилда. Беше много забавно, само да не бяхме два пъти повече хора от капацитета му и да не беше такава свинщина и да не беше протекъл тавана, а и всички канали се запушиха към края...... Абе супер беше, още искам! И детето(тогава на 10 месеца) много добре си живееше и почти проходи вътре.
Ето я Матилда Blush

# 12
  • Мнения: 156
Ех, Верте, и аз се размечтах!....Те са по-скъпи от караваните, защото са заедно с автомобила. Дано да се сдобиете с такъв!  car003

Много ми хареса снимката на местните в Норвегия!

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 20:40 от светлапетла

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064
Дават се под наем - http://buloffers.com/index.php?option=com_mtree&task=viewlin … 352&Itemid=32,
обаче са скъпи, за пътуване в България не си струва. Бяха 120лв на ден преди 2-3 години. Има смисъл за Европа, ще се спестят пари от нощувки. Иначе ние имаме каравана, просто за нашите нужди е по-добре, цяло лято седим на едно място и няма смисъл от кемпер. Иначе съм фен, бих пообиколила с такова нещо и Европа, че и Америка!

# 14
  • София
  • Мнения: 6 911
Ще си направим фенклуб и живи и здрави някога може заедно да направим някоя тур. обиколка  Hug

verte, дори и несгодите които сте имали са били част от приключението. Направили сте си купон и щом детето е било доволно значи всичко е било наред  Grinning

Луда Мара,мерси за линка, мъжът ми веднага предложи да се възползваме от услугата за 2-3 дни и да видим как е Laughing 
Множко са парите и наистина си зависи от дестинацията.

Общи условия

Активация на акаунт