Микровълнова

  • 9 943
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 383
И размразявам, и картофи варя, и ориз правя и кексове почти редовно, и кафе съм си варила, пуканки, разбира се. Определено я използвам, наред с грила. Последния за филийки с кашкавал и салам  Grinning
Сиренце, и нашата МВ е Самсунг за вграждане - подозирам, че е същата. Но реално не виждам кой знае каква разлика с предния им модел.

# 46
  • Мнения: 491
Ин, кажи моля те, че става въпрос за затопляне на вода за нес кафе.  Laughing

Dame, става въпрос за турско кафе, но трябва да си бърза, смела и сръчна, щото кипва за секунди Peace

# 47
  • Мнения: 2 388
Ин, кажи моля те, че става въпрос за затопляне на вода за нес кафе.  Laughing

Аз за чай я ползвам, на 2 минути. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 5 913
Добре ами притоплената храна в микровълновите фурни не променят ли съдържанието на храната?
Аз също съм чувала че трябва да стоя по далеч от нея а изобщо храната не става ли вредна да консумация?
Храната не е вредна от вълните,а би могла да е вредна по друга причина.Затоплянето не е термично, а на принципа на трептене на молекулите.Т.е. яйца или нещо,което съдържа яйца -в никакъв случай,ако те е страх от салмонела или птичи грип.Просто носителите не се унищожават, както при варене или печене..Ама ако си ядеш сурово яйце без страх-значи и тук няма проблем.Същото се отнася за трахинелози и т.н.Точно по тези причини не се препоръчва за малки деца ползването на такива продукти в микровълнова.

Общи условия

Активация на акаунт