За първа година в детската градина - стига болести за тази есен-зима! - 11 част

  • 15 039
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 479
Симба и нас ни мъчи подобна кашлица. Даже не знам дали е кашлица.

Сутрин кашля докато изчисти секретите. По два три пъти и бърша носа през деня, бистър секрет. Но сутрин секрета е жълтеникав. И когато се разлудее кашля по малко. Ама това е вече от доста време.
Утре мисля пак да я водя при лекарката.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 352
Вела , това е повече от прекрасно . А като се сетя за първите темиии. Между другото аз също имам деца , които не са отсъствали нито ден по болест през месец октомври . Съвет от мен към всички мами . Вече има нова система за извиняване на отсъствията на децата ви . Попитайте госпожите си . За ваше улеснение гледайте към последният ден на месеца да занесете всички документи , които извиняват отсъствията на децата . Иначе направени такива и недокументирани може да не се извинят , така ще заплащате пълна такса .

# 17
  • Мнения: 1 949
Симба и нас ни мъчи подобна кашлица. Даже не знам дали е кашлица.

Сутрин кашля докато изчисти секретите. По два три пъти и бърша носа през деня, бистър секрет. Но сутрин секрета е жълтеникав. И когато се разлудее кашля по малко. Ама това е вече от доста време.
Утре мисля пак да я водя при лекарката.

Сподели после какво са ти казали. Най-вероятно и аз пак ще я водя на лекар, но не знам при кой  newsm78 Може някъде на частен к-т.

# 18
  • Мнения: 2 885
Вече има нова система за извиняване на отсъствията на децата ви . Попитайте госпожите си . За ваше улеснение гледайте към последният ден на месеца да занесете всички документи , които извиняват отсъствията на децата .

Т.е. не се подават молби и бележки веднага, а в края на месеца?
Ще попитам тази вечер.


# 19
  • Мнения: 673
   Мисля ,че системата не е нова, а просто в края на месеца се приключват отсъствията и отиват при счетоводителя , където вече се изчислява таксата. Според мен ,дори и да си платите пълната такса, следващия месец ще ви приспаднат дните, които не сте успели навреме да извините. За всеки случай обаче си следете нещата, за да няма фалове.

# 20
  • Мнения: 1 949
Да се похваля, най-после и моята щерка се е престрашила да иде на латино танци  Laughing До сега не искаше, ноооо сега май й е харесало. В къщи ще се изпитваме Wink Аз още съм на работа, баща й е дежурен по прибирането от ДГ  Hug

# 21
  • Мнения: 1 187
Симба, поддържа ми постоянна температура, която не мога да сваля. Това ме усъмни. В начялото и ние започнахме с кашлица само през нощта, уж беше грип. В 18 часа трябва да сме в болницата. Ще постоим само тази нощ(поне така ни обещаха). Между другото след като писах последно, направи отит. Утре ще направим изследванията повторно, понеже според лекарката не отговарят на състоянието му и ще се лекуваме вкъщи.

# 22
  • Мнения: 2 471
dididid  утре си те чакаме пред компа
 Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 6 259
В нашата ДГ искат документа за отсъствие по болест до края на месеца.  Peace Иначе, дори и да си предупредил, си плащаш деня. Това означава, че ще трябва да си платя 31.10. - тогава и беше първият преглед на Ади. Педиатърката обаче така или иначе не ми пусна болничния, защото не знаеше за колко дена - извика ни в понеделник на контролен, за да види накъде ще тръгне. По тази логика трябваше в петъка да й поискам бележка за 1 ден и да се юрна с болно дете с разстройство до ДГ за 2 лв. - как ли пък не!  Naughty Бележката я нося, т. е. мъжът ми, като я води на ДГ след боледуването.  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 6 259
dididid  утре си те чакаме пред компа
 Hug

 Peace

# 25
  • Мнения: 1 187
 До утре!

# 26
  • София
  • Мнения: 700
Здравейте,
Като чета за толкова болни дечица и направо ми настръхва косата. Калоян в събота кихаше жълти сополи, не му течаха, но му хмъркаше нослето и кихаше често. Започнах веднага и усилено капките с клеева тинктура и до неделя следобед нямаше и следи от каквито и да е сополи.
При нас положението е все едно и също - плаче сутрин и нищо не яде, иначе ми се струва, че има малък напредък в общуването с децата, но яденето много ме притеснява. Поне започна да закусва сутрин в къщи, дори сам си иска да яде като се събуди. Явно се страхува, че ще е много гладен цял ден и запасява един вид. Но му се събират 8 часа без да хапне нищо  Sad

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 580
     Дю Дю, би ли ми казала какви са тези капки с клеева тинктура? До вчера нищо им нямаше, днес като ги взимах Ицко имаше жълтеникави сополи, а Бобо под кашля. Направо думи нямам. Миналата седмица в сряда тръгнаха след боледуване и утре пак няма да са на градина.
     dididid, стискам палци да си се лекувате в домашни условия. Peace

# 28
  • Мнения: 5 370
Все още Станислав устисква положението с болестите, бре, този цитросепт ще се окаже, че действа. Вече изгубих сметка , ама това е май втора седмица.
Обаче с това хъркане нощем и ранното будене ще ме погуби.
Немирница-аз със Станислав бих влязла само в Правителствена, ако и да е платен приемът там. Имам много положително мнение за педиатрите им.

# 29
  • Мнения: 2 587
Има едно детенце в групата на сина ми, което удря всички. Но причината не е агресивност. Това дете се нуждаело от любов (така ни обясни учителката) и внимание. И когато някое детенце не искало да играе с него, то просто го удряло, защото му било мъчно. Само не разбрах как са стигнали до този извод, но щом го обясниха на родителската среща, може и специалист да е говорил с него. Не знам.

И в нашата група имаше такова дете.Определено оправданието беше същото,но директорката реши,че другите деца с нищо не са виновни,за да се прибират бити и да ходят със страх и нежелание в детската и първо предупреди на два пъти родителите да обърнат внимание и на третият път отказа да го приема повече в детската градина.

На болните - бързо да оздравяват!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт