13-годишна ученичка почина в час

  • 9 711
  • 134
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 335
... Или поне обясни какво е било едно време, когато само по
нова година имаше банани...

Що не си разкажеш сама вица "Докторе, да не сте сексуален маниак". А?
Темата не е подходяща да го направя тук аз.
Само си адаптирай "бананите" и лайтмотива за "едно време".

Защо да не "нищим причините", ако поне 1% от тях имат връзка с това:

"Без лекари в училищата, държавата не дава пари"
http://19min.bg/news/8/3334.html

# 16
  • Мнения: 17 546
Защо да не "нищим причините", ако поне 1% от тях имат връзка с това:

"Без лекари в училищата, държавата не дава пари"
http://19min.bg/news/8/3334.html
Какво да ти кажа? Мнението ми по въпроса е: какъв ли лекар ще си изебре канцеларската професия "училищен лекар". Мислиш ли, че който и да е кадърен специалист ще се задоволи с това работно място? А от там и въпроса дали назначеният за "училищен лекар" лекар ще е достатъчно добър специалист, за да улови проблем със здравето на някои деца от повереното му училище и ще има ли знанията да го овладее, и предотврати фатални последици, ако този проблем се появи внезапно?

# 17
  • Мнения: 251
Стига с тези драми бе Холограма!

# 18
  • Мнения: 335

Балу, ако баба имаше..., щяхме да й викаме дедо.

Училищни лекари, профилактика, здравеопазване въобще, са въпрос на държавна политика.
Ако си прочела отпратката, си видяла:
"В доклада на ДАМС, одобрен наскоро от правителството се посочва, че присъствието на медиците в школата, което отпадна през 2000 година, е невъзможно.
Причината е, че държавата не смята за приоритет да отпуска значителна сума, за осигуряване на заплатите на лекарите... Такова перо не е предвидено и в проектобюджета за идната година".


... дали назначеният за "училищен лекар" лекар ще е достатъчно добър специалист, за да улови проблем със здравето на някои деца от повереното му училище и ще има ли знанията да го овладее, и предотврати фатални последици, ако този проблем се появи внезапно?

Нали това е въпросът - да е специалист и проблемът да не се проявява внезапно.
Нещастните случаи и "божите работи" са друго.

Благодаря ти съвсем искрено, че в темата ще остане поне едно непредубедено мнение.

ПП ДонКихотка, ти си пич!



# 19
  • Мнения: 17 546
Виж сега, напълно разбирам замисъла ти, в повечето ти теми, които доста хора тук намират за странни и излишни. Излишни може би, но за мен не са странни. За доста от нещата, по които повдигаш въпроси, съм се замисляла и аз, но не виждам смисъл от това да напишем в някой форум три, пет, десет страници, защото нищо не се случва. Да, трябва да има дискусия и да се започне от някъде, но не виждам началото тук и по този начин. Съвсем откровено и нищо лично, но ми се струва, че си прекалено оптимистично настроен/а що се отнася до конкретния казус, а именно "връщането на "училищните лекари" в училищата".

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 01:09 от Балу

# 20
  • Мнения: 335
... За доста от нещата, по които повдигаш въпроси, съм се замисляла и аз, но не виждам смисъл от това да напишем в някой форум три, пет, десет страници, защото нищо не се случва...не виждам началото тук и по този начин

Ще пробвам и в кръчмата.
Ще пиша, ако нещо се случи и открия начина там.

Поне 10 потребителки тука ще могат да ме обобщят. Сигурно им е важно.

Лека нощ.







# 21
  • Мнения: 17 546
Mr. Green Пробвай, нищо не се знае! Peace Лека!

# 22
  • Мнения: 2 563
Ако си мислите, че лекар в училище може да те спаси от инфаркт и други такива внезапни и смъртоносни...

# 23
  • Мнения: 5 940
Скоро станах свидетел на разговор между две момичета на възраст около 15-16 години.
Ще се опитам да го възпроизведа:
След като са изяли по два сандвича и изпили по половинлитрово шише кола, едната казва:
-Отивам да си взема сокче.
След минути се връща с втора кола.
Другата :Това ли ти е сокчето?
-Ти си нямаш представа как се побърках тези дни без кола, но с това кръвно трябваше малко да я откажа. Не мога, бе, треперя без нея"
И не, че твърдя, че колата е причината. Това е начин на живот. Бързи обороти, напитка за временно покачване на тонуса.

# 24
  • Мнения: 12 662
Само като мернах заглавието и си рекох - Холограма. Журналистиката наистина е опасна работа. И грозна понякога.

# 25
  • Мнения: 17 546
Ако си мислите, че лекар в училище може да те спаси от инфаркт и други такива внезапни и смъртоносни...
Това се опитах да кажа... Но може ли да наддумаш Холограма!? Той/тя е сърдит/а на всички, които не са съгласни с него/нея. Разсърди ми се, че казах, че нито свестен лекар ще се хване за училищен лекар, нито с писане по форуми ще върнат училищните лекари или каквото и да било друго, пожелано от шепа хора в някой форум.  Grinning

# 26
  • Мнения: 958
4 момичета и едно момче на около 10-12 години, не можах точно да определя, пушеха, пиеха пит бул май беше (това евтиното менте ), и набиваха чипс. След 15 минути взеха да се кефят как ги е хванало, не можах да разбера дали питието или пушеха нещо по-така.
Не мисля, че случаят е свързан с нездравословен живот, но при някои, това също дава отражения.

Трагедия е това, но в случая е имало фелдшер, не е успял да направи нищо.
Дано по-рядко да четем такива "новини".

# 27
  • София
  • Мнения: 12 554
И така. Теориите за наркотици, пиене, пушене и прочие отпадат.

Деница е починала от вирусна инфекция, която не е лекувана. Поразила е сърцето, черния дроб, бъбреците и далака и е провокирала развитието на вирусен миокардит. Това е заключението от аутопсията. Мисля че други думи са излишни.

Да почива в мир!

# 28
  • Мнения: 11 607
Цитирам мнение на съфорумка - Пролетната фея:

"Сетих се за един цитат от Стефан Цанев:
"... на земята става нещо неестествено,
щом и птиците започнаха да се самообесват..."

Ще перефразирам: На земята става нещо неестествено, щом и децата започнаха да умират внезапно в училище.... "

# 29
  • Мнения: 24 467
Не разбирам заглавието- "часът" ли е виновен за резултата /леталния/ и ако не е защо има такова заглавие. Намирам един смислен отговор- за да се чете. Понеже смъртта съществува от както съществува животът и тя спохожда всички- кого рано, кого- късно.
Защо журналистиката търси непрестанно сензации в негативните новини и до сега не ми е ясно, затова не станах журланист, също и потребител на новини не станах.
Смърт е имало и ще има по всяко време и във всяка възраст и тя е неизбежен спътник на живота, тя е неговата друга страна. Жалко за близките на всеки починал, особено когато той е млад, но това не е новина, от която могат да се направят някакви заключения и да се предприемат действия срещу намаляване процента смъртност сред децата и младите хора, да речем.
Началото наистина не е добро.
Тази сутрин в болница Х изплака новородено живо и здраво момиченце У на мама А и тати Б- да е живо и здраво!

Обичан Цанев, но самоубийството и смъртта не са едно и също. Първото е нещо противоестествено, а второто- най- естественото нещо на света.

Би било интересно и полезно, ако се обсъжда конкретна /обичам това/ причина, водеща до конкретни негативи. Един училищен лекар не е господ, не е такъв и най- добрият специалист- кардиолог. В училището на сина ми има лекар и стоматолози има, но те не са вездесъщи. Приветствам идеята да ги има във всяко училище, въпрос на конкретика е дали това е обективно възможно и как ще може да се постигне.

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 11:46 от Judy

Общи условия

Активация на акаунт