Джак Ръсел или Бигъл ?

  • 15 564
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 224
Здравейте.
С половинката ми се в чуденка какво кученце би било по-добрия вариант за нас.
Живеем в двустаен апартамент , та за това искаме да е малко кученце , че да не се тормози много.
Харесали сме си Бигъл и Джак Ръсел . Според вас кое е по-добрия вариант ?
Искаме да бъде весело и игриво, а не някой мързел .
Имам и друг въпрос . Има ли бигъкл / мини бигъл ?
Защото някои ми изглеждат по-малки / на ръст / от други.
Предварително благодаря 

# 1
  • Мнения: 101
Бигълите са по-големи, териерите са по-малки и по-пъргави. На мен джак ръселите определено са ми по-атрактивни, но бих заложила на бигъл.

# 2
  • Мнения: 2 907
Аз съм фен на джак ръсела. Ако някога си взимам куче, то отдавна сме заплюли тази порода с мъжа ми.
Има един сладурско тъжен поглед това куче  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 30
Джак Ръселите са ненормални. В добрия смисъл на думата, разбира се, но се подгответе за ударна вълна.  Crazy

# 4
  • Мнения: 1 335
И двете породи са активни; ръселчетата май повече. Бийгълите са доста твърдоглави. Малко по-едри са.
Не купувай куче от зоомагазин!

# 5
  • Мнения: 1 224
Решихме да е Джак Ръсел. Сега идва друг проблем.
Не знаем от къде да си намерим  Rolling Eyes

# 6
# 7
  • Мнения: 1 224
А как става купуването от развъдник извън БГ ?  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 30
Като начало си харесваш развъдника, разглеждаш планираните връзки, настоящите поколения, свързваш се с тях, обясняваш какъв клас куче искаш и така. Оттам вече опира до развъдчика дали ще ти го "пращат", повечето нормални развъдчици биха искали лично да си го вземете или чрез някой познат. Ако нещо по-конкретно те интересува - пиши.  Flutter



http://www.jrt-szczurolap.com/aktualnosci/index.htm

# 9
  • Мнения: 1 224
Орхидея Неземна златна си !  Hug

Точно това ме притеснява. Получаването на малчугана.
А ако се праща дали не може да си го хареса някой по митниците ?
Май по-добре от тук да си го търсиме  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 335
Видях, че си ровнала в dog.bg.  Hug
На CACIB-а ще видиш собственици и кучове  Wink Там би могла да получиш инфо за настоящи и предстоящи кучила. Ръселите мисля са III група - териери.
Покупката от чужбина крие много рискове ако нямаш познат кучкар, който да има някакви контакти в областта (по всяка вероятност ако изобщо попаднеш на точен развъдчик ще получиш кученце с някой и друг недостатък, което обаче ще платиш като за шампионче. Цената ще е в пъти по-висока от цената в БГ). А и ще луднеш докато се пребориш с бюрокрацията, проверките, доказване на родословието, таксите за превоз .... Tired .... сложно е. Обикновено с внос се захващат хора, които искат рядка порода или развъдчици.

# 11
  • Мнения: 1 224
Много е сложно  Confused
Не само ровя в дог.бг , ами не излизам от там  ooooh!
Лошото е , че никой не ме бръсне за слива  Laughing

Не ми се занимава да е от чужбина, знам , че ще е много разправия.  Tired

# 12
  • Мнения: 1 335
CACIB-а ти е шанса.
Или тормози потребитлите на ЛС; по-добре на поща ( примерно потребители distan - имал е кучило тази година, Bilyanaz - нея за координати на чужди лицензирани развъдници; volf1 - занимава се професионално, имал е поне 3 кучила, в т. ч. през август, нейде из 54-те страници видях негов тел.)
Май с друго не мога да съм полезна ...

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 19:51 от arcana

# 13
Тополинке, както и в дог.бг ти обясних аз имам джак купен от обикновен човек, разглеждал съм стандарта на породата и съм правил всякакви измервания и тегления на кучето ми. макар и да няма родословие отоваря на всякакви стндарти, то и с просто око се вижда. предлолага се че е бременна в 1 месец. бащата е с родословие, собствениците са му , собственикът на ресторант Троя в Сл. бряг, може някои да го е виждал там мъжкото.  ако всичко е наред ще пиша в дог.бг.

# 14
  • София
  • Мнения: 34
джак ръсела доколкото видях в един саит е почти същитя като бигала на цвят но на мен ще ми подаряват бигал и аз съм виждала бащата на бебетата и е много сладък  Wink опс малко се обърках

Общи условия

Активация на акаунт