Ортодонтско лечение с брекетите

  • 27 903
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Oslo
  • Мнения: 659
Направо ми става лошо като  чета....съжалявам за това, което си изтърпяла Hug И се радвам, че лечението на сина ми с брекети ще приключи преди да е пораснал. Наистина без никаква болка и неудобства резултатите при него са страхотни!

 Rolling Eyes

Не те разбирам newsm78

# 31
  • Мнения: 371
alabalaxx, да фъфлех и то доста когато ми сложиха бай плейда, но свикнах и сега отново говоря нормално. Доста хора се посмяха с мен Simple Smile. Неудобството при ластиците е по скоро, че трябва непрекъснато да ги свалям ако искам нещо да хапна през деня. Много лесно се късат/една сутрин се събудих със скъсани ластици в устата, чудя се как не съм ги глътнала/ и в началото са малко дразнещи докато свикнеш с тях. Не се притеснявай, мисля си че няма да имаш нужда от толкова неща както е при мен, но дори и да греша, ще свикнеш с неудобствата. За  всяко нещо се иска време и много, много търпение  bouquet

# 32
  • Мнения: 156
Здравейте и аз да се включа, синът ми е от 2г. с брекети, сложишме ги за да приберем горната челюст на вътре. С тези ластици е някакъв ужас,непрекъснато мърмори че му пречат.Незнам при вас как, е но той много ги къса, докато си отвори два пъти устата и те вече са се скъсали. Стята му цялата е в ластички, като ходи на училище не ги слага само вкъщи. Вие постоянно ли ги носите.

# 33
  • Мнения: 371
Здравейте и аз да се включа, синът ми е от 2г. с брекети, сложишме ги за да приберем горната челюст на вътре. С тези ластици е някакъв ужас,непрекъснато мърмори че му пречат.Незнам при вас как, е но той много ги къса, докато си отвори два пъти устата и те вече са се скъсали. Стята му цялата е в ластички, като ходи на училище не ги слага само вкъщи. Вие постоянно ли ги носите.
Аз нося ластиците непрекъснато/дори и когато спя/. Колко време трябва да ги носи вашият син брекетите?

# 34
  • Мнения: 714
Violante, разкажи ни какво се случва след сваляне на брекетите. Носиш ли ретайнери? Кога ни носиш? И как се чувстваш? Всичко за което се сетиш, че ще е полезно като информация за след лечението.

Извинявай, виждам въпроса с голямо закъснение!
Нося ритейнъри, да. Това са едни железца, залепени с фотополимер от вътрешната страна на зъбите, все едно мънички вътрешни брекети, които обхващат предните 4 зъба отгоре и 6 зъба отдолу. Не се чувстват, не пречат, аз не мога и да ги сваля де. Зъбите като че ли мъъничко се поразместиха, но няма все пак голяма разлика, продължавам да се усмихвам широко и с голям кеф.  Grinning

# 35
  • Мнения: 156
Здравейте и аз да се включа, синът ми е от 2г. с брекети, сложишме ги за да приберем горната челюст на вътре. С тези ластици е някакъв ужас,непрекъснато мърмори че му пречат.Незнам при вас как, е но той много ги къса, докато си отвори два пъти устата и те вече са се скъсали. Стаята му цялата е в ластички, като ходи на училище не ги слага само вкъщи. Вие постоянно ли ги носите.
Аз нося ластиците непрекъснато/дори и когато спя/. Колко време трябва да ги носи вашият син брекетите?
Като ги слагахме ни казаха до 2г. но горната му челюст още не се е прибрала достатъчно така че продължава да ги носи.Питах докторката още колко ще ги носи,тя каза докато приберем челюста.Дано в крайна сметка има резултат,че доста се измъчи.

# 36
  • Мнения: 371
Violante , благодаря ти за отговора. Надявам се и ние скоро да се усмихваме широко като теб Simple Smile

# 37
  • Мнения: 413
Аз съм от недоволните от лечението с брекети. Свалих ги март месец 2008 година след 2 години и половина адски болки и безсънни нощи. Свалих ги защото аз настоях, тъй като бях бременна вече в 7 месец и твърдо бях решила, че няма да посрещна бебето с железа в устата. Ако бях послушала докторката сигурно още щях да си ги нося. Е при мен не се получи, убеждаваха ме че могат да ме оправят, изпробваха какви ли не варианти, взеха ми към 3 бона и накрая нищо. Проблемът ми беше кучешкият зъб, който ми беше вътре в костта, в почти хоризонтално положение. Е не можаха да го издърпат и наместят, въпреки че ми обещаваха как за година и половина всичко ще приключи. Сега си имам чисто новичък имплант на мястото на липсващия зъб, който можех и да имам преди две години и половина, без да понеса цялата тази болка и да си купя и кола на всичкото отгоре.


bukliteби ли дала малко повече информация за имплантанта,какво представлява ,къде ти го сложиха ,колко ти струваше,всичко което се сетиш ще ми е от полза.
Това е моя проблем,давам линк ,за да не го описвам наново
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373437.0

Ще съм ти благодарна да споделиш при теб как е било. Peace
Момичета,пожелавам ви скоро да ичате холивудски усмивки и болката която търпите да е оправдана Hug Hug Hug


# 38
  • Мнения: 857
Ще следя темата.
Аз съм от тези, които носеха шини в ученическите си години и разбира се с извадени здрави зъби. Извадиха само на горната челюст и то след крайно нежелание на майка ми. На долната не успяха, защото станах "голяма" и не исках да нося шини повече. Разбира се сега зъбите ми са далееч от хубави, защото с годините се разместиха отново. Интересува ме крайния ефект от брекетите и цената разбира се. Колкото до болката - ами при шините е същото, когато ги стягат - сякаш ти стягат мозъка /по спомени/ Simple Smile.

# 39
  • Мнения: 371

Това е моя проблем,давам линк ,за да не го описвам наново
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373437.0
Познавам момиче , на което са му слагали изкуствена кост, защото е имала стопяване на костта от ръбцовата захапка. Ще  пиша в твоята темичката ако тя се съгласи да ми разкаже повече за нейният проблем./ малко деликатна тема и е/  bouquet

# 40
  • Мнения: 413
Благодаря ти Marise   Hug Hug Hug
Дано да се съгласи да пише Peace
Аз още събирам инфо,ще се наложи и да отложа до другата седмица,тъй като малката е с температура от петък,лавини падали в Петрохан, по магистралите има забръствания покрай обилния валеж и реших да изчакам още една седмица.
Разбрах ,че ще ми трябва и направление за хоспитализация,докато набавя всичко имам още малко време и ще се радвам ако тя сподели. Peace
 

# 41
  • Мнения: 12
totomaniak твоя проблем е съвсем различен от моя. Импланта представлява изкуствен корен на зъб, а доколкото разбирам на теб ще ти присаждат кост. За да се сложи имплант трябва да имаш доста здрава кост, защото той представлява "дюбел", който буквално ти набиват в челюстта. Аз специално чаках една година, да ми зарасне костта след като ми я разбиха да ми извадят зъб, който беше почти в хоризонтално положение и чак тогава ми сложиха импланта - иначе нямаше да може да се задържи.

# 42
  • Мнения: 81
Аз от една седмица съм без брекети вече,след едногодишно лечение.
Ползвала съм подвижни ластици,подвижен апарат,който се поставя пред зъбната редица (как се казва  ooooh!)-долен и екстраорален апарат за горночелюстно и зъбно теглене (това беше най-големият ми ужас,слагах си го с рев Sick ).
Отделно имам 6 Shocked извадени зъба,всичките с екстрация от костта,за тях съм разказала в темата за мъдреците.
Сега имам метална дъгичка на долните(залепена е,постоянна) и подвижен апарат (като обикновените "шини",за през нощта на горните).
Ортодонтът взе 1000лв.,хирургът 6*150лв.

Питайте,ако има нужда.

# 43
  • Мнения: 413
totomaniak твоя проблем е съвсем различен от моя. Импланта представлява изкуствен корен на зъб, а доколкото разбирам на теб ще ти присаждат кост. За да се сложи имплант трябва да имаш доста здрава кост, защото той представлява "дюбел", който буквално ти набиват в челюстта. Аз специално чаках една година, да ми зарасне костта след като ми я разбиха да ми извадят зъб, който беше почти в хоризонтално положение и чак тогава ми сложиха импланта - иначе нямаше да може да се задържи.

 newsm45  buklite ,по-добре да не бях питала..........аз зъбите си ги имам и слава богу са здрави и със здрави корени,при мен стопяването е на венеца(огромна дупка)и на челюстта,(около 1-2 см) Sick
Благодаря ти за отговора,извинявам се че ви оспамих темичката,желая ви по-скоро да се похвалите с холивудска усмвка Wink

# 44
Плюшено мече, би ли ми казала за екстраоралния апарат, с каква продължителност си го носила (колко месеца), по колко часа на ден си трябвала да го носиш и дали е имал ефект. Питам те защото ортодонтът ми ми намекна, че може и да ми се наложи такова чудо. Благодаря ти предварително! Simple Smile (ако може да ми кажеш и на колко готре-долу години си, защото аз си мислех че екстраоралния апарат е само за деца  Shocked, а пък аз отдавна поодминах тази възраст)

Общи условия

Активация на акаунт