Черен списък на храни и хранителни продукти - Бг

  • 269 237
  • 1 823
  •   1
Отговори
# 330
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Честно казано гледах предаването с едно око, но мисля че там гостуваха шефове или технолози от  ОМК, които казаха....да, слагаме сухо мляко, но вие не се притеснявайте, не е от Украйна и не е радиоактивно.....това беше по този повод.....за сухото радиоактивно мляко

# 331
  • София
  • Мнения: 1 121
Това, което аз разбрах е, че всички кисели млека са със сухо мляко, затова и на пазара аз не съм виждала да пише "Българско кисело мляко".

# 332
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И никъде не видях да пише БДС-......
Но то и на кутията на прясното мляко Верея пише, че в състава и като материал влиза алуминий, а те отдавна вече не го слагат.......

# 333
  • Мнения: 4 651
Майка ми се занимава с хранене и снощи ми каза, че който не иска да произвежда по БДС, изготвя т.нат ТС (техническа характеристика май  newsm78, ако запомних правилно). И в тази ТС може да има ... ами каквото се сетите, само да има кой да я подпише, а такива хора знаем се намират ....

И още на въпроса ми по колко сухо мляко слагат евентуално тя ми заразправя, че като съм била малка и се чакало на някакви опашки за кис. мляко, винаги държала 2 пакета сухо мляко и ако се наложи е правела кис. мляко само от него. И ставало цитат "чудно и гъсто". Да не говорим, че тя си спомня, че тогава, преди 25 год. трайността на кис. мляко е била 48 часа.

# 334
  • Мнения: 1 195
топеното сирене на Хелиос което го има из цяла Бъргария
купувала съм го тъпо и упорито от различни магазини в срок на годност с мухъл отгоре

Странно почти вссеки ден си купувам топеното сирене на хелиос, пробвала съм всичките възможни видове с гъби със скариди със шунка, натурално...до сега веднъж не съм попадала на развалено  newsm78 newsm78
Имам чувството че проблема наистина може да е в магазина от където пазаруваш....

# 335
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето ви една статия за киселото мляко, която макар и писана преди 4 години все още е актуална......според мен  Wink

http://www.b-spam156-/show_story.html?issue=288283356&media= … p;story=288285218

# 336
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Пиле "Градус". Страшно мръсно, с пера, с тлъсти кожи и останали частички храна във вътрешностите на пилето. Отврат! Отне ми страшно много време докато го почистя.
Грах "Филикон" в буркан. Адски твърд, варих го повече от час и си остана суров. Освен това вътрешната му част беше кафява, а не зелена.
Ха! Тъкмо влизам и аз да плюя по Градус! #Cussing out ГРрррррррррр! #Cussing out Пилето беше супер скапано и с пера Sick Гадни са, отвратителни, гнусни! Обаче ще станат едни от най-големите български происводители, защото имат правителствена протекция! А аз съм още по-бясна заради което, аз тия х***ве в народното събрание за кво ги избирам?! #2gunfire #Cussing out

# 337
Замразено пиле на Фантастико......пълен отврат....[/quote

Добре че не сте видяли и как във Фантастико правят пиле на грил.......  Rolling Eyes

# 338
  • Мнения: 344
В кварталния магазин има поне 15 вида кис. мляко и на нито едно не пише че е произведено по БДС.
Ако някой е срещал такова по БДС нека каже кое е.

# 339
  • Мнения: 25 449
И аз търсих... Тц! Само ТС... или ТД... Sick
Май само  млякото на  мама е по  БДС? newsm78
ПП Само на едно пишеше Българско кисело мляко ("Шипка" на "Маркели"). Ама и на него няма БДС... Crossing Arms

# 340
  • Мнения: 155
1. Освен всичко писано за млякото на Данон,  да добавя само, че закваската му се внася от Франция (явно млякото да има по-европейски вкус  Mr. Green), като преди да бъде освободено от митница престоява доста време. Нищо, чудно, че след това оставено 2 седмици на слънце му няма нищо. То с такава закваска Shocked ! Но ми е странно, че в Метро масова го купуват.
2. Обърнали ли сте внимание колко стабилизаторо, емулгатори и други подобрители има в сладоледите Делта? А, може би и във всички сладоледи.  #Crazy (Докато бях бременна колко сладоледи съм изяла,а сегас е чудя защо детето ми е с алергии Cry )
3. От Европа купих замразена пъстърва. Оказа се доста старичка, макар срокът й на годност да беше още близо 5 месеца. #Cussing out
4. Хлябът Нилана- тип бял , който години наред предпочитахме, от 1-2 месеца е пълен боклук- страшно глетав, безформен, безвкусен и често мръсен.

# 341
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Пиле "Градус". Страшно мръсно, с пера, с тлъсти кожи и останали частички храна във вътрешностите на пилето. Отврат! Отне ми страшно много време докато го почистя.

Ха! Тъкмо влизам и аз да плюя по Градус! #Cussing out ГРрррррррррр! #Cussing out Пилето беше супер скапано и с пера Sick Гадни са, отвратителни, гнусни!

Хе, хе, тръгнали сме към Европата- там пилците така ги продават, с перата и мръсотията.

Избягвайте да купувате силно замразена риба. Онзи ден от близо килограм скумрии ми остана половин, другото просто се изля от рибите, след като ги размразих  Cry

# 342
  • Мнения: 14 472
В кварталния магазин има поне 15 вида кис. мляко и на нито едно не пише че е произведено по БДС.
Ако някой е срещал такова по БДС нека каже кое е.

вярно е - и аз не съм виждала да пише "българско кисело мляко" или цитат на БДС
ако някой знае да пише

# 343
  • Мнения: 4 176
Не купувайте смилянски боб.
Варих го онзи ден в тенджерата под налягане цели 4ч.

# 344
  • Мнения: 160
Не купувайте смилянски боб.
Варих го онзи ден в тенджерата под налягане цели 4ч.

Ама на коя фирма, защото аз съм вземала смилянски боб и е ставал супер. Кажи на коя фирма е бил твоя, че се канех пак да вземам и да я избягвам. Извинявайте, ако това е ОФФ.

Общи условия

Активация на акаунт