Черен списък на храни и хранителни продукти - Бг

  • 269 406
  • 1 823
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 25 568
В момента на пазара има един вид едър боб, който е китайски, но търговците го пробутват за смилянски. Да не става дума за него? newsm78
И мене веднъж ме прекараха така... Оттогава, ако искам салатен боб, купувам от шарения. Wink

# 346
  • Мнения: 4 176
Не купувайте смилянски боб.
Варих го онзи ден в тенджерата под налягане цели 4ч.

Ама на коя фирма, защото аз съм вземала смилянски боб и е ставал супер. Кажи на коя фирма е бил твоя, че се канех пак да вземам и да я избягвам. Извинявайте, ако това е ОФФ.
ОБЕРОН-Х

# 347
  • Мнения: 1 608
Ето един сяйт за така любемите Е-та http://www.analytica-bg.com

# 348
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Изтрих си предното съобщение, защото от залисия ви бях пуснала нещо от миналата година.............
Копирам малко за 20 годишното месо, влязло в България...... от сайта на Бтв


 За миналата година в страната са внесени над 141 000 тона замразено месо

Анализите показват, че месото, което е пуснато у нас е канцерогенно и със забранени медицински препарати в него. Говеждото съдържа хормони, антибиотици и диоксини. Според специалисти, при консумация от бременни жени, например то може да предизвика уродство в плода. Тези препарати не убиват, но имат кумулативен ефект и с е натрупват в организма. При приемането му могат да се отключат всякакъв тип реакции в организма - появата на рак, левкемия, да се активират рецидиви при хронични заболявания.

Фирмата “Булимпекс” е официалният вносител на 20-годишното месо. По регистрация, тя се занимава с търговия с твърди и течни горива. Адресът, на който е регистрирана в Стара Загора не съществува.
В заявлението за внос на месо, изпратено до директора на ветеринарно-медицинската служба, фирмата “Булимпекс” е дала телефон за връзка, който съвпада с телефона на пловдивската фирма "Елко" ООД, която произвежда кремвирши. Собственици на Елко са братята Рубин и Константин Гавраилови.

По данни от доклад на Центъра за изследване на демокрацията, средно на месец в страната влизат общо над 400 хладилни камиона. Контрабандното месо идва от дълбоките резерви на отделни държави, предимно от Индия и от Китай, откъдето има забрана за внос.
Бразилия е държавата, която държи най-ниските експортни цени на говеждото. Заради множеството заболявания по животните там има само два щата, от които е позволен внос. Поради тази причина много често се фалшифицират документите на месо, добито в други щатове. От Бразилия у нас за месо се вкарват и така наречените родителски стада. Това са птици, които до този момент са използвани за разплод, за снасяне на яйца и по тази причина са тъпкани с хормони и антибиотици. След края на технологичния цикъл те трябва да бъдат унищожени. Това месо влиза у нас на безценица.



Индия и Китай са държавите, в които няма програми за следене на лудата крава, шапа и чумата. Животните не се маркират и не се обезпаразитяват. Говедата се колят в помещения, в които санитарните и хигиенните условия са под всякаква критика. В последствие месото се пакетира, лепят се етикети за произход от държава, за която няма забрана за износ.
Мукозната болест, левкозата, туберкулозата, бруцелозата и антракса са характерни и обичайни заболявания за този регион. От тези държави контейнерите пристигат с фалшиви документи.

Най-често корабите, натоварени с месо от Индия и Китай, акостират в малтийското пристанище Марсалук. Там се подменят документите за произход. За индийското месо обикновено се дават документи за датско производство. Пилешките продукти стават американски, а свинското испанско или бразилско

Според запознати, у нас месото обикновено влиза през Варна, а ако не го пуснат там, корабът отива до Солун. В гръцкото пристанище, документите се преправят отново, стоката се товари на камиони и се вкарва през Кулата.

Неофициално ветеринари признават, че у нас масово влиза пуешки прат, обрезки и всичко това, което в Европейските страни се унищожава. Вкарват се протеини, които се влагат в производството на колбаси.

Основният проблем е, че българският потребител не е претенциозен по отношение на качеството.


От друга страна, в борба за по-добри цени, големите търговски вериги искат от производителите по-високи отстъпки. Поради тази причина в търсене на по-ниската цена, конкуренцията между месопреработвателите се превръща в съревнование, кой ще направи най-доброто менте. Производители признават, че има колбаси, в които няма не само месо, а дори и сланина. За да се поевтини продукта, в най-добрия случай, месото се замества с мазнини, добавя се повече вода. Популярен заместител на месото е и соята.


Ето я цялата статия:

http://www.btv.bg/news/?magic=reporters

# 349
  • Мнения: 11 534
Относно БДС-тата.От 4-5год БДС-тата отпаднаха като задължителен нормативен документ.Производителите бяха задължени да изготвят ТС/технологична спецификация/ или ТД/технологична документация/ по която се произвежда продукта.

# 350
  • Мнения: 4 651
Относно БДС-тата.От 4-5год БДС-тата отпаднаха като задължителен нормативен документ.Производителите бяха задължени да изготвят ТС/технологична спецификация/ или ТД/технологична документация/ по която се произвежда продукта.

Мдам, тоест позволили са им да правят каквото си искат, стига да има кой да им одобри ТС или ТД ..... Много удобно

# 351
# 352
  • Мнения: 11 534
Относно БДС-тата.От 4-5год БДС-тата отпаднаха като задължителен нормативен документ.Производителите бяха задължени да изготвят ТС/технологична спецификация/ или ТД/технологична документация/ по която се произвежда продукта.

Мдам, тоест позволили са им да правят каквото си искат, стига да има кой да им одобри ТС или ТД ..... Много удобно
Да, за съжаление това е точно така.Производителя сам определя какво и колко да слага в продукцията си.От ХЕИ/сега Риокоз/само могат да контролират дали се спазват посочените от самия производител норми. Rolling Eyes

# 353
  • Мнения: 642
Вече ми се гади от всичко което прочетох дотук... чудя се как издържах да изчета всичко - явно съм голям мазохист (не го знаех досега).
Направих някои изводи, взех някои решения.Благодаря ви.
Ще ми се да гръмна някой ама кой точно - производителя ли, контролните органи ли, търговците ли...?

# 354
  • Мнения: 11 534
Вече ми се гади от всичко което прочетох дотук... чудя се как издържах да изчета всичко - явно съм голям мазохист (не го знаех досега).
Направих някои изводи, взех някои решения.Благодаря ви.
Ще ми се да гръмна някой ама кой точно - производителя ли, контролните органи ли, търговците ли...?

Давай всичките наред #2gunfire #2gunfire Joy Joy

# 355
  • Мнения: 3 760
От всичко прочетено направо  #Crazy
Отщя ми се да ям и месо, и сладолед и боб... Млечните продукти отдавна съм ги низвергнала.

# 356
  • Мнения: 3 810
1. Освен всичко писано за млякото на Данон,  да добавя само, че закваската му се внася от Франция (явно млякото да има по-европейски вкус  Mr. Green), като преди да бъде освободено от митница престоява доста време. Нищо, чудно, че след това оставено 2 седмици на слънце му няма нищо. То с такава закваска Shocked !
Ох, изкушавам се пак да се включа.
Преди време писах, писах, но една 'колежка" ме ядоса и се изтрих.
Сега пак ще го напиша: (Мъжа ми е в бранша с к. мляко.)
1. Данон няма нищо общо с технологията на правене на к. мляко. Правело се от суха маса и вода! Няма заквасване! Това ако е к. мляко аз съм умна и красива!
2. Закваската почти на всички млека е вносна, защото излизало по- изгодно на производителите. Но бактерията пак била българска. В това нямало нищо страшно.
3. Съвет за марка: търсете млека на които пише "произведено съгласно добрите производствени практики". За тях има повече контрол поне от хигиенна гледна точка.(На мъжо е такова. Проверяват ги много често.)
4. "На мама" или домашно направеното к. мляко е най- хубаво. Но вече ме упрекнаха тук, че на 5-ия етаж било невъзможно(възможно е! Аз го правя поне веднъж в месеца, въпреки че мога да си купувам евтино и сравнително качествено)

# 357
  • Мнения: 4 546
не знам дали си въобразявам, но домашната  лютеницат на олинеза в тези ръбатите бурканчета, като е топла е отврат, а като е от хладилникът е хубава  newsm78

# 358
  • Мнения: 14 654
лещата на " крина " - 1/3 от опаковката се оказа че е пълна с малки сиви камъчета,които не можеш да изчистиш с часове ако се захванеш,а не се забелязват веднага,защото са с големината на лещените зрънца

# 359
  • Мнения: 565
Зехтин San Lazaro - Extra Virgin! Има отвратителен вкус и мирис, който няма нищо общо със зехтин Sick

Общи условия

Активация на акаунт