Черен списък на храни и хранителни продукти - Бг

  • 269 233
  • 1 823
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 160

Не трябва да се купува кисело мляко с висок процент масленост. Кравите 3,6 % масленост не могат да докарат. Производителите слагат една маса приличаща на лой /бежово-сива/ за да вдигнат маслеността. Мирише ужасно! И това става в MEGLE - уж немска фирма! Аз повече от 2% не купувам!


Кравите дават мляко около 3.7%-3.8% масленост. Имам приятел който работи в Мегле и ми носи всеки месец млечна сметана която остава при производството на мяко защото трябва да се свали масленоста. Някои фирми произвеждат масло по този начин

Почти съм убедена, че това с бежаво-сивата маса е вярно, но нещо друго ми е любопитно. Понякога купувам прясно мляко с 3,6% масленост ( което би трябвало да е почти максимално възможната, нали?) а то си е почти като вода. В смисъл, че когато ходя на гости при баща ми, един съсед, който има крава ми носи мляко за малкия и като се превари и остави, на повърхността остават 1-2 пръста каймак (ние така му викаме), който си е почти като масло, а при купеното мляко не става така. Въпросът ми е защо става така - домашното мляко ли е с много по-голяма масленост (по-голяма от 3,7-3,8%) или тези, дето пишат на етикета 3,6% лъжат най-безобразно?  newsm78

# 196
  • София
  • Мнения: 748
според мен,злпк,домашното мляко е с по-голяма масленост.не съм специалист,но съм виждала с очите си крави,които дават мляко със 7% масленост.доколкото знам,колкото по-маслено е млякото на кравата,толкова по-малко е като количество.

# 197
  • Мнения: 1 426
тия крави и аз съм ги виждала, но това няма никакво значение при купешкото кисело мляко, защото още преди самия процес на заквасване, прясното мляко се обезмаслява до 0.5% за да се извлече масло, след което допълнително се вдига малеността му с добавки.

# 198
  • Мнения: 4 916
Значи, това с маслеността на млякото зависи от различни неща - кравата от млечно направление ли е, с какво е хранена, какъв сезон е... Така че не се коркайте, но ако е за деца, по-добре правете сами кисело мляко.
Обаче на мен за друго ми беше думата - от години не бях купувала "Данон", обаче веднъж през лятото в магазина беше останало само тяхно кисело мляко (понеже никой не иска да го купува), та с огромно отвращение взех едно и не го ядох три седмици (обърнете внимание, че става дъпрос за лятото)
 Confused
Да не мислите, че се развали? Няма такова нещо - нито миризма, нито надута капачка, като го отворих изглеждаше като новичко
 Sad
След това взех и на "Пършевица" и то стоя доста... и не се развали.
Абе, ужас, какво да ви разправям.

# 199
  • Мнения: 4 916
И за колбасите да кажа (тук съм компетентна)
- за да има 20 на сто месо в колбасите, тяхната цена трябва да бъде на 6 лв.
- в колбасите преобладава т.нар. прат (стрити машинно кости, лой, кръв, уши, зурли, пикочен мехур и пр. прелести), които са описани в етикета като адитив.
Тези съставки не са вредни за здравето, но нямат хранителна стойност.


----------------------
пускам материал от в. Труд от 5 август м.г.
Отпадните меса не били вредни
Какво има в саламите? 95% от месото, което се внася, е от най-ниско качество, твърди ветеринарен инспектор от столичната ДВСК в сигнал, който "Труд" публикува в броя от 3 август т.г.
Тревожното е, че много фирми, вносителки на месо и месни продукти, са правили анализите си в лабораториите на централния ветеринарен институт, които не са акредитирани да вършат тази работа.
Генералният директор на Националната ветеринарномедицинска служба (НВМС) д-р Кирил Киров вчера бе категоричен: нарушената процедура на анализите поражда съмнение за нагласени резултати и за качеството на вноса.


Днес продължаваме темата от сигнала на ветеринарния инспектор, защото се оказа, че в страната се внасят огромни количества нискокачествени меса, които в европейските държави отиват в екарисажа.
Само за шестте месеца на тази година в България са докарани 14 000 000 кг птичи продукти, 13 500 000 кг телешко и 13 401 000 кг свинско. Колко от тези близо 41 милиона килофама меса са отпадъци, никой не може да каже, защото са изядени. Годишно влизат от чужбина и над 30 000 000 кг говеждо за колбасарството. А от браншовата организация на месопреработвателите искат да се премахне и митото за внос на свинско - както било в Румъния.
Вносните месни отпадъци, които влизат в саламите, не са опасни, твърди Костадин Чорбаджийски, шеф на Асоциацията на месопреработвателите. Те само не били стойностни като хранителни продукти. Според него излиза, че сланина, лой, обрезки от глави, каша от кости, перушина и свински кожи са безвредна храна.
"Добре, че "Труд" повдигна най-после този въпрос, за да се затегне системата на контрола", казаха от граничната ветеринарна служба в Калотина. Имало безброй случаи, при които са спирани вносни партиди от обрезки и други отпадни нискокачествени продукти, а след ден фирмата вносител донасяла протокол от централния ветеринарен институт, че това е първокласно месо. И то отива в цеховете.
От нерегламентираните услуги на институгските лаборатории са се ползвали "Леокомерс", "Нова търговска компания", "Сами-М", "София Найт", "Чубра", "Никас-България", "Джогов - Г. Джогов", "Примо трейд", "Галина-К, Кръстьо Димитров", "Илустра", "Родопа Шумен 1884" - Маноле, "Бони оборот търговия", "Камарко Импорт", "Раван-2001", "Билла-България", "Бартлинк интернешънъл", "КТМ", "Интермийт", "Ваклинов" - Г. Малина, "Българска финансова компания", ЕТ "Дебеляшки".
Ветеринарният институт пък е сключил 2 договора: с Института по криобиология и хранителни технологии с ръководител акад. Цветан Цветков, където е изпращал месата за изследване за радиация, и с Минно-геоложкия институт - за анализ за тежки метали.
По закон обаче ветеринарният институт няма право да сключва договори с фирми за анализи, фирмите не са правили договори с нито една друга лаборатория. "Казаха ни, че трябва да подпишем договор с д-р Горан Монов и ние го подписахме. Не знаем за какво му е", признаха вчера от "Бони оборот търговия".
Тук се отваря нов въпрос: Защо ветеринарните инспектори на границата и на митницата са освобождавали вносните партиди с протокол и анализ от централния институт. Според шефа на НВМС д-р Кирил Киров, вероятно са мислили, че щом е поделение на НВМС, всичко е наред (?!).
"Очаквам точната сметка за броя на пробите и парите, които са получени за тях", каза д-р Киров. За м.г. институтът е внесъл в касата на НВМС 403 000 лв., а в предходната година - 236 000лв. Грубата сметка обаче показва, че постъпилите в института суми са 3-4 пъти по-големи. Тепърва ще се проверява къде са отивали парите както и с какво са плащани скъпите ремонти на лабораториите.
Утре на общо събрание на института ще се решава съдбата на нарушителите, обясни д-р Киров.


Стара история с тоалетна хартия
През периода 1985-1990 г. из страната упорито се носеше слух, че софийският месокомбинат "Родопа" прави страхотни кренвирши от... тоалетна хартия.
По вестниците се появиха писма на читатели, които искаха да знаят вярно ли е. Журналисти си спомнят, че партийният орган "Работническо дело" правил проверки, които установили, че месокомбинатът бил купил огромни количества хартия от завода в Белово. Вестник. "Поглед" обаче опровергава този слух в началото на 1990 г.
Но ако е вярно, че свинска кожа може да се разбие на емулсия и да се вкара в салама, защо това да не става и с целулозата?!


Какво има в колбасите
• Обрезки
• лой и сланина
• Кърваво месо
• Свински глави
• Сухожилия
• Ципи
• Жили
• Машинно обезкостено месо - смлени цели птици с перата и костите
• Химически обработени на каша или на прах свински кожи
• Сол
• Грис
• Вода
• Оцветители
• Подправки и други добавки
------------------

# 200
  • Мнения: 2 556
ВСИЧКИ колбаси са си ужас, за съжаление ми се налага да купувам шунка понякога, та да кажа, че шунката "Класик" на Никас има вкус на телешки салам с чесън. Яд ме е дори, че я опитах  Sick

# 201
  • Мнения: 25 441
За Данон да кажа. Още като беше нов продукт в България, работих няколко месеца във фирма, която търгуваше с плодовите млека на Данон. Случи се така, че една касетка беше забравена и престоя 2 месеца след изтичане срока на годност. Отворихме една кофичка - млякото си изглеждаше много добре, даже не беше мухлясало. Една колежка рискува и го опита. Каза, че вкусът му е като току-що произведено мляко!!! #Crazy
А за онази техноложка, която твърдяла, че кравата не дава мляко с над 3% масленост, да си изяде дипломата! Joy
Това, че производителите го разреждат е друг въпрос. Също и как вдигат маслеността на разреденото мляко... С урина!

# 202
  • Мнения: 160
Също и как вдигат маслеността на разреденото мляко... С урина!
Стига бееееееееееееее Sick Sick Sick

# 203
  • Мнения: 381
Малиииииииии нищо не трябва да ям от днес Sick

# 204
  • Мнения: 4 546
Също и как вдигат маслеността на разреденото мляко... С урина!
как с урина ? #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
мислех, че слагат нишесте или сухо мляко  #Crazy #Crazy #Crazy

# 205
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Момичета, направо ми настръхна косата от всичко това Shocked А аз давам на сина си кремвирши, но като прочетох
Какво има в колбасите
• Обрезки
• лой и сланина
• Кърваво месо
• Свински глави
• Сухожилия
• Ципи
• Жили
• Машинно обезкостено месо - смлени цели птици с перата и костите
• Химически обработени на каша или на прах свински кожи
• Сол
• Грис
• Вода
• Оцветители
• Подправки и други добавки
------------------

Колбасите са с отвратително качество, а какво остава за кремвиршите!!!!! Shocked Shocked Shocked Какво да даваме на децата си? Неможе само собствено производство все пак... Shocked

# 206
  • Мнения: 25 441
Също и как вдигат маслеността на разреденото мляко... С урина!
как с урина ? #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
мислех, че слагат нишесте или сухо мляко  #Crazy #Crazy #Crazy
Това го правят фирмите, които пакетират това, което наричат "мляко". Аз говорех за селските производители, тези, които предават млякото на мандрите. Като във вица: "Колко мляко предаде днес? Ами 10 литра. Кравата даде 8, а ние сме четирима вкъщи, трябва все пак да остане по литър на човек и за нас!" hahaha

# 207
  • Мнения: 4 546
сега и мляко да не ядем. то само въздух остана , ама и той вреден  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
снощи се сетих, че преди няколко дни гледах платено съобщение по бтв за фабриката на кренвирши леки. че е създадена по някаква програма , с чуждестранно участие. и  че имало инспекция от чуждестранния инвеститор и всичко си било ок и с "европейско качество". та много ми е чудно дали и на запад колбасите са такава гадост или просто качеството им е европейско на тия кренвирши, ама като за БГ  newsm78

# 208
  • Мнения: 25 441
Бисмарк ли беше казал, че политиката прилича на кренвиршите - ако хората знаят от какво се правят, никога няма да ги погледнат...? newsm78
Направете си изводите сами! Wink

# 209
Аууууу, ужас, излиза че всичко по магазините е ужасно Sick
На мен една приятелка ми каза че е ходила и е видяла как се прави купешка  лютеница. Циганите я мачкали с ботушите и си секнели носа в нея... Shocked Shocked Shocked
Абе изобщо някои чувал ли е за храна дето е промишлено произведена и не е с разни допълнителни "бонуси" Sick? Оставам с убеждението че кой каквото е видял как се прави и не го близва. От утре ще ям само домашно производство... Дано само не умра от глад Sad

Общи условия

Активация на акаунт