Изкараха ме мангалка....

  • 2 964
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 217
Алекса, все пак не пие ли други течности от шише?- примерно сок или вода?  Полека ще започне и мляко да пие от шишето.   Дано да можеш още малко да го покърмиш  и с лекарствата да се изчака, но ако не се чувстваш добре, няма да имаш друг избор. Все пак дотук си се сравила. Вечер за успокоение ще се гушкате и ще смуче биберона-залъгалка.  Ще плаче, но ти ще си до него.   И аз кърмих до 10 месец. Сега е на изкуствено мляко, а преди това не пиеше нищо  от шише. Но лесно минахме  - все пак и от там тече мляко. В началото пиеше само по  40-50 мл, после по 100 мл, и така полека-лека увеличаваше количеството изпито мляко. Желая ти успех и кураж! Heart Eyes

Ох, трагично е положението и с шишето и със залъгалката - нищо не иска, ама нищо! Айде денем някак иди-дойди, но нощем е кошмар - той си суче по 3-4 пъти и става война за цицата....
Ако трябва обаче - ще се справяме, нямам как.... Ако е истина диагнозата ми - не мога да си позволя да падна някъде занапред и да си пребия детето или най-малкото да им създавам стресови ситуации когато съм сама с тях. Не се чувствам добре, но с бебчо някак се "лекувам" по време на прилошаванията - те не са и чести, но....Никога не съм припадала, дори не ми е причернявало, но....перспективите били такива ако не се вземат мерки....Та тъй....Мисля обаче, че ще се покърмим още, някак чувствам, че ще можем...
Пак благодаря на всички и ще пиша какво е казал доцента - във вторник съм там.  bouquet

# 31
  • Мнения: 1 432
Алекса, бъди здрава   bouquet
лекарката не заслужава и коментар  Stop

# 32
  • Мнения: 316
АЛЕКСА, обърни внимание на своето здраве. Знаем, че когато спреш да кърмиш е кофти, но за ок. 2-4 седмици това състояние преминава; въвеждаш някаккъв примерен режим на хранене и ти се "отваря" повече време за себе си - това е много важно в момента. Късмет  bouquet

# 33
  • Мнения: 200
Аз като чета глупостите на "лекарката" би ми се искало повече да съм "мангалка" отколкото като нея....помиярка.Разбира се,че най-доброто хранене за бебето е кърмата.Дано не ти се налага дълго да го лишаваш.
       
          newsm10

# 34
  • София
  • Мнения: 2 217
За съжаление диагнозата е вярна. Ами, това е, ще се лекувам, а с кърменето ще се справим с помоща на спецовете във форума. Благодаря ви още веднъж за всичко!  bouquet

# 35
  • Мнения: 2 829
Алекса, кога ще започваш лекарствата? Говорихте ли с доктора дали и колко време е разумно да ги отложиш за да отбиеш Дани?
Ти опита ли да намалиш кърменията междувременно?
разкажи подробно да помагяме, за да стане всичко по-лесно!

# 36
  • Мнения: 4 433
Алекса, бъди здрава   bouquet
лекарката не заслужава и коментар  Stop
Peace Hug

# 37
  • Мнения: 636
И аз ще кажа, лекувай се и бъди здрава! Направила си много, много за детето си, сега трябва да направиш нещо и за теб самата! Ни виждам нищо лошо да те сравнят с циганка, що се отнася до кърмене. Никой няма да се обиди ако му кажат "Музикален си като мангал", нали?

# 38
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
За съжаление диагнозата е вярна. Ами, това е, ще се лекувам, а с кърменето ще се справим с помощта на спецовете във форума. Благодаря ви още веднъж за всичко!  bouquet
има вече много добри лекарства. трябва да се провери дали някои от тях не са съвместими с кърмене. имам предвид според периода им на полуразпад, проникването в кърмата... и т.н. може би бихте могли да оставите някое от кърменията... от друга страна малкия сладур е получил страхотна инвестиция от теб. по-малко от 1/5 от децата се кърмят до 6-ия месец бях чела някъде. не знам дали е така. извадката от нашия парк категорично показва и по-малък процент. така че си дала на сина си ценен капитал за цял живот.
така че и да се наложи да прекъснете, може би на теб ще ти е по-мъчно отколкото на него.
мисля че можеш да разчиташ на подкрепа, макар и виртуална... Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 2 217
Ни виждам нищо лошо да те сравнят с циганка, що се отнася до кърмене. Никой няма да се обиди ако му кажат "Музикален си като мангал", нали?

 Joy Joy Joy

# 40
  • Мнения: 4 199
Е, мнението на лекарката е потвърдено 100% от специалист. Компетентна ли е в такъв случай? Заслужава ли епитети от сорта на "помиярка" и разни други обидни изказвания? Моля ви много да  поразмислите и да си вземете думите обратно!
Пък за вашата компетентност по отношение нейната специалност просто не бих искала да споменавам.

# 41
  • Мнения: 961
ra2, никой мисля не оспорва компетентността по отношение на епилепсията! Проблема е начинът, по който се държи с Алекса! Начинът, по който омаловажава кърменето като хранене, комуникация с детето, връзка, преживявания! На първо място Алекса е човек, който освен заболяването си е и много други неща, и е безотговорно, непрофесионално и т.н. да говориш неща от рода, които тази докторка е наприказвала и които нямат нищо общо с диагностицирането и лечението на заболяването!

# 42
  • Мнения: 9 481
Е, мнението на лекарката е потвърдено 100% от специалист. Компетентна ли е в такъв случай? Заслужава ли епитети от сорта на "помиярка" и разни други обидни изказвания? Моля ви много да  поразмислите и да си вземете думите обратно!
Пък за вашата компетентност по отношение нейната специалност просто не бих искала да споменавам.

Това, че мението й е потвърдено от др специалист /по отношение на диагнозата ЗА МАЙКАТА/, по никой начин не означава, че е компетентна относно "педиатрията", която и била любима специалност Naughty
Да не говорим за отношението към пациентката-за това е темата и изписахме 3 страници....и апропо никъде не видях цитираните от теб епитети Naughty
 Та за какво да си взимаме обратно думите? newsm78

# 43
  • Мнения: 1 290
Здравей Алекса,

може би трябва да ти пиша на лични, защото това, което ще ти напиша е много лично, но...
реших все пак да го пусна в темата ти, защото освен на теб може да даде кураж и на други момичета с този "проблем

В 6 месец от бременността ми ми поставиха диагноза - епилепсия.
Това се случи след като направих голям гърч.
Изписаха ми лекарства, съвместими с бременността и в малка доза, които се съгласих да пия само заради бебо, само за да не спра кислорода до него при евентуален нов гърч.
Родих нормално, без упойки, без нищо, което според невролозите е лудост.
Кърмих 2,2 год.
Както виждаш от лентичката ми съвсем до скоро.
Пиех през това време пак ниски дози хапчета
но... направих 5 гърча един след друг за около 6 часа. Което е страшно много.
Хоспитализираха ме за 5 дена и така отбих детето... Тоест приятелката ми, която го гледа през това време  Heart Eyes го отби.
Преди това правех опити за отбиване, но неуспешни.

Сподели с невролога си, че искаш плавно да отбиеш детето, тоест да кърмиш още известно време и ще измислят лекарства в нужната доза, за да не вредят на бебо.
Още повече, че нещата при теб явно са много по-леки

Желая ти от сърце "епилепсията ти" да не се развие повече от това което е и да я овладеете без това да пречи на най-хубавото майчинско занимание - кърменето

  bouquet

# 44
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
един букет за теб Gvendolin   bouquet
браво за смелостта, и за всичко, което си направила за детенцето. пожелавам ти дълги години здраве и много радости.
стискам палци и на алекса всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт