Такса за частна градина когато детето не я е посещавало

  • 4 209
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 28
Абсолютно валиден,до 18 12 2008(имахме взаимно 3 месечен пробен период),знаете ли гадното е че детето ми толкова болен беше последния път преди болничния  повръщане силно разтроен стомах висока температура 4 дни НИЩО (освен пиене на глюкоза )не беше хапвал ходихме посред нощите в Токуда понеже го боляха ставите първо глезените после колената и накрая ръчичките,ревах заедно с него вече не знаех какво да направя за да му помогна!И след тези кошмарни дни и нощи най-накрая той се закрепи порозови бузките и това накрая за капак!Ще търсиме със съпруга ми решение защото няма да я бъде както си го мислят

# 16
  • София
  • Мнения: 771
bisi, детето ми от повече от 2 години ходи в частни градини, първо в една, после го преместих в друга. И на двете места в договорите е било описано как се процедира при продължително отсъствие на детето. Приспада се някаква част от сумата, но е не повече от 5 до 10 дни отсъствие. Първата година детето ми също много боледуваше, имало е поне 3-4 месеца, в които е ходил сумарно по 5 дни и съм си плащала цяла такса. Имах един случай, в който бях предварително решила да го спра за 1 месец по здравословни причини, предупредих ги от рано и попитах дали ще има някаква отстъпка. Занесох си документ и тогава платих половин такса. Въпрос на лична договорка. Само не си мисли, че може детето да отсъства продължително и ти да не плащаш изобщо.

# 17
  • Мнения: 28
Там е работата,в нашия договор пише предварително уведомяване и медицински документ нищо друго,а преди да излезем в болнични им занесох препоръка на моя педиатър!Нямаше ли да бъде коректно да ми кажат още тогава,а не да чакат да го пусна и така да ме изненадат че вече дължа пари за който не пише в договора???Има ли смисъл от договор щом всеки ще си прави каквото иска??А и след това им занесох протокол  подписан от трима педиатри(медицинска комисия)щом пренебрегват такъв документ ще бъде за тяхна сметка!

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
От това, което си цитирала, не става ясно защо смяташ, че следва да не плащаш такса за градината? Прочети си договора.
Колкото и да се пениш, договора си е договор и ако в него не го пише, не 'законови', ами каквито щеш мерки да предприемеш - все тая ще ти се наложи да платиш - но доколкото мога да съдя за теб, от начина по който пишеш - едва ли ще го проумееш лесно.

# 19
  • Мнения: 1 572
и аз мисля че нямаш право да се сърдиш , не пренасяй едното върху другото , поне от това което си написала хората са си в право да си искат парите , те какво са виновни че детето е било болно , тока си е ток , учителките също , може би би трябвало да приспаднат храната

# 20
  • Мнения: 28
Мила не е нужно ТИ да съдиш за мен или да ми правиш психологически профил,просто прочети по-нагоре!

# 21
  • Мнения: 1 572
2 Задължения на родителите :Родителете се задължават да осигоряват редовното присъствие на децата за времето за което са сключили договора.В СЛУЧАЙ НА ЗАБОЛЯВАНЕ НА ДЕТЕТО ТЕ ТРЯБВА ЗАДЪЛЖЕТЕЛНО ДА УВЕДОМЯТ И ДА ПРЕДСТАВЯТ МЕДИЦИНСКИ ДОКУМЕНТ!!!!!!
аз за пари не виждам да пише  newsm78

# 22
  • Мнения: 28
да не ми казаха за тази "малка" подробност когато ги предупредих че ще отсъстваме

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
да не ми казаха за тази "малка" подробност когато ги предупредих че ще отсъстваме


Bisi, не е било нужно да ти го казват, защото това е твое задължение по договора - подписала си го вече, предполага се че си го чела и си се съгласила с условията - няма смисъл всеки път да се разясняват и коментират наново. По силата на договора ти дължиш такса и за този период, през който детето е отсъствало. Изводите ти са емоционали и погрешни. Ако имаше изключение /да не плащате изобщо или да има отстъпка някаква/, то това щеше изрично да е записано.

# 24
  • Мнения: 4 590
и във варненските частни градини е така - ходи не ходи  плаща си цялата такса
даже на места искат предварително за цялата година
една от директорките ми обясни така''ама като стане януари , февруари и като хукнат по бабите ние какво да затворим ли''

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
Мила не е нужно ТИ да съдиш за мен или да ми правиш психологически профил,просто прочети по-нагоре!

Ако се отнася до мен, не съм 'мила', имам право да имам мнение за хората и прочетох най-отговорно всичко, което си написала по темата, за да дам мнението си на специалист /по договорите/. Кое 'по-нагоре'имаш предвид?

Няма значение в коя частна градина какви са правилата/в нашата например такса не се дължи при отсъствие над 2 седмици по медицински причини/, важното е какво пише в подписания от авторката договор. Очевидно е, че в нейния няма клауза според която да се освобождава от такса, поради отсъствие на детето, или поне тя не може да намери такава клауза в договора си.

# 26
  • Мнения: 28
Няма клауза че ме освобождава но няма и клауза коята да ме задължава да заплащам дните когато не е присъствало детето! В случай на заболяване на детето те трябва задължително да уведомят и да представят медицински документ!!!!! Това е. Какви специалисти какви историй!Специялно за случая съм препрочела над 15 пъти договора и НЯМА клауза която ме задължава да заплащам услуги който не сме получили!Нали за това е договор?Ако имах такава клауза въобще нямаше да отварям тема!

# 27
  • Мнения: 418
Да,но явно това е твоята интерпретация на договора.Не си ли се замисляла,че може да грешиш?

# 28
  • Мнения: 1 147
Детето ми е на градина, за която плащам винаги - когато ходи, болна е вкъщи или сме в отпуска. Такива са условията и съм се съгласила. Ако предполагам, че няма да присъства за дълги периоди от време, може да се наложи да я отпиша, и да я запиша (ако има място) по-късно пак.
Не знам защо се ядосваш. Такова са условията, записвайки детето си явно си била запозната с тях.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Няма клауза че ме освобождава но няма и клауза коята да ме задължава да заплащам дните когато не е присъствало детето! В случай на заболяване на детето те трябва задължително да уведомят и да представят медицински документ!!!!! Това е. Какви специалисти какви историй!Специялно за случая съм препрочела над 15 пъти договора и НЯМА клауза която ме задължава да заплащам услуги който не сме получили!Нали за това е договор?Ако имах такава клауза въобще нямаше да отварям тема!
Ти си подписала договор, че ЧДГ ще ти предоставя услуга за известен период от време, а ти ще я плащаш тази услуга за този период. Услугата не е била недостъпна за теб, ти си решила (независимо поради каква причина) да не я ползваш, ЧДГ си е там и ти я предоставя, съответно трябва да платиш.
Това, че ти искат медицинско, няма абсолютно нищо общо с плащане/неплащане на такса.

Преди да подписваш договори, трябва да ги четеш и да се интересуваш за дадени ситуации, които не са описани в договора.

Общи условия

Активация на акаунт