Одраскване от котка

  • 5 104
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 606
Здравейте,

Днес бяхме в провинцията привечер и малкият дръпна една котка. Тя му посегна, но изглеждаше сякаш не го е наранила. Сега вечерта видяхме, че има две драскотини. Трябва ли да ходим в спешното? Опасно ли е ?

Благодаря ви предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 4 784
Ако е улична, може и да е опасно, но в спешното чак, ако прояви някакви признаци на неразположение.

# 2
  • София
  • Мнения: 606
Да, улична беше. Аз съм чувала, че се слага инжекция против тетанус, но сега не мога да открия повече информация по въпроса. Незнам до колко е опасно...

# 3
  • Мнения: 4 784
Той против тетанус няма ли ваксина?

# 4
  • София
  • Мнения: 606
Ами не знам. Правени са му задължителните до 1вата годинка, но не знам тетанус дали е включена. Включена ли е към задължителните?

# 5
  • Мнения: 4 784
ДТК е от задължителните ваксини, би трябвало да сте я правили.

# 6
  • Мнения: 1 763
Моя син два пъти го драска котката на майка ми. Не сме имали проблем, но тя е домашна и ваксинирана.

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 00:21 от reme

# 7
  • Мнения: 4 784
Моят син два пъти го драска котката на майка ми. Не сме имали проблем, но тя е домашна и ваксинирана.
Такъв случай и ние сме имали.

# 8
  • София
  • Мнения: 606
veni9 Много, много ти благодаря! Определено се успокоих. Имаме бити Пентаксимите - а те включват и тетанус, просто не бях му обърнала внимание преди.   bouquet

reme Дано и ние нямаме проблеми.  Praynig Няма да ходя до спешното. Само ще го наглеждам за признаци на неразположение.

# 9
  • Мнения: 961
Кога сте правили последния Пентаксим?

# 10
  • София
  • Мнения: 606
Преди 3 месеца беше последната ваксина Пентаксим. Сега трябва да бием още една, но бяхме болни и я отложихме.

# 11
  • Мнения: 961
Значи няма страшно! Ако бяха минали повече от 6 месеца, тогава евентуално можеше док да прецени, дали да сложите или не! Спете си спокойно!  Hug
Аз така сигурно ти отговарям, защото вчера звънях в ХЕИ да се консултирам по въпроси за тетанус, за моята бебка!

# 12
  • София
  • Мнения: 606
asiasia Охххх, благодаря ти! Много се страхувам за него и исках да съм сигурна, че аз съм взела мерки, за да не съжалявам някой ден...  Сега ще спя спокойно...  Hug

Общи условия

Активация на акаунт