Остава ли белег?

  • 1 951
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 167
Една приятелка скоро роди със секцио. Докато са я рязали обаче, са резнали и бузката на бебето. Аз останах доста учудена, защото за първи път чувам нещо подобно, но явно се случва (още две бебета от стаята й били така)...... Та въпроса ми е случвало ли ви си е и ако да мазали ли сте бебето с нещо, за да не му остане белег?

# 1
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 654
За първи път чувам такова нещо. Би трябвало да се консултира приятелката ти с лекар. Той най-добре ще я консултира!

# 2
  • Мнения: 9 814
На единият ми племенник срязаха главичката при секциото и му остана белег, не се скрива от косичката.
Вече е на 7 години.

# 3
  • Мнения: 544
За първи път чувам такова нещо. Би трябвало да се консултира приятелката ти с лекар. Той най-добре ще я консултира!

И аз мисля че лекар най-добре ще каже.

# 4
  • Мнения: 1 712
На братовчедка на съпруга ми при секциото също резнаха главичката на сина й ,но косичката скри белега.Той е на 12 години.

# 5
  • Мнения: 4 290
Аз пък мисля, че е най-добре да се обърне към адвокат! А, дали ще остане белег е много относително, това ние не можем да знаем.

# 6
  • Мнения: 1 167
Лекарката казала нищо да не прави то щяло да се заличи с времето.  Thinking

# 7
  • Мнения: 1 155
Боже... Shockedза пръв път чувам за такова нещо......незнам. Най-добре да се консултира със специалист.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 603
Братовчедка ми е на 24, а белегът на гърба и още си личи.

# 9
  • Разград
  • Мнения: 518
Аз пък мисля, че е най-добре да се обърне към адвокат!
Определено! Какви са тези некадърници  #Crazy

# 10
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Това на нищо не прилича. Какви са тези лекари? Ами то може да се случат още колко неща на бебето с такива "лекари".

# 11
  • Мнения: 1 949
Аз имам такъв белег на дупето (била съм седлищно). Почти незабележим е, даже аз трудно си го намирам, а знам за него и къде е. На лицето ще се заличи много бързо, понеже все пак е на открито и му влияят слънцето, вятъра  Peace Спокойно! Голямо ли е разрезчето и нали не са го лепили, пили или нещо подобно?

# 12
  • Мнения: 437
Направо съм потресена!!!
К`ви са тея касапи!!!
За белега приятелката ти да се консултира с педиатъра за някакво мазило.Например контрактубекс (има и по-ефикасни, но и доста скъпички).Но ако лекарят препоръча нещо,  мисля , че ще трябва да се изчака няколко месеца преди да се приложи ( първо, че бебето е много малко, и второ - белегът трябва да е чист да няма никакви корички)

# 13
  • София
  • Мнения: 1 735
Докато са я рязали обаче, са резнали и бузката на бебето. .....(още две бебета от стаята й били така)......
Дано не остане белег.Но все пак коя е тази кланица и кой е доктора,та поне да се опазят следващите мамчета и бебчета от такива "специалисти" #2gunfire

# 14
  • Мнения: 1 167
Аз имам такъв белег на дупето (била съм седлищно). Почти незабележим е, даже аз трудно си го намирам, а знам за него и къде е. На лицето ще се заличи много бързо, понеже все пак е на открито и му влияят слънцето, вятъра  Peace Спокойно! Голямо ли е разрезчето и нали не са го лепили, пили или нещо подобно?

Не е шито, за лепено не знам. Представлява червена черта около 2-2.5 см. Приятелката ми си взе Дерматикс ултра ( май така се казваше) за нейния белег. Освен да мазне и бебчо с него, знам ли? Педито нищо не е казало

Общи условия

Активация на акаунт