за попарата

  • 3 527
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 586
Нищо не е задължително!Аз давах и давам попара,Хриси я обожава Mr. Greenправя с масло,сухар,сирене и вода! PeaceНе слагам захар!

# 31
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз въведох попарата на 10 месеца, но я прояде на 11 месеца.  Първо въведи масло, после се дава около 7-8 дена обезсоленето сърене, ако глутен не си въвела и него и тогава- хоп попара Joy
Аз захар в попарата не слагам, но я правя с чай.

# 32
  • Мнения: 422
беба, към 6 часа суче , после към 8 или 9 ядем попара, в зависимост кога е станала, после следващото хранене е в 12 ч. ,след това в 16 закуска -каша или плодово пюре , след това посуква и към 21 ч, мляко и суче и заспиваме   Hug м/у другото ние всяка сутрин закусваме попара не иска нищо друго, ни кус кус ,. ни йогурт с плодове, нищо САМО попара , някаква фенка и май  Hug

# 33
  • Австрия
  • Мнения: 143
pravilno procediras ,az davam popara no s AM ne s chai,po natatak kam 10mesec otpada ednata zakuska AM sutrin i ostava samo na popara i za raznoobrazie na poparata,oveseni iadki ,kus kus sas sirene i maslo ,musli i t.n.t......

правилно процедираш, аз давам попара но с АМ не с чай, по нататък към 10 месец отпада едната закуска АМ сутрин и остава само на попара и за разнообразие на попарата, овесени ядки, кус кус със сирене и масло, мюсли и т.н.т.....

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 15:53 от Vivi

# 34
  • Мнения: 367
В попарата има много полезни неща - сирене, масло и хляб! За мен това е най-подходящата закуска за децата и синът ми само това яде сутрин от 7-месечен.

# 35
  • Мнения: 564
Попара моя син обичаше по едно време, след това му писна сякаш..Давала съм я и за закуска и за обяд и за вечеря  Whistling Слагала съм вътре и яйце.. Аз лично много обичам, за това и на него давам  Peace Захар никога не съм слагала в нея, защото ми се струва гнусно  Blush - сирене и захар  Sick Но ако толкова някой държи на захарта може да се ползва кафява захар или пък фруктоза  Thinking
Та като му писна попарката му давах ( като беше под годинката) АМ чисто или с бисквитки, мисля, че е чудесна закуска за малчовци  Peace

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря обича попара и затова и давам.Ако не и харесваше нямаше да я насилвам Peace

# 37
  • Мнения: 46 477
В попарата има много полезни неща - сирене, масло и хляб! За мен това е най-подходящата закуска за децата и синът ми само това яде сутрин от 7-месечен.

Масло и сирене можеш да сложиш във всяка едно др. закуска.

Разнообразието е важно за децата, не може да се изчерпва закуската му с едно и също нещо  Tired давай разни ядки и т.н., пак си слагай масло и сирене, но всеки ден да е различно!

# 38
  • Мнения: 130
Никол - и каква закуска вместо попара препоръчваш?

Само да предупредя мамите да не правят попарата с чай от липов цвят, купен от някъде - ромите ходят и метат покрай бордюрите прахоляк + липов цвят - така се събира! ВЕнимавайте!

# 39
  • Мнения: 4 014


Само да предупредя мамите да не правят попарата с чай от липов цвят, купен от някъде - ромите ходят и метат покрай бордюрите прахоляк + липов цвят - така се събира! ВЕнимавайте!

Да, това и аз го видях с очите си
Първо си помислих, че става дума за доброволна акция по почистване

# 40
  • Австрия
  • Мнения: 143
нашия режим на 8 беше 6h.АМ10h.попара сега спи до 8 и направо яде попара но с АМ или овесени ядки с плод,кус кус  със сирене и масло или на НIPP закуските с  йогурт и плод
с извара и плод и добро утро мюсли .пием АМ само в 20.00h.
 

# 41
  • Мнения: 46 477
Никол - и каква закуска вместо попара препоръчваш?  ...

1. Грис + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
2. Грис с намачкан плод.
3. "Тутманик" от грис.
4. Овесени ядки + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
5. Овесени ядки с намчкан плод.
6. Пшенични ядки  + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
7. Пшенични ядки с намачкан плод.
8. Микс овесени, пшенични ядки и просо  + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
9. Микс овесени, пшенични ядки и просо + с намачкан плод.
10.Елда

Можеш да редуваш "сладък" със "солен" ден и щом държиш на попарата, давай през 3 дни и ето ти разнообразно меню за 2 седмици ...

# 42
  • Мнения: 698
Попарата може да се прави с пълнозърнест сухар и без захар. Не разбирам тази мания по сладките храни за бебета. Подсладена вода? Кисело мляко със захар? Та то се казва кисело, нормално е да е кисело, все пак  Laughing. Не мисля, че децата обичат само сладко. Когато бях в болница с малката, нищо не хапваше милата, а е толкова ящна, защото всичко носеха със захар - попара със захар, кисело мляко със захар.... Въпреки че забраняваха внасяне на храна отвън, принудих се да й дам нормално кисело мляко и нормална /според мен / попара.  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 48
много ви благодаря мами за изчерпателните отговори!!!и за новите идейки за закуска!!!

# 44
  • Мнения: 681
Не е задължително разбира се  Rolling Eyes Аз например не и давам,а и тя не  я харесва  Crazy
Давам АМ,кус-кус,овесени ядки.

Общи условия

Активация на акаунт