Университети в чужбина

  • 20 989
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Сега с промените започват и големите касапници. Иска се бързо да завършиш, без да се размотаваш с работа или странични дейности.
Радвам се, че съм на финалната права  Whistling иначе не се виждам завършила  Confused

Пепе, важно уточнение правиш  Peace

при нас откак направиха специалността бакалавър, стана много сложно.
тези които кандидатсват, биват един път пресявани по документи, като е задължително да докажат стаж в областта.
след което  се явяват на разговор с деканката и още няколко професора и обясняват защо искат да следват тази специалност.
та от няколко мои професора знам, че цедката е била сериозна Rolling Eyes

По Сократес/Еразмус идват основно французи и испанци, по-рядко ирландци, но и тях ги има, че университета кооперира с университета в Йорк.

вчера най-накрая си представихме филма за аутиста.
направили са ни кинозала Shocked, напълно професионално оборудване Sunglasses

# 31
  • Мнения: 6 992
Имате интервю за бакалавър  Shocked
Мон дю.

Продължавайте, продължавайте и на мен ми е интересно да чета  Grinning

# 32
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Еовин, все пак в университетите в Германия няма приемем изпит.
все някак трябва да пресеят кандидатите...

поне във моето хохшуле (university of applied science ) има ограничен брой места и някакси трябва да пресеят бъдещите студенти - интервю, по документи или представяш портфолио с твои проекти  Peace
мисля, че за специалността комуникационен дизайн се явяваш на изпит по рисуване, а до изпита си допуснат след като кандидатсваш с портфолио с 25 твои рисунки.

аз бях приета по документи, но сега първо пресяват по документи и викат на интервю и там правят втора пресявка Peace

# 33
  • Мнения: 6 992
Да, да, аз мислех просто, че е по диплома пресяването Simple Smile
Това с интервюто от друга страна не е лошо. Поне трябва да знаеш какво искаш да кандидатстваш, а не като тука...
Да ги пишеш всичките от Право до Педагогика, та а дано се закачиш някъде  Crazy

# 34
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
абе и аз намирам, че идеята с интервюто не е лоша, все пак могат да преценят доколко си мотивиран.
но изискването да имаш практика в областта на медиите преди да кандидатсваваш digital media ми се струва малко прекалено  newsm78

но според един колега, който е бил на това пресяване, по този начин се е качило много нивото на приетите, т.е. обучението ще е на съвсем различно ниво от нашето, например.

# 35
  • Мнения: 6 992
А как според тях се придобива опит, без да си учил нещо?
В смисъл там, да речем, някоя медия взима ли те ей така завършил гимназия да и работиш 2 години и после да ходиш да учиш newsm78 Странно ми се вижда.
Иначе за магистратура ми е по-ясно да имат такова изискване.

# 36
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
сега погледнах: искат 6 седмици практика в медийна фирма (може уеб страница да си програмирал - брои се за опит  Wink)

тук има доста места да работиш като практикант (нископлатени или на доброволни начала), та изискват такъв опит  Peace. oбикновено във фирмата те обучават  Peace

# 37
  • Мнения: 6 992
А, супер. Тук няма. Не че не си знаете, де  Sunglasses
Тук дори на местата, на които ще ти плащат малко, за да те дообучат, пак ти искат бакалавър.
Или поне да си вече студент. Thinking

# 38
  • Мнения: 7 605
Ася, university of applied sciences според мен си е то4но ФХ, може би сега покрай реформите с бакалавър и т.н. има ново име?  Thinking Не zнам.

И в моя алма матер иzискваха стаж преди следването, и както ве4е писах, по време на следването пак (цял семестър). От тоzи 2 семестър стаж бяха иzклю4ени само ве4ерните студенти, които работят на пълен работен ден и от 18 до 21.30 и в събота имат лекции  Tired Ина4е ние редовните студенти трябваШе да го караме, ниЩо 4е някои от нас бяха работили няколко години преди да zапо4ват а следват  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 6 992
Ама хората (то децата даже) успяват да си намерят работа преди да следват, веднага след гимназия  Shocked ?
В съвсем различни светове живеем  Crazy

# 40
  • Мнения: 7 605
Тук има стажове и преди матурите  Wink ОЩе в 9ти клас  Wink

# 41
  • Мнения: 2 907
Аз даже съм на мнение, че университетът не е най-добрата алтернатива. Но за съжаление го разбрах много късно.

Най-слабите хора от класа ми, които повтаряха по няколко пъти последната година преди матурата, сега са на хубави работни места и си живеят живота. Тези, които учихме в уни, сме повечето или безработни или неработещи по специалността си.
По-хитрите не учат в университет, ами в специализирани училища. За 2 или 3 години нучават професия, но в същото време са практикували и после при интервю работодателят разбира се предпочита кандидат с опит, а не излязъл от 5-годишна теория.
Лично мое мнение е, подплатено с десетки доказателства.

# 42
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз даже съм на мнение, че университетът не е най-добрата алтернатива. Но за съжаление го разбрах много късно.

Най-слабите хора от класа ми, които повтаряха по няколко пъти последната година преди матурата, сега са на хубави работни места и си живеят живота. Тези, които учихме в уни, сме повечето или безработни или неработещи по специалността си.
По-хитрите не учат в университет, ами в специализирани училища. За 2 или 3 години нучават професия, но в същото време са практикували и после при интервю работодателят разбира се предпочита кандидат с опит, а не излязъл от 5-годишна теория.
Лично мое мнение е, подплатено с десетки доказателства.

Напълно съм съгласна с това. Преди време се ядосвах, че не отидох направо в Университет, за да уча по-кратко, но сега съм доволна, че Магистратурата ми е там, но първите 4 години в специализирано училище. Годината практика беше незаменима, като опит и осъзнаване на следващите цели. Колегите с Уни имаха големи трудности с практиката

# 43
  • Мнения: 1 550
Аз даже съм на мнение, че университетът не е най-добрата алтернатива. Но за съжаление го разбрах много късно.

Най-слабите хора от класа ми, които повтаряха по няколко пъти последната година преди матурата, сега са на хубави работни места и си живеят живота. Тези, които учихме в уни, сме повечето или безработни или неработещи по специалността си.
По-хитрите не учат в университет, ами в специализирани училища. За 2 или 3 години нучават професия, но в същото време са практикували и после при интервю работодателят разбира се предпочита кандидат с опит, а не излязъл от 5-годишна теория.
Лично мое мнение е, подплатено с десетки доказателства.

Напълно споделям мнението ти, Мистик Peace
На всяко интервю ме питаха дали имам стаж тъй като се предпочитат хора със стаж Confused
Академичното образование предлага само теоретична подготовка, но и стаж.
Единственото преимущество на това образование е, че в последствие заплатата е по- висока от тази на хора с не- академично образование и има възможност да се расте в йерархията (т.е. да се издигнеш на ръководен пост). Но за да стигна до там първо трябва да ме наемат на работа Crazy

# 44
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Това за заплащането е така, но аз винаги казвам на учениците, които търсят съвет при нас, че възможностите да направиш Магистратура в Университет са големи и дори ако работят, фирми и организации плащат образованието (а в нашият сектор от тази година има и големи стипендии).

Общи условия

Активация на акаунт