чай от дюли вместо вода?

  • 7 118
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
здравейте, бихте ли ми дали съвет-мога ли да давам на 4 -месечно бебе чай от дюли вместо вода. по принцип детето ми много обича соковете и ги пие на един дъх, но за водата не мога да кажа същото. пробвах да давам сок от лайка, вместо водичка, но бебето не я иска. чудя се дали да сваря малко ябълки и дюли дали няма да има някакви странични ефекти. търсих в google, но навсякъде препоръчват чай от дюли за кашлица и простуда та знам ли. очаквам вашите съвети и предварително ви благодаря

# 1
  • Мнения: 46 434
Не бих дала дюля на 4 месечно. Алерген е, не силен, но пак е към алергените, освен това действа запичащо.

Предлагай само чиста вода, ако не иска, не насилвай.

Щом отказва вода, значи си набавя необходимите течности от млякото.
Залъгването със сокчета, подсладена вода и т.н., измества количеството храна, което бебето би трябва да погълне, но не може, защото коремчето му е запълнено с водорляци, без никаква хранителна стойност.
Освен това соковете са агресивни към стомахчето му.

Лайката е алерген, на толкова малко не се предлага.

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
А защо трябва да даваш на бебето такива неща?
То се нуждае от мляко, а не от вода и затова я отказва, соковете са му сладки и го заблуждават, но тези неща не са му нужни. Дюлята съдържа вещества, които облекчават кашлицата, това е вярно, но какво хранително ще получи детето ти от този чай?
То сега расте и се нуждае от качествена белтъчна храна, каквато е млякото, за да се развива мозъка му и да укрепват мускулите. Всяка глътка вода значи глътка мляко по-малко.

# 3
  • Мнения: 581
 Не бих давала нито чай от дюли, нито сокове на 4-месечно бебе.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз също не бих дала.Дюлята е мъхеста и спада към алергените,дори и след като си обелила кората.Повтарям Никол,но също така и запича доста.Ако детето не е захранено с друго и е само на кърма или АМ,можеш да приемеш,че не иска вода,защото няма нужда от нея.Предлагай редовно,но не насилвай,само ще пропие,когато има нужда от нея.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не бих дала дюля....

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е защо  newsm78
Щом не иска вода, значи няма нужда от нея, ти просто предлагай по-често Peace

# 7
  • Мнения: 4 290
Не! Абсурд просто! Никакви сокове не бих давала на тази възраст.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 946
А защо трябва да даваш на бебето такива неща?
То се нуждае от мляко, а не от вода и затова я отказва, соковете са му сладки и го заблуждават, но тези неща не са му нужни. Дюлята съдържа вещества, които облекчават кашлицата, това е вярно, но какво хранително ще получи детето ти от този чай?
То сега расте и се нуждае от качествена белтъчна храна, каквато е млякото, за да се развива мозъка му и да укрепват мускулите. Всяка глътка вода значи глътка мляко по-малко.
Подкрепям.
Моето дете не иска вода и не му давам. И нищо друго не й предлагам в замяна. В млякото има достатъчно вода.  Peace

# 9
  • Мнения: 378
Не! Абсурд просто! Никакви сокове не бих давала на тази възраст.
И аз не съм давала против съм Naughty

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Мисля че не е редно.Аз лично не бих си правила експерименти с малко бебе. Peace

# 11
  • Мнения: 2 307
здравейте, бихте ли ми дали съвет-мога ли да давам на 4 -месечно бебе чай от дюли вместо вода.

Не Naughty
Много ти е малко бебенцето!
Никол много хубаво ти е обяснила Peace

# 12
  • Мнения: 2 821
Моите деца пропиха вода след 7-8месечна възраст.

# 13
  • Мнения: 540
не от дюли не бих дала
но на моето дете му правих сок от ябълки круши моркови цвекло и много си ги харесваше

# 14
  • Мнения: 9 814

Нито пък вода щом бебето не иска.

Общи условия

Активация на акаунт