Къде да живее детето?

  • 3 345
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Това е питането на една мама във темата с консултациите. МОЛЯ тук да изкоментирате Вашето мнение и виждане дали това е правилно.
Как трябва да постъпи жената?
Защо?
Какво ще се случи с детето при такова отглеждане?
С мъжа ми не сме сключвали брак,живеехме на семейни начала,с дъщеря на 2г.и 6 месеца.
Предния месец се разделихме,и той едва ли не ме изгони,та трябваше да почна работа ,да си намеря
квартира,да гледам детето.Затова реших,че е добре да пратим детето при майка ми и баща ми в Русе,те там си живеят.Но човека реши,че не е добра идеята,защото много рядко ще можем да ходим там,все пак са 200 км,и доста пари ще ни струва да го направим.Което означаваше,че той трябва да гледа малката,за да мога  да работя,а когато почивам ще си я вземам,просто съм принудена така да се получи.А той от негова страна не е толкова ангажиран и ще може да я гледа.
Той живее и с новата си приятелка,заради която мисля,че се разделихме,но това е друга теме на разговор.
ТА ВЪПРОСА МИ Е ТАКЪВ-мОЖЕ ЛИ ТОЙ СЛЕД ВРЕМЕ ДА СЕ ОПИТА ДА МЕ ОСЪДИ,ЧЕ СЪМ СИ ИЗОСТАВИЛА ДЕТЕТО,В СМИСЪЛ ТАКЪВ ДА ГО ИЗПОЛЗВА КАТО АРГУМЕНТ,ТОВА ЧЕ АЗ ОСТАВЯМ МАЛКАТА ДА СЕ ГРИЖИ ЗА НЕЯ,ДОКАТО АЗ СЪМ НА РАБОТА.ОБЩО ВЗЕТО ТОЙ ЩЕ Я ГЛЕДА 4 ДЕНА,АЗ ДВА-ПРОСТО ТАКИВА СА МИ СМЕНИТЕ.А ТОВА ЩЕ Е ЗА НЯКОЛКО МЕСЕЦА,ДОКАТО СИ СТЪПЯ НА КРАКАТА.НАДЯВАМ СЕ НАИСТИНА НЯКОЙ ДА МИ ОТГОВОРИ-МНОГО Е ВАЖНО ЗА МЕН

Благодаря, на тези който ще се включат предварително!



# 1
  • Мнения: 2 175
Смятам, че това е разумно решение..
Щом бащата не възразява и се справя - е добре за детето..
Дано наистина да се разбират - в смисъл да не "настройва" малката и "новата" да не мъти водите - за да не прави после проблеми, защото е ясно, че това  е временно решение..

Чисто юридически си нямам идея дали това  е сериозен коз в съда..
Ама все ми се иска да вярвам, че ако двама души се спрат на решението, което е най-добро за детето-значи ще намерят и начин да се договорят предварително за развода..

# 2
И аз мисля,че решението на родителите е разумно.Трябва да се избере вариант,който е най-удачен и за тримата.
Обаче,щом авторката задава подобен въпрос ,може би се съмнява в толерантността на бившия си.
Ако детето е в безопасност при баща си както физически ,така и емоционално-няма проблеми,но ако новата двойка злоупотребяват и нарушават добрия тон ,опитвайки се да настроят детето против майката-вече си е проблем. Жената си познава "стоката" и сама може да прецени до колко ще е здравословен този начин на живот за детето.
Моят въпрос е...защо майката не се прибере в Русе заедно с малкото.
А бащата ще си търси начин да общува с дъщеря си.

За чисто юридическата част ...не съм никак компетентна .

# 3
  • Мнения: 2 327
Не смятам, че решението детето да живее при бащата е по-лошо от това да живее далеч и от двамата. След като човекът има възможност и желание - защо не? Все пак бащите имат същите права като майките, а някои от тях и същите желания - да са близо до децата си.
По въпроса как може това да се ползва в съда - да се изкаже Пела. Но ако човекът е склонен на разумен диалог, нужно ли е да се стига до съд.

# 4
  • Мнения: 1 023
аз бих отишла при родителите си и бих си търсила работа там.
дете на 2 и половина не е дете на 12.
не е.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 477
Подкрепям Милки! Не бих оставила детето си на толкова ранна възраст при БНД, че и нова девойка! Сигурно е егоистично, но не искам в един момент детето да се чуди коя е мама...и да ми казва мама-леля! А на 2 годинки - гаранция, че няма да му е ясно как точно е построен сложния свят на възрастните! Бих последвала съвета на Милки или ако финансово е възможно - жена, която да помага....Но детето върви винаги с мен! А юридически - двамата родители има равни права до момента, в който се заведе дело за права!

# 6
На 2 години и според мен е малко ooooh! На мен детото на съпруга ми казва - мамо Simple Smile и то ве4е доста години. Живя при нас известно време когато беше на тая възраст и така си свикна. От тогава минаха няколко години, не живее ве4е при нас, но все още съм мама Grinning Ако мислиш, 4е подобно развитие на нещата не би те дразнило - няма лошо. В подобен на твоя момент и аз съм си оставяла децата, но на бившето свеки Grinning Не ми беше приятно, но  просто се налагаше. Много зависи от това как ще се държи приятелката на бившия ти с детето и  какво ще му се говори. На тая възраст много лесно се манипулират децата. А и бързо се привързват ако се държат добре с тях.

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз бих отишла при родителите си и бих си търсила работа там.
дете на 2 и половина не е дете на 12.
не е.
съгласна съм
ще е мизерия,, но с детето ще е ок...а така дава шанс наистина /тук все пак Пела да пише/ да претндира, че майката е изоставила дтето

# 8
  • Мнения: 910
Моя приятелка остави детето си за три месеца. При тях ситуацията беше друга. БНД то и детето останах при нейните родители през това време. Аз ходих на делото и за развод. Дадоха детето на бащата. Основното което се разискваше по време на делото беше че тя е изоставила детето си. Така че съветвам авторката да не рискува.

# 9
  • Мнения: 2 660
Не бих си оставила детето при бащата и новата му приятелка. Първо, смятам, че децата имат нужда от майка си. Второ, не бих позволила детето ми да прекарва ден след ден с жената, станала повод за разрушаване на семейството. Че то какво се получава - значи бащата хем ново гадже, хем с детето си, а майката като единствена губеща, без семейство, без дете бъхти, за да свързва двата края. Не!

Бих направила следното - давам детето на градина, през деня работя, вземам си и надомна работа за "свободното време". Ако имам възможност квартировам бабата при себе си или аз самата се местя при нея. Варианти има, само желание да има. Не бих отделила детето си от себе си нито за ден.

# 10
  • Мнения: 2 011
За протокола: И АЗ НЕ БИХ ОСТАВИЛА ДЕТЕТО НА БИВшИЯ! Когато се разведох ми беше много трудно сама - родителите ми живеят на 200 км от  мен . Живях на квартира  със сина си  -тогава на 5.6 а сега на 7 г.  Налагало ми  се е  да помоля баща му да го  погледа за 2- 3 дена в квартирата ми само за през деня в случаи когато детето  е било болно но не толкова зле ..... Гледал го  е колкото да съблюдава часовете в които детето да  си пие антибиотика ... Но това са инцидентни ситуации . Иначе съм против тези неща , макар че новата жена би могла да се грижи добре за детенце, НО АКО МОЖЕш ДА СЕ ПРЕБОРИш -ДЕЙСТВАЙ САМА . Аз записах детето на градина и така ... ТРУДНО щЕ Е НО ДЕЙСТВАЙ

# 11
  • София
  • Мнения: 8 348
два отговора имам
единият е емоционален - в никакъв случай не си оставям детето на бившия

другият е рационален - ако детето се разбира с баща си, ако бащата се грижи за детето, ако аз не мога да му обръщам необходимото внимание - да, ще го оставям при него
в крайна сметка и той е родител

имам подобен пример, приятелят на колежката ми има две деца от друга жена
две седмици или повече в месеца, тези деца живеят с тях
когато и домъчнее много, бившата му идва да си ги види или си ги взима обратно
същото важи и за бащата
някак са се споразумяли и успяват да се справят доста добре така

варианти и семейства всякакви

# 12
  • Мнения: 408
За какъв развод става въпрос, щом като не са женени ?  newsm78

# 13
  • Мнения: 1 023
За какъв развод става въпрос, щом като не са женени ?  newsm78

има ли зна4ение, ве4е?! - темата е отпреди 4 месеца.
каквото е имало да се слу4ва и да се решава, вероятно е слу4ено и решено към днешна дата.

# 14
  • Мнения: 589
За какъв развод става въпрос, щом като не са женени ?  newsm78
Да,темата е стара,но от друга страна-разглежда се прецедент.Най-вероятно не става дума за развод,а за упражняване на родителски права-те също се определят в съдебно дело,ако родителите не съумеят да вземат решение,което удовлетворява всички страни-на детето,на майката,на бащата.Ако обаче има вариант да си "говорят на един и същ език"- тогава няма никаква нужда да се отнасят до съда.

Общи условия

Активация на акаунт