Пневмоия-само с инжекции или антибиотик?Няма ли друг начин?

  • 7 932
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Абе ,тия луди ли са ? Диагноза бронхопневмония се поставя САМО въз основа на рентгенова снимка. На слушалка е само предположение...
И за какви инжекции става въпрос ? Доколкото знам първата доза АБ се вкарва мускулно , защото , ако има реакция ще е по - слабо изразена така . Или ако вените са слаби или трудно "откриваеми" , тогава АБ се прилага мускулно. Или , ако пациента настоява за дом. лечение.
Пате , съвсем сериозно те съветвам да потърсиш второ мнение , ако трябва в друг град .
Плевен не е ли наблизо ?
Успех и дано попаднете на читав лекар.  Hug

# 16
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Уки,всъщност не са му правили рентгенова снимка.Казаха,че има мнго хрипове,които можело да се чуят дори и без слушалки.
За рентген споменаха че ще му правят,ако избера да му бият инжекции.


Тия не са нормални. За да се докаже пневмония, задължително се прави снимка. Направо идете при друг лекар и настоявайте за пълен преглед и изследвания.
А за антибиотика, след като вече ви размотават две седмици, мисля, че на инжекции ще е по-добре да се дава - по-бързо действа и е сигурно, че няма да го изплюе или повърне. Вярно, че е болезнено, но когато се налага, трябва да се примириш.
Бързо оздравяване!

# 17
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Потърси и друго мнение, но не е вярно, че само със снимка се диагностицира пневмония. Миналата година карах вирусна и понече бях бременна отказах да ме снимат и само на слушалка личния ми я разбра и ме вкараха в болница за да ми бият венозно пеницилин, че друго не можело. А и сестра ми по същото време се разболя, но тя си стоя в къщи и и биеха мускулно АБ (не се сещам какъв беше). Но без антибиотик няма как, а и зависи от възраста на детето какъв ще е и как да го дават

# 18
  • Мнения: 212
Трябваше да пуснеш темата в подфорума за алтернативна медицина. Там са спецовете по "другите начини" за лекуване на пневмония. Няма да се учудя ако получиш съвет че "мисълта лекува всичко" включително и пневмония.

# 19
  • Мнения: 221
Аз аз заставам зад другите - по-добре АБ от колкото да се усложни още повече нещата.Пневмонията наистина не е шега.
Бързо да оздравявате.

Peace

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Разбира се, че пневмонията не се доказва само и единствено със снимка  Stop Дори по- нормалното стечение на обстоятелствата е да се чува добре на слушалка. Предимно вирусните пневмонии не се долавят със слушалката и се налага рентген, за да се докаже.
Така или иначе алтернатива няма- лечението е с АБ.
Честно казано, дори и да има, лично аз не бих пробвала никакви други методи за лечение, освен до болка познатите. Миналата година дъщеря ми направо такова усложнение, че едва не я изтърваха. И това в болницата. Не ми се мисли, ако бях предприела на своя глава нещо, какво можеше да стане  Confused
Първата пневмония дъщеря ми направи точно на фона на АБ- първо беше само на сиропи за кашлица, после пи Клацид, но така и нищо не се получи. Вкараха ни в болницата, понеже детето видимо беше много зле. Лечението беше с АБ венозно, понеже аз отказах варианта с Гентамицин на инжекции.
Оправяйте се бързо  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 11 116
Абе ,тия луди ли са ? Диагноза бронхопневмония се поставя САМО въз основа на рентгенова снимка. На слушалка е само предположение...


По голяма глупост не бях чувала скоро...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт