За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 3

  • 17 281
  • 349
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 23 072
Значи бебетата ни поразително си приличат по любовта си към млякото  Mr. Green
Аз не редувам пюретата, сутрин и следобяд давам плодови, на обяд - зеленчукови! Първо задължително й предлагам АМ, та разгеле се излъже да хапне малко! Иначе пюретата ги хапва с удоволствие, досега съм въвела около 8-9 плодове и зеленчуци, нито е имало реакции, нито е повръщала... Само дето вчера пащърнака го отказа категорично и има защо - ужасно гаден е, ще видим как е с броколите и карфиола.
Също така, за да я прилъжа да пие мляко, й слагам в него 2-3 бишкоти на Плазмон, но ефектът е почти нулев.
От понеделник ще започваме кашите, да видим там как ще я караме, дано да й харесат!

# 31
  • Мнения: 518
Аз давам пюре само на обедното хранене. Така ми каза педито и аз не смея да давам по-често, въпреки, че  е имало дни, в които ми е идвало само пюре да й давам!
А със спането как сте? Натали заспива 2 пъти през деня за по 30-40 мин., не че не й се спи, но някак на инат го кара, защото не спира да мрънка, а по принцип не е от ревливите деца. А колко кг е твоето бебче, ние бяхме 6100 преди 1 седмица и док направи една неудобрителна физиономия, като отчете кантара толкова. Та се притеснявам да не е прекалено слабичка, иначе е 64 см.
Извинявам се на другите форумки, че направихме нещо като личен разговор с tonkabonka! smile3525

# 32
  • Мнения: 3 743
Аз давам пюре само на обедното хранене. Така ми каза педито и аз не смея да давам по-често, въпреки, че  е имало дни, в които ми е идвало само пюре да й давам!
А със спането как сте? Натали заспива 2 пъти през деня за по 30-40 мин., не че не й се спи, но някак на инат го кара, защото не спира да мрънка, а по принцип не е от ревливите деца. А колко кг е твоето бебче, ние бяхме 6100 преди 1 седмица и док направи една неудобрителна физиономия, като отчете кантара толкова. Та се притеснявам да не е прекалено слабичка, иначе е 64 см.
Извинявам се на другите форумки, че направихме нещо като личен разговор с tonkabonka! smile3525

Нищо, и ние ще се намесим в разговора ви Mr. Green. А колко се роди мъничето? Моята щерка се роди 3050г и на 4 месеца беше 5950г. Също така е важно и колко е наддала. Ние последно наддадохме 620г.

# 33
  • София
  • Мнения: 23 072
Моят бебешор се роди 3,200, сега е 6,750 кг и 66 см! Напълно в границите е и поне за това не се притеснявам. Последно бяхме наддали 600 гр, което за този месец е в норма, вече бебчетата не могат да наддават по 1 кг и повече (то някои сигурно могат по принцип  Mr. Green)!
За спането - никакъв проблем. През деня спи 2 часа и половина без да помръдне и привечер пак около час. Сутрин спи докъм 8,00 ч.
Аз също се извинявам за раздумката, но май темата като че ли се поизмести на подобни чатове  Blush

# 34
  • Мнения: 518
З100 се роди, 50 см. Последния месец наддаде точно 600 гр.
А моята разбойничка се събуди сутринта в 3 часа и заспа към 4:30 за половин час и после чак в 10 часа заспа. Напоследък взе да се буди сутрин към 5-6 часа, ляга си в 9, но става през ноща да яде малко.

# 35
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Ако не щат да ядат някой зеленчук-смесвайте го с моркови или друго,което обичат,поне при моята само това помагаше  ooooh! .
За първата каша стана дума - оризова да е и ориз и рожкови има на нестле за после.Сигурно ще се харесат,защото  сладнят.  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 23 072
Вече взех каша на Милупа - оризова с моркови и ябълки, без глутен! Както и каша "Спокоен сън" в бурканче на Хип - моркови и сладка царевица. Тръпна в очакване да пробваме  Mr. Green
Аз се чудя дали пюрето от морков може да се разбърка с какъвто и да е друг зеленчук? Примерно с карфиола или броколите, понеже са ми на отделно?

# 37
  • Мнения: 1 763
Моето дете около два месеца след началото на захранването ядеше само моркови и тиква на ХИП ( от зеленчуците имам предвид). Ако исках да хапне някакъв друг зеленчук, го смесвах с някое от тези пюрета.

# 38
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Смесвай си го спокойно,първо с повече от морковите и в по-късен етап се опитвай да ги намаляваш процентно,така че да му пробуташ от другия зеленчук повече,хаха.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 524
тонка, моркова по-си го представям с карфиола, с броколито е гадничко май-май. него го пробвай с картофче, например Peace
за кашите- аз захраних с каша оризова с рожкови на нестле и коки беше влюбен в нея. после любовта (след като въведохме глутена) се пренесе върху бисквитената на милупа. ял е безмлечната с ябълки на хумана, и тя е вкусна Peace

# 40
  • Мнения: 9 973
коши моят дивак прояде на 9м. Grinning

# 41
  • София
  • Мнения: 44 029
Simple Smile)) вие го ударихте тук на тема за захранване Simple Smile))

# 42
  • Мнения: 9 973
Simple Smile)) вие го ударихте тук на тема за захранване Simple Smile))
а по принцип има 2 форума пъъълни с инфо Grinning

# 43
  • София
  • Мнения: 23 072
За всичко, за което говорим тук, има теми   Wink

# 44
  • Мнения: 518
Simple Smile)) вие го ударихте тук на тема за захранване Simple Smile))
а по принцип има 2 форума пъъълни с инфо Grinning
Даа, така е! Но тук получаваме инфо много по-бързо и то без да се ровиме из форумските теми!  Mr. Green Спестяваме време!  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт