За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 3

  • 17 269
  • 349
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
Как да приготвя домашно пюре от моркови? Готовите пюрета съдържат по повече от 3 зеленчука, а аз искам да я караме по-полека! Simple Smile

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 11:08 от AnMary

# 1
  • Мнения: 9 973
Как да приготвя домашно пюре от моркови? Готовите пюрета съдържат по повече от 3 зеленчука, а аз искам да я караме по-полека! Simple Smile
вариш,пасираш и АМ-АМ Laughing

# 2
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
 Ако не се лъжа пюрето на ХИП "ранни моркови" съдържа само моркови и никакъв друг зеленчук.

# 3
  • Мнения: 654
Ако не се лъжа пюрето на ХИП "ранни моркови" съдържа само моркови и никакъв друг зеленчук.
да,така е и е много вкусно

# 4
  • Мнения: 9 973
може и да купиш пюре  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 23 036
Аз реших за захранването да ползвам само купени пюрета, пък по-натам ще приготвям домашни!
Ранните моркови наистина са много хубави, но не се водят зеленчук, така ми каза педито. Те всъщност са сладък зеленчук...
Също така ранните моркови с картофи са добри, след като захраниш с морковите.

# 6
  • Мнения: 518
Как да приготвя домашно пюре от моркови? Готовите пюрета съдържат по повече от 3 зеленчука, а аз искам да я караме по-полека! Simple Smile
вариш,пасираш и АМ-АМ Laughing
А не се ли слага и масло или нещо такова? А АМ слага ли се? Аз гледах една рецепта в нета, но не знам дали е подходяща за нашата възраст, затова питам вие как го приготвяте. Иначе и аз мислех само да го сваря и да го пасирам без да слагам нищо друго, но... newsm78
До сега давах само плодови пюрета на Ганчев и много й допадат. Купих и няколко зеленчукови от същата марка - тиква + картоф и картоф+морков, но в него има и домат, а не знам дали е подходящо за нас. Затова ми се искаше да направя чист морков.

# 7
  • София
  • Мнения: 23 036
Много теми за захранването и храненето има в подфорума за изкуствено хранените бебета... поне аз оттам черпя инфо, определо има какво да се прочете  Peace Има рецепти, обяснено е всичко!

# 8
  • Мнения: 422
аз лично захраних малката с ранните моркови на Хип и никак не са лоши,даже повечето ми познати ми препоръчаха да захраня с техните зеленчукови пюрета защото всички били мн хубави,досега малката неиска да яде само тиквичка с картоф Peace

# 9
  • Мнения: 682
И аз съм решила като му дойде времето да захраня със зеленчуково пюре на Хип. Някъде бях прочела, че са приготвени от био-зеленчуци. Peace

# 10
  • Мнения: 6 711
Как да приготвя домашно пюре от моркови? Готовите пюрета съдържат по повече от 3 зеленчука, а аз искам да я караме по-полека! Simple Smile

Знам от съфорумка следното за морковите - добре е да се маха сърцевината на моркова, защото там са съсредоточени разните му нитрати и т.н. вещества.  Peace Peace

# 11
  • Мнения: 3 743
И Гербер имат само моркови. Аз съм решила след един месец, когато ще захранвам да давам и домашни и купешки различни марки.

il84, аз масло не бих сложила, както и сол или нещо подобно за овкусяване. Малчовците имат доста по-различен вкус от този на възрастните и може и да им е вкусно нещо, което за нас е супер безвкусно Peace. А ако кърмиш преди или след като дадеш пюрето, няма нужда от АМ в пюрето от моркови, може и с преварена водичка да го разредиш, ако малчо не го иска гъстичко Wink

# 12
  • Мнения: 2 111
Има еднокомпонентни пюрета за захранване.
Дъщеря ми не хареса ранните моркови на Хип,но пък морковите на Гербер ги обожаваше.Смесвах всичко,което не яде с тях.
Въпрос на избор е дали да се дават купени пюрета или домашни.
Правила съм 2-3 пъти вкъщи,но не се харесват,а и ми е по-лесно с купени.
Нарязват се морковите на кубчета и се варят във вода или на пара,после пасираш заедно с част от водата.
Сол,захар,масло не е необходимо да се слага.

# 13
  • Мнения: 1 226
Ние сме още малки, но откога се захранват децата. От 4я или от 6я месец  newsm78

# 14
  • Мнения: 840
Аз ще захранвам след 5.5, някъде към 6 месец Peace
Мисля да захранвам с домашни пюрета, доколкото мога де. Ако не купешки бол... Спряла съм се на Хип и Гребер.

Общи условия

Активация на акаунт