На АМ от раждането-проблем ли е според вас

  • 4 269
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Синът ми  не искаше да суче въобще. Изцеждах кърма и му давах около седмица като го дохранвах. Кърмата ми спря сама, без да пия хапчета.

# 46
  • Мнения: 498
И двете ми деца не знаят какво е кърма.От раждането са били на АМ.

# 47
  • Мнения: 254
И аз да се включа Hug Това с непременно да се кърми действително е страшно изнервящо. Аз не успях да кърмя дъщеря ми - секцио, зърната ми не са много удобни, но мисля, че основна роля изиграха близките ми, които от добри чувства, разбира се, все цъкаха и казваха - много лошо така! Плачех и се обвинявах, и сега се чувствам виновна, въпреки, че не би трябвало... Цедя се отначало, дохранвахме се по малко, вече е почти на четири месеца детето, цедя по малко, че много намалява кърмата, но не бива да страдаме, че децата се хранят с АМ. И, да, мисля, че е доста агресивна кампанията за кърменето по отношение на това, че кърмените били по-здрави, по-щастливи... Фройд и впоследствие порасналите некърмени с техните трудности в живота... Абе трябма да се радваме, че има алтернатива и най-важното - да изпитваме щастието от съществуването на децата си. Хубав ден на всички мами и дечковци Hug

# 48
  • Мнения: 698
И аз мисля, че кампанията ЗА кърменето е много агресивна, макар да съм За кърменето. Може би се е получило така, защото преди това е имало временна мода да не се кърми, да се посяга към АМ, без опити да се кърми бебето. Както зачестилото секцио без основателна причина предизвика кампанията за естественото раждане. Не бива да забравяме естествените неща в живота си. Поне трябва да се замислим и да направим избор, независимо каква кампания тече в момента. Но да е проблем АМ - не е проблем. Нито едно дете на АМ не ми се е струвало различно от моите деца. Честно казано, аз съм много за кърменето, но до известна възраст все пак. Laughing

# 49
  • Мнения: 3 034
мое лично мнение е, че всеки фанатизъм е вреден. дори и когато пропагандира иначе полезни неща. всичко трябва да е с мярка и странични хора не би следвало да имат право да се месят в едно такова лично решение. аз не приемам непознати да ми обясняват "ама то за детенцето, нали". това е грубо вмешателство в личния ми живот и не го толерирам. а глупостите за хранените с АМ бебета и последващите им проблеми ги отхвърлих още когато говорих с гинеколога си по време на бременността.

# 50
  • Мнения: 4 668
мое лично мнение е, че всеки фанатизъм е вреден. дори и когато пропагандира иначе полезни неща. всичко трябва да е с мярка и странични хора не би следвало да имат право да се месят в едно такова лично решение. аз не приемам непознати да ми обясняват "ама то за детенцето, нали". това е грубо вмешателство в личния ми живот и не го толерирам. а глупостите за хранените с АМ бебета и последващите им проблеми ги отхвърлих още когато говорих с гинеколога си по време на бременността.
Много ми хареса това мнение  Peace
Подписвам се с две ръце под него !
Моят син също не е кърмен , така се случи . На АМ е от началото почти , от 20 -тия си ден ... И какво от това . Детето си расте , много е здрав , почти не е боледувал и се чувства прекрасно .
Не си пълни главата с глупости и не си вменявай вина излишно !

Аз ако имам второ дете , категорично няма да кърмя . Просто не ми е приятно .

# 51
  • Мнения: 681
Не се притеснявай мила  Hug Аз лично кърмих или по-точно се изцеждах около месец.Дъщеря ми не искаше да суче от мен,а и беше добре да яде от шишето.За мен беше болката,течеше ми кръв от зърната защото ми бяха ужасно разранени,аз не спях ,тормозих се ,измъчвах се... В началото си мислех,че едва ли не съм лоша майка заради това,че си спрях кърмата,но имах подкрепата на близките ми и разбрах,че не това е най-важното  Peace
Щом нямаш кърма,давай си на детето АМ и не се притеснявай изобщо  Wink

# 52
  • Мнения: 247
Аз на твое място бих опитала да кърмя. И бих потърсила съвет от кърмаческия форум. Поне ще знам, че съм направила нещо по въпроса. Пък каквото стане в крайна сметка.

 Peace Точно така!

# 53
  • Мнения: 2 376
Аз определено се пробвам да и давам кърма цедя се защото е слагах на гърдата но не иска да суче. Днес успях да заменя едно хранене само с кърма и на едно ядене и дадох 40 мл кърма.Ще се мъча поне първото и последното хранене да е само кърма.
Има начин да научиш бебето да суче дори и да е родено без сукателен рефлекс. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5418

Дай на бебето си 6 седмици и в общия случай ще успеете да се нагодите. Ако успееш да преодолееш трудностите с кърменето ще имаш още един повод да прегръщаш детето си  Hug. В кърмаческия пишат и консултанти по кърмене, има координати и на кабинет в МД. Потъри помощ, заслужава си.

# 54
  • BG
  • Мнения: 1 900
И ние сме на АМ от първия ден.

# 55
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Е, защо да е проблем?

# 56
  • Мнения: 307
Успях да "кърмя" едва 20-30 дена. Имах голямо желание, защото знаех, че кърмата е най-доброто. Изпаднах в голяма депресия, защото не можех да осигуря най-доброто за моето дете. Трябваше ми доста време, за да го приема и да го преодолея. В крайна сметка мина на АМ и досега не е боледувал.

Не казвам, че АМ е по-добре от кърменето, но просто не се депресирай, заради това, че нямаш кърма и го приеми. И продължавай напред. Обичта към детето е не по-малко важен фактор.  Peace

# 57
мое лично мнение е, че всеки фанатизъм е вреден. дори и когато пропагандира иначе полезни неща. всичко трябва да е с мярка и странични хора не би следвало да имат право да се месят в едно такова лично решение. аз не приемам непознати да ми обясняват "ама то за детенцето, нали". това е грубо вмешателство в личния ми живот и не го толерирам. а глупостите за хранените с АМ бебета и последващите им проблеми ги отхвърлих още когато говорих с гинеколога си по време на бременността.
Много ми хареса това мнение  Peace
Подписвам се с две ръце под него !
Моят син също не е кърмен , така се случи . На АМ е от началото почти , от 20 -тия си ден ... И какво от това . Детето си расте , много е здрав , почти не е боледувал и се чувства прекрасно .
Не си пълни главата с глупости и не си вменявай вина излишно !

Аз ако имам второ дете , категорично няма да кърмя . Просто не ми е приятно .


И аз подкрепям Peace
Според мен е по добре на АМ,особено  ако нямаш кърма.Сега като ходим на консултация има 1-2 майки дето се чудят защо не надават бебоците им. А то било защото нямали кърма ,ами защо трябва да го мъчиш бебока като нямаш даваш АМ и това е.Аз давам Аптамил и нямаме проблеми за сега  Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 20:02 от Ина82

# 58
  • Мнения: 1 376
Браво, евлогиева   bouquet Хубаво е, че сте успели   bouquet
Аз понеже съм от кърмачките  bowuu ще кажа няколко неща: Може би най - важното е да е спокойна майката (ако има кърма - добре, ако няма - пак добре). Важно е обаче да си сигурна, че си направила избора си сама и си направила всичко възможно (но не на всяка цена) ако си решила да кърмиш. В началото на всички е трудно И аз съм минала през много перипетии, но с помощта на консултант по кърмене сме се справяли. Наистина кърменето трябва да е приятно и за двете страни.
Ако искате ме убийте с камъни, но да твърдите, че АМ е по-добро от кърмата.... вижда ми се прекалено.

# 59
  • Мнения: 923
И моят син е на адаптирано мляко от първия ден. И аз имах желание да го кърмя, но не успях. Той е недоносен и три месеца беше в болница и лекарите ми спряха кърмата принудително. Знам, че кърмата е по - желаната храна и по - полезната за бебето, но понякога обстоятелствата налагат друго.
Ако имаш желание да кърмиш бебчо и ако имаш кърма пробвай, ако ли не, не се притеснявай има страшно много бебета, които са само на адаптирано мляко и се развиват и наддават много добре. Желая ти успех.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт