първи дни с бебчо

  • 2 245
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 840
Няма от какво да се притесняваш. Ще видиш, че майчинският инстинкт веднага ще заработи и всичко ще е ок Peace Мен никой не ми е помагал(бях с операция, ако има значение де) и от първият ден сама си се оправях. И аз не съм вярвала, че ще се справя, но успях. Първите дни докато свикнеш с бебо са най-трудни. После всичко се повтаря - ядене, памперси, разходки, сън...И така, дори не разбрах кога минаха 4 месеца.
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане и една прекрасна среща с бебо. От там нататък, ще видиш че нещата не са чак толкова трудни. Вярно, животът ти се обръща на 180 градуса, но е забавно Hug Hug

# 16
  • Временно
  • Мнения: 788
Не се притеснявай-това ще си е твоето бебе и ти ще знаеш най-добре как да си го гледаш. Peace
Просто бъди спокойна,защото бебетата усещат,ако около тях има изнервени хора и съответно реагират по същия начин.

# 17
  • Мнения: 166
Много е важно  да си спокойна. И да отстраняваш причините за реването една по една - както са казали другите мами - ядене, памперс, спане, колики. И в един момент наистина се оказва, че имаш доста повече време за себе си отколкото когато хлапето стане на 6-7 месеца.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Успокой се....не е толкова страшно Peace

# 19
  • Мнения: 1 629
Ще свикнеш. Малко в болницата е шаш... поне на мен лично ми беше, защото бебчо ревеше почти по цяла нощ и ми беше супер неудобно. Но се свиква после. Мъжа ми като видя в болницата как му сменям памперса гледаше Shocked и само казваше "Леле все едно цял живот си сменяла памперси"  Joy

# 20
  • Мнения: 209
Не съм имала такива опасения. Не се притеснявай, ще се справиш. Майчиният ти инстинкт ще те води във всичко.
Аз се справях сама, никой не ми е помагал.

и моментите ти с бебчо са невероятни - повярвай - няма да имаш време да се замисляш - то идва итвътре Simple Smile

# 21
  • Мнения: 242
Ваобще не съм се замисляла,просто ги правех нещата,знаех че мога ,абе наистина като родиш и ти идва инсталацията  Peace на майка.

# 22
  • Мнения: 1 554
Ами те първите ти дни с бебето ще са в болницата, където няма да си съвсем сама.
А след това - (поне при мен беше така) майчинския инстинкт заработи и не съм се чудила много много.
Те бебоците в началото ядат, спят и акат. Няма къде да сбъркаш.

 Peace

никой не ми е помагал освен таткото на бебето,и до сега е така Peace

# 23
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Досега са ти обяснили чудесно.
Наистина щом вземеш бебчето в ръце всичко ще ти дойде от само себе си.
Успех и леко раждане!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Марти си беше доста ревлива, така че не ми беше много спокойно. А като прибавя това и , че не ядеше...но все пак се справях някак си.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 139
Не се притеснявай.Всичко се нарежда и бързо се свиква с малкото човече.Разбирам те за притеснението,но е излишно.Сама ще се убедиш.

Леко раждане и едно сладко бебче за финал ти пожелавам Hug

# 26
  • Мнения: 1 763
Аз в първите дни бях доста неориентирана. Майка ми ми помагаше, мъжът ми си взе отпуск и всяка дейност около бебето я вършехме трима човека- един сменя памперса, втори приготвя млякото, трети храни. В този период съвсем в началото бяха и коликите, които при моя син продължиха точно три нощи, в които спеше само на ръце в определена поза, а съм мръднала и е ревнал. След две седмици майка ми си замина, мъжът ми тръгна на работа и започнах сама да си го гледам, къпя, извеждам с количката, без никакви проблеми, все едно съм го правила цял живот.

# 27
  • Мнения: 3 034
от първия ден вкъщи си го гледаме сами. в чужбина сме, никой не е идвал да ни помага, искахме да минем заедно през това. сега се обръщаме назад с гордост  Grinning
слушах си сестрата и педиатъра - хранене на поискване (с АМ), много гушкане, постоянна близост с мама, комфортно бебешко легло без излишни шарении и играчки, говорене, пеене, показване - бяхме си залепени. справихме се супер, мисля. а и лекарят така мисли  Peace не ни е било страх въобще, дължим го на същите тези хора, които ни казаха какви са най-добрите практики, но и ние се съобразявахме с казаното от тях.

# 28
  • Мнения: 2 587
Не се притеснявай - сигурна съм че ще се справиш.В първите дни се бях леко шашнала още повече,че мъжът ми се беше шашнал повече и от мен и вкъщи беше лудница.Но бързо се влиза в ритъм,не е страшно.

# 29
  • Мнения: 2 005
Никой не ми е помагал , сами сме се справяли с мъжо . То просто си идва от само себе си ...Майчински инстинкт...но е чудесно  Hug Един съвет от мен : Почивай си докато бебо е още малък , защото после идва голямото гледане  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт