Какво мислите за подобен вид съжителство?

  • 2 140
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Един парцел има север и юг.След като разделите ,кои ще строи в северната част на парцела./на кои ще бъде северната къща/?



п.п.Ще бъда съгласна на такъв вариант ако изток юг е на мен.

Парцелите имат и изток, и запад. Къщата може да се построи така, че и двете й части да имат юг и север поравно, а изтокът и западът да се падат само на една от двете. Нашите къщи са така, но честно да ви кажа, най-малко прозорци имаме от южната страна. За мен това е кошмарно изложение. Вярно, че през слънчеви зимни дни стаите се затоплят, но пък през лятото е ад. А дали ще помпаш повече ел.енергия за климатик през лятото, или ще ти излиза по-скъпо зимното отопление, май няма голяма разлика - сумарно за година разходите са едни и същи. Всъщност изложението на къщите е най-малкият проблем. По-важно е да се намери добър парцел и ортаци, които да са склонни на този вариант.
Подялбата на двора е лесна - всеки притежава реално това, което е зад и пред неговата къща. Нищо, че в нотариалния акт е оформено като идеални части.

# 16
  • Мнения: 1 427
Идеята не е лоша,но е по-добре да намериш познати с които и сега общувате доста.
И ние сме в търсене на парцел и за момента сме се спрели на подобен вариант- наши познати имат няколко декара в регулация,в село, и сега парцелират и продават само на приятели с идеята да направим нещо като малко селище,но само от познати. А и разходите за озеленяване,ограда и др ще се делят и излиза доста по евтино. И аз съм свикнала да живея все в апартамент,заобиколена от съседи и имам чувството,че ще се чувствам самотна и изолирана в самостоятелна къща. А така хем си в къща,хем имаш самостоятелен двор,хем и си сред хора.
Но идеята за строеж на калкан не ми допада.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нивгаш.  Naughty
Къща, само за мен и моето семейство, с ограда от поне 2м., която е плътна. И двор - поне 1 дка.
Моята собствена империя.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 954
Един парцел има север и юг.След като разделите ,кои ще строи в северната част на парцела./на кои ще бъде северната къща/?



п.п.Ще бъда съгласна на такъв вариант ако изток юг е на мен.

Парцелите имат и изток, и запад. Къщата може да се построи така, че и двете й части да имат юг и север поравно, а изтокът и западът да се падат само на една от двете.

Същото щях да напиша и аз. А дори има хора, които не искат да имат южно изложение, аз познавам такива.

# 19
  • Мнения: 278
На вариант идеални части - абсурд да се съглася. Как ще се разберете за стопанисването ? Идеални части не означава конкретна отделна част от цялото , ид.ч. не е строго индивидуализирана.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Къщата на баба ми е така построена-на калкан със съдружниците. Двора е разделен. Така живеят повече от 50 години. Сериозни проблеми не са имали относно поддръжка на имота и т.н.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
1 000% е по-добре да си в къща, отколкото в панелка! Ако имате тази възможност - давай! Peace

# 22
  • Мнения: 1 175
Съгласна съм,че в къща е по-добре от панелка,но само ако живеете самостоятелно.Повярвайте ми защото така живея повече от 15 години.Къщата изисква усърдно стопанисване и сериозна поддръжка.А когато инициативата е само от едната страна крамолата е повече от сигурна.Ситуацията при нас е нетърпима,с ортаците дори не си говорим...Получи се така,защото дълги години само ние стопанисвахме и поддържахме имота.Правехме го тъй като сме собственици на 1/2 идеална част от двора.Чистихме,подновявахме,разкрасявахме и озеленявахме.Вложихме доста труд и средства,а получихме само сърдити погледи и упреци.Правихме всичко с добра воля,но вече се изморихме.Затова съм против подобно съжителство.

# 23
  • Мнения: 1 427
Ако парцела е в кв.Виница,а не във вилната зона,ако не греша може да се раздели и по документи на 2 малки,самостоятелни парцела,тъй като за градска зона,мисля че най-малката разрешена площ за самостоятелен парцел е 300м2. Така няма да има нужда да строите на калкан и би трябвало да е достатъчно за 2 етажа по 80м2.Ще си направите обща ограда около парцела,а вътре ще си сложите символични заграждения,напр. цветна леха или храсти.Дори и при общото съжителство е добре всеки да си знае кое му е мястото,къде може да паркира и т.н.

# 24
  • Мнения: 3 641
нивгаш.  Naughty
Къща, само за мен и моето семейство, с ограда от поне 2м., която е плътна. И двор - поне 1 дка.
Моята собствена империя.

На същото мнение съм. Всеки да си знае своето, рано или късно ще се появят разногласия Peace

Общи условия

Активация на акаунт