Висок диоптър и нормално раждане - моля за мнение

  • 8 720
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 789
ами цялата работа е, че искат да ти ДРЪПНАТ ПАРИТЕ #Cussing out
Искат да те принудят да е секцио по желание. Манипулира те твоята АГ лекарка.
Май това се оказва истината.... ooooh! Звъннах в ЗК, говорих с някаква експертка и й обясних случая. И тя ми каза, че ме изнудват за пари, напоследък от ТК имали доста оплаквания от този сорт, но нищо не могат да направят по въпроса #2gunfire ooooh!
Иначе "шефката" на родилното е тази, която иска да ме натисне да си платя за "секцио по желание", моята АГ е просто един "изпълнител" в случая, тя по един или друг начин ще си вземе "своето", защото аз ще си я избера за лекар и винаги ще намеря начин да й благодаря за всички грижи, които е положила за мен през цялата бременност,с писменна обосновка защо и на какво основание........

# 31
  • София
  • Мнения: 3 789
Правих консултация и с трети специалист офталмолог, който е изрично за секцио. Казва, че когато диопртрите са по-високи - също имат отношение, а не само състоянието на очните дъна......
На мнение е, че дори и малък % да е риска- все пак си го има.
Колкото и да не ми се иска да ме кълцат и тропосват после, взех решение, че е по-добре да ме режат, отколкото да рискувам своето здраве и това на детето си. Защото ако започне нормално- мислите ми ще са все в това как са ми очите, как ще са след това........
Наясно съм, че възстановяването после ще е по-трудно и продължително, но може би това е най-добрият вариант за мен и бебка! Praynig
Стискайте палци всичко да мине добре и бързичко да се възстановя! Praynig Praynig Praynig

# 32
  • София
  • Мнения: 44 019
Стискаме палци и непременно да се похвалиш после Simple Smile))

А как реши проблема с болницата - сменяш ли я или ще е секцио по желание....или все пак и те се съгласиха?

# 33
  • Мнения: 1 671
И аз стискам палци! Hug Praynig

# 34
  • София
  • Мнения: 3 789
Стискаме палци и непременно да се похвалиш после Simple Smile))

Благодаря ви, милички! Непременно ще пиша, когато всичко мине! Hug Praynig Hug

# 35
  • Мнения: 197
Аз съм с -3 диоптъра и родих нормално- наистина много трудно, дълго, с много напъни и кръвоизливи в очите и т.н. като последствие, но с ретината не съм имала проблем като резултат от раждането. Лично не съжалявам, че избрах този начин. За сметка на това момичето което ражда с мен също нормално, и което беше без диоптър и по принцип роди доста по-леко получи  отлепване на ретината в последствие.
Желая ти успешно  и безпроблемно раждане!

# 36
  • Мнения: 835
Сестра ми роди нормално в чужбина без проблеми.Тя е с -6,5 диоптъра и винаги е била зле с очите, но там 2-ма професори/по наше настояване/ се подписаха, че проблем няма.И така беше.У нас обаче съществува различно мнение.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 019
Мишле_ -  а кога е датата Wink

# 38
  • Мнения: 1 671
Тази сутрин в 6.20 Мишле е родила своята прекрасна дъщеричка Александра. Малката кукла е
51 см. и 3.550кг. Мишле пише, че и двете са добре!
Желая на двете прекрасни дами здраве, взаимно да се слушат и обичат! Нека малката да расте весела и засмяна!
  (Не знам как е родила, още ми е неудобно да й се обадя, сигурно си почива.)

# 39
  • Мнения: 9 481
Честито, Мишле!  bouquet Бързо възстановяване и спокойна да е  бебка Александра!

evelinar , благодаря за инфото! Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 44 019
Браво на момичетата Simple Smile)) да е жива и здрава бебка, а мама бързо да се възстановява   bouquet  bouquet  bouquet
Стана ми мило, че днес и сина ми има ден ден

# 41
  • Мнения: 1 671
Angel_Dust , честит рожден ден на сина ти! Да е здравичък и много да те слуша!   bouquet  bouquet  bouquet
Мишле е родила със секцио, звучеше много добре и обеща като я изпишат да разкаже!

# 42
  • Мнения: 1 817
Честито дъщеричка Александра, мила майчице Мишле Hug!
Да бъдете винаги много щастливи !  bouquet
Радвам се , че всичко е минало добре Grinning




Честито и на ГОЛЯМОТО момче на Angel_Dust    bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 3 789
Мили момичета, сърдечно благодаря за поздравите, както и за мненията и съветите, с които се включихте по темата! Hug  bouquet
Колкото и да не ми се иска- трябва да призная, че останах доста разочарована от наблюдаващата бременността ми лекарка.  Naughty Stop
Оказа се, че целия проблем идва от начина, по който е представила нещата пред д-р Григорова, като целта на моята лекарка е била АЗ да поискам секцио по желание, защото така тя ще вземе по-голяма комисионна #2gunfire Това от нея най-малко съм очаквала, имах съвсем друго мнение за нея. Както и да е, важното е че всичко мина добре и сега с Алекс се гледкаме Hug
Секциото ми го прави самата д-р Григорова, дотогава не бях имала контакт с нея, но се оказа прекрасен човек и специалист. Дотогава ми беше преставяна като "хиена", "гадна" и т.н., с цел да повярвам на всичко това, да се стресна и да си платя за по-скъпата услуга.  Thinking
Случката ме кара да бъда отново мнителна към хората и да не се доверявам лесно на всеки, особено на лекар, а доверието от пациент към лекар е толкова важно.....но явно парата диктува положението! #Crazy Thinking Crossing Arms

# 44
  • София
  • Мнения: 44 019
Важното е, че всичко е ОК и двете сте здравички и в къщи Simple Smile))
А това, че лекарите се опитват да си измъкнат, възможно най-много пари и не им пука особено за пациентите - масово е за съжаление....но минало-бешело  Hug

А малката е голяма сладуранка Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт