болките при секс

  • 7 813
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте, нова съм във форума и реших да споделя моя проблем надявайки се че някоя от вас може да се е сблъсквала с нещо подобно. От 4 години започнаха болки при секс  ooooh! за които докторите ми отвръщаха "еми момчето е щастливо надарено, пък жена му се стиска" - истински професионалисти, няма що! С болките се появи и едно обилно течение с което вечно се оправдават за болките и че било на хормонална основа (ама хормоните са си наред), обаче пък не се изолира бактерия. Преди няколко дни вече ми откриха наличие на ендоцервицитни клетки, и ми предписаха вагинални таблетки Гиналгин (които докато сложа се измъчвам от болка) и Трихомонацид. Страхуваме се че и те няма да ми помогнат, както и предишните опити за лечение - забележете лекуват ме все пак с препарати, глобули и подобни, ама иначе нищо ми нямало. Моля ви, споделете ако ви се е случвало нещо подобно, вече от 4 години се боря за подобрение, а става все по зле. Обиколила съм сигурно 20 гинекоголози, и резултата е нула!

# 1
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Аз също имах болки по време на секс,но само при определени пози и при по - дълбоко проникване. Много е неприятно, гинеколога ми каза, че при мен проблем няма. Напоследък обаче не ми се е случвало. Blush

# 2
  • София
  • Мнения: 4 575
Кои хормони са ти наред?
Всички сме виждали надарени, ама краставичар от краставици не се плаши. Crazy
Няма бактерии и няма гъбички, така ли? Смени доктора, лабораторията....И как те лекуват без диагноза? Кво ли се учудвам толкова, но все пак, мисли ти за себе си. Аз преди 10 дни си пусках микробиология. На резултата няма нищо, а док ми подава една рецепта с АБ, няколко вида за пиене и глобули. Като го питах за какво са ми, отговори, че така трябвало. Да, ама нали съм устата, казах му да лекува жена си така.  Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 37
 Щом имаш обилно течение, то или имаш раничка, която те били или гъбички, кото са ми казвали, че наслагвайки се по стените, намаляват проходимостта. За обилно течение знам, че не се ходи на гинеколози, а към кожните клиники има центрове за сексуално здраве. Там изследват секрета. Аз имам позната, която обиколи много АГ кабинети и слагаше какви ли не лекарства и накрая е оправиха в кожна клиника на ВМИ Пловдив.

# 4
  • Мнения: 2 926
Ако болките са само при определени пози, в които проникването е по-дълбоко, не е проблем.
Но ако го има независимо от позата, има друга причина.
Аз лично имах такива болки при киста на яйчника.

# 5
  • Мнения: 680
И аз изпитвам болка,понякога сухота,доста често стигам и до цистит след полов акт.
Правила съм почти всички изследвания,но всичко ми е наред.Нямам течение,което ме навява на мисълта,че при теб може би има наличие на някакви гъбички,или бактерии.
Изследва ли се за хламидии?Симптомите са същите. Naughty
Гиналгина наистина е много сух и неудобен за слагане.
Препоръчвам ти един страхотен вагинален гел,който е на билкова основа-можеш да го ползваш и без лекарско предписание-BIOCLIN.
БИОКЛИН е цяла женска серия.Търси гела за вагинален дискомфорт.Има много тъничък накрайник,с който лесно можеш да си вкараш надълбоко.Ще почувстваш  облекчение  веднага . bowuu

# 6
Благодаря ви! Сменях и лаборатории и доктори, вече се чудя при кого не съм ходила  #2gunfire  няма бактерии, нито гъби, само тия клетки последния път изникнаха. И хламидии нямам. И позата не оказва влияние. Вече се чудя дали да не пробвам акупунктура  Thinking, ако изобщо помага в тая област. Вече ми писна да ме тъпчат с антибиотици.
междудругото Dolce&Da  за цистита и на мен ми се случваше миналата година. По време на акта даже все ми се пишкаше, направо ужас. Но след 3 месечно лечение плюс самолечение с билки успях да го овладея  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 2 908
Velina25 има причина със сигурност за тези болки,трябва да се открие.Щом твърдиш че не е от някоя инфекция тогава нека те погледнат да няма раничка,а за инфекциите чрез какви изследвания установи че нямаш нито един вид,най-достоверни са чрез взимане на секрет.

# 8
  • Мнения: 680
Благодаря ви! Сменях и лаборатории и доктори, вече се чудя при кого не съм ходила  #2gunfire  няма бактерии, нито гъби, само тия клетки последния път изникнаха. И хламидии нямам. И позата не оказва влияние. Вече се чудя дали да не пробвам акупунктура  Thinking, ако изобщо помага в тая област. Вече ми писна да ме тъпчат с антибиотици.
междудругото Dolce&Da  за цистита и на мен ми се случваше миналата година. По време на акта даже все ми се пишкаше, направо ужас. Но след 3 месечно лечение плюс самолечение с билки успях да го овладея  Grinning
Наистина е отвратително.Все едно пишеш за мен.И мен ме боли,но ми казват-"нищо ти няма".Правила ли си скоро цитонамазка?Надявам се знаеш,че за хламидии достоверен е цервикалния тест,а не кръвния. bowuu

# 9
  • Мнения: 37
Velina25, другото, за което се сещам е дали си раждала? Ако са те шили много има вероятност и от това да е болката също.

# 10
  • Мнения: 212
Според мен трябва да пробваш секс с друг мъж да видиш дали пак ще те боли. Може наистина на съпруга ти да му е много голям пениса и от това да те боли. Щом докторите казват че няма друга причина...
Намери си някой с по-малък пенис и пробвай с него как ще е.

# 11
  • Мнения: 680
Според мен трябва да пробваш секс с друг мъж да видиш дали пак ще те боли. Може наистина на съпруга ти да му е много голям пениса и от това да те боли. Щом докторите казват че няма друга причина...
Намери си някой с по-малък пенис и пробвай с него как ще е.
hahahaЕй,умен е!!!! Mr. Green Laughing
После искам и аз така..... Crazy

# 12
Точно цитонамазка и секрет ми взимаха преди 2 седмици. Док. каза че цитонамазката била добра, а микробиологията показала ендоцервицитните клетки..... и за хламидиите беше цервикален тест. не откриват раничка. боже да бях завършила медицина  #Crazy една колежка ми каза, че от хронични възпаления които имала получила сраствания. не че си втълпявам глупости ,ама мойте болки не отслабват, а даже напротив.
Борис, говориш точно като един доктор,  при който ходих няколко пъти все ме съветваше така. Накрая пробвах друг ама като продължаваше да ме боли и доктора почна да ме кара да забременявам, щото това щяло да ми реши всички проблеми. Аз пък му казах да ми напише рецепта за бебе, че с нея да ходя по срещи  Wink Наистина не му е чак толкова голям  newsm78
Такива глупости съм чувала от доктори, че се чудя да се смея или да се отчайвам.

# 13
  • Мнения: 1 426
ако не си раждала, е възможно, май наистина е по-надарено момчето. Просто при няко жени химена не се разкъсва напълно при дефлорацията или поне целия не се е разкъсал, защото е по-еластичен. Слушай си докторите, а недей да си търсиш болести по-форумите.

# 14
  • Мнения: 746
при кандида боли. Ако имаше кандида, вече трябваше да са я открили предполагам, но все пак..

# 15
  • Мнения: 17 546
при кандида боли. Ако имаше кандида, вече трябваше да са я открили предполагам, но все пак..
Да ама при нея се получава такъв колпит, който е видим с просто око. Всичко отвътре е покрито с бяло! Като млечницата при бебетата. Тябва хептен да е некадърен един лекар за да не види кандида, но дето казваш - знае ли човек!? Thinking

# 16
  • Мнения: 746
при кандида боли. Ако имаше кандида, вече трябваше да са я открили предполагам, но все пак..
Да ама при нея се получава такъв колпит, който е видим с просто око. Всичко отвътре е покрито с бяло! Като млечницата при бебетата. Тябва хептен да е некадърен един лекар за да не види кандида, но дето казваш - знае ли човек!? Thinking

да, те го казват, че е сиренист секрет  Sick Наистина трябва лекарят да е много зле, че да не го види. Както тя пише, била е на доста лекари, значи може и да не е. Може би авторката трябва да се консултира с хомеопат  newsm78

# 17
  • Мнения: 680
Момечета,прави сте...но понякога има случаи,в които не могат да те диагностицират,защото нямаш причинител,а само симптоми.
Ето,тази ЕНИГМА искам някой да ми разреши! newsm78
В този случай на авторката,както и при мен няма видим дразнител,но има реакция.Ще говоря за себе си.Ако се повтарям,да ме извините! Praynig
Пускала съм две-три теми,но нищо по въпроса.
 Чувствам болка,понякога и парене по време на полов акт без да имам причина за това.Нямам течение,но болката е гадна,по-добре течение. #Cussing out

Правила съм почти всички изследвания,но всичко е наред.....с изключение на положението,в което се намирам. Sick
Нямам гъбички,бактерии,хламидии,мико-уреплазми.Урината ми е стерилна(въпреки циститните оплаквания),ПАП1,ехограф-супер......хормони-в норма.
Е,как да не се чудиш и маеш,не ами паническо разтройство ще получиш от подобни факти!!! #Crazy
Пуснах въпрос в Гинекологичните Консултации при новите доктори...да видим какво ще кажат те.
Може би нищо ново.

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 17:17 от Dolce&Da

# 18
Dolce&Da, не мога да повярвам че има жив човек на тя планета със същия проблем като моя. Даже и паренето....а аз си мислех че си въобразявам че може да ми пари при секс. Знаеш ли, някои доктори се опитваха да ме убедят че съм била много тясна, то си е така ама аз какво да не би да съм се стеснила от сефтето си насам  Thinking тинтири-минтири. Най ме е яд и че ме изкарват фригидна - някак си изведнъж съм "придобила страх от секса". Ох, те ако знаят колко много ми се прай секс  Praynig Мисля, че като кажеш че те боли, а изследванията са добри и се подхилкват и намират причина в това колко си тясна, колко му е голям на мъжа ти, страх те е ..... като коне с капаци, отхвърлят най-често срещаните причини за болката и хвърлят вината върху теб. А дали няма нещо което им убягва?  Confused В крайна сметка не сме някои шизофренички та да си измисляме болести. Имам само един проблем и искам да го реша от 4 години насам!
Сериозно, мислила ли си за някакви алтернативи като китайска медицина примерно? Дали би могло да подейства? Щото аз вече съм пробвала с билки, ама нищо. Намалява течението, но болките остават изобщо не помръдват.

# 19
  • Мнения: 746
Velina25, аз пак да питам - при хомеопат ходила ли си? Не че казвам, че ще помогне, но нищо не пречи да опиташ.

# 20
Velina25, аз пак да питам - при хомеопат ходила ли си? Не че казвам, че ще помогне, но нищо не пречи да опиташ.
Ходих при една ирисодиагностичка, която лекува с билкови таблетки. Не почувствах подобрение. А една приятелка ходи на хомеопат, защото цикъла й е страшно обилен и получава кръвоизливи. След 6 месечно лечение, кръвоизливите се увеличиха, и сега като и дойде едва става от леглото от болки. То всичко е нож с две остриета, ама мислех че ако не помага то поне хомеопатията не вреди. Затова съм може би малко скептично настроена.

# 21
  • Мнения: 17 546

Ето,тази ИНИГМА искам някой да ми разреши! newsm78

Няма неразрешима енигма! Peace Има още нещо. Някой от лекарите, при които сте ходили, случайно да ви е пратил да изследвате хормони? Да са ви проверявали нивото на прогестерона? Защо не опитате с противозачатъчни? Регулират някои неща. Peace На първо време опитайте с лубрикант, но специално поискайте изследвания на хормони и после пишете има ли развитие и промяна.

Извинете ме, но всеки друг вид алтернативна медицина, за мен няма смисъл.

# 22
  • Мнения: 746
Velina25, аз пак да питам - при хомеопат ходила ли си? Не че казвам, че ще помогне, но нищо не пречи да опиташ.
Ходих при една ирисодиагностичка, която лекува с билкови таблетки. Не почувствах подобрение. А една приятелка ходи на хомеопат, защото цикъла й е страшно обилен и получава кръвоизливи. След 6 месечно лечение, кръвоизливите се увеличиха, и сега като и дойде едва става от леглото от болки. То всичко е нож с две остриета, ама мислех че ако не помага то поне хомеопатията не вреди. Затова съм може би малко скептично настроена.

ееее, то да не знаеш на какво и кого да се довериш. Изчете ли всичко по интернет? Гледай и чуждите сайтове, може на нещо да попаднеш. Аз тази болка винаги ли я има, т.е. всеки път при секс - за последните 4 години? Или е имало моменти, когато е бил ОК?

# 23
  • Мнения: 680
Балу,както вече съм написала...да,изследвала съм си хормоните.
Всичко е в норма.
Пила съм противозачатъчни,разлика нямаше.
Разбира се без лубрикант не правя любов.
Добре,че мъжът ми е супер и ме разбира.
Винаги се съобразява с мен и е нежен, внимателен,но аз искам да съм добре,а не да се притеснявам:"сега ще ме боли ли,или няма да ме боли"...абе,нейсе...да не Ви се случва! ooooh!
Впрочем ходила съм при едни от най-компетентните гинеколози:
В.Джонгова,М.Райчева и Л.Кълвачева.
Това е положението! Sick

# 24
  • Мнения: 17 546
Е, вярвам, ужасно е! Но се надявам да намериш лекар, който наистина да знае защо е така и да помогне! Hug

# 25
ееее, то да не знаеш на какво и кого да се довериш. Изчете ли всичко по интернет? Гледай и чуждите сайтове, може на нещо да попаднеш. Аз тази болка винаги ли я има, т.е. всеки път при секс - за последните 4 години? Или е имало моменти, когато е бил ОК?
[/quote]
От 4 години като се почна и като в омагьосан кръг, от време на време е ставало малко по-добре, но болката винаги е била спътник в секса..... то просто секса не е същия, не ти доставя това удоволствие което си изпитвал преди. Абе както каза Долче, дано не ви се случва!

# 26
  • София
  • Мнения: 3 880
може и да говоря глупости, но си мисля, че една консултация със сексолог-психотерапевт би била полезна в случая...понякога вагинит се получава незнайно защо или причината е на подсъзнателно ниво. чувала съм, че доц. Румен Бостанджиев е най-добрият в БГ, просто това се сещам. предполагам, че е ужасно, стискам ви палци да се оправите!  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 1 312
Здравейте! И аз имам същия проблем при секс и дори при преглед гинекологичен .Болки и дори кремче не помага, дори усещане като цистит получавам. Лекарка ми каза, че трябва да ходя на разширител или да правя по-често секс.
Само, че причината при мен е ясна-стеснено влагалище/правена ми е брахитерапия,поради злок.заболяване/ Преди това не съм имала такива проблеми и сега направо не се търпи.... #Crazy

# 28
  • Мнения: 48
МОМИЧЕТА СЪВЕТВАМ ВСИЧКИ,КОИТО ИМАТ БОЛКИ АКО НЕ СА СИ ПРАВИЛИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ХЛАМИДИИ ДА НАПРАВЯТ.ТОВА Е ЕДИН ОТ СИМТОМИТЕ НА ХЛАМИДИЯ.МОЯ ПРИЯТЕЛКА ТАКА ХОДИ ПО ЛЕКАРИ КОИТО И КАЗВАХА ЧЕ СЕКС НЕ СЕ ПРАВИЛО ОТ ГЛАВАТА ЗА КРАКАТА И СЕ ОКАЗА КАКТО СИ МИСЛИХ ХЛАМИДИЯ.ТАКА ЧЕ СЪВЕТА МИ Е ДА СИ ПОИСКАТЕ ТОВА ИЗСЛЕДВАНЕ.ЗДРАВНАТА КАСА НЕ ГО ПОЕМА СТРУВА 21 ЛВ.

# 29
  • Мнения: 680
МОМИЧЕТА СЪВЕТВАМ ВСИЧКИ,КОИТО ИМАТ БОЛКИ АКО НЕ СА СИ ПРАВИЛИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ХЛАМИДИИ ДА НАПРАВЯТ.ТОВА Е ЕДИН ОТ СИМТОМИТЕ НА ХЛАМИДИЯ.МОЯ ПРИЯТЕЛКА ТАКА ХОДИ ПО ЛЕКАРИ КОИТО И КАЗВАХА ЧЕ СЕКС НЕ СЕ ПРАВИЛО ОТ ГЛАВАТА ЗА КРАКАТА И СЕ ОКАЗА КАКТО СИ МИСЛИХ ХЛАМИДИЯ.ТАКА ЧЕ СЪВЕТА МИ Е ДА СИ ПОИСКАТЕ ТОВА ИЗСЛЕДВАНЕ.ЗДРАВНАТА КАСА НЕ ГО ПОЕМА СТРУВА 21 ЛВ.

Ами ние сме си направили труда отдавна да се изследваме за хламидии,а ти направили си труда да прочетеш първата страница,където го пише. Mr. Green
Дай друго съветче. Hands Clap

# 30
  • Мнения: 48
sorry ,прочетох по -голямата част ,но за хламидията съм пропуснала,бързах да дам съвет. Sad Дано по -бързо ви открият проблема,зщт без причина е невъзможно ,има го и психологическия момент, но ако беше така със сигурност щяхте да сте го установили.

# 31
  • Мнения: 680
Ами,получих поредния неопределен отговор от лекарите в Гинекологичните консултации.
Ще цитирам:
"В медицината всичко е възможно,след като има оплакване,значи има заболяване".
 newsm78 newsm78 newsm78 ooooh! Whistling Tired Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 32
  • София
  • Мнения: 1 312
И аз получих подобен отговор- консултирайте се в вашият гинеколог.....ами това го знам .... Mr. Green

# 33
Ами,получих поредния неопределен отговор от лекарите в Гинекологичните консултации.
Ще цитирам:
"В медицината всичко е възможно,след като има оплакване,значи има заболяване".
 newsm78 newsm78 newsm78 ooooh! Whistling Tired Mr. Green Mr. Green Mr. Green

И аз получих подобен отговор- консултирайте се в вашият гинеколог.....ами това го знам .... Mr. Green
Хм, да бе! Айде като са големи доктори що не кажат какво е заболяването и как се лекува   #2gunfire #2gunfire Явно не са изследвали достатъчно тая област от гинекологията ли.......

# 34
Колко често изпитвате оргазъм при правене на секс? Удоволствието от секса на кое ниво е: да правя секс за да изпитвам удоволствие, или да прява секс защото трябва,  или да правя секс заради мъжа си?

# 35
  • Мнения: 680
Здравейте момичета.
Вчера дадох 200лв за изследвания.Пуснах каквото можете да се сетите.Аз лично няма да се откажа така лесно!
Впрочем от няколко дни съм с цистит,оказаха се е-коли.Вероятно няма "дим без огън".

Колко често изпитвате оргазъм при правене на секс? Удоволствието от секса на кое ниво е: да правя секс за да изпитвам удоволствие, или да прява секс защото трябва,  или да правя секс заради мъжа си?
Относно твойто мнение бих казала,че ТЪРСИш ПОД ВОЛА ТЕЛЕ! ooooh!
Знам накъде биеш и бих се съгласила с теб,само ако темата беше в ДС и беше нещо от рода "Чукате ли се,или правите любов????".
Така,че ако ще правиш статистика,кой кога получава оргазъм и дали изпада в нирвана  под шкембето на мъжа си,  си сбъркал,ако не форума, то поне разделението на проблемите в него! Mr. Green Heart Eyes Mr. Green[/color]

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 12:33 от Dolce&Da

# 36
Момичета, казаха ми за вашата тема. Но защо не погледнете във "ВСИЧКО ЗА БОЛКАТА" на "алтернативният" подфорум? Въобще не считам, че си въобразявате за болките или че сте луди, но и вие не си мислете, че състоянието ви е лесно да се оправи! Вярно е, че някои колеги не отиват по-далеч от "микроб-антибиотик", но точно това подсказва, че един интегрален медицински подход е сложна, дълговременна и упорита работа. Но да не повтарям неща, които вече са писани! Погледнете "оттатък" и успех! Д-р Руйчев

# 37
Момичета, казаха ми за вашата тема. Но защо не погледнете във "ВСИЧКО ЗА БОЛКАТА" на "алтернативният" подфорум? Въобще не считам, че си въобразявате за болките или че сте луди, но и вие не си мислете, че състоянието ви е лесно да се оправи! Вярно е, че някои колеги не отиват по-далеч от "микроб-антибиотик", но точно това подсказва, че един интегрален медицински подход е сложна, дълговременна и упорита работа. Но да не повтарям неща, които вече са писани! Погледнете "оттатък" и успех! Д-р Руйчев
Благодаря Ви д-р Руйчев за разбирането! Вие сте може би първият доктор, който така да се каже ми вярва. Мисля да се опитам тази алтернатива с надеждата този път да бъде успешно.

Общи условия

Активация на акаунт