Имам въпрос относно суеверие и начина по който е разположена спалнята

  • 9 844
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
В нашата спалня хем главите ни сочат на север, хем караката ни- вратата.
Чудим се как да се сместим, та хем да е удобно за нас и да има място да си подредим партакешите. Ето в момента, ангелчетата ми на Рафаело седят скрити зад бюрото, което надявам се скоро, ще можем да хвърлим със чиста съвест. Не ща да кова още пирони в стаята и да ги местя, щот са си баш на мястото според мен- дай Боже след месец да им просветне пред очите. Не знам, от врата за краката или наопаци е правило да се лежи, единствената алтернатива във момента е челна стойка.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 425
извинете на тези, които приемат темата сериозно, но мен ме досмеша - не се спи с краката към вратата, за да се застраховеш, че докато спиш някой няма да се обърка и да тръгне да те изнася  Joy hahaha

# 17
  • Мнения: 4 380
Всъщност, далеч не в цял свят мъртъвците се изнасят с краката напред. В Америка се изнасят с главата напред. Mr. Green Сигурно има и други страни където го правят обратно. Значи Това как кой и накъде се изнасял са глупости на търкалета. Виж правилата на Фънг Шуй не са за пренебрегване. Огледалата с голяма площ създават дискомфорт и въобще...огледалото е опасен предмет.

# 18
  • Мнения: 1 749
Баба ми ,когато е вкъщи на гости,понякога спи с майка.Но...главата й е в краката на майка,защото трябвало да се спи с глава на изток.Пък майка е инат и не иска нито да спи наобратно,нито да премести леглото .....Има ли нужда да казвам колко съм се смяла? hahaha

# 19
  • на Север
  • Мнения: 503
Внимавай много, това е много лошо, а става още по лошо когато левия крак ти е до десния когато спиш, тогава онова гадното нещо се сбъдва, почти винаги.
Най-безопасно е ако от кръста нагоре си в коридора, а от кръста надолу - в спалнята.
Чувала съм също, не е хубаво да се крие нищо в дупката на душа.
Стискам палци  Praynig да ви се размине.
Joy Joy Joy

# 20
Внимавай много, това е много лошо, а става още по лошо когато левия крак ти е до десния когато спиш, тогава онова гадното нещо се сбъдва, почти винаги.
Най-безопасно е ако от кръста нагоре си в коридора, а от кръста надолу - в спалнята.
Чувала съм също, не е хубаво да се крие нищо в дупката на душа.
Стискам палци  Praynig да ви се размине.
Joy Joy Joy
Joy Joy JoyЧакай и аз да се  пльосна тука.Ще  умрам от смях в тоя форум и после суеверните ми комшийки ще  цъкат с език, че е било, защото съм спала с краката  към вратата...Ми то у нас на всичките стени  има врати /като се огледах сега/.Да взема да  се окача с краката към тавана ли newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 2 425
Ами, ами, така ще сочиш директно към небето  Naughty

Обаче съм забелязала, че всяко суеверие има нещо като контра-суеверие. Примерно ако счупиш огледало - ръсиш сол през рамо или ако ти мине котка пътя, се въртиш като пумпал в различни посоки.

Та сигурно може да сложиш огледало срещу вратата и да обърнеш краката на северозапад ...

# 22
  • Мнения: 641
Според Фън Хуй ли е, Шуй ли е, ако спиш с глава към прозореца и крака към вратата изтича енергията от тялото ти. Peace

# 23
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Ами при нас е точно така - краката сочат вратата, а пък  главите ни на север, което сега разбирам че е ОК, защото пък аз до сега знаех, че е хубаво главата да сочи изток  Grinning Та, този факт не ме притеснява ни най-малко. Тук изнасят мъртвите с краката напред, за други 13 е щастливо число.. такива ми ти работи.. Sunglasses
Има ли някой обяснение на следния факт - винаги лягам на леглото, което е по-близо до прозореца в стаята или на страната откъм прозореца.. newsm78

# 24
  • Мнения: 1 080
Не е хубаво с/у теб да е огледалото.
И това също:
Според Фън Хуй ли е, Шуй ли е, ако спиш с глава към прозореца и крака към вратата изтича енергията от тялото ти. Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 2 425
Ами при нас е точно така - краката сочат вратата, а пък  главите ни на север, което сега разбирам че е ОК, защото пък аз до сега знаех, че е хубаво главата да сочи изток  Grinning Та, този факт не ме притеснява ни най-малко. Тук изнасят мъртвите с краката напред, за други 13 е щастливо число.. такива ми ти работи.. Sunglasses
Има ли някой обяснение на следния факт - винаги лягам на леглото, което е по-близо до прозореца в стаята или на страната откъм прозореца.. newsm78

мисля, че е инстинкт - аз също съм така. Жените са къщовници и гледат да са по-навътре в къщата, а мъжете да са близо до вратата - така че да пазят жетата и къщата. Но поред моята половинка - за да могат бързо да избягат  Joy

# 26
  • Мнения: 18
...И що да не е хубаво, кво може да се случи,ще се наруши спокойствието на съня ли?  Thinking
.. така изнасят мъртъвците..
аз не вярвам в такива суеверия. Ако тръгна да вярвам на щяло и на не щяло, тъкмо да се побъркам ....

# 27
  • София
  • Мнения: 1 524
..... според Фънг шуй пък не можело да има огледала в спалнята......
Знаех си аз да не си избирам такъв перверзен гардероб в разрез с правилата на Фънг шуй  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 256
Eeee, щом Фънг шуй го казва, ще повярвам на шуранайката. Значи затова сме толкова безенергични на работа, всички ние дето краката са ни към вратата. Ще кажа на шефовете, че бай Фънг е виновен.

А, има и друго суеверие, което със сигурност знам, че е вярно - ако спиш с крака към тавана, има вероятност да забременееш. Лично на мен ми се е случвало два  пъти, така че няма начин да не е вярно. Някой друг?

А пък един мой познат веднъж спал с краката с обувки на тях. Много, много лошо. Като се е събудил, нищо не помнел. Това според мен е много страшно, затова винаги гледам ако не чорапите, то поне обувките да сваля.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 425
 Joy

Ами чувала съм приятели мъже да споделят, че ако спиш с крокодил, то той непременно на сутринта проговарял  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт