MAМИ ПОМОГНЕТЕ- БОЛЕЗНЕНИ ЗЪРНА!

  • 3 100
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Предлагам ти да се обърнеш за помощ и към някои от тези момичета:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.msg4417233#msg4417233

Може да ти помогнат да научиш бебето да суче, така че да няма нужда да се цедиш.

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз бих те посъветвала да започнеш да се изцеждаш с ръка. В началото може да ти се стори трудно,но ще си изградиш техника и ще свикнеш. А за момента-Гармастан.
Пробвай да ги намажеш и с обикновен вазелин Peace
.....  Peace и аз съм ги мазала с вазелин и имаше ефект

Чувала съм че същото действие има и зехтина т.е. и той омекотява и облекчава болезнените зърна от кърменето  Peace

# 17
  • Мнения: 2 111
Аз съм доволна от крема лансинох.
Гармастан въобще не ми помогна.
Ланолин всъщност се получава от мазнината от вълната на овцете.Има го във всяка аптека,която приготвя лекарства и мирише отвратително на овча лой SickЛансиноха не е чак толкова безбожно скъп,а е доста пречистен ланолин и тази смрад я няма-все пак ще си мажеш гърдите и бебето ще яде оттам...
Съгласна съм  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 3 524
крема на авент или лансинох, това при мен действаше, а и не се отмиват за разлика от гармастана, който се отмива задължително със сапун, което допълнително изсушава кожата и едва ли е безболезнено. а също чух и за зехтина, но си имах вече кремовете Peace

# 19
  • Мнения: 130
Аз ползвах Лансинох. По добъп е от Гармастана и може да не се отмива. Бях доволна, почти не ме боляха след като се намажех. 

# 20
  • Мнения: 2 521
На мен  Гармастана не ми помогна Confusedпросто след 1-2 седмици болката си изчезна.Явно наистина трябва да загрубеят зърната Thinking

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 857
На мен много ми помогна крема за зърна на "Авент". Нямах проблеми през целия период на кърмене, като се има предвид, че осем месеца се изцеждах постоянно, защото сина ме се искаше да суче. Използвах също като теб ръчната помпичка на Авент и всяка вечер преди лягане се мажех с крема. Наскоро бях прочела, че крема на Авент трудно се намира и се надявам вече да не е така, защото наистина много помага.

# 22
  • Мнения: 1 981
И моят син не искаше да суче и до 6ия му месец се цедих! През цялото време бях поставила там, където се поставя гърдата от силиконовите зърна и нямах проблем! Иначе и аз умирах от болка, но като не е директен вакуума не е болезнено! Пробвай! И моята помпа беше ''AVENT"! Успешно кърмене и не се отказвай!  bouquet

# 23
  • Мнения: 367
Тези кремчета не са само за рагади.Докато свикнат зърната  е така.Аз мазах с гармастан след всяко цедене,но задължително трябва да измиваш гърдата приди всяко следващо кърмене или цедене Naughty Постепенно разредих мазането ,после минах  само вечер и накрая го спрях съвсем.Успех

# 24
  • Мнения: 4 784
Аз също пробвах доста кремове, защото от разраняватето на зърната ми изпитвах такава болка, че ми идваше да ги отрежа на моменти!!! Като че ли най-много ми помагаше кремчето на Авент. Гермастан въобще не ми помогна.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мажех се с Авент

# 26
  • Мнения: 206
На мен най-много ми помогнаха пластмасовите накрайници за гърди ето тези :http://shop.danet.bg/product_info.php?manufacturers_id=66&pr … 8b529f26e2f63c008
За да заздравее разраненото зърно трябва да диша и да няма дразнение от бельото. Преди да сложа накрайника мажех с Гармастан и за около две три седмици нещата се оправиха. Моето бебче също не искаше да ме засучи ,чак на третия ден се случи след 10-15 минути настояване от моя страна. Първия месец трудно се захващаше за зърното и също не смеех да се помръдна ,за да не го изпусне ,след това се научи и от въздуха се захващаше за гърдата. Има различни по темперамент бебета. Най- добре се обърни към момичетата от кърмаческия подфорум за помощ ,цеденето с помпа отнема много време и с времето кърмата намалява.

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Използвах Гармастан и ми помогна,зърната ми бяха много зле,чак пускаха кръв. Peace

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 854
И аз се цедях с помпа Авент, въпреки, че бебто сучеше, но цедях и кръв, много бяха зле. Като кърмех крещях от болка. Мажех се с гармастан, но не усетих от него кой знае какво подобрение. нещата се оправиха откакто взех да си слагам силиконави накрайници за гърди, кърменето ставаше все по безболезнено и скоро зарастнаха зърната. Съветвам те с тях да опиташ, а най-добре е да се помъчиш да накараш бебо да суче. Няма по-хубава помпичка от бебето. Така е голямо мъчение за теб. Успех!

# 29
  • Мнения: 186
И аз в продължение на месец имах болезнени зърна. Но за разлика от теб изцеждането с помпа ми носеше поне малко облекчение. За да "почиват" зърната редувах кърмене с изцеждане. От кремчетата, които изполвах най-ми помогна това на Авент - и то само рекламната мостричка, която беше измежду брошурите от родилния дом. Много омекотяваше зърната и няма нужда от отмиване. Всичко ще отмине, имай сили и търпение и кърменето ще стане едно много приятно изживяване!

Общи условия

Активация на акаунт