Варицела и кърмене

  • 2 808
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 572
Извинявайте, че се обръщам към този форум вместо към здравния, но мисля, че от майките кърмачки ветеранки мога да получа по-надежден отговор, отколкото от докторката ни тук Rolling Eyes

Детето ми е болничко то варицела от 4 дни. Аз кърмя още...По принцип съм я карала тая шарка като дете, но сега като кърмя съм в мнооого близък контакт с детето - слюнки, секрет от пъпките и  прочие...та се питам:
1. дали ще се заразя все пак!?

2. Още нещо - какво трябва да е менюто за хранене? Нищо друго не яде освен прясно/ кисело мляко, плюдови пюрета и десертни кремчета, и то в миниатюрни количества - по-малко от 100тина грама на ден. Никакви зеленчукови супи не се приемат, направо ще кажеш, че предлагам помии, така реагира.

3. Докога ще има температура?

4. Как да предотвратя белезите и особено тези по лицето!?!?!?

Благодаря ви предварително  Rolling Eyes Praynig ooooh!

# 1
  • Мнения: 498
Здравей дъщеря ми е с варицела също в момента.

Кърмя постоянно, защото хапва по много малко от другата храна, която и предлагам. Аз също съм боледувала и със сигурност няма да се разбоея. Преди Анди болен беше и батко й, та със сигурност няма опасност за теб.

Много пъпки ли има детенцето?

Аз не съм мазала с нищо. Има доста пъпки по личицето, но там не се слага спирт. Не знам за белезите с какво се маже. Все се надявам да няма такива, след първата седмица синът ми се изчисти напълно.

Температура моето дете не е вдигало все още, но съм се подготвила с парацетамол. На баткото температурата беше само втората вечер след изиването на пъпките.

Леко и бързо да отминава!

# 2
  • Мнения: 572
Благодаря ти, Снежана, за това, че намери време да ми отговориш, въпреки че знам какво ти е и на теб в момента!
Мислех, че сме рекорд по ранна възраст за варицелата, но ти ме шашна, с твоята дъщеричка.
Дано си права за това да не останат белези. А по лицето, защо да не се мажат, аз ги потупвам с памуче с 35% спирт, нали уж за да не ги чеше...
Ние все още сме с температури, ту денем, ту нощем...Нощем не може да спи, истерично реве и се мята, така скръбно горкичката, че не мога да ви опиша. Гроги съм. Тъкмо я бях отучила да се буди да не суче нощем - сега пак започваме, заради сърбежа, само с кърмене се успокоява. Но за малко.
Четох в един линк, че къпането (с хладка вода) успокоявало и че ако се сложи овесено брашно във водата, също успокоявало.
Бързо да се оправите и пиши като мине!?  Hug

# 3
Здравейте, изглежда сега е бума на варицелата. И нашия батко,който другия месец става на 7 е с варицела от два дни, а бебето е на 5 месеца и сме изцяло на кърма,като изключим плодовите сокчета и пюрета между храненията. Силно се надявам бебо да не хване и той,въпреки ,че педиатърката каза,че има такава вероятност,макар и малка,защото чрез кърмата му предавам антитела, а и до 6 месеца бебетата имали имунитет срещу шарката. невъзможно ми е да изолирам баткото някъде на друго място,така че стоим си тук и чакаме да видим дали ще полазят пъпките и по бебето.

# 4
  • Мнения: 572
Simsbi, не знам дали е права, но тя може би го е чела някъде това за бебо, едва ли така просто ти казва.
Ние изкарахме варицелата за 9-10 дни без остатък, т.е. няма белези. Нас не ни полази. По принцип чух, че ако се намажат петичките с мед през нощта и спи с чорапки детето, до сутринта избиват всички пъпки и минава за 3 дни болестта. А иначе ги чакаш 3-4 дни да избият...поне...
Веднага след варицелата хвана някакъв старшен грип, повръщане от всяко нещо, дори от кърма. Три дни беше така. След това, веднага, на 2рия ден, се разболя от бронхит...така че варицелата мнооого изтощава имунитета на детето, трябва да се подкрепи според мен с витамини. Аз давах Саностол и сме много доволни, пупупу.

# 5
  • Мнения: 498
Simsbi моето момиче и то от батко си се разболя. Въпреки кърменето, не се предпази, но пък мина леко, според мен. Добавка от витамини не съм давала. В тежките 2-3 дни ваничката с хладка вода облекчаваше. Имаше много пъпки, но не останаха белези. Дано леко и бързо минава и при вас.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Малко и от мен - варицелата наистина ужасно срива имунитета на детето и нашата хомеопатка препоръчва поне 2 седмици след окончателното й преминаване детето да остане вкъщи (ако има възможност), за да се избегнат тежки разболявания.
За сърбежите - ако ползвате традиционната медицина, много помага най-обикновен противоалергичен сироп (Ериус или друго), капки Зиртек и т.н. - питайте педиатрите, те ги знаят тези неща, макар че не винаги ги казват. Капките наистина тотално премахват сърбежа, което пък помага да не стават белези, защото детето не се чеше. Хомеопатите също имат лекарство, което да предложат за децата с варицела.
На баткото му останаха белези по лицето, независимо от всичко и мазането с кремове за белези после не помогна, много са дълбоки Confused

# 7
  • Мнения: 130
Здравей - щом си прекарала варицела, значи сега не можеш да се разболееш пак (има казуистики, но не вярвам ти да си от тях). Вирусът на варицелата си остава да си живее в задните рога на гр. мозък и при много голям срив на имунитета (след тежко боледуване, при онкологично заболяване, диабет, туберкулоза, или при хора в напреднала възраст) моце да се прояви пак като херпес зостер (вирусът е един и същ). Т.е. ти в момента няма основания да прекратяваш кърменето!

Общи условия

Активация на акаунт