Да преправим старите мебели!

  • 420 034
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 642
ще ви следя с интерес, защото много ми допада идеята да не се хвърлят старите мебели, а да се префасонират в нови. Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 4 120
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=88480&pid=8796420
тук се виждат по добре,извинявам се за качеството снимани са с телефон Peace

Леле, страхотно е  #Crazy  chef

Никога не бих се сетила, че е стара мебел, браво за идеята  Peace

Аз ще чакам да видя дали някой се е наел да боядисва върху ПДЧ, че имам един скрин, който ще трябва да преобразя за новата къща  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 56
да ,наистина не личи че са  правени,само когато се отворят вратичките и чекмеджетата тогава Laughing
bejbi към твоя въпрос ,значи първо изшкурвам шкафчето отгоре и отстрани,(вратичките също но за тях по късно,)за да падне тоя лак стария който ги правеше лъскави,купих 1 пакет ламинат в моя случай е венге и е от тънките, пакета е квадрат и половина не знам точно,зглобявам си го някаде отстрани като плоскост ,и го режа по размера на горния плот и двете страни,парчетата които остават пак може да е сглобят за да не се губи материал примерно за страничните стени не е нужно цели парчета.Намазва се с лепило -лепило за дърво или универсално за всичко -и се притиска с някаква тежест или се хваща със спец скоби,там където се вижда рязаното се залепва фурнирна лента в същия цвят като ламината -има ги навсякъде.Вратичките изискват по професионално изшкурване защото като се боядисат с лака неравностите си личат така че хубаво се изшкурват по възможност с ел.шкурка ,изчистват се от прахта с влажна кърпа и се пръскат с автоемайл лак в желания цвят,аз в случая си взех спрей тъй като нямам машинка за пръскане,съхне хоризонтално,и зглобяваш Peace Дано да съм била полезна.И мъжка ръка помогна ,общо взето не е трудно. А забравих че махнах крачетата и сложих колелца да си ги местя  Peace

# 18
  • Мнения: 56
змейковица ,виж тук http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=9155,има интересни неща за ПДЧ Peace

# 19
  • Мнения: 860
Момичета, темата е страхотна Peace
От две години се каним да сменим дръжките на холните ни шкафчета. Другата събота и неделя ще ходим за нови.
Другото за ремонт при мен са кухненските столове. Трябва да им сменяме дамаската и да ги лакирам или боядисам newsm78
Кажете с какъв лак да ги минем и трябва ли да ги шкурим предварително?

# 20
  • Мнения: 5 806
Хапя,
Сваляла съм блажна боя с препарат "Терминатор".Мажеш,чакаш малко,старата блажна боя става като каша и я "изгребваш" със шпакла.Лошото е,че отива доста.Чистих така крака на маса,струговани,с разни вдлъбнатини,съсипана с блажна боя,та там ползвах стар нож с заоблен връх.
Наистина има опасност да се нарани дървото.После шкурка,разбира се.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 999
Споделете някой китвал ли е дърво? Моята градинска маса се е поочукала тук-там, по краката основно. Четох,че трябвало да се сложи кит и тогава да се боядисва. Кит специално за дърво има ли?

# 22
  • Мнения: 5 806
Да,специален.Дори има и в цвят,съобразно цвета на дървото.

# 23
  • Мнения: 497
Да лельо Оги, има си кит за дърво. Нанасяш го с шпакла - както се шпакловат стените (за по-ясно). После трябва да се мине и с шкурка или шлайф машина, за да се изглади, след което го грундираш и боядисваш.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 999
Благодарско!  Grinning Ще се ходи за кит тогава-като се занимавам с глупусти поне да става добре, нали?!  Hug

# 25
  • Мнения: 1 494
Тази тема ми уцели в десятката проблема- старите соц секции. Олекна ми на душата. Не ми се махаха, защото са здрави, но освен, че са тъмни, са и демоде. Ура!
Специални благодарности на Mira200!  bouquet

# 26
  • Мнения: 844
Освен че са здрави старите мебели, аз лично все още ги ползвам заради това че ми събират доста багаж ........ а на нас ни липсват килер, изба,таван и прочие Simple Smile
Ще следя темата Peace
П.П. Една стара маса си облепих с фолио и стана супер.

# 27
  • Мнения: 1 849
И аз преправих 2 секции за стаята на баткото. Бяха стари ПДЧ, минати отгоре с бяла блажна боя. Изшкурих ги и ги минах в дин лек нюанс на резеда с мече и блажна боя. Стана добре, само дето баткото ги поочука с мечове и пръчки и сега се чудя с какво да мина ръбчетата. newsm78 Иначе боята си е все така свежа и приятна на другите места.
Сега съм взела един лак на водна основа, на който пише че е еко и ще минавам ламперията. Искам да я направя, така че да прозират отдолу жилките на дървото и мисля да го разредя повечко с вода, пък ще видим как ще стане.  Mr. Green Другият вариант беше с бяла боя на водна основа. Иска ми се да направя по-светъл коридора.

# 28
  • Мнения: 505
Добре, че спомена за ламперия  ooooh! В едната стая имаме и бях решила директно върху нея да слагаме гипсокартон, защото ми става лошо само като я видя. Ще чакам да видя какво ще направиш с твоя коридор и ако ми хареса ще открадна идеята.

Благодаря на всички за идеите за сваляне на боята, ще се възползвам   bouquet

# 29
  • Мнения: 3 782
Засега се записвам само.
имаме един бюфет,който от лятото ще снимам, уж ще го правим за всекидневната, но засега нямаме време. Но в най-скоро време ще намеря време да го снимам поне и да ми дадете идея как да го освежим.
Мира станало е страхотно  Hug

Общи условия

Активация на акаунт