По колко АМ за 24 дневно бебе?

  • 739
  • 14
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Предполагам, че темата не е за тук, но все пак питам: по колко мл АМ горе-долу е нормално да изяжда едно 24 дневно бебе? Нашия се роди 3800 /едричък/ и е вечно гладен. В момента е 4500 и 130 мл с 4 дози АМ не му стигат. Едва го устисквам три часа, а той милия от глад се дере /знам че е от глад а не от нещо друго/. Като се наяде е един такъв доволен, но след около 2.5 - 3 часа се започва едно дране, все едно съм го държала гладен часове. Пробвах с водичка, с чайче - резултат никакъв. Според таблицата на АМ той попада в две категории: според теглото той е при 1-2 месечните, т.е. между 120-150 мл, но според възраста между 90-120мл.Педито вика да не му давам повече, обаче то е един ред от глад, направо ми се къса сърцето. Наистина незнам какво да правя. Моля, ако някой има подобен случай да сподели.  Благодаря ви много

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 09:09 от Vivi

# 1
  • Мнения: 5 790
Бебе на 24 дни яде толкова, колкото иска да яде. Не бих спазвала 3-часов режим, нито бих го залъгвала с водичка и чайче.
Виктория се роди почти 4 кг. Ядеше на 2-2.5 часа по 120-130 мл. След като иска - давам. Опитай се да намалиш интервалите между храненията, за да не плаче гладно бебето. Можеш да опиташ да увеличиш количеството с 10-20 грама, за да видиш дали няма да е по-спокойно детето.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Бих ги намалила, ама педи каза, че като е на АМ трябвало интервала на яденето да е минимум 3 часа. И аз затова така и правя. Но честно казано си мисля, че детето знае по-добре от който и да било педиатър.

# 3
  • Мнения: 5 790
Бих ги намалила, ама педи каза, че като е на АМ трябвало интервала на яденето да е минимум 3 часа. И аз затова така и правя. Но честно казано си мисля, че детето знае по-добре от който и да било педиатър.

Правилно си мислиш. Да опита педиатърката ти да пие вода и чай, когато е много гладна, да видим дали няма да й се реве. Води се по детето, не по това, какво са ти казали.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 271
И мойта принцеса се роди толкова, ядеше през 3 ч по 130 -140 мл на хранене. Споко, после спират да ядат по толкова много.

# 5
  • Мнения: 1 763
Моето дете е на АМ от раждането си и ядеше понякога през два, друг път през пет часа.  Не съм спазвала интервали, хранех на поискване. Също ядеше по повече, отколкото пишеше на кутията,но по-малко пъти в денонощието, но не си спомням колко точно. Е, порасна си и без тричасови интервали, колики почти не е имал. Вода не искаше, но аз и не съм пробвала да давам, когато е гладен.

# 6
  • Мнения: 544
Според мен се води по килограмите, а не по възрастта на детето. Поне аз така правя. Моето също се роди едро (4200) и яде повече отколкото трябва. Педито казва не му давай-много му е. Аз реших че не мога да го гледам как се дере от глад и му давам колкото иска. Но гледам да са минали 3 часа за да не му става тежко на коремчето. Ако увеличиш малко млякото то спокойно ще издържа 3 часа.

# 7
  • Мнения: 3 034
бебетата и на АМ се хранят на поискване според съвременните педиатри (с изключение на българските, руските и още някои бивши соц школи). бебе на толкова малка възраст е наложително да се храни колкото има нужда!
недей дръж бебето гладно, защото ще му се раздразни жестоко стомаха и може и стабилни колики да му докараш, а на теб си - проблеми. от раждането сина ми е на АМ и винаги е хранен единствено и само на поискване! ял е на 2 часа, на 2.5, на 3, но в криза на растежа и на 1.5 часа е ял! благодарение на това имах спокойно бебе и мина през коликите супер леко! на празен стомах коликите са страшни.
схемите за хранене през три часа са отречени навсякъде вече. съвременните АМ не са трудносмилаеми!

# 8
  • Мнения: 313
И аз споделям горното мнение. Не си дръжте децата гладни. Давайте когато и колкото искат АМ, независимо ден или нощ , не ги тъпчете с бисквити. Хранила съм на 3 часа само когато беше новороден с жълтеница и трябваше да го будя и наливам за да се изчисти бързо - след това само на поискване. Сега вече, когато яде твърда храна има режим.

# 9
  • Мнения: 4 335
Давах колкото и когато поиска Peace

# 10
  • България
  • Мнения: 457
Колкото иска детето.Не го дръж гладно.Щом плаче значи има нужда,на никой не е приятно да стои гладен.Води се по детето  Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 576
4 хранения не са ли малко за тази възраст?

# 12
  • Мнения: 5 790
4 хранения не са ли малко за тази възраст?

Не става въпрос за 4 хранения, а че слага 4 лъжици от АМ във водата. Поне аз така го разбирам.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Колкото иска детето-по схема трябва да яде по 90-100гр

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Храних на поискване. Честно казано грамажи вече не помня, но интервала никога не е бил 3 часа. Дъщеря ми беше гладна на не повече от 1,5-2 часа, не съм и отказвала АМ. Вода и чай не е пила докато не стана на 8-9 месеца.  Води се по бебето, не по разни таблици и графики.

Общи условия

Активация на акаунт