Момчетата- по-трудни бебета ???

  • 4 560
  • 115
  •   1
Отговори
# 105
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
От личен опит не мога да кажа дали е така или не. Следващото дете го планирам да е момиче  Laughing, така че тогава ще отговоря. Вярно е, че така съм чувала, но ......

# 106
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Като бебета и двамата бяха много "лесни". За големият ми син една съседка беше казала, че не може да познае, че вкъщи има малко бебе - въобще не се чувал да плаче. Брат му беше същият. Никога не са ми будували с часове по нощите. Захранването вървеше по ноти и при двамата. "Трудното" с големия започна като почна да се осъзнава - някъде около година и нещо. Голям бяс е. Кипи от енергия. Почна да си подбира храната и да има претенции към 2 години някъде.  Мъникът май върви по стъпките на брат си.

# 107
  • Канада
  • Мнения: 494
Ами определено не зависи от пола,защото на едни наши познати момиченцето е толкова диво Shocked,а и по думите на майка ми и мои спомоени и аз не съм била цвете за мирисане....Но......само мога да кажа,че благородно завиждам на мами с кротки деца,не зависимо от пола.Големия е бесен за трима Mr. Green,имах надежди за малкия,но за сега и малкия върви уверено по стъпките на брат си-ревящ денонощно и изобщо не спящ ooooh!Добре,че минах вече веднъж през железната школа Mr. Green

# 108
  • Варна
  • Мнения: 1 241
За сега при нас е точно обратното - дребната е много ревлива и капризна мадама, малко спи, иска на ръце.... Баткото ревеше само ако е много гладен, спеше си кротко, като къпан /че и за си дремвах/, почти не го усетих..... Да разбера и аз какво е "ревливо бебе".
Ама нали казват, че кротките като пораснели ставали непослушни и обратно? На мен това ми е интересно да разбера дали е така?

Да са ни живи и здрави, преди всичко!  Hug

# 109
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз съм майка на момче. Няма човек който да го е видял и да не е казал: "Ауууууууууу, колко кротко бебе!". Има си трудни моменти, но мисля, че не зависят от пола на бебето. Свекърва ми (майка на две момчета) постоянно ми казваше, колко по-трудно се гледа момче, но сега като че ли поспря!  Wink

# 110
  • Мнения: 236
Ее, де да зависеше от пола. Ние сме с момиченце, но беше и си е доста трудна за гледане, поне така ми казват отстрани. До нрава на детето си е, до гени... Peace Все някога порастват и се надявам да се кротнат Laughing

# 111
  • София
  • Мнения: 415
Не е вярно. Поне в моя случай момичето е доста по-щуро и злоядо и нервно.

# 112
  • Мнения: 114
Аз нямам кой знае каква база за сравнение,но...
Племенницата ми,от както се е родила сестра ми я слагаше в кошарата и толкоз.Отива дава и да яде,сменя пелените и отива да играе карти,след 3 часа пак така.Това дете си израсна в кошарата,като по-голямо му слагаше играчки и не се чуваше шум дори от стаята му.
Моя син,от как се роди като ревна та не млъкна 3 месеца."Клатих" го в количката по 1-2 часа за да заспи и се събуждаше след 30 мин.и пак започвах да се мъча наново.Като проходи,тогава жална ми майка...от както родих та до сега съм свалила 20кг.Все ми е хванат за крачола и все иска нещо,мрънка нещо,пищи,трътка се.А аз си представях идилията като с племенницата ми,че ще е и си казвах;"Е,колко лесно се гледа дете"-ама не би. Laughing

# 113
  • Мнения: 8 242
Не знам даил защото е момче, но по-голям щурак от моя син не съм виждала.. Това е мнението и на всичките ни познати  ooooh!

Дано другото е кротично момиченце  Praynig Мечти....

# 114
  • Мнения: 1 219
не мисля така Naughtyвъпрос на характер е всичко.Иначе и аз съм чувала такива изказвания,че момчета по-трудно се гледат

# 115
  • Мнения: 2 478
Смешно ми твърдението,че заради пола на бебето можем да го отнасяме към по-лесните или трудно бебета.
Всичко е индивидуалност.Характер.
Моят син е добро дете,не е инатлив,не е злояд,но пък е доста палав.Е?Същото се отнася и за още хиляди момичеца Laughing

Общи условия

Активация на акаунт